Koľko plienok ste brali do pôrodnice?

tami_tami
21. aug 2009

Ahojte mam otazku - kolko plienok ste brali do porodnice?

danulik
21. aug 2009

tami - ja som brala jeden balik, ale kvoli tomu si nemusela otvarat novu temu, asi ta presunu do nejakej inej plienkovej 😉

tami_tami
autor
21. aug 2009

danulik - to mi vravi kazda ze balik - ale baliky su rozne - ja sa pytam na kusy

luciarisko
21. aug 2009

mne kazali 30 ks. a bolo to akurat 🙂

danulik
21. aug 2009

tu uplne najmensiu velkost (2-5 kg) vyraba asi len pampers a huggies, ja som zobrala huggies a tych je v baliku tusim 28, pampers je asi 43 - ale mozem sa mylit, bolo to davno 😀

tami_tami
autor
21. aug 2009

vdaka dievcata - lebo pozerala som v dm-ku a tak mi pripada ze tych 24 ci 28 - tak nejak balenie by mohlo stacit lebo 50 ks balik mi pride uz dost - teda za predpokladu ze po troch dnoch pojdeme domov...

danulik
21. aug 2009

tami - v nasej porodnici davali 5 ks plienok na den, neviem ako u vas, podla toho sa zariad 😉 my sme vtedy minuli za den cca 10 plienok..

veronika81
21. aug 2009

tami s týmto sa netráp 😉 Veď v prípade potreby určite budeš mať niekoho, kto ti bude môcť nejaké plienky doniesť, ak budeš vidieť, že by sa míňali.

Ale mne osobne sa tých 24 alebo 28 plienok vidí len tak-tak, u nás v pôrodnici sa chodí domov na 4. deň a to pôrod sa počíta ako nultý.

tami_tami
autor
21. aug 2009

dakujem za odpovede a skusenosti skusim to zistit u bab z nasej porodnice 😉 este raz dakujem

rose86
21. aug 2009

baby ked uz je tu tato tema tak sa opytam aj ja. u nas do porodnice si vraj treba brat tie absorbcne podlozky. neviete kolko asi si ich mam vziat?? lebo som kupila cely balik ale je to dost velke a ja uz nemam miesto v cestovke 😅 ze ci nestaci priklad 10 ks

pokial ide o plienky tak by malo stacit tych 30ks ja berem tie jednotky pampersky a tam je 43 ks. pri prvom som mala tie fialove teskacke a tam je nejak vyse 50 ks a to som brala este polku balika domov.

veronika81
21. aug 2009

rose, myslíš tie podložky napríklad do postieľky, že ak sa bábätko pociká? Ak áno, tak ja som to v pôrodnici použila do svojej postele pod seba 😅 Mala som 2 kusy a keď som po prvom dni "zašpinila" tú čo mi dali sestričky, tak som si dala svoju a druhú som dala vedľaležiacej kolegyni 😀

Ale neviem, či myslíš to.. ani neviem, ako sa to presne volá

rose86
21. aug 2009

veronika ano presne to len u nas to treba doniest pod seba a nie pod babatka 😀 takze tych 10 kusov bude asi aj vela co?

veronika81
21. aug 2009

rose, veď aj ja som to použila pod seba 😉 Len v lekárni som to pýtala tak, že.. tie podložky, aby sa dieťatko neprecikalo 😀 Ja som to kupovala na kusy, mala som doma 5 kusov, jednu ku koncu tehotenstva pod sebou v posteli, ak by praskla voda 😉 Jednu má malý doteraz v postieľke pod plachtou pre prípad potreby, dve som mala v pôrodnici a vidíš to..ani neviem, kde mám tú piatu podložku 😀

Nám to v pôrodke sestričky raz vymenili a potom som už nepýtala, dala som si svoju. Ale 10 sa mi zdá dosť, nehovoriac o tom, že to zaberie kopec miesta 😅

rose86
21. aug 2009

veronika hej lenze ja budem mat cisarsky tak to budem asi viac ,,tiect,, a nehovoriac o tom ze len lezat a nebudem moct furt behat na wc takze tych podloziek miniem asi viac 😒

veronika81
21. aug 2009

aha.. s cisárskym nemám skúsenosti, tak potom možno aj tých 10. Alebo, ako som písala aj Tami, ak máš možnosť, daj si to neskôr niekým doniesť 😉 Mne každú chvíľu niečo nosili 😀

V každom prípade držím palce 😵

rose86
21. aug 2009

veronika

rose86
21. aug 2009

este raz: veronika hej to je tiez pravda. byvame len kusok od nemocnice takze manzel bude asi behat 😀 pri prvom to bolo to iste. obrovska taska ale to co trebalo som nemala a to co som mala bral manzel domov lebo to bolo zbytocne tak kazdy den mi nieco nosil a nieco bral domov 😀

sirell
22. aug 2009

ja som mala CR a povedala by som ze som "tiekla" menej ako baby ktore rodili prirodzene. Pri CR vycistia maternicu lepsie ako pri normalnom porode, takze potom aj menej krvacas. Ja som mala 2 ks podloziek a 2 mi dali v nemocnici. A to som si tie svoje podlozky menila nie preto ze by boli spinave, ale ze boli "vylezane".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre