Liečba endometriózy Dipherelinom. Mali ste to podobne?

kac11
9. nov 2010

Chcela som sa opytat na vase skusenosti s liecbou endometriozy dipherelinom ... moja skusenost - po recidivujucej endometrioze sa moj doktor rozhodol pre klasicku operaciu a nasledne liecbu dipherelinom. 1x za 28 dni injekcia do svalu ... po dobu 6 mesiacov. Vysvetlil mi, ze mi zastavi menstruaciu aby sa zvysne loziska endometriozy uz nezvacsovali ale aby sa vstrebali ... 1.injekcia - po nej menstruacia, 2.injekcia - opat menstruacia, 3.injekcia - zasa menstruacia, 4. injekcia - vynechanie menstruacie (to som sa uz tesila, ze to zabralo), 5. injekcia - hned na druhy den menstruacia a 3 dni pred 6.injekciou po 25.dni od poslednej menstruacie zasa menstruacia ... mate niektora takuto skusenost alebo si moj organizmus povedal, ze kasle na vsetky hormony a podobne preparaty a bude si robit co sam chce ... nikde na internete som sa s tym nestretla. Skor som sa stretla s otazkami typu - kedy po poslednej injekcii to dostanem opat ? ... ja sa pytam: "kedy to konecne NEDOSTANEM?" ... prosim ak mate niekto podobnu skusenost z minulosti napiste mi ... dakujem

vicka25
9. nov 2010

@kac11 Ahoj...ja beriem Dipherelin ale do brucha pod kožu...a každý deň...a nie na liečbu endometriózy...

pink_lady
9. nov 2010

ahoj @kac11 ... vidim ze si tu nova, tak vitaj 😵 tiez som z tych co maju endometriozu ...je tu napr tato tema o nej: https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/endometrioza-2-2/ ale najdes tu i ine temy k tejto problematike...v nich su dievcata co mali podobny problem, podobnu liecbu ktora "zaberaôla" tak ako u teba 😎 ak chces mozes sa zapojit do diskusie tam, dievcata ti iste radi poradia...ja som z tych stastnejsich co po operacii otehotneli do roka, aj ked mne sa endoska vratila...a o par mesiacov ta cakame v teme, stastne maminy z temy endometrioza 😀

pici
12. dec 2010

vynechanie menstruacie pri liecbe endo dipherelinom je len MOZNY vedlajsi ucinok liecby.. nie je to podmienkou toho, aby liecba zabrala... tak vobec nemusis stresovat ze ak mas menstruaciu tak liecba nezabera...

inava
14. jún 2012

Ja som po prvej injekcii dostala menzes, ale iba 3 dni trval,teraz mám za sebou už 5 injekcii a čaká ma 6. vedľajší účinok mám že mávam návaly tepla., viete mi napísať čo ma čaká, keď pôjdem na umelé oplodnenie?

ivonka720
14. jún 2012

@inava co ta caka? podla toho kde je chyba ale poviem ti neboj sa nicoho my sme si to s manzelom uz uzili a mame terz 14 mesacnu dcerku len si ver ze sa to musi podarit dezim palce 🙂 🙂

inava
14. jún 2012

mám silnu
endometriozu, zistili mi ju laparo, doktorka povedala, že jediny spôsob ako mať bábo je umele oplodnenie.chcem sa opýtyť čo všetko ma čaka?

ivonka720
14. jún 2012

na endometriozu neviem a kde chodis k doktorovi? a kedy ides na oplod?

inava
14. jún 2012

ešte musím dobrat poslednu injek.v juli.
až po nej ma pošle doktorka na umele oplod..

inava
14. jún 2012

chodím k doktrorke v Revúcej.

ivonka720
14. jún 2012

my sme chodili do marina po inekciach co som si pichala do bruska som po urcitych dnoch isla na kontrolu po plod dnoch odoberu ti folikuly ktore oplodia a kazdy den volas laborantke kolko prezili to trva 5 dni a potom ti to vlozia do maternice neboli to je to normal sono 3 dni lezis a po tyzni ides na krv ci si tehotna

ivonka720
14. jún 2012

ak budes mat niake otazky napis mi na meil rada ti odpoviem drzim palce ahoj Iva

katus124
15. nov 2012

Dobry!som tu nova! pred yzdnou ma operovali mala som cistu na vajecnikoch endometriozu mi zistili! uz zacinnam buduci tyzden chodievat na inekcie! mozem sa opitat ze ake vedlajsioe ucinky ma cakaju po inekcii a menstruaciu budem mat alebo nie?

lukrecia18
22. nov 2012

Dobry! Chcela by som sa opytat pred 10 mesiacmi mi objavili endometriozu vyoperovali ju, ale nenasadili ziadnu liecbu, ani neboli ziadne problemy. Po desiatik mesiacoch mi ju zasa objavili zvona operovali a dali dve moznosti liecby bud znova otehotiet ( co nechcem) alebo antikoncepciu (co zle znasam) chce sa len informovat o nejakej inej liecbe, pretoze uz nechcem operaciu.

alenikakolec
5. feb 2013

Dobry ...mam dceru ktora ma endometriozu ma 22 rokov ,bola pred troma tyzdnami operovana laporoskopicky v BB ,nasadili jej liecbu injekcnu 6 mesiacov kazdy mesiac jedna injekcia ,jej lekar jej prave dnes nasadil liecbu a povedal jej ze si ju musi hradit sama t.j mesacne 100 eura je to pravda????

krasneleto
8. feb 2013

@alenikakolec zial ano...

misenaf
8. júl 2014

@alenikakolec
@krasneleto Ahojte. Aj mne začína liečba a v 1 lekarni mi povedali že si to cele hradim a v druhej že cez poisťovnu. Tak neviem teraz. Platili ste si to či nie?

krasneleto
8. júl 2014

@misenaf myslim ze som doplacala za injekcie , ktore vypisal doktor... nepamatam si presne

alenikakolec
8. júl 2014

ahojte moja dcera uz ma po liecbe chvala bohu caka uz aj babatko a nehradila ani cent vsettko slo cez poistovnu,to len lekaro oradzaju od tej liecby lebo je nakladna

misenaf
15. júl 2014

@krasneleto
@alenikakolec Ani ja som to naštastie neplatila, išlo to cez poisťovnu. Neviem prečo to niekto hradí a niekto nie.
Chcem sa spýtať ktorý den cyklu to bolo pichane.
@katus124 Lebo v letáku som čítala že na 5. den sa picha a mne bola pichnutá na 21 dc

krasneleto
16. júl 2014

@misenaf zalezi aku mas poistovnu a od nej ci dany liek alebo liecbu preplaca alebo nie

misenaf
17. júl 2014

@krasneleto no to naozaj nie som si ista či to zaleži na poisťovni......Skor od diagnozy, ktorý sa označuje na kodom a vidno ho na recepte.

polokakauko
15. aug 2021

Bola som operovaná na endometriózu, idem na hormonálne injekcie.viete mi povedať či sa za ne platí ak áno, koľko?🙏