Bývanie v Bernolákove - za a proti

petko11114
20. nov 2020

Ahojte dámy,

s manželkou zvažujeme kúpu nehnuteľnosti v okolí Bratislavy. Otáľali sme už dosť dlho a, vzhľadom na vývoj cien nehnuteľností, to evidentne nikam neviedlo (pozn. ani jeden z nás nie je príbuzní s Rockefellerovcami :D ). Keďže sme obaja kinderpozitívni, veľmi by sme si želali dom. Zároveň sme si však vedomí katastrofálnej infraštruktúry v okolí hlavného mesta, takže sme svoj výber sme zúžili na obce/mestá s priamym vlakovým spojením. Zatiaľ najviac nás oslovilo Bernolákovo a novostavba v okolí Brečtanovej. Zaujímalo by nás predovšetkým: cestovanie (vlakom, autobusom, autom) - parkovanie na stanici; preplnenosť vlakov; preplnenosť ciest v konkrétnych časoch a podobne; taktiež susedia; bežné problémy s údržbou nehnuteľnosti (napr. upchávaná kanalizácia, výpadky internetu, parkovanie mimo vyznačených miest pred domom), náklady na bývanie (2-3 ľudia), prípadne čokoľvek, čo by Vás napadlo. V tejto súvislosti by som bol vďačný za akékoľvek názory, pripomienky, postrehy, komentáre, skrátka všetko, čo by nám pomohlo správne sa rozhodnúť. Ďakujem vopred za pomoc a prajem ešte príjemný deň ;)

ivkazba
20. nov 2020

Skús dať otázku aj do skupiny Bratislava. Nie všetci chodia diskutovať na fóra. Tam je dosť žien, ktoré bývajú v blízkom okolí BA.

iiika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andy57
20. nov 2020

skus sa popytat na fb v skupine Bernolakovo tam isto poradia

marci77
20. nov 2020

ano, skuste facebookovu skupinku, je velmi aktivna, pripadne si aj precitat starsie prispevky
https://www.facebook.com/groups/1407941542752262/
pripadne stranku starostu obce, on pridava aktualne info, ked sa nieco deje
https://www.facebook.com/Smelo-do-starostu-Rich...
na youtube by ste nasli aj zadania obecneho zastupitelstva

Byva sa tu dobre, ale ja byvam na opacnom konci ako vy planujete....odtial budete musiet chodit vsade autom, teda vozenie deti do skoly, skolky, lebo je to fakt daleko na peso
co sa tyka skolok, tak urcite vam prijmu dieta predskolskeho veku, take, co ma 3-4roky s tym velmi nepocitajte....je sice aj nova skolka, ale stale to nestaci
a co sa tyka skoly, tak uz je tam tolko deti, ze budu musiet stavat novu, resp. pristavbu, jeden rok otvarali tusim 7prvackych tried
neviem, co este konkretne vas zaujima, kludne sa pytajte

co sa tyka kolon, ano stale byvaju v rannej spicke, sice ja som uz davno nesla v rannej spicke v case korony....ale klasika v Ivanke pri Metre sa caka urcite
vlak chodi dobre, parkovanie bolo mozne pri stanici zadarmo

lianka123
20. nov 2020

@petko11114 ahoj, ja nie som sice z bernolakova ale z ciernej vody. Nam sa byva super, byvame v samostatne stojacom dome, tiez sme stavali bezdetni. Doprava je myslim ok, manzel chodi a nestazuje sa. Ale on ma vcelkom flexibilny prichod takze preto asi. Skolka je tu super, syn chodi do miestnej skolky a je omnoho lepsia ako vsetky sukromne dokopy. Mame cyklotrasy, obchody, v podstate stadialto nemusis odist do mesta ak nieco potrebujes.

marcellka32
20. nov 2020

To už skôr Senec, nabehnem na diaľnicu a si v ba rýchlejšie

marci77
20. nov 2020

@marcellka32 v pondelok rano ani dialnica nepomoze.....pravidelny kolaps na cestach byva v pondelok rano a piatok poobede ....aj cestovanie vlakom je OK, do vlaku sa dostanete (nie ako vo Sv.Jure, ze maju problem sa dostat do vlaku) v pohode a chodi tak 2krat za hodinu, mohol by aj castejsie

marcellka32
20. nov 2020

@marci77 ja chodím vlakom ...za 35 minút som v ba (bývam 45 km od ba), keď nebola korona chodili sme autom (muž má homeoffice tak sama nejdem autom), a pondelok treba vyraziť o 6.00 ráno je to pohoda, ak sa vyrazí 6.30-7.30 to je už plno... piatky najlepšie o 15.00 domov (ja som si mohla vždy nadrobit a piatok skôr)

marcellka32
20. nov 2020

@marci77 mne ide vlak každú hodinu, nebýva ani plný teraz, veľa ľudí pracuje z domu a deti sú doma

gabsisi
20. nov 2020

@petko11114 o Bernolákove neviem ako ale by od augusta bývame v Ciferi a supeeeer. Kúsok od vlaku , do BA k Polusu 35 minút do TT jedna zastávka vlakom. Škôlka v pohode, škola ( aj ZUŠ), obchody denne otvorené ( potraviny)...... práve tu dokončujú niekoľko dvojdomov a plánovaná je ďalšia oblasť s novými stavebnými pozemkami

petko11114
autor
26. nov 2020

Zdravím dámy, ďakujem veľmi pekne za názory/postrehy/rady a varovania (iiika) :D Boli sme sa v utorok pozrieť na domček - ten, čo sme si vyhliadli, už stojí. Je pravdou, že je to od "starej" dediny dosť ďaleko, autom na stanicu sú to asi 3 min. Kanalizácia je v tejto časti okay, problémové boli križovatky hlavná a trnavská pred rokom. Prehustenie je celoregionálny problém v BA a okolí, Bernolákovo však pravidelne získava granty a rozširuje kapacity škôl (personálne aj priestorovo). Príroda je skvelá, komárov málo (menej než na Záhorí), premávka malá a vlak na pravej strane od Poľnej nepočuť. Zvážime to ešte a budúci týždeň sa rozhodneme. Pokiaľ by sa tu našiel niekto, kto by sa stal po kolaudácii našim novým susedom (Nová Bažantica, II. etapa, od ulice Moravskej ďalej), budem vďačný za SS - v mnohom si môžeme pomôcť, poradiť a tak 🙂

sivana09
26. nov 2020

@petko11114 niet nad zahorie, prvych par dedin za bratislavou.. doprava je fajn, zapchy zriedkakedy... s bernolakovom okrem zapchh autom skusenost nemam