Čo vám chýba pre deti v Bratislave?

10. dec 2023

Ahojte, dostala som napad k vytvoreniu “projektu” pre deti. V prazdynch priestoroch v Bratislave by som chcela vytvorit stredisko, ktore by navstevovali skoly, detske konferencie, vystavy atd🙂
Otazka na Vas: co Vam v bratislave chyba pre deti? Kde by ste s nimi chceli ist a nemozete? (A napr v inych statoch sa da). Ak mate nejake typy a napady🙂

sasa1310
10. dec 2023

aquapark a niečo také ako Marchenpark

zaralotuska
10. dec 2023

v lete určite aquapark, inak nejaké interaktívne výstavy. NApr ak ide o velke priestory rozdelila by som ich podla predmetov - prirodoveda, matematika, vlastiveda a v kazdej casti by sa nachadzalo nieco s danym predmetom spojené

deedol
10. dec 2023

Tiez aquapark a take interaktivne vedecke centrum ako vida v brne alebo este lepsie (pre mensie deti) futura v mosoni.

yoxinka
10. dec 2023

Niečo ako Vida v Brne alebo Centrum Nauki Kopernik vo Varšave

miadi
10. dec 2023

Vodny park a detske muzeum interaktivne ako v science museum v Toronto ci Miami . Ale asi si myslela nieco menej narocne

martinkatinka
10. dec 2023

Dostala si napad? A aky teda? Co by si tam chcela vytvorit ty?

yoxinka
10. dec 2023

@martinkatinka
By som tipla, že autorka chcela ten nápad získať tu na koňovi, len dostala odpovede, ktoré asi nečakala 🤣🤣🤣🤣

kris_tin257
10. dec 2023

@yoxinka ten kopernik presne napadol aj mne, bolo by skvelé niečo podobné mať aj v BA 👍 niečo interaktívne čo aj záujme vedia sa deti zahrať a aj naučí

martinkatinka
10. dec 2023

@yoxinka ale v uvode pise, ze dostala napad. Tak ja som zas zvedava, ze aky 😉

vanilkovazmrzka
10. dec 2023

Tiez postradam ten tvoj napad 🙂

yoxinka
10. dec 2023

@martinkatinka
Veď žiadny. To je pointa. Chcela, aby sme jej tu my napísali veci a to by bol ten “nápad”.

martinkatinka
10. dec 2023

@yoxinka ale potom zle pise. Pretoze nedostala napad, ale navrh a ona ten napad vlastne nema ..... Takto to mala napisat. No neviem, ci by som niekomu takemu zverila projekt ....

liz_lemon
10. dec 2023

tu v BA chyba vsetko pre deti, nie jetu kam chodit, chyba tu detske interaktivne muzeum, ako je napr. v Salzburgu, zabavny park ako je napr. Family park

yoxinka
10. dec 2023

@martinkatinka
Ona píše dobre, nechápem, čo ti na tom nie je jasné. Volá sa to ODŽUB. Napíše na koňa, že má nápad, ktorý nemá a zároveň s tým sa opýta, čo mamičkám chýba. Oni jej napíšu svoje nápady a ona to zrealizuje ako svoj nápad.

martinkatinka
10. dec 2023

@yoxinka ale ona ziaden napad nema...

yoxinka
10. dec 2023

@martinkatinka
Veď práve! Nemá nápad, chcela ho získať tu.

lienka.7
10. dec 2023

@yoxinka ona ma iba nápad niečo zrealizovať. . Ale konkrétny nápad jej mate dat už vy 😁

yoxinka
10. dec 2023

@lienka.7
No … len odpovede ako aquapark, či interaktívne múzeum asi nečakala 🤷‍♀️

martinkatinka
10. dec 2023

@lienka.7 nech povie aky napad a my sa vyjadrime, ci je dobry, ci by nas zaujal

lienka.7
10. dec 2023

@martinkatinka tak @autorka v prvom rade asi nemá "pár mega" na výstavbu toho, čo ste jej tu vy pospominali. Mala skôr na mysli asi nejakú kreativnejsiu formu detského kútiku...

martinkatinka
10. dec 2023

@lienka.7 ja som jej nic nespominala, pytala som sa aky napad konkretne ma 😉

iwesska
10. dec 2023

Ved interaktivne muzeum - Aurelium tu je. Zabavny park, taky ako Family park, Prater by bol super. Ale nemyslim tym jednu retazovku, labute,autodrom a husekovu drahu,ale ozajstny zabavny park. Detske kutiky uz nie. Starsie deti to nezaujima.

00momo
10. dec 2023

Nielen v Bratislave ale na celom Slovensku nejaký zábavný park ako je napríklad v Nemecku Európa park. Kde sa zaplatí celodnove vstupné a neplatí sa majland za každú atrakciu.

autor
10. dec 2023

Damy, neviem co je zle sa opytat zien, ktore maju deti otazku - Co vam tu chyba.
@yoxinka @martinkatinka Vam nechapem co riesite.
Ostatnym damam dakujem velmi pekne za napady😊
Moja predstava, kedze ide o budovu, nie pozemok na obrovske parky, bolo interaktivne centrum - vzdelavacie - pre skoly a rodiny. Ale samozrejme hravou a milou formou. Vzdy si ale dam poradit.

jana_eyre_2
10. dec 2023

Naozajstné a poriadne technické múzeum kde by sa dali veci skúšať a chytať.. niečo ako vida v Brne plus múzeum Nikola tesla v zagrebe.. (áno viem o aurelium, ale nie je to moc dostatočne)

No a potom vhodný aquapark.. ideálne viac aquaparkov v každej možnej mestskej časti, aby sme sa všade netlačili s celým okolím
.

yoxinka
10. dec 2023

Dobre teda, poradím ti niečo realizovateľné aj v menšom. Veľmi milý koncept je Dobrá Hračka v Tatranskej Lomnici. Také niečo by sa, podľa mňa, uživilo aj v BA. Ale zároveň si myslím, že je milión vecí pre krpaté deti, chcelo by to niečo pre decká od 10 rokov vyššie. Preto sú tu odporúčané veci ako Vida, Kopernikove centrum … ak si v takej inštitúcii nebola, choď sa tam pozrieť, aby si pochopila, o čo ide. Tak ak to s tým nápadom myslíš vážne, zamerala by som sa na túto vekovú kategóriu 10+. Treba si však uvedomiť, že pokiaľ nespravíš niečo mega, za čím sa oplatí chodiť z celeh BA, budeš z toho mať len miesto pre lokálnych obyvateľov. My sme prednášky, aktivity, podujatia robili aj v obyčajnej knižnici a všetko zadara. Preto si urob veľmi dobrý prieskum trhu a zisti si, či to niekto v okolí už nerobí, aby si v konečnom dôsledku nebola sklamaná.

martinkatinka
10. dec 2023

Tak vytvor interaktivne centrum. Ak v BA nie je (co si si asi prieskum urobila), tak by to mohlo mat uspech. Zalezi vsak aj na vstupnom.

autor
10. dec 2023

@martinkatinka dakujem😊

jana_eyre_2
10. dec 2023

Čítam tvoj posledny príspevok - výborne a čo chýba, nie je obrovské ako aquapark je detské múzeum ktoré bolo kedysi za prírodovedným múzeom v BA - také čosi by bolo vynikajúce..

autor
10. dec 2023

@yoxinka ano, samozrejme, je mi jasne, preto som na absolutny zaciatok nadhodila jednoduchu otazku na kona. A tiez viem, ze je to dlhy proces, v tom nastastie niesom novacik😊 kazdopadne dakujem