Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vysadenie antikoncepcie

lubica285
15. aug 2015

Žienky, poraďte mi,čo mám čakať po vysadení? Užívam ju už 7rokov. Myslím,čo sa týka menzesu atď.

221girl
15. aug 2015

Ja som vysadila v júly po 5 a pol roku lebo mi to rpišlo už hrozne dlho bez prestávky. Necítila som v podstate žiadne zmeny,akurát že menzes by som normálne mala už v pondelok a stále nič

seahorse27
15. aug 2015

Nemusi sa vôbec nic udiat. Niektorym babam zvykne meskat menzes, lebo im "zleniveli" vajecniky pocas brania ATK - tak musia ist na vyvolavacku a postupne sa to upravi, len to dlhsie trva. Ja som vysadzala 2x v zivote a obidva razy to bolo uplne v pohode, ziadne dramaticke zmeny sa nediali, akurát sa mi zhorsila plet, cyklus bol ok.

ruthike
15. aug 2015

Mozes byt bez problemov, mozes ma trocha rozhasenu menstruaciu par cyklov. Mne z toho cyklus salel,a mala som migreny, ale viem o babach, co boli uplne okey - vyvolavacku ja osobne neodporucam, to je take naplastove riesenie, telo si to poriesi same (zdravo sa stravuj, dobry pitny rezim a vitamin B komplex). Pokial by si mala problemy chod na preventivnu nech ti spravia krvne/pecenove testy a sono. Nestresuj zbytocne dopredu mozes byt uplne okey

lubica285
autor
16. aug 2015

Ďakujem 🙂

katenka858
16. aug 2015

ja som brala 8 rokov bez prestávky, po vysadení - cyklus nabehol v pohode (33 dní), zvýšilo sa mi libido, chute a vône/pachy som začala vnímať intenzívnejšie, často ma bolieva hlava (ale dá sa to vydržať), zmenšili sa mi prsia a celkovo som schudla (telo prestalo zadržiavať vodu), zmenšila sa celulitída na zadku....teraz, keď viem porovnať, už viac by som do tabletiek neišla...dúfam, že som pomohla 🙂

veriine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkatomaskova
29. aug 2015

Ahoj chcem radu užívala som od januára antikoncepciu Belara až do teraz po sedem dnovej pauze som ju vysadila rozhodli sme sa s manželom že chceme bábo. Po menštruácií ma bolia vaječníky taká striedava bolesť myslite že to je normálne alebo sa moje telo pripravuje na ovuláciu? mam strach že sa mi po vysadený Hak urobí cysta na vaječníku pretože už som mala taký problém po vysadený kedysi.

lenkatomaskova
29. aug 2015

Ahoj chcem radu užívala som od januára antikoncepciu Belara až do teraz po sedem dnovej pauze som ju vysadila rozhodli sme sa s manželom že chceme bábo. Po menštruácií ma bolia vaječníky taká striedava bolesť myslite že to je normálne alebo sa moje telo pripravuje na ovuláciu? mam strach že sa mi po vysadený Hak urobí cysta na vaječníku pretože už som mala taký problém po vysadený kedysi.

lubica285
autor
6. sep 2015

Je možné,aby som po vysadení Hak mala krvavý výtok? Menštruacia mi skoncila v utorok.

katica312
7. sep 2015

Ja osobne som antikoncepciu užívala 7 rokov s jednou prestávkou. Pred 2 rokmi som sa rozhodla, že ju vysadím, úplne nakoľko som s ňou mala zdravotné problémy, mala som obavu čo sa stane keď vysadím, ale hneď prvé čo bolo tak som začala chudnúť, za polroka som schudla 13 kg, a to som pri užívaní nedokázala schudnúť ani gram len som naberala a naberala skoro 20 kg. za 7 rokov !. Upravil sa mi tlak do normy, a čo je tiež dôležité vrátila sa mi chuť na sex, menzes mi zo začiatku meškal tak 3-5 dní ale teraz je to už vyše pol roka v norme max 2 dni, s pleťou som problém nemala, akurát moje mínus pri vysadení bolo, že mi začali padať vlasy, a výrazne obočie ( ja čo musím mať vždy obočko tip top, som vyzerala akoby som si ho v spánku vytrhala, úplna katastrofa) teraz je to už OK. Inak sa celkovo cítim podstatne lepšie. Ale zas každé telo je iné...
A s tým výtokom každé telo sa s týmto vysporiadáva inak, ale určite ak ti to neprestane zájdi k lekárovi

lubica285
autor
7. sep 2015

Ďakujem za radu. Zatiaľ to bolo len včera a dnes ráno úplne slabé.

malinka158
7. sep 2015

Ja som HAK užívala ,, iba rok,,. vysadila som u teraz v auguste lebo endokrinologicka mi chce robit hormonalny profil. u mna menstruacia prisla presne ako aj před uzivanim HAK na 28 den. Plet sa zhoršila ale pouzivam krem od koznej a teraz mi každý hovori ze ju mam lepsiu ako předtím 😀 vlasy mi padaju nenormalne ale mam aj poruchu stitnej zlazy cize neviem urcite povedat ze je to s vysadenia HAK.

val9
10. sep 2015

Dobrý deň, tak isto riešim túto dilemu. Momentálne beriem už 5 rokov Maitalon a kedže mi lekárka odporúčala pauzičku, chcela som sa opýtať, či má niektorá skúsenosti s jej vysadením. Tiež mám obavu z neželaného tehotenstva nakoľko som počula viacero názorov či už, že žena mala problém otehotnieť alebo sa zadarilo do mesiaca po vysadení. 🙂 Ďaujem za odpovede 🙂

221girl
10. sep 2015

odporučila ti vysadiť? Mňa prehováral ešte, že je to zbytočné... oni sami asi nevedia...

veriine
11. sep 2015

@malinka158 a možem sa spýtať ako si sa dostala k endokrinologicke? Ja som chcela tiez vyšetrenie na stitku, ale obvodacka ma tam neposlala, a ani gynekológ, vraj kedže "menštruáciu" mam ako hodinky 🙄 neni treba endokrinologicke vysetrenie 🤐

malinka158
11. sep 2015

@veriine ahoj, ja som mala velmi vysoky krvny tlak. doktor nevedel s coho tak mi vzal krv. kde prisli výsledky vsetko som mala vporiadku akurat výsledky zo stitnej zlazy neboli OK.

malinka158
11. sep 2015

@veriine a ty preco chces ist k endokrinologicke?

veriine
11. sep 2015

@malinka158 vyssie som spominala svoj problém, a hlavným problémom je, ze moje telo sa nejako nevie znormalizovať po dlhodobom užívaní HAK, teda hormóny v tele nie su o.k. A potvrdit vyssie spomínané výkyvy vie jedine endokrinologicke vyšetrenie (to mi potvrdila priateľka, ktorá kvoli stresovemu hormónu mala tiez problém - a poslal ju tam nahodou gynekológ - a to nemala problém ani s menštruáciou ani so štítnou žľazou...) Proste klasicky stres a valila na sledovanie do Luchobne. Takze by som chcela vedieť, preco sa cítim tak zle po vysadení. Všade len citam, ako sa po vysadení každý cíti lepsie ☹

malinka158
12. sep 2015

@veriine tak skus sa o tom porozpravat s tvojim obvodnim

Tu začni písať odpoveď...

Odošli