Po injekcii Diphereline prirodzené tehotenstvo?

mase77
1. mar 2009

ahojte!
Už pekných pár dní prehľadám všetky tunajšie témy a nenašla som taký prípad, ako mám ja.. 😠 S manželom sme chodili od decembra na vyšetrenia a v januári nám povedali výsledky.Manželove slabé spermie , reps. pohyblivosť. Ja sa relatívne v poriadku, po prekonanej endometrióze pred pár rokmi a opakovaných zápaloch, pôrode, cisárskom reze a tak...nebudem menovať všetky operácie.🙂 Proste už jednu dcérku mám z prvého manželstva a chlapček mi zomrel 2 dni po cisárskom. Ale moja téma sa týka toho, že vo februári sme sa dohodli s doktorom, že sa do toho dáme a tak mi pred 2 týždňami pichol Diphereline 3,75mg, ktorý má predĺžený účinok 5 týždňov.Potom som dostala pokyn, že mám čakať na krvácanie do 5-10 dní, čiže menzes. No a nič sa nekonalo. Medzitým som absolvovala predoperačné vyšetrenia a aj rengen. Na druhý deň som si urobila tehotenský test - inštinkt a si predstavte, že mi vyšiel pozitívne!!!! Zostala som šoku!!!! Ešte pokračovali 3 a všetky vyšli pozitívne!Tak som volala svojmu gynekológovi, ktorý mi povedal, že mám prísť okamžite, lebo môžem potratiť a nasadil mi Estrofem 3x1 a Duphaston 2x1. A teraz čakáme...Na ultrazvuku ešte nič nevidel, len vyššie položenú sliznicu. Mám ísť v stredu a zistíme, čo sa deje, či je to tehotenstvo a či je vnútromaternicové...Mala tu niektorá z Vás takýto problém?

habibi78
2. mar 2009

mase tento problém som nemala ale veeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi ti držím palce, aby bolo všetko ok a ty si porodila zdravunké bábatko.... drž sa a daj vedieť ako pokračujete... 😵

barbareta
4. mar 2009

masse i ja som zvedava či si ale nie tehu,ale držim palec aby to vyšlo v tvoj prospech.
Mne pichali tuto injekciu, pred odberom vajok /2ivf/ ale mi bolo povedane že po tejto injekcii nemože byt transfer, ze nebyvaju po nej tehu. A na nete som len asi tolko našla ze ma za nasledok kastračne hodnoty estrofemu...

mase77
autor
5. mar 2009

Ďakujem za podporu..🙂 Bola som včera u gynekológa a ten ešte stále na ultrazvuku nič nevidel. ☹ Tak sme na tom tak isto, ako sme boli. Povedal, že podľa neho som tehotná a odkonzultoval si to aj s tým doktorom na klinike asistovanej reprodukcie a ten mu povedal, že sa mu to už párkrát stalo a je to v pohode. Len mi má nasadiť tie hormóny, ktoré nasadil a nemá to vplyv ani na dieťa ani na mňa. Potom som volala aj doktorovi na kliniku, tak ten reagoval takým spôsobom, že aspoň vidno, že som zareagovala na injekciu a veľmi mi gratuluje. Stalo sa to vraj za jeho celú prax 10 ženám.🙂)) No, neviem, či mi má k čomu gratulovať..🙂 Dám Vám určite vedieť budúci týždeň.

mase77
autor
10. mar 2009

Ahojte..🙂
Takže dnes som bola u doktora a som asi tak v 6tt a zatiaľ sme v poriadku. Znížil mi dávky hormónov a o 2 týždne mám prísť už na odbery a po materskú knižku. 😀 Príroda asi zariadila aj nemožné a dúfam, že bude aj pokračovať až do pôrodu. 😀 DRŽTE PALCE!!!!

inava
19. okt 2012

Chcem sa vás milé baby opýtyť, som po operácii, mám endometriozu, brala som pol roka injekcie Diphereline 3,75mg.
Naposledy som si bola pichnúť 7 júla. odvtedy som ešte nemala menzes. Neviete do akej doby od použitia poslednej injekcie by som ho mala dostať?
Ďakujem za odpoveď Inava.

slavka04
28. feb 2013

ahojky všetci..........ja som tiež brala diphereline 3,75 pol roka a poslednú injekciu som absolvovala 5. januára. teraz čakám kedy dostanem menštruáciu. doktor mi povedal že sa prvá menštruácia dostaví o štyri týždne, no tie už prešli a nič. nemáte s tým niekto skúsenosť? dakujem

misenaf
17. júl 2014

@inava
@slavka04 KOčky chodíte sem ešte? Aj mne nasadili diphereliene 3,75 na enodmetr.

jankaxxxx
25. okt 2014

Ahojte,tiez mam endometriozu a 2 neuspesne IVF za sebou. Vie niekto poradit ako s tou chorobou bojovat?

mm_ischel
11. okt 2019

Zdravim , viem ze toto je strasneeee stara tema no hladala som ci niekto nema podobnu skusenost a vidim ze niesom sama 🙂 ja som zacala stimulovat pred ivf s tymto liekom, manzel mi ho pichal asi tyzden (v nizsich dávkach kazdy vecer) a den potom co mi meskali (pritom mi meskavali v pohode take 2-4 dni ) som si urobila test a vysiel pozitivne. Urobila som ho v den ked som bola na predoperacnom vysetreni a mala vlastne vsetko pripravene na umele oplodnenie. V podstate som ho robila len tak ze mi ostal v baleni cakala som skutocne ze dostanem zenske dni no mala som zvlastny sen... Prve co ma napadlo po dvoch slabych ciarkach bolo ze to je z lieku volala som lekarovi objednal ma na krv a to ze by to bolo z tohto lieku vylucil. Sice som v tehotenstve dva krat krvacala a myslela ze je koniec tak sme sa prebojovali skoro do 6 teho mesiaca (stale cakam) . Takze dufam ze to dobojujeme do konca lebo toto bolo po 5 tich rokoch cakania zazrak

zuz234
18. aug 2023

Ahojte, som tu nová a aj keď vidím, že posledné príspevky sú tu z r.2019, rada by som našla ženu s podobným prípadom tomu môjmu. Po 2 r. neúspešných pokusov o otehotnenie som bola na prefuk vajíčkovodov, po čom ma lekár informoval, že sú oba nepriechodné kvôli zrastom. Z histológie mám diagnózu endometriózy a nasadili mi injekciu Diphereline 11,25mg. O 3 mesiace by som mala ísť na druhú dávku.
Chcem sa opýtať, či je tu niekto s podobným príbehom, kto by sa chcel podeliť o skúsenosť. S manželom sme už plánovali ísť na IVF, ale tá endometrióza všetko aktuálne zastavila. Budem sa tešiť ak sa nájde nejaká duša s podobným problémom a ako sa s tým vysporiadavate, resp. aké výsledky ste po čase dosiahli. Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre