Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  andy57 zdieľala príspevok
  21. mar 2021    
  veronika3006
  Správa bola zmenená    12. sep 2019

  #cuketa
  Toto je náš najobľúbenejší recept na omáčku na cestoviny. Pritom manžel by jedol stále len mäso... ale toto mu môžem robiť aj každý týždeň.
  Omáčku vždy pripravujem vo veľkom nízkom hrnci, čo je tvarom ako panvica. Omáčka postačuje cca na 6 dávok.
  Ingrediencie :
  Olej
  1 stredne veľká cibuľa
  3 strúčiky cesnaku
  3 rajčiny
  3 mladé cuketky
  Soľ
  Mleté čierne korenie
  Smotana na varenie
  Tavený syr v črievku
  Na oleji speníme cibuľu, pridáme nadrobno nakrájané rajčiny (úplne nadrobno, aby nám tam potom nevadila šupka) a tri strúčiky cesnaku nakrájaneho na tenké plátky. Posolíme a pražíme kým rajčiny nepustia šťavu a nezmenia svoju konzistenciu na "pretlak". Mladé cukety nakrájame spolu so šupkou na malé kúsky (pozdĺžne prerežem, potom ešte na tri tenké pásy a krájam na kúsky hrúbky 0.5 cm). Ak sú cukety staršie, tak treba odstrániť šupku aj jadierka... Cukety pridáme k paradajkovej zmesi, okoreníme a osolíme, opekáme kým sa nechytia aj cukety. Následne podlejeme vodou tak, aby bola celá zmes "pod vodou" a varíme kým cuketa nezmäkne. Solíme a koreníme podľa chuti. Kto chce môže aj trošku vegety. Po cca 30 minútach, keď je všetko mäkké a zmes sa nám pekne spojí, pridáme smotanu na varenie a tavený syr v črievku. Povaríme spolu.
  Dobrú chuť! 😋

  Dajte prosím tip ako ozdobiť polystyrenové hviezdy. Namalovať, nastriekať?

  andy57
  Správa bola zmenená    21. sep 2019    

  Ahojte, idem robiť detskú vyživu z jablk a hrušiek, cukor nechcem pridávať, chcem tam dať však med. Môže byť taká kombinácia, či potom musím dávať aj nejakú citronovú šťavu alebo kyselinu citronovu?

  Modlitba

  Pre seba nechcem nič, drahý Pane.
  Nech sa tvoja vôľa stane,
  len, prosím, neber matkám deti.
  Ja viem, že aj v nebi slnko svieti
  ale v každej matke zhasína,
  keď príde o dcéru,
  keď príde o syna.

  Pre seba nechcem nič, drahý Bože,
  no viem, že sila tvoja všetko zmôže,
  preto ťa prosím,
  netrhaj matkám srdce z hrude.
  Ja viem, deťom v nebi dobre bude,
  ale matka bez srdca už nikdy v kľude
  nezaspí.
  Preto prosím, neber im ich sny,
  neber im zmysel života.
  Veď láska božia klokotá
  v každej milujúcej mame.

  Viem, že vždy sa tvoja vôľa stane,
  preto pre seba nechcem nič, drahý Pane
  len, prosím, neber už matkám deti.

  Autor : Jana Kuricová-Tomaľová

  Baby máte tu niektorá overlock z lidla? Singer? Myslíte, že je to dobrá kúpa? Dakujem za všetky rady.

  andy57
  12. nov 2018    Čítané 770x

  Test sunar premium 2

  Znova nás vybrali do testovania, čomu som sa samozrejme potešila nielen ja, ale určite aj malá Terezka, keďže mlieko miluje 🙂

  Balíček k nám dorazil v poriadku. V krabici sme objavili okrem  mlieka Sunar premium 2 aj flašku tommee tippee, čo nás tiež potešilo. Testovať sme začali v noci zo soboty na nedeľu, keďže sa nám minulo mlieko, ktoré používame. Terezka si ani nevšimla, že som zmenila značku mlieka. Hlavne, že mala plné bruško a spokojne spinkala zase ďalej.

