Vziať či nevziať tabletku po?

domiajnika
30. apr 2018

Zdravím dámy, v prvom rade nikdy by mi nenapadlo, že sa budem pýtať na niečo také, nad takýmito diskusiami som stále krútila hlavou. Nemám 16, ale momentálne sa cítim ako pubertiak, nie ako dospelá žena.
Môj problém je, že som mala chránený sex ( odpustite si prosím, že nemám mať sex, ak to neviem), ale v istom momente sa kondóm zosmykol a bohužiaľ ani ja, ani priateľ nevieme kedy k tomu došlo. Mám práve
plodné dni, nesprvil sa do mna ked bol ten kondom dole, v ten den to bol prvý sex. Jeto 50 na 50, ze vol vo mne dnu bez kondomu. Vieme, kedy ho este mal,ale v urcitom momente je moznost,ze bol dole a priatel bol vo mne bez neho par minut, kym sme si vsimli,ze ten kondom nie je kde ma byt. Brali by ste v takomto pripade escapelle? Je to uz druhy den, co nespim a zvazujem vsetky pre a proti. Nikdy som to nebrala a bojim sa tej davky hormomov, lebo je moznost,ze ani nebol dnu bez kondomu. Lenze nikto z nas nema tu istotu. Dieta nechceme.
Ja sa citim naozaj hlupo, vzdy sme sa chranili poriadne a nikdy by som neverila,ze sa moze stat taka nehoda a ze ten kondom sa moze zpsmyknut. Poradite mi prosím? U som precitala asi tisic for a presla osemsto googlr odkazov:(

lilyianka
30. apr 2018

@domiajnika ja by som nezobrala, urobit sa do teba neurobil....este taka poznamka na zaver, ms ti bude urcite meskat kedze si v riadnom strese

3petka
30. apr 2018

Ak nechceš dieťa je to vzdy lepšie ako potrat alebo pocit že si to dieťa nikd nechcela. A tabletka sám dá použiť len do nejakých 72 hod myslim

zemislava
30. apr 2018

ževraj je to veľmi silná dávka hormonov a môže ti to poškodiť cyklus

domiajnika
autor
30. apr 2018

Ano, pocula som o tom, aj vsade citam, ze to je velmi silna davka. A preto mam zabrany, ked je vysoka sanca,ze ten kondom sa zosmykol ked uz nebol vo mne. Tak ako je mozne,ze sa zosmykol tesne predtym a bol vo mne chvilu bez neho.

lubbi1
30. apr 2018

podla mna je velmi mala pravdepodobnost, ze budes tehotna ak si aj mala plodne dni ale nespravil sa vnutri, to by musel byt fakt obrovska nahoda

zemislava
30. apr 2018

@domiajnika ja by som to na tvojom mieste nebrala, ale je to na tebe, ak máte mať dieťa tak budete ho mať aj keby si sa na hlavu postavila, a ak nie tak ani snaženie o bábo by ti nepomohlo 😉
ak sa bojíš tak skúšaj prírodné metódy aby sa vajíčko neusadilo, napr horúci kúpeľ a teplé obklady na podbruško a pod.

a podľa mňa je takmer nulová šance že by si mohla otehotnieť

zenaajmama
30. apr 2018

Ak nechces zostať tehotná, určite si zober tabletku.

victtoria1
30. apr 2018

ja by som sa tej tablety nebala, mne vobec nijako neuskodila, ziadny rozhadzany cyklus ako niektore tvrdia

zuzka0605
30. apr 2018

za mna nie, nulova sanca ze si otehotnela, nie je z coho

vierka303
30. apr 2018

Ja som raz vzala tabletku, tiez mi cyklus nerozhadzal, ale kazdy je iny, tak u niekoho to moze mat nejake vedlajsie ucinky....

matricia
30. apr 2018

Cim skor si ju das, tym je mensie riziko, ze nebudes tehotna. Ono otehotniet sa da aj z tej kvapky, ale potom uz je neskoro nad tym filozofovat a zalamovat ruky. Je aj Postinor ako varianta tej tabletky Escapelle co spominas, je lacnejsi a vyrobca je ten isty. Pri takejto nehode je to zachrana, aj ked nie je to uplne 100 percent zarucene, ale lepsie ako nic nerobit a stresovat sa. Nie je to vhodne na pravidelne uzivanie, kedze je to vysoka davka hormonov, niekomu to nabura cyklus a niekomu vobec. Takze ja by som si to na tvojom mieste dala. Len uzit to musis max. do 48 alebo 72 hodin od styku.

caelley
30. apr 2018

Cim dlhsie od sexu, tym mensia sanca ze zaberie. Ak si uz otehotnela, nepomoze to. Ale cyklus rozhadze naozaj kvalitne. Ja uz by som si po dvoch dnoch nedala.

