Bývanie - Hviezdoslavov

patus8
5. feb 2022

Ahojte 🙂 prosím Vás, tie čo bývate v Hviezdoslavove, ako sa Vám tam páči? 🙂 Rozmýšľame tém kúpiť dom, tak chceme vedieť či je to dobré miesto na život. Aká je tam občianska vybavenosť a tak. 🙂 Ďakujem 😊

cobolotobolo
5. feb 2022

Hlavne je to blizko do Miloslavova, do centra volnych zaujmov na druzstve. 🙂

tandrea2
5. feb 2022

@patus8 ahoj my tu bývame tretí rok. A je to tu už lepšie. Tento rok otvorili veľký obchod Jednota (supermarket). Kúsok od neho v druhej dedine Kvetoslavov (vyzerá to už ako spojená dedina) je Billa, lekáreň a teta drogéria . Sú už v plány realizovať menšie obchodné stredisko aj zo zdravotným strediskom. Minulý rok sa otvorila cirkevná základná škola (je zatiaľ jediná). Obec má už pláne realizovať aj štatnú základnú školu . Jediná nevýhoda je že je tu jedna materska škôlka kde je veľmi veľká obsadenosť takže nezoberú všetky deti. Ale je tu aj súkromná škôlka. Od minulého leta obec skoro každý víkend organizuje rôzne aktivity pre rodiny s deťmi. Za mňa som po minulé roky veľmi ocenila dobrú vlakovú dostupnosť do ba (bohužiaľ teraz to trochu pokašľali ale to je aj na iných smeroch) . Nám sa tu veľmi páči. A veľa sa dozvies aj o tom čo sa tu bude realizovať aj na web stránke obci. A ešte je super výhoda že je kúsok mesto Šamorín kde je naozaj že vsetko čo sa týka aj nákupov alebo voľného času .

janai1
5. feb 2022

@cobolotobolo 🤦‍♀️🤦‍♀️ No lebo inde sa to nemôže stať že?

cobolotobolo
5. feb 2022

@janai1 A kde sa nieco podobne uz stalo? Nieco som prehliadol? 🙂

domiklik
5. feb 2022

@cobolotobolo nie každú bitku si zasrani natáčaju na mobil, ani každú bitku nevysiela TV markíza vo večerných správach... Prepáč, ale si veľmi naivný, ak si myslíš, že inde sa to nedeje

kitty1977
5. feb 2022

Ahoj, my sme kúpili dom minulý rok a bývame tu od leta. Zatiaľ sme so všetkým spokojní,na jeseň otvorili aj cestu a v Ba sme veľmi rýchlo. Máme tam prácu a syn chodí do školy v Ba. Máme po ruke aj Billu aj Jednotu. Určite to nikde nie je bezproblémové,ale netreba vidieť všade len tie zlé veci. 😊 Ja odporúčam.

h2
5. feb 2022

@cobolotobolo No schválne som si pozrela, že odkiaľ je tento odborník na život v Miloslavove a vidím, že to tutoľa, kúsok, "len" z Humenného! 🤦🏻‍♀️ Bol si tu niekedy? Poznáš niekoho odtiaľ? Či len tak trepeš do vetra?

cobolotobolo
6. feb 2022

@h2 Profil znesie hocijake mesto. ;) Z jedneho si, zijes inde. Co chces vediet o Kvetoslavove a Hviezdoslavove? Postavili im dialnicu, medzi dedinami je zel. trat a stanica. Nova stvrt v Kvet. je polka postavene bungalovy, polka opustena, zarastena. Kusok odtial je byvale strkovisko, zaplavene vodou, minule leto tam bola fajn voda na kupanie. 🙂

h2
6. feb 2022

@cobolotobolo Ja o tom vedieť nepotrebujem, ja tu žijem. Autorka sa pýtala.

patus8
autor
7. feb 2022

@tandrea2 @kitty1977 Ďakujem Vám 🙂 a @cobolotobolo je mi jasné, že je to blízko Miloslavova, no nikde inde sa zlé veci nedejú? Čo sa majú teraz všetci presťahovať niekde inde? a hlavne bývanie v okolí BA je veľmi ťažké zohnať a ešte za rozumnú cenu, takže moc na výber nie je.