Zabudnutá tabletka v prvom týždni - tehotenský test

terezia1477
4. jún 2018

Ahojte. Prednedávnom som sem pisala, že plánujem vysadiť antikoncepciu a či máte nejaké rady čo brat pri vysádzaní nech sa telo rychlejsie spamätá. No "osud" (moja blbost) to rýchlo zariadil inak 🙊. Nikdy predtým sa mi to nestalo, ale zabudla som si užiť tabletku v prvom týždni. V letáčiku pisali že nasledujúci deň užiť dve naraz a tak som aj spravila (spomenula som si že som zabudla až keď som si další deň išla užiť tabletku a ta z predchádzajúceho dňa nebola vybrata). Taktiež tam pisali že nasledujúci tyzden je potrebná aj ďalšia ochrana (bola) ale aj to že ak počas predchádzajúcich 7 dni bol pohlavný styk nieje možné vylúčiť otehotnenie. U nás bol 3-4x, s určitosťou deň aj dva dni pred zabudnutim tabletky. Samozrejme som volala lekarke, ale odpoved bola taká akú som aj čakala a to, že nevie ako zareagovalo telo a je to 50/50 ale že tabletky mám normalne dobrat. No a moja otázka, prepáčte že som sa tak rozpísala 😁 Kedy ma význam v takejto situacii robiť tehotenský test ? Môže ho antikoncepcia nejak skreslit ? Dnes je 11ty deň od zabudnutej tabletky a 12-13 deň od styku. Ma význam ho spravit už koncom tohto týždňa ? (Menstruacia z vynechania tabletiek ma byt v pondelok). Babo by bolo neplánovane ale určite nie nechcene a tak mi ide aj o to vedieť to čím skôr aj kvôli tej antikoncepcii aj kvôli tomu, že povodne som chcela brat aspoň kyselinu listovú pred otehotnením a pod.. A ešte dodám aj keď aj tak asi robím veľkú vedu z ničoho.. posledne dni mám občas pichanie v podbrušku, sem tam pocit akoby pred menzesom, vnútorne mi je teplo a včera som zvracala pri jedle, okamzite ako som doňho zahryzla a zacítila chut mi prišlo zle a do par minút zvracanie a toto sa mi nikdy predtým nestalo, aj keď viem že by nato bolo skoro, ale vŕta mi to v hlave. A okrem toho cítim sa akosi inak. Neviem to celkom opísať. A dakujem tím čo to dočítali až sem a ešte viac tím čo poradia ☺️

mijunik
4. jún 2018

@terezia1477 neviem Ti poradiť, ale so záujmom som si Tvoj príspevok prečítala. A premkla ma radosť. Aj keď neviem, či si tehotná, myslím si, že áno. 🤗 Antikoncepciu by som na Tvojom mieste už nebrala, ale neviem, či sa to môže vysadiť len tak. No hlavne Ti držím palce, aby sa to celé vyvíjalo tým najsprávnejším smerom. 🤗

terezia1477
autor
4. jún 2018

@mijunik dakujem ti krásne ☺️☺️☺️ Tabletky asi doberiem ako mi kázala sestrička do telefónu. Ale asi budem testovať každý deň počas pauzy v užívaní a vlastne aj keby vyjdú všetky negatívne testy tak tabletky už další mesiac radšej nedam akoby som si mala potom vyčítať že som ich brala dlho počas tehotenstva. A dakujem ti ešte raz 🙂))

ukulela
4. jún 2018

@terezia1477 tabletky dober, len by ti to rozhadzalo cyklus. testovat ma vyznam az po vynechani ms, priznaky su podla mna ozaj viac psychologicke ako realne. kazdopadne, nech to dobre dopadne 🙂

terezia1477
autor
4. jún 2018

@ukulela no je dosť možné že si vsetko viac nahovaram a aj sa viac sledujem teraz. A dakujem pekne 🙂

pininka
4. jún 2018

Podla mna by to bol zazrak keby si otehotnela po tom co si nezobrala jednu tabletku. Mne hovorila doki ze si chranena este tak tyzden po dobrati. To by musela byt zhoda velkych nahod.

titla
5. jún 2018

Tiež si myslím, že je malá pravdepodobnosť, aby si bola tehotná po vynechaní jednej tablety. A testovať sa nemá zmysel skôr ako ti vynechá MS.

danyb
5. jún 2018

antikoncepcia nemá žiadny vplyv na výsledok tehu testu 🙂 testuj najskôr v deň očakávanej MS a antiku riadne dober 🙂 myslím si, že je veľmi malá pravdepodobnosť že si tehu, hormóny sa v tele držia dosť dlho na to, aby ťa ochránili, ak si nemala spolu s tým napríklad aj vracanie alebo hnačku a viac tabletiek ako jedna sa do tela nedostali, je tam väčšia šanca.. príznaky, ktoré opisuješ sú skôr psychického rázu alebo majú inú príčinu ako tehu, na to by bolo ešte veľmi skoro 🙂 držím palce aby to dopadlo tak, ako si želáš 😘

terezia1477
autor
5. jún 2018

@pininka no aj ja si myslím, aj keď ten prvý tyzden to je horsie keďže je to po 7 dňovej pauze ale aj tak by to musela byt asi veľká náhoda .

@titla dakujem za info 🙂 vydrzim teda a test spravím až budúci tyzden

@danyb nemala som nič, tak naozaj len jedna tabletka, tak to aj tak beriem už teda že šanca malilinka a nie pol a pol. Spravím trosku neskôr teda test a uvidím🙂 a dakujem pekne ☺️☺️☺️

pininka
5. jún 2018

@terezia1477 no len cez tu pauzu si mala asi menzes, ze? Pochybujem ze by plodne dni nastali hned potom. Ako pisem, musela by to byt fakt velk nahoda.

mijunik
14. jún 2018

@terezia1477 ahoj, ako sa situácia vyvíja? Ja viem, som zvedavá... 😁😁

terezia1477
autor
18. jún 2018

@mijunik ahoj 🙂 pred tyzdnom prvý test, v sobotu druhý a obidva negatívne 🙊

smaile25
23. nov 2018

Ahojte baby prosim Vas uz cca 4-5mesiacov beriem HAK.Vzdy pravidelne kazdy,zacala som z novym blistrom kde vcera bol siedmy den uzitej antikoncepcie.Samozrejme som ju zabudla uzit a spomenula som si nanu az o druhej rano.Inak bravam antiku pravidelne o deviatej hodine.Vcera som neuzila ako som uz spominala dala som si ju o druhej rano(zabudla som)Co na tom vsak je,je to ze sme mali s priatelom pohlavny styk,chcem sa spytat kedze som neuzila antiku a dala som si ju az rano o druhej hodine,som zabudla,hrozi ze budem tehotna?Dufam ze nie.Stalo sa mi to len raz inak pravidelne beriem HAK.Dakujem

titla
23. nov 2018

@smaile25 Je nepravdepodobné, že by si bola tehotná. Prečítaj si pozorne príbalový leták. Keď som ja brala HAK, tak som mala takú, že ak sa tabletka zobrala do xy hodín (od momentu kedy si na ňu zabudla), tak na účinnosť to nemalo žiaden vplyv a bola som stále chránená.