Zabudla som užiť tabletku. Aká je šanca na otehotnenie?

mimi6589
2. máj 2018

Ahojte ženy potrebujem poradiť beriem hak gefemin uz asi rok pred tym som uzivala hak 2 roky. V prvom tyzdni cyklu som zabudla zobrat jednu tabletku a pri tom ma trapili traviacie problemy(hnacka asi tyzden) s priatelom mame nechraneny pohlavny styk. Menstruacia mala nes prist ale neprisla nemam ani ziadne typicke priznaky. Aka je sanca ze som tehotna. Za vhodne odpovede vopred dakujem.

beky1813
2. máj 2018

50:50. Spravsi test

mimi6589
autor
2. máj 2018

@beky1813 ďakujem za odpoveď

ukulela
2. máj 2018

@mimi6589 z pribaloveho letaku:
Jedna zabudnutá tableta v 1. ‑ 7. dni (prvý rad)
Užite vynechanú tabletu okamžite, len čo si spomeniete, aj keby to znamenalo užiť dve tablety v rovnakom čase. Pokračujte v užívaní tabliet vo zvyčajnom čase a používajte v nasledujúcich 7 dňoch inú metódu antikoncepcie, napríklad prezervatív. Pokiaľ ste mali v týždni pred zabudnutím užitia tablety pohlavný styk, musíte si uvedomiť možnosť otehotnenia. V takom prípade navštívte svojho lekára.
Čo musíte robiť v prípade vracania alebo silnej hnačky
Ak u vás dôjde počas 3 – 4 hodín po užití žltej tablety k vracaniu alebo silnej hnačke, je riziko, že liečivá v tablete sa úplne nevstrebali. Situácia je podobná, ako keď zabudnete užiť tabletu. Pri vracaní alebo hnačke musíte preto užiť ďalšiu žltú tabletu z náhradného balenia čo najskôr, ako je možné. Ak je to možné, užite ju do 12 hodín od zvyčajného času, keď ju pravidelne užívate. Ak to nie je možné alebo už uplynulo viac ako 12 hodín, postupujte podľa pokynov v časti „Ak zabudnete užiť Gefemin“.
Ak sa tak stane v priebehu niekoľkých dní, používajte ďalšiu antikoncepčnú metódu (napríklad prezervatív).
... takze ano, je tam sanca, ze si mohla otehotniet. ked sa skumuluje vynechana tbl aj hnacky ... preco si sa nechranila, ked si o tom vedela?

mimi6589
autor
2. máj 2018

@ukulela stres v praci ani som si to neuvedomila az dnes ked neprisla. Ale aj ked nahodou strielat sa z toho nebude budeme sa tesit 🙂ja len aka sanca tam je

mircalla
2. máj 2018

@mimi6589 Menstruacia mi ani ked som brala HAK nechodila uplne presne tak plus minus jeden dva dni. Takze sanca tam je, podla mna nie velka

mimi6589
autor
2. máj 2018

@mircalla ďakujem.

zdencaaaa
3. máj 2018

spravila si si test?

srnka79
3. máj 2018

aj podla mna 50 na 50🙂 jedine spravit test a ked pozitivny, tak bezat za lekarom pre potvrdenie🙂

caray
3. máj 2018

kočky ale nie je na test teraz ešte skoro?

mimi6589
autor
4. máj 2018

Test negativny. a menzes prisiel takze... tam

macka06
1. nov 2018

Baby, a ked čas om zabudla užiť tabletku v tretom tyzdni a dva dni po vynechani sme mali nechránený? Mne to docvaklo az pri vzati poalednej tablety... Takze 4 tabletka pred pauzou.. Mozem ostať tehotná?? Ďakujem