  Čo sa jej však nepáčilo, bola nová fľaška. Skúsila som jej ju dať večer pred spaním, ale rozdiel zistila a mliečko nechcela. Mliečko som musela preliať do jej starej flašky. Potom ho už samozrejme vypila. Neoklamala som ju ani druhýkrát, takže flašku asi darujeme, lebo z nej piť určite nebude.

  Mlieko Sunar premium 2 u nás vydržalo cca 6 dní. Minulo sa celkom rýchlo. Balenie obsahuje 2x300g sušeného mlieka. Dávkovanie je klasické ako u iných mliek - na 30ml prevarenej/dojčenskej vody 1 odmerka sušeného mlieka Sunar premium.

  Na odporúčaný Terezkin vek 8-10 mesiacov by mala vypiť za 24 hod. 800ml mlieka, čo vôbec nespĺňame. Keďže od narodenia často grckala, dávala som jej menšie dávky, ale za to častejšie. Aj keď som jej zarobila viac mlieka, celú dávku nevypila. Teraz už  tak často mlieko nepije, keďže je prikrmovaná, ale aj tak mi vačšie dávky nevypije. Na mliečko sa najviac tešila večer, ako je vidieť aj na fotkách.

  Sunar premium 2 od ukončeného 6. mesiaca obsahuje :

  • mliečny tuk
  • vitamín A, ktorý prispieva k správnej funkcii imunitného systému
  • vitamín C, ktorý zvyšuje vstrebávanie železa
  • vitamín D
  • LCP mastné kyseliny
  • Galaktooligosacharidy (GOS)
  • DHA, ARA a nukleotidy

  Značka Sunar sa zrodila v roku 1950 ako prvá sušená kojenecká výživa na trhu. Za tie roky sa stala špičkou vo svojom obore a teší sa svojej obrovskej obľúbenosti.

  Doteraz som so Sunarom nemala skúsenosti. Pri staršom synovi, ako aj pri malej, používam iné mlieko. Na trhu je už toľko druhov značiek, že je naozaj problém vybrať si to správne mlieko. Podľa časopisu dTest, je Sunar (complex) až na poslednom mieste. Priznám sa, že aj z toho dôvodu som sa bála kúpiť značku Sunar. Pritom naše mamy poznali len túto značku sušeného mlieka.

  Sunar premium je cenovo dostupný, nie je tam až taký rozdiel v cene. Jedno balenie (600g) stojí cca 10-13€. 

  Výhody z môjho pohľadu sú:

  • Ľahko dostupné, či už v lekárňach, alebo obchodných centrách, niektorých potravinách alebo na internete
  • Cenovo dostupné
  • Chutné
  • Obsahuje kvalitné zložky a vitamíny, ktoré podporujú imunitu najmenších
  • Dlhoročná overená značka
  • Výhodné balenie 2x300 g

  Nevýhody:

  • Žiadne som nenašla

  Terezka z neho nemala žiadne problémy, chutilo jej. Preto Sunar premium 2 určite môžem odporúčať. Treba určite skúšať, aké mliečko vášmu drobčekovi sadne 🙂

  Namiesto zubov rezance 😃❤

  (2 fotky)
  andy57
  4. sep 2018    Čítané 278x

  Test Crayola

  Znova sme sa zúčastnili testovania, tentoraz so starším synčekom 4,5r. Išlo o testovanie balíčka MINI KIDS -  fixky s tuhým hrotom,  pastelky, osemhrané ceruzky  a prstové farby crayola od spoločnosti ALBI. Tento balíček je pre deti už od 12mesiacov, podporujú  úchop malej detskej ruky, sú  100 % zmývateľné a vyprateľné.

