Začatie s antikoncepciou a menštruácia nikde

dominikus7
19. jan 2016

Ahojte,
prejdem rovno k veci.. moja meštruacia vyzera tak, že napriklad 3-4 dni mam vytoky a potom sa to normalne spusti a trva tak 4 dni.. tento mesiac som chcela začať brať antikoncepciu, počkala som tie 3 dni a ked už to vyzeralo že mam menštruaciu, dala som si 1.tabletku.. na druhy deň už to bolo len slabšie a teraz ju už nemam vobec.. presne to aj vychadzalo že som tie kramy mala dostať v ten datum ale ona sa mi proste stopla.. čo mám robiť ? mysite že to bude tabletkami? Pre istotu si dnes skočim kupiť test aj ked myslim, že tehotna by som nemala byť, spali sme s mojim iba 1x ale davali sme si pozor... ☹
stalo sa vam už niečo podobne ? ´dakujem za odpovede , jedna sa o antikoncepciu YAZ

zdena12345
19. jan 2016

@dominikus7 môže to byť tabletkami. Sú to hormóny, ktoré výrazne zasahujú do menštruačného cyklu a nie len to. Ja osobne by som z toho nerobila vedu, v podstate už to začatie špinenia, ktoré máš vždy je menštruácia, len sa ešte nespustil silný prúd krvi.
Len úplne v dobrom Ti dám jednu radu. Veľmi dobre si zváž dôvody, výhody a nevýhody užívania HAK. Pozri aký môžu mať dopad na tvoj organizmus či pri krátkodobom alebo dlhodobom užívaníi. Prelustruj si trošku aj odborné články a nie len články propagácie HAK. Kopa gynekológov tiež pravdu nepovie lebo majú zisk z predpisu... a ešte aj dopad na prírodu, lebo tie látky len tak nezmiznú a točia sa v prírode a škodia... a k nám sa dostávajú naspäť i napr vo vode...
Testom samozrejme ničomu neublížiš🙂

dominikus7
autor
19. jan 2016

@zdena12345 Ďakujem za správu. Antikoncepciu chcem brať pretože mám priateľa a študujem školu kde som v infekčnom prostredí, preto som na začiatku študia musela podpísať papier, kde bolo že ak by som bola nahodou tehotna, musim okamžite prerušiť študium pretože by to mohlo ubližiť mne aj babatku. Nechcem zatiaľ riskovať, chcem školu dokončiť a možno potom 🙂 kto vie. Test som si dnes robila a bol negatívny. Tak snad su to tie hormony..som z toho už fakt vystresovaná

deltaa
19. jan 2016

pri HAK sa nejedna o klasicky cyklus, cyklus je utlmeny, to krvacanie po 21 dni je iba reakcia tela na tabletku ale nie menstruacia. Akonahle si si vzala tabeltku tak uz po hodine su ucinky takze to mas reakciu na ne

dominikus7
autor
19. jan 2016

vdaka, teraz mam take zvlastne spinenie, neviem tu konzistenciu ani popisat ako keby mazľavá ..

dominikus7
autor
19. jan 2016
andrs
30. jan 2016

Ahojte ja beriem hak tretí deň a prvé dva dni som mala len velmi slabú menštruáciu a na tretí deň už nič čo si o tom myslite stalo sa zo už niektorej ďakujem za odpovede