Čo pre dieťatko na Antolskú?

eva64
28. aug 2022

Ahojte. Idem rodit na Antolsku v Petrzalke. Co si mam zobrat pre dietatko na pobyt v nemocnici a co pe babo dostanem? Samozrejme beriem plienky, hygienu, ale ci aj nejake oblecenie, deku, zavinovacku? Odporucte, co sa vam zislo🙏
Dakujem pekne za rady a odporucania

denden77
28. aug 2022

@eva64 pre bejby ti staci oblecko na odchod 😊

eva64
autor
28. aug 2022

@denden77 dakujem pekne za info👍

eva64
autor
28. aug 2022

@denden77 a 🙏 bola si tam spokojna so starostlivostou?

denden77
28. aug 2022

@eva64 ale ano, nie je to Kempinski ale inak pohoda 😁

jazula
28. aug 2022

Pre bábo zober len oblečenie na cestu domov, všetko na pobyt tam (oblečko, zavinovačku, deku) dostaneš podľa potreby (majú v takých košoch na chodbe vždy čisté a meníš si ako potrebuješ), čiapočku sme dokonca dostali na pamiatku 🥰. Potrebuješ plienky, prebaľovacie podložky, vlhčené utierky a krém na ritku som mala. Ja som potrebovala aj obyčajnú bielu lekárenskú vazelínu, malá mala suchú kožu. Ak však budeš takéto niečo potrebovať, môžu ti doniesť. Mne doniesli aj džúsy a tvaroh/cottage, bielkoviny pomáhajú zmierniť opuch nôh po pôrode, to mi tam sestričky poradili.
A ja som bola veľmi spokojná. Sestričky v pohode, len info a pomoc s laktaciou nič moc. A pediater a detská sestra boli úplne úžasní 🙂. Dcérka sa pri pôrode nahltala vody a krvi a prvých 24 hodín len zvracala a odmietala sa prisať…detská sestra zohnala darcovské materské mlieko a pekne trpezlivo ho do nej striekačkou dostala..dcérke sa hneď uľavilo a potom aj papať začala 🙂. Doktor sa každú chvíľu zastavil pozrieť, či je všetko ok.

eva64
autor
28. aug 2022

@jazula dakujem velmi pekne👍

eva64
autor
28. aug 2022

@denden77 🤷😄👍

marci77
29. aug 2022

@eva64
ak nie ste, pridajte sa aj do skupinky, tam sa dozviete vsetky aktualne info

https://www.modrykonik.sk/group/2293/

a ako pise jazula, suhlasim
s radami pri dojceni je to slabe, treba mat v telefone cislo na nejaku laktacnu poradkynu, ak by bol problem ....a mast na bradavky si nezabudnite zobrat😉

v tej skupine najdete aj zoznam veci, co odporucaju brat
co sa tyka babatka, stacia veci na odchod z porodnice, ale tie moze priniest tatko, ked pre vas pride spolu s vajickom

eva64
autor
29. aug 2022

@marci77 dakujem pekne 👍