Vysadenie antikoncepcie zo zdravotných dôvodov

oliinka
12. jún 2015

Ahojte.....Antikoncepciu som zacala uxivat pred mesiacom a pol bol to minisiston vsetko bolo ok az na bolesti v podbrusku,hnačky......potom som presla na leverete a začalo to....asi po 10 dni užívania nastali bolesti nohy,trpnutie,krče,vystrelovanie do nohy,navali tepla.....tak som išla k obvodnej a dala mi magnezium a calcium,že by bolo dobre nebrat ju,ale ze to moze byt aj z chrbice,nikdy predtým som nemala taketo problemy,gynekolog mi povedal ze ak opuchne noha hned vysadit,ale teraz radšej dobrat a potom ked to neprejde vysadit,lenže včera bola bolest výrazná tak som už radšej tabletku nezobrala,takze poslednu som vzala v stredu večer,ale bolest nohy stále,take vystrelovanie,takze ja neviem zi stale to z tej hak alebo bude problem niekde inde,aj ked som mala aj bolesti v podbrusku silne,hnačky,navali tepla.....mate skusenost?co mam očakávat teraz?dakujem

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oliinka
autor
12. jún 2015

@esterba mysliš,že som urobila spravne?kolko budem mat v tele stale hormony z hak?

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ruthike
12. jún 2015

urcite viac nebrat, to co ty opisujes sa moze zvrtnut na ovela borzie nez krcove zily.Ty by si mohla mat nabeb na krvnu zrazeninu, pdecitaj si pribalovy letak.Samotny vyrobca vystriha pred podobnymi priznakmi.

oliinka
autor
12. jún 2015

@ruthike vysadena je poslednu som zobrala v stredu takze by to malo byt ok nie?bolest by mala ustupit uz nie?

oliinka
autor
12. jún 2015

@esterba takze ak bolest neprejde cez vikend tak v pondelok obvodnes a potom k internistovi?

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oliinka
autor
12. jún 2015

@esterba žily nemam vystupene ani nohy opuchbute tak myslis ze problem bude inde?nemusim sa bat?vsetko to ta hak?mam aj yhnacku hroznu,obcasne pobolievanie v nohe a nevolnost trochu a take teplo obacas

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zamilion
12. jún 2015

@oliinka ja som mala problémy z hak, od druhého pôrodu som nezniesla žiadnu a to mi nakoniec skúsil gyndoš aj nuvaring a aj na ten som po dvoch týždňoch zareagovala, takže som 9 rokov bez hak a už nikdy viac

oliinka
autor
12. jún 2015

@zamilion a co ti bolo?

oliinka
autor
12. jún 2015

@esterba a co ti bolo vtedy?myslis ze mi tearz nieco hrozi?

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1205
12. jún 2015

mala som tiez zdravotne problemy.. a tiez som vysadila antikoncepciu.. od januara ju neberiem a este stale mi hapruje cyklus... dlho to trva pokym sa ti vycisti organizmus z nej.. necakaj ze ju prestanes brat a o tyzden budes v pohode. tak to nefunguje. a tiez by som riesila tie nohy,zily.. aj tak.

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oliinka
autor
12. jún 2015

@esterba
@katka1205 no hadam mi bude lepsie ale mam strasne hnacky a dnes ani nehovorim ☹ a palenie obcas neviem ci žaha alebo hore pod krkom take palenie obcas,moze zato hak?

oliinka
autor
12. jún 2015

@katka1205 ake si mala problemy ty?

lyzzy
12. jún 2015

@oliinka ....urcite nebrat dalej.....zajst k lekarovi a pockat az sa telo ukludni....aj ja som mala problemy a neberiem antikoncepciu uz 6 rokov

oliinka
autor
12. jún 2015

@lyzzy takze myslis teraz co mam hnačky a to palenie aj ta bolest nohy bola z toho?ty si mala ake problemy?

katka1205
12. jún 2015

@oliinka z tej poslednej ma hrozne bolela hlava.. a posunula mi cyklus celkovo.. este do dnes to riesim.. tiez by som ju velmi nemala brat.. aj som nebrala niekolko rokov..len po dvoch detoch som tonechcela nechat na nahodu.. aj predtym som mala akokeby taku mozgovu prihodu... nemohla som rozpravat..vysoky tlak atd... bolo toho viac.. este stale mam rozhadzany cyklus.. takze tiez uvidim co bude dalej

oliinka
autor
12. jún 2015

@katka1205 a mozgovu prihode si mala pri hak?ci ako?

lyzzy
12. jún 2015

@oliinka ....ja neviem.....preto radsej chod za lekarom.....ja som mala po dvoch rokoch uzivania zvysene pecenove testy

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria1989
12. jún 2015

@oliinka určite choď na cievne. môžeš už mať trombózu. v tom prípade ti zakáže HAK navždy. choď čím skôr.

ruthike
12. jún 2015

@oliinka ono to nie je take okamzite, hormony nie su ako paralen, mozu rozladit telo na dlhsi cas.Tvoje vlastne su teraz zmatene a chvilu to trva. Navyse hormony ovplyvnuje strasne vela proces v tele nie len reprodukciu. Palenie zahy, hnacky ci zapcha kludne mozu byt z hak.Pokial by si sa, ale necitila lepsie ba dokonca horsie v priebehu niekolko dni, tak naozaj chod na pohotovost alebo cievne. Ta tromboza je velmi nebezpecna

ruthike
12. jún 2015

@ruthike a ta tromboza sa neprejavuje opuchom, je ti zle, toci sa ti hlava, mas vysoky tlak,zle sa ti dycha, tlaci ta v koncatine

maria1989
12. jún 2015

@ruthike môže byť aj opuch... ja som tak mala noha tvrdá, opuchnutá, červená

oliinka
autor
12. jún 2015

@ruthike no noha boli menej opuch ziaden,len ta mdloba,alebo palenie obcas ma trapi,hnacka a jest mi nechuti vobec

ruthike
12. jún 2015

@maria1989 dakujem za cenne info, ja osobne som tym nepresla, len v literature to mam dost nastudovane, lebo v rodine mame problemy so zilami

ruthike
12. jún 2015

@oliinka velmi rada by som ti dala absolutnu istotu, len najlepsie ti pocie doktor, co ta vysetri a spravi testy, mas aj tie ine priznaky, tak sa daj radsej vysetrit