Dobrá pôrodná asistentka v Kochu

alienlama
10. mar 2022

Dobrý deň, v lete mám termín pôrodu a plánujem rodiča v Kochu.
Chcela by som si k pôrodu zaplatiť pôrodnú asistentku, s ktorou by som sa ideálne už stretla pred pôrodom a teda by sme sa trocha poznali a vedela by moje priania a očakávania pri pôrode. Žiadnu tam ale nepoznám a ani nemajú ich zoznam na stránkach, aby som ich mohla skusit kontaktovať. Máte tam s nejakou porodnou asistentkou dobre skúsenosti a vedeli by ste mi ju odporučiť? Platili ste si niektorá u Kocha pôrodnú asistentku k pôrodu?

A ešte doplňujúca otázka. Čo pôrodnici? Mali ste niektorá plateného doktora k pôrodu a ak áno akého/akú a ako ste boli spokojné?

Ďakujem krásne za odporúčania a skúsenosti 🙂

evkamotka
10. mar 2022

Ja som si nikoho nezajednala, napriek tomu boli vsetci mili, komunikativni, lekari aj sestricky ma stale sledovali a este aj medzitym vzdy, ked som zavolala. Ani druhy raz by som si nikoho nezajednala. O potrebách sa s nimi dalo na mieste uplne normalne dohodnut

bluemoon24
10. mar 2022

Pridej se do skupiny “porodnica GPN Koch Bratislava”, tam ti urcite poradi rychleji 🙂

perej
8. máj 2023

Ja osobne by som si urcite nejaku zajednala. Moja skusenost z Kochu s PA je katastrofalna. Kaslala na mna celu predporodnu dobu, ziadna rada ako si ulavit, pokial som nezavolala, ze nieco potrebujem ani sa neukazala. Pocas porodu mi skocila na brucho ked som zacala omdlievat a komentovala, ako netlacim, ked mam kontrakcie, ktore som neviem ci vdaka epiduralu necitila, ale proste som nevedela kedy ich mam a bola som sialene vycerpana z bolesti.?Miesto toho, aby mi teda poradila, ze mate kontrakciu, tlacte, len blbe reci. Celkovo bola PA v Kochu pre mna najhorsia z personalu a pritom je to jeden z najdolezitejsich ludi pri porode. Druhy najhorsi bol anesteziolog, mala som mimoriadne bolestivy vyvolavany porod a od bolesti som mala triasku. Miesto normalneho vysvetlenia na mna nahucal, ze ak sa neprestanem hybat, tak mi akurat ublizi. Ublizit mi nakoniec neublizil ale epidural mi zafungoval len minimalne a kedze ma okamzite dali lezat na chrbat a na pasy, co bola pre mna najbolestivejsia poloha, tak aj tu minimalnu ulavu to uplne vymazalo. Aj ked nastrih, na ktory ma lekarka mimochodom neupozornila, ze ho ide robit som necitila vobec.

kris_tin257
8. máj 2023

@perej súhlasím s tebou tiež som nemala dobre skúsenosti a PA... ak do kocha rodiť tak radšej zajednat, ja som si nezajednala a doktor sa ani neracil ku mne dostať odrodila má pôrodná sestra ktorá teda nebola ani príjemná ani profesionálna 🤷 tak ak tak radšej si vyhliadnut niekoho a zajednat

alienlama
autor
9. máj 2023

@perej
@kris_tin257
Tak to je smola
Ja som nakoniec nezohnali PA, ktorá by mala čas v lete sa zazmluvniť a tak som to nechala na návodu
Vychytala som dobu, keď akurát nerodil nikto a mala som tam extrémne najmilšiu PA, taká staršia blondýna, meno si bohužiaľ nepamätám
Tá bola tak úžasná a milá, že tam vykompenzovala nie úplne milé správanie nejakého iného personálu. Takže nakoniec som mala šťastie a taký krátky pôrod, že by tá zazmluvnená možno ani nestihla prísť
Ale kebyže nájdem niekoho koho by som si mohla zazmluvniť, tak to urobím, lebo pre mna je pri pôrode najdôležitejšia práve tá pôrodná asistentka
A pôrodníkov tam majú vacsinu fakt milých, tak to musí byť smola, keď človek vychytal niekoho v zlej nálade