  Tesne pred dovolenkou dorazil kuriér s balíčkom. Mirko už vedel, že balíček je preňho a bol oboznámený s tým, čo dostane. Pri otvaraní balíka výskal od radosti. Miluje kreslenie. Kresliť chcel začať ihneď, ale nakoľko sme cestovali na pár dní preč, musel sa zmieriť s tým, že kresliť bude neskôr. Všetko si pekne pobalil do batoha a vyrazili sme...

  Hneď ako sme dorazili na miesto, povyberal všetko z batoha, samozrejme všetky papiere, ktoré boli v kufríku od ALBI minul hneď v jeden deň. V kufríku boli aj nálepky, ktoré polepil na jeden papier, ostatné pokreslil. 

  Najprv otvoril prstové farby, nevedel, čo to vlastne je. Keď som mu povedala, ako sa s tým kreslí/maľuje, hneď si vytlačil farbu na papier a už prstom maľoval haky baky. Prstové farby crayola sú vhodné pre deti od 1-3r, pomáhajú deťom rozvíjať jemnú motoriku a kreativitu. V krabičke ich bolo 4, žltá, modrá, červená a zelená farba. Prstové farby Mirko nazval lepidlom a zobral si ich dokonca aj na túru, kde označoval kamene, aby sme sa nestratili 🙂 Na penzióne pomaľoval nimi aj krb a schody, ale našťastie tatino to neskôr vedel zmyť 🙂 Mirko bol samozrejme kreatívny a vytlačil prstové farby aj na krabičky od pasteliek, ceruziek a fixiek a zlepil ich dokopy, stále tvrdil, že je to aj lepidlo, a myslím, že mal trošku pravdu, kedže pekne držali pokope 😀

  Potom si vymslel, že prstové farby budú ako vodové farby, vytlačil si zopár farieb do krabičky od pečiatok a doniesol si štetec. Potom pekne maľoval nielen na papier, ale aj na svoje tepláky 😀 Vedela som, že čistý dhlo neostane.

  Ked prišiel rad na pastelky /v krabičke ich bolo 16ks/ vedela som presne čo bude nasledovať. Najskôr si ich pekne ošúpal z papierikov (to je jeho zábavka) a až potom začal kresliť. Dve pastelky mu nechtiac zlomil malý 11 mesačný bratranec, ale nerobil si z toho ťažkú hlavu, kreslil s nimi aj tak. Pastelky crayola sú dlhšie ako obyčajné pastelky, takže mu aspon vydržia o niečo dlhšie. Sú ako by povedal Mirko – trojuholníkového tvaru.

  Dalšie na rade boli fixky. V krabičke ich bolo 8. Majú úplne iný tvar ako iné fixky. Fixky crayola majú tuhý hrot, nefarbia prsty čo je ďalšie plus. Vyskúšala som si ich aj ja. Vyfarbovala som nimi obrázky na kufríku od ALBI. Mirko fixkami kreslil rôzne príšerky, autá a stromy s očami – momentálne aj to je jeho zábavka. Samozrejme ako každý chlap aj Mirko si rád utiera ruky do trička a kraťasov, takže bol celý zamazaný, hlavne od prstových farieb a fixiek, ktorými si rád kreslí po rukách a nohách. Našťastie naozaj išli pekne vyprať aj po pár dňoch, kedže na penzióne som neprala. Fixky tiež išli pekne umyť z jeho rúk a nôh. Čakala som, čo všetko ešte pomaľuje, ale nakoniec ostal verný zošitu a kreslil doňho. 

  Ako posledné prišli na rad osemhrané ceruzky, bolo ich tiež 8 kusov. Sú to maxi ceruzky s veselým obrázkami, dizajnovo sú naozaj krásne. Detičky určite zaujmú. Mne sa s nimi kreslilo aj vyfarbovalo  veľmi dobre.

  V balíčku od spoločnosti ALBI bol pribalený aj čaj na dobrú náladu a sviečka pre mňa. Čaj bol chuťovo naozaj veľmi dobrý. 

  Na záver testovania môžem len napísať veľké ďakujem spoločnosti ALBI a takisto modrému koníku, že nás znova vybrali do testovania. Produkty crayola, ktoré sme testovali sú dostupné v ALBI, či už v kamennom obchode, alebo na eshope. Sú cenovo dostupné, takže určite odporúčam vyskúšať. V testovaní produktov budeme ešte ďalej pokračovať, kedže Mirko veľmi rád kreslí aj maľuje.

  #test_crayola od rana kresli pastelkami, este sa ani nestihol naranajkovat 😊 vytvory si dava na chladnicku, akoze su to fotky.

  #test_crayola dnes obaja vyfarbujeme ceruzkami (prstovych farieb mam uz dost 😃 )

  (3 fotky)

  #test_crayola prstove farby - spravil z nich akoze vodove farby a maloval stetcom ☺

  (4 fotky)

  #test_crayola vymysla si priserky

  (3 fotky)
  andy57
  Správa bola zmenená    22. aug 2018    

  #test_crayola dnes dorazil balicek pre Mirka, velmi sa tesil, lebo kreslenie miluje. Balicek obsahuje ceruzky, pastelky a prstove farby, dakujem aj za caj a sviecku pre mna 😊

  andy57
  18. júl 2018    Čítané 325x

  Testovanie pampers premium pants a pampers splashers

  Teším sa, že sme boli opäť vybrané na testovanie, tentokrát na testovanie plienok pampers premium pants a pampers splashers.

  S plienkami pampers samozrejme mám skúsenosti, používala som pampers premium care od narodenia po velkosť 3, ale tie som striedala aj s inými značkami . Pampers premium care mi malá nikdy neprecikala, ale za to pampers active baby tie precikala zopárkrát, takže tie plienky sme už potom radšej ani neskúšali.  Do rúk sa mi už dostali aj pampers pants, ale nie premium.  Dostala som k nákupu dve vzorky, zdali sa mi fajn.

  Tenroraz sme dostali možnosť otestovať plienky pampers premium pants. Balíček nám dorazil v piatok 29.6.

  S testovaním sme začali presne podľa pokynov 2.júla. Prvé čo som spravila, keď som otvorila balík som plienku poriadne pochytala, ponaťahovala a ovoňala.

  Plienky majú príjemnú voňu, su pružné, tenké a vnútro plienok je doslova hebké. Bála som sa, že mi ich malá bude precikávať, ked su také tenké, ale mýlila som sa. Žiadna precikaná plienka sa nekonala. Ani prekakaná. A to teraz kaká dosť často, kedže jej idú zúbky.  

  Prvé dni  som plienky premium pants dávala iba cez deň, cca po troch dňoch som sa odvážila ich malej dať aj na noc. V noci neprebalujem, plienky vydržali, pyžamko bolo suché. Moja malá má  7 mesiacov, takže plienky sa naťahovali dosť ťažko. Neustále kopala nohami, vrtela sa, ale nakoniec sme to zvládali. Myslím, že je o niečo jednoduchšie ich natiahnuť deťom, ktoré už chodia. Ale to je len moja teória.

  Super vec je, že plienky pampers pants sa dajú pekne na bokoch roztrhnúť , zrolovať a vzadu na plienke je páska, ktorou sa dá zlepiť a tak zahodiť.

  Dalšia super vec je indikátor vlhkosti vpredu plienky, ktorý ukazuje nakoľko je plienka pocikaná, podľa nej som vedela, kedy je čas prebaliť a dať novú. Plienky sú pružné, takže netalčia, vzadu pekne držia, nešmýkajú sa a neotláčajú nožičky. Ako som už vyššie písala plienky majú príjemnú vonu, takže som niekedy vobec nevedela, že malá je pokakaná. Neviem či to mám považovať za výhodu alebo nevýhodu 🙂

  V balení, ktoré sme testovali bolo spolu 44ks plienok čo u nás vydžalo cca 10 dní, popritom som dávala malej aj inú značku a porovnávala. Ked bolo v plienke pampers pants dosť nacikané, skúsila som chytiť vnútro plienky či nie je mokré ako pri iných plienkach. Zdalo sa mi oveľ0a suchšie. Takže malá mala svoj zadoček ozaj v suchu 🙂

   Pampers pants sú sice drahšie ako plienky pampers premium care, alebo iné plienky, ale budem nad ich kúpou určite uvažovať. Skúsim ich otestovať ešte neskôr, keď malá začne chodiť, možno potom ich naťahovanie bude ľahšie, a nebudem ani mínať toľko plienok denne  ako teraz.

  Pampers splashers

  Konečne sme sa dostali k otvoreniu aj druhého balíka, a to pampers splashers. Vzhľadom sú veľmi pekné, takisto su tenké a pružné.

  Najskôr som si myslela, že budú určite úzke, ale keď som ich natiahla, presvedčila som sa, že sú akurát. Malej som ich natiahla, celá bola natešená, ešte nevedela čo ju čaká. Vonku na terase som jej napustila bazén, kedže ešte sama nesedí, tak som ju položila do teplej vody na bruško. Bola nadšená, rukou začala ťapkať vo vode, ošpliechala si celú tvár a tešila sa tomu.

  Neviem ako iné plienky na plávanie, ale pampers splashers sa takisto ako pampers pants dajú na bokoch pekne roztrhnúť, takže vyzliekanie je jednoduche. Nenapučia vo vode ako obyčajné plienky.  V balíku je 12ks plienok, zatiaľ sme minuli len jednu na skúšku. Dúfam, že sa nám čoskoro podarí ísť s malou do väčšieho bazéna niekam na kúpalisko a poriadne ich otestovať.

  Na záver by som sa chcela opäť poďakovať Modrému koníku, že sa rozhodli vybrať mňa a moju dcérku na testovanie plienok. Dúfam, že ešte budeme mať možnosť otestovať aj iné výrobky.

  andy57
  15. jún 2018    Čítané 242x

  Ako sme testovali kozmetiku HiPP

  Som veľmi rada, že som sa zúčastnila súťaže, a dostala tak možnosť otestovať kozmetiku HIPP pre moju malú 5 mesačnú slečnu. So značkou HiPP mám už nejaké skúsenosti. Pri staršom synčekovi som používala umelé mlieko HiPP BIO combiotik, ktoré môžem len a len odporúčať.

  Hneď v ten deň, ako nám dorazil balíček na testovanie, som otestovala vlhčené obrúsky HiPP, ktoré ma príjemne prekvapili. Vlhčené obrúsky majú úžasne jemnú, nevtieravú vôňu. Balíček obsahoval  10ks obrúskov, ktoré som minula hned na 2x 🙂

  Priznám sa, že s týmito vlhčenými obrúskami som doteraz nemala žiadnu skúsenosť. Používam lacnejšie obrúsky, ale možno pouvažujem nad zmenou. Vlhčené sa mi zdali fajn, neboli  suché, ani príliš mokré a nepenili ako niektoré obrúsky. A veľké plus, že sú naozaj jemné a majú príjemnú vônu.

  Vlhčené obrúsky HIPP Babysanft ako som sa dočítala, obsahujú výťažok z BIO mandlí. Sú napustené jemným pleťovým mliekom, vhodné pre jemné očistenie citlivej detskej pokožky a pokožky so sklonom k alergiám. 

  Neskôr večer prišiel na rad sprchový gél  HiPP. Dcérka má kúpanie veľmi rada, pri kúpeli vždy ožije. Doteraz som nepoužívala žiadne sprchové gély ani mydlá, a to už má dcérka 5 mesiacov. Tak sme sa spoločne pustili do testovania sprchového gélu .  Po otvorení  som ucítila príjemnú mandlovú vonu.  Je naozaj jemný ako o ňom píšu, veľlmi dobre sa rozotiera, po pokožke doslova klže, takže malinká bola natretá  veľmi rýchlo. Nie je vôbec hustý, takže ho stačí ozaj málo. Pri staršom synovi používam inú značku, nebudem menovať ktorú, ale ak ich mám porovnať , tak HiPP sprchový gél u mňa určite vyhráva. A tým, že dcérka ma naozaj citlivejšiu pokožku ako starší syn, určite budem pokračovať v používaní  tohto sprchového gélu aj naďalej. 

  Po kúpeli prišiel rad na pleťový olej, ktorý už nejaký čas máme doma, ale zatial som ho ešte na malej nevyskúšala.  Tak som sa rozhodla, že najskor otvorím vzorku, ktorú som vyhrala v súťaži. Pleťový olej má takisto príjemnú mandlovú vonu. Konzistenciou mi príde skôr ako pleťová voda zmiešaná s olejom. Dokonca som ho vyskúšala aj na svojej tvári, a môžem povedať, že je naozaj dobrý.  Nie je príliš mastný, takže sa mi tvár až tak neleskla 🙂

  Naliala som si trošku oleja na vatový tampón a opatrne som ním prešla po dcérkinej tváričke. Netvárila sa veľmi nadšene, ale to už tak po kúpeli býva. Vie, že už je pomaly čas na mliečko a na postielku. Pleťový olej HiPP je vhodný aj na ošetrenie suchej pleti pre dospelých, na ošetrenie pokožky mamičiek počas tehotenstva a dokonca aj na strie. Na moju tvár ho však používať asi nebudem, nakoľko mam skor zmiešanú pleť. Takže ho bude používať skor moja dcérka.

  Ďalej prišiel rad na pleťové mlieko, ktoré som už stihla otestovať  pred súťažou, keďže sme ho dostali  do daru na krštiny. S HiPP pleťovým mliekom som veľmi  spokojná. Konzistencia pleťového mlieka je riedka, čo mi vyhovuje, tým pádom ho netreba veľmi veľa a balenie vydrží dlhšie 🙂

  Čo som si všimla, tak veľmi rýchlo sa vstrebáva a dcérka má po ňom jemnú a hebkú pokožku.Takisto má veľmi príjemnú a jemnú voňu, ktorú cítim na dcérke ešte aj na druhý deň.  Pleťový krém používame už asi pribilžne mesiac, a všimla som si, že na dcérkiných nožičkách zmizli šupinky, ktoré tam doteraz mala. Neviem či je to pleťovým mliekom HiPP, ale určite ostanem pri tejto značke, kedže nám vyhovuje.

  Najviac oceňujem na kozmetike HiPP, že všetky produkty sú bez farbív a konzervačných látok, bez parabénov, éterických olejov, bez škodlivých PEG emulgátorov, bez živočíšných zložiek a bez alkoholu. Sú šetrné k očiam. Tieto produkty sú vyvinuté tak, aby pomáhali predchádzať riziku vzniku alergií.Všetky obsahujú prírodný BIO mandľový olej.

  Na záver, po 2 týždnoch testovania kozmetiky HiPP má moja slečna pokožku jemnejšiu a hebkejšiu, a hlavne bez šupiniek na nožičkách. Preto som sa rozhodla, že zostaneme pri značke HiPP, hlavne čo sa týka telového mlieka a sprchového gélu. Takže určite odporúčam kozmetiku HiPP vyskúšať aj iným maminkám a detičkám. Zároveň sa chcem poďakovať Modremu koniku a spoločnosti HiPP, že som mohla kozmetiku vyskúšať na mojej dcérke  a vytvoriť si na ňu svoj názor.