domiajnika
autor
30. apr 2018

@caelley ale tak uvádza sa,, ze do troch dni sa moze uzit. ja si myslim,ze som nemala z coho otehotnieť, ale človek ozaj nikdy nevie

simsalabim
30. apr 2018

@domiajnika po dvoch dnoch je uz dost neskoro, skor si to mala riesit. Ja osobne by som tu tabletku uzila a cim skor. Rozhadzany cyklus je malou danou v porovnani s potratom ci nechcenym rodicovstvom.

domiajnika
autor
30. apr 2018

@simsalabim viem, ze 2 dni je uz trošku vela, aj som citala,ze cim skor ,tym lepsie,ale stale som v yom časovom rozmedzi. Tým, ze ja vobec nejem lieky,absolutne ziadne,sa naozaj bojim taku davku hormónov vziat, ked je dost vysoka sanca, ze ten kondom spadol az ked vysiel zo mna von. Lenze kedze sme si to nevsimli,je rovnaká sanca,ze hoci len malu chvilku,ale bol bez neho. Ale tak nad tym uz tazko mudrovat

ebi88
30. apr 2018

No ak uz nemas 16, ale zrejme viac, tak sa postav k tomu ako dospela zena, nie ako ta nerozhodna ufnukana 16 tka. Bojis sa? Chod a zober. Ci potom sa postavis k pripadnemu tehu tiez takto? Nechcem - bojim sa - potrat. Cyklus sa ti casom upravi. Nie je to trvaly zasah.

elysiacik
30. apr 2018

@domiajnika Mala by si sa už ale rozhodnúť lebo už za chvíľu bude na tabletku neskoro

gastanovykvet
30. apr 2018

Normálne si ju zober aj ja som si ju raz zobrala a normálne mi naskocil menzes a nemala som rozhádzaný cyklus... bývala ex môjho partnera tak otehotnela že sa jej zošmykol kondom a teraz má 3 mesačného syna!!!

gastanovykvet
30. apr 2018

A vždy lepšie ako kyretaz a interupcia... to je už niečo strašne keď žena cíti tehotenstvo a rozhodne sa ten plod zabiť....

cecilia68
30. apr 2018

Nebudem nikoho označovať, ale ako môžete tvrdiť, že je "nulová" šanca, že otehotnie 😞 Čo ste mimo?
@domiajnika A ty vezmi tú tabletu, lebo sa tu potom budeš dva mesiace rozhodovať, či si dieťa nechať, lebo ho aj tak nechceš. Cyklus sa upraví :(

misenka3
30. apr 2018

Baby ale nie je ziaden rozdiel vziat tabketku a ist na potrat. Pretoze vysledok je ten isty. Zial. Ono nie je ani jeden sposob lepsi. Obidva su zle.

cecilia68
30. apr 2018

@misenka3 Je to sakra veľký rozdiel :(

misenka3
30. apr 2018

@cecilia68 v sposobe . nie vo vysledku

gastanovykvet
30. apr 2018

@misenka3 no sú oba zle. Ale ona nemusí byt tehotná alebo môže, ale vyzerá že na to psychicky nie je pripravená. Ja viem že sa tu budú hnevať všetky ženy ktoré nemôžu mat deti a dávajú obrovské peniaze do umelého oplodnenia ale čo má toto dievca robiť? Má tíško čakať na menštruáciu a dúfať že neotehotnela a potom rozmýšľať čo ďalej? Ja nosím tiež teraz dieťa pod srdcom veľmi vytúžene, ale keď si to dievca nie je iste a prvá myšlienka bola že si zoberie tabletku po asi vie prečo tak rozmýšľa. Ja to beriem niečo ako “antikoncepciu” neberiem to ako kyret.. bohužiaľ potratila som a viem to porovnať... je to neporovnateľne...

cecilia68
30. apr 2018

@gastanovykvet Veď aj písala, že dieťa nechce, tak menšie zlo je určite tabletka, ako potom UPT.

gastanovykvet
30. apr 2018

No ten Kyret to je niečo strašne cela duša z toho boli.. či už to ženy chcú dobrovoľne podstúpiť alebo dieťa odíde samé.. nikomu to neprajem.. ťažká téma.. ale ktovie autorka sa neozyva.. možno bude už aj neskoro a my tu diskutujeme

miriam11
30. apr 2018

@domiajnika urcite lepšie ako neskor absolvovat potrat.

domiajnika
autor
30. apr 2018

Ďakujem všetkým za rady. Tabletku som si vzala pred pár hodinami. Ďakujem za každý príspevok, niektoré sa ma naozaj dotkli.

nakupy11
1. máj 2018

@domiajnika existuje aj tabletka po EllaOne,je silnejsia nez Escapelle,stoji cca 30e.

natalianm
1. máj 2018

@domiajnika urcite ju neber ved do do teba nedal neboj sa nebudes tehotna.
a musi sa aj tak uzit do niekolko hodin po. a kedze v tvojom pripade to nebolo presne to nedala by som si to ved neni dovod.