Ambulantný pôrod v Bratislave

liana94
5. feb 2021

Ahojte 🙂 Prosím vás, ak máte niektorá skúsenosť s ambulantným pôrodom v ktorejkoľvek z Bratislavských nemocníc (najlepšie Antolská) budem rada za info.
Najmä ma však zaujíma po koľkých hodinách po pôrode ste išli do domácej starostlivosti, či mali s tým lekári veľký problém a či ste rozhodnutie neľutovali. 🙂 Ďakujem!

solange7
5. feb 2021

@liana94 na slovensku uz je ambulantny porod mozny? To som nevedela. Myslela som, ze nie.

sisa_s
5. feb 2021

No hlavne dufam ratas s tym, ze cely novorodenecky screening si obehas sama, s cim maju lekari problem a ci sa ti chce s 3-5dnovym behat po niekolkych miestach potom...

liana94
autor
5. feb 2021

@solange7 Nie, zatiaľ nie je. Myslím tým vyžiadať si reverz a podpísať ho. “Ambulantný” pôrod pre zjednodušenie. 🙂

solange7
5. feb 2021

@liana94 jaj tak. Rozumiem. A neoplati sa ti tie dva-tri dni ostat? Vsetky vysetrenia by si mala hned za sebou. Teraz prilis aj tak nezdrzuju pobyty v nemocniciach.

nika82
5. feb 2021

@liana94 no , len aby sa nestalo ze teba pustia a male nie

ofzuza
5. feb 2021

@nika82 na to nemaju pravo, pokial je dieta zdrave

queen_mary
5. feb 2021

Toto nech mi niekto vysvetli ze naco 🤣

ofzuza
5. feb 2021

@queen_mary doma je vacsia pohoda

queen_mary
5. feb 2021

@ofzuza behat s tym deckom sama po vysetreniach je urcite pohoda, hlavne v tejto dobe.

liana94
autor
5. feb 2021

@sisa_s Áno, pre mňa je to určite lepšie a aj pre malú. 🙂 Som zástancom toho, že by mala byť rodinka čo najskôr spolu, chcem aby malá spoznávala otca a nie druhú, tretiu mamičku na izbe a ich deti. Prvé hodiny/dni sú najdôležitejšie pre zblíženie sa a nevidím dôvodna to, aby zdravé dieťa a zdravá matka ostávali v nemocnici, navyše počas covidu.

queen_mary
5. feb 2021

@liana94 to decko netusi ktora bije prvy tyzden. Ale ked sa ti chce riesit to takto 🤷‍♀️ reverz mozes podpisat vsade.

liana94
autor
5. feb 2021

@queen_mary To je tvôj názor, nie definitívna pravda, 🙂 ale vďaka aj tak. Avšak naozaj nemám záujem o odrádzanie a či to myslím vážne a pod., pýtala som sa na skúsenosti.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liana94
autor
5. feb 2021

@beata_k Prečo? Čo konkrétne máš na mysli? 🙂

ofzuza
5. feb 2021

Nemas fb? Je tam skupina. Skor sa tam dozvies relevantne info ako tu.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liana94
autor
5. feb 2021

@ofzuza Ďakujem, už som našla. 🙂

liana94
autor
5. feb 2021

@beata_k Nie je to tak trochu protirečenie si? Kontakt koža na kožu áno, ale vlastne je to celé zbytočné lebo dieťa ešte dobre nevidí? :D
Presne ako si písala, existujú aj iné vnemy, napr.: hmatové alebo sluchové. 🙂 Tam zachytí aj sestričky, lekárov, a aj toho otca a je to naozaj dôležitá forma kontaktu.

terezia323
5. feb 2021

@liana94 v Martinskej nemocnici jedného času skúšali zaviesť možnosť ambulantny pôrod. Niekde na YouTube má k tomu profesor Zibolen video. Teda nie je to úplne ambulantný, lebo tam je rodička 24 hodín od porodu. Skús pohľadať. On o tom dosť pozitívne rozpráva.

liana94
autor
5. feb 2021

@beata_k Nehovoriac o vôňach! Na to sa dosť často zabúda a prehliada.

liana94
autor
5. feb 2021

@terezia323 Ďakujem pekne! 🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezia323
5. feb 2021

@beata_k vyšetrenie vie urobiť detský lekár alebo sa ide na vyšetrenie na novorodenecké oddelenie, takze tam ľudia nechodia hore-dole po chodbách. A toto je určite lepšie riešenie ako domáci pôrod.

liana94
autor
5. feb 2021

@beata_k Podstúpime naozaj len základne vyšetrenia. Mám úplne fyziologické tehotenstvo, ak bude taký aj pôrod, ja a malá po pôrode, naozaj by bolo paranoidné pochybovať a myslieť na najhoršie možné katastrofické scenáre. 🙂 Treba trošku aj dôverovať prirodzenému priebehu, nie sa strachovať a stresovať, ak reálne tomu nič nenasvedčuje. Úprimne, viac verím svojej intuícií než lekárom (z vlastnej skúsenosti). :D

queen_mary
5. feb 2021

@liana94 urcite si z toho dolava na tri, ze si prvy tyzden stravila v nemocnici a necitila si vonu domova. Akoze why not, ale v tejto situaci by som urcite neriskovala. Mne stacilo ked sme isli na srdcove na antolskej s novorodencom a vsade ti kaslajuci ludia, uf

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liana94
autor
5. feb 2021

@queen_mary Pozri, naozaj nevidím reálne dôvody tam ostávať. Ak máš názor iný, super, rešpektujem, ale ja takisto. 🙂

terezia323
5. feb 2021

@beata_k jasné, že áno. Ja len hovorím ako to funguje. Sama mamička si musí uvedomiť výhody a nevýhody. Len sa informuje, nemocnica sama musí určiť, či je to možné v tejto situácii. Ja viem o profesorovi Zibolenovi, ktorý si tento postup chválil.

hanaju
5. feb 2021

@liana94 ja ti absolútne rozumiem a držím prsty, aby to vyšlo, ako chceš 😉.. pre mňa bol pobyt v pôrodnici po pôrode ten najhorší zážitok. Človek chce svoj pokoj, svoje miestečko a furt počúva plakať cudzie deti, rozprávať cudzích ľudí a riešiť zbytočnosti. Každý je iný a niekto skrátka chce svoj kľud, svojho muža a vôňu svojho domova, zvlášť v tak dôležitom období, ako je narodenie vlastného dieťaťa. Ja som "vďaka" tomu vytrhnutiu nabehla na popôrodnú depku a to neželám.žiadnej maminke po pôrode.. takže pokiaľ žena cíti, že to tak chce, nech urobí všetko preto, aby to tak mala. Držím prsty

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz