Koľko naozaj treba popôrodných vložiek do pôrodnice?

mudreocko
17. aug 2016

Ahojte mamicky. Potrebujem radu, balim sa do porodnice a pocula som ze mi treba 100ks poporodnych vloziek. Nieje to vela? Od porodu syna preslo uz viac ako 7 rokov, takze si nepamatam kolko som vtedy minula.
Mam kupenych 60 ks ale ked to dam do cestovky tak to zaberie tristvrtinu tasky.
Kolko ste spotrebovali vy?
Dakujem za radu.

A tiez sa chcem opytat kolko ks jednorazovych plienok ste brali do porodnice?

zuzkamin
17. aug 2016

Ahoj, ja som si zabalila nejakych 50-60ks vloziek a najmensie balenie plienok. To je myslim nieco okolo 45ks. Ved ked to nebude stacit tak mi este prinesu ked pridu na navstevu. Netahaj zo sebou zbytocne vela 🙂

bialica
17. aug 2016

ja som síce rodila pred 11timi rokmi a mali sme klasické vložky a spotrebu si tiež nepamatám 😀 ale pamatám, že keď mi niečo chýbalo, tak mi priniesli, čo bolo treba... hádam máš aj ty takých ochotných príbuzných 😀

momoqui
17. aug 2016

Ahoj do tasky si zbal par kusov vloziek na prvy den a potom popros manzela alebo rodicov aby ti na navstevu doniesli dalsie balenie...ja som to mala takto vymyslene 🙂 v nemocnici ti najprv nejake vlozky poskytnu. Tak isto s plienkami. Do kufrika som si zbalila 5-10 kusov a potom mi manzel nosil dalsie balenie podla mojich pokynov 🙂 co sa tyka spolu poporodnych vloziek tak neviem presny pocet ale podla mna 100 ks minies ani nevies ako 🙂 kup menej a potom dokupite

nikinka1111
17. aug 2016

ja som minula za 4 dni v pôrodnici 2 balenia popôrodných vložiek (ružové tesco) netuším koľko je v balíku. aj pri synovi aj teraz pri dcére. a malé balenie plienočiek som brala okolo 30 ich mohlo byť

monika11m
17. aug 2016

Ja som minula asi 50ks

danette
17. aug 2016

Urcite by som nekupovala 100 ks to sa mi zdá prehnané, ja som svoje ani neotvorila, nakolko som nakoniec skončila porod cisárskym, prvý deň kým som ležala na JIS mi dali ich nemocničné a keď som už mohla chodiť tak som radšej použila allwaysky, nakolko som nemala zospodu rany

simca06022011
17. aug 2016

@mudreocko ze 100, a to ich mas menit 20-30x za den? ja som za 10 dni v nemocnici neminula 50 urcite.... Pobal si menej a ak sa ti nebodaj minu, tak ti prinesu. Ja som si ich dokonca priamo v nemocnici kupila a mala som pokoj...

dominika6
17. aug 2016

@mudreocko však si kúp normálne čo používaš pri menzese..po pôrode ti dajú ich a potom po osprchovaní si dáš svoje..

charlie1980
17. aug 2016

V 29tt sa chystat do nemocnice.....? Po 2 detoch....? Neboli ste nikdy napr.na dovolenke, kde sa treba zbalit na 3 dni....? Hm....zvlastne otazky....
Asi 37 vloziek a 21plienok ti bude treba.

charlie1980
17. aug 2016

Teraz pozeram...ved aj ja rodim v novembri. Idem sa balit 😀

simca06022011
17. aug 2016

@charlie1980 ved tak pre istotou, nikdy nevies ;)

charlie1980
17. aug 2016

@simca06022011 Ved do novembra by som zabudla, Co v tej taske je 😀

simca06022011
17. aug 2016

@charlie1980 ok a ked tam skoncis v septembri? ;) necakane... lebo mne sa to stalo a lezala som v nemocnici az do porodu...

dominikav123
17. aug 2016

V každej nemocnici je lekáreň a tam sa vložky dajú kúpiť. Nechápem tuto potrebu robiť obrovské zásoby veď nie sme v sociku. Ja som minula mozno 3 balenia po 20 ks. Plienky malé biele pampersky jednotky.

mudreocko
autor
17. aug 2016

Podla posledneho usg som v 31 tt.
Mam naplanovanu sekciu o 4 tyzdne zo zdrav.dovodov. Kedze mam riziko potratu a predcastneho porodu, uz teraz je neskoro sa balit v mojom pripade, vravel doktor.
Nepotrebujem tu vysvetlovat vsetky moje diagnozy a ako velmi som na tom rizikovo a tiez babatko.
Islo mi len o vasu radu a skusenosti.
Kedze moj uzasny manze mi objednal z jednej stranky plienky na 3 mes. a60 ks vloziek (mal tam zlavu nejaku), tak tak som uz zabezpecena. 🙂
A kedze bude rodit v Presove (byvam v Trencine), musim si to tam vsetko vziat. Nic to necham to u svokry v PO a muz mi bude priebezne nosit 😉
Dakujem za rady

evittam
17. aug 2016

@simca06022011 Skončiť tam môžeš hocikedy - preboha, tak hádam sa bude dať ešte zbaliť základné veci - veď toho nie sú 4 kufre......A ak nie, tak mi potrebné veci donesie partner -poviem čo treba a hotovo....Ja som sa balila pri oboch pôrodoch nejak 2-3 týždne pred termínom......Ale veď každý ako uzná za vhodné, len sa mi to tiež zdá skoro.
Vložiek som mala jeden balík - 20ks, potom mi partner doniesol ešte jeden, obyčajných bavlnených plienok som mala 5ks, pampers som vzala ja neviem 20ks - tiež mi potom doniesol...
@mudreocko

momoqui
17. aug 2016

@dominika6 kup si specialne poporodne (ja som pouzivala Chicco a bola spokojna) tie klasicke menzesove su mensie a najma na tych poporodnych je material prisposobeny

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
17. aug 2016

@evittam no preboha, moj chlap mi to nosil na etapy kazdu chvillu nieco, lebo zabudol.. aj ked som mu to napisala.. a nie ja som sa nestihla cestou do porodnice zbalit, kedze som ani netusila ze je to take vazne a buem tam dlho a kedze mi bolo tak zle ze som bola rada ked som sa dostala do auta, zbadal ma a uz som lezala ;) Bola som rada, ze som rada a lutovala som ze nie som pobalena :D stalo sa to raz a viac krat nie 🙂 vsetko som mala nabalene a nachystane.. vlozky su ale somarina, lebo aj keby dosli, neboli tak ich v porodnici daju, ked uz, tak sa tam daju kupit... pampers donesie hocijaka navsteva ak treba. Ja som mala problem s oblecenim a hygienickymi vecami, takymi na ktore som ja hakliva :D ak niekomu je jedno, tak sa netreba balit 🙂)) Vsetko pre malu som kupila v nemocke, v Stiavnici mali este aj obchod s oblecenim a potrebami pre deti, ja som im urobila mesacnu trzbu :D Nemala som ankupene nic.. postielku/kocik som riesila online a doniesol domov kurier kym sme prisli.. cize nie ak nema clvoek armadu ludi a rodiny okolo seba, alebo partnera co VIE, tak je lepsie byt zbaleny 🙂

rheuska
18. aug 2016

Ja osobne som krvácala veľmi málo. Na druhý deň mi stačila jedna normálna vložka. No a kamoška ma upozorňovala,že zober veľa po pôrode budeš "krvácať jak sviňa" Takže určite individuálne.

mudreocko
autor
18. aug 2016

@rheuska ja si picham injekcie na riedenie krvi, hocikedy si kychnem a spusti sa mi krv z nosa :-/ ...takze mne ich bude treba dost 🙂

terka1607
18. aug 2016

Ja nechápem prečo stále musia niektoré kritizovať, pani sa vás nepýtala na názor kedy sa začať baliť, ale na to koľko ste si toho brali.
@mudreocko Ja som si zobrala dva balíky tých pôrodníckych vložiek samu, je tam 20 ks v balíky, a plienky pre malé som brala taký malý balík pampers, tie biele, bolo ich tam okolo 30 kusov a skoro celý som ho priniesla domov, lebo my v nemocnici dali plienky, sponzorské od pampers 🙂

mudreocko
autor
18. aug 2016

@terka1607 dakujem za nazor 😉 a rozumnu podporu 🙂

terezka1947
18. aug 2016

@mudreocko kludne zober jedno balenie hned....a dalsie nech ti donesu po porode,ked uz budes na izbe=lebo po cisaskom budes den urcite lezat inde...az potom za prevezu na izbu.
ja som mala iba jeden balicek,lebo po prvej sekcii som maaaalo krvacala,po druhej to uz bola ina kava
no a zober si,ze sprchnes sa castejsie,co ti babatko dovoli...pojdes na kontrolu k lekarovi´=ja som chodila kazdy den...takze tam vyhodis vlozku,hned po prezreti das novu....a hned sprcha,ked babatko dovoli...skratka...to sa nezda,ale tych vloziek treba= a je to strasne individualne....ale viac ako jeden balik ti hned netreba,uz len tym,ze rodis cisarskym by npzno fakt stacilo aj ten prvy balik az pri prevoze na izbu,ale tak=pre istotu zbal...nikdy clove nevie

terezka1947
18. aug 2016

@terezka1947 inak k tym muzom a noseni....moj muz nemal z nicim problem,aj dovolenku si vybral=kvoli mladsiemu synovi a bol s nim doma....leeeeenze,co cert nechcel,kym som bola v nemocnici=trosku dlhsie som musela byt,tak schytali so synom 40ky a dva dni iba lezali,mali co robit sami so sebou...uz dalsi den sa nejako privliekol s potrebnymi cistymi vecami,ale nesiel na izbu,lebo nechcel nakazit ani mna,ani ostatne mamicky a deti

terka1607
18. aug 2016

@terezka1947 Presne tak, ak pani jedno dieťatko nie je toľko času obskakovať ženu v nemocnici, treba sa starať aj o staršie dieťa 🙂 A neboj sa stane niečo ako vám.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre