icon

Dobrý gynekológ v Bratislave - aktuálne info

17. máj 2022

Viem, že tu už podobné diskusie boli, avšak potrebujem aktuálne informácie 🙂
Vedeli by ste mi odporučiť dobrého gynekológa v BA?
Ideálne niekoho, komu nevadí odpovedať na otázky a nemáte pocit, že mu prekážate už len svojou prítomnosťou 😀 a samozrejme aj takého, s ktorým máte dobré skúsenosti aj ako s odborníkom.
Ďakujem 🙂

Strana
z20
avatar
pelian
10. jún 2026

A teda uvidíme, čo čaká mňa... 😂

avatar
roxana280
10. jún 2026
@pelian

@22patricia22 No ono je fakt zaujímavé, že niekto má návaly, problémy so spánkom či priberaním už pomerne skoro, iná žena prejde tým obdobím takmer bez povšimnutia. Potom sa človek porovnáva s okolím a má pocit, že niečo nie je v poriadku, pritom je to často úplne normálne... Mám niekoľko kamarátok po 40tke a každá má fakt niečo iné..Niektoré zatiaľ nič.

@pelian ja mam uz po 44 navaly strasne, poruchy spanku, potenie nocne☹ HA mi robi zle, ziadne byliny ani doplnky nepomohli bojujem 4 roky aj sport aj alkohol, rozumej obcas pivo a cigy obcas 1-2 vsetko prec, zdrava strava aj tak nic moc.

avatar
verca888
11. jún 2026

@roxana280 no tak to by sa dalo este viac upravit aj s tym alkoholom, cigaretami samozrejme, to nikomu rozhodne neprospieva...

avatar
peta2202
11. jún 2026

@roxana280 Mala som aj ja kadejake problemy, tazkosti... Chodim k Millymu v BA, s nim som to vsetko konzultovala a teda som rada, lebo mi nastavil liecbu presne aku potrebujem. Citim sa lepsie, nemenila by som. 🙏

avatar
roxana280
11. jún 2026
@verca888

@roxana280 no tak to by sa dalo este viac upravit aj s tym alkoholom, cigaretami samozrejme, to nikomu rozhodne neprospieva...

@verca888 pisem,ze cigy 1-2 obcas aj pivo 1-2obcas bolo, teraz absolutne nic, sport,zdrava strava aj tak nic moc co sa tyka navalov napr.

avatar
roxana280
13. jún 2026
@peta2202

@roxana280 Mala som aj ja kadejake problemy, tazkosti... Chodim k Millymu v BA, s nim som to vsetko konzultovala a teda som rada, lebo mi nastavil liecbu presne aku potrebujem. Citim sa lepsie, nemenila by som. 🙏

@peta2202 ja nemozem antikoncepciu a rozne doplnky som skusala bez vysledku,skoda vyhodenych penazi

avatar
opuska
15. jún 2026

@roxana280 tak je fajn, ze si obmedzila taketo veci, to nikdy nie je na skodu. 🙂 mozno by bolo fajn sa teda aj s tym gynekologom o tom porozpravat, aj mamina mala hrozne symptomy a pomohol jej....

avatar
roxana280
16. jún 2026
@opuska

@roxana280 tak je fajn, ze si obmedzila taketo veci, to nikdy nie je na skodu. 🙂 mozno by bolo fajn sa teda aj s tym gynekologom o tom porozpravat, aj mamina mala hrozne symptomy a pomohol jej....

@opuska aj som sa a neraz,okrem antikoncepcie som skusila vsetko, tu nemozem

avatar
caray
16. jún 2026

@roxana280 aj hormonálnu liečbu ste riešili? ja som presvedčená, že ak budem mať v budúcnosti nejaké zdravotné ťažkosti, tak do toho pôjdem, veď prečo nie...a viaceré hovoria, že im to extrémne pomohlo.

avatar
roxana280
17. jún 2026
@caray

@roxana280 aj hormonálnu liečbu ste riešili? ja som presvedčená, že ak budem mať v budúcnosti nejaké zdravotné ťažkosti, tak do toho pôjdem, veď prečo nie...a viaceré hovoria, že im to extrémne pomohlo.

@caray nie ja antikoncepciu nemozem a teda ani hormonalnu liecbu

avatar
grankosko
19. jún 2026

@roxana280 Tak to je škoda, keď človek už naozaj vyskúša všeličo a stále sa necíti lepšie. 🙄 Ale teda antikoncepcia a hormonálna liečba nie sú úplne to isté. Hormonálna substitučná liečba býva pri menopauze podstatne nižšie dávkovaná a niekedy ju môžu užívať aj ženy, ktoré antikoncepciu nemôžu. Samozrejme závisí od dôvodu, prečo ju nemôžete, preto by som sa na to ešte skúsila opýtať gynekológa... Možno by predsa len existovala nejaká možnosť, ktorú ste zatiaľ nepreberali. 🙂

avatar
uskrnica
19. jún 2026

Neviem, ci su aj ine alternativy, ale dobry lekar ti istotne poradi ♥

avatar
lujziana44
22. jún 2026

Ja by som sa skôr priklonila k tomu, čo už tu zaznelo – dobrý gynekológ, ktorý sa na to pozrie komplexne. A potom sú aj veci mimo hormonálnej liečby, ak nie je pre vás vhodná, ale to vám musí potvrdi lekár... úprava spánku, stresu, niekedy aj úplne drobné zmeny v režime vedia spraviť prekvapivo veľa, hoci to človek často nechce počuť, lebo to nie je úplne rýchle riešenie 🙂

avatar
caray
22. jún 2026

@roxana280 hádam nájdete nejakú vhodnú alternatívu pre vás, verím, že sa vám polepší ♥

avatar
roxana280
22. jún 2026
@grankosko

@roxana280 Tak to je škoda, keď človek už naozaj vyskúša všeličo a stále sa necíti lepšie. 🙄 Ale teda antikoncepcia a hormonálna liečba nie sú úplne to isté. Hormonálna substitučná liečba býva pri menopauze podstatne nižšie dávkovaná a niekedy ju môžu užívať aj ženy, ktoré antikoncepciu nemôžu. Samozrejme závisí od dôvodu, prečo ju nemôžete, preto by som sa na to ešte skúsila opýtať gynekológa... Možno by predsa len existovala nejaká možnosť, ktorú ste zatiaľ nepreberali. 🙂

@grankosko dakujem za radu, ale toto u mna nie je cesta, chemicka

avatar
beata_ra
23. jún 2026

@roxana280 kazdej zene a kazdemu telu vyhovuje nieco ine 🙂

avatar
stanik_67
23. jún 2026

@roxana280 uplne chapem, ze ked mas v tom jasno, tak ta asi nikto nepresvedci 🙂 ja by som len urcite nezostavala pri tom, ze to inak nejde... niekedy pomoze aj nazor ineho gynekologa alebo lekara, ktory sa viac venuje menopauze. nemusi ist hned o liecbu, ale mozno pride na nejaku suvislost, ktora doteraz lekarovi unikala. 🙂
a drzim palce, nech sa to casom aspon zmierni. ked sa clovek dlho neciti dobre, vie ho to dost vycerpat aj psychicky.....

avatar
roxana280
24. jún 2026
@stanik_67

@roxana280 uplne chapem, ze ked mas v tom jasno, tak ta asi nikto nepresvedci 🙂 ja by som len urcite nezostavala pri tom, ze to inak nejde... niekedy pomoze aj nazor ineho gynekologa alebo lekara, ktory sa viac venuje menopauze. nemusi ist hned o liecbu, ale mozno pride na nejaku suvislost, ktora doteraz lekarovi unikala. 🙂
a drzim palce, nech sa to casom aspon zmierni. ked sa clovek dlho neciti dobre, vie ho to dost vycerpat aj psychicky.....

@stanik_67 u mňa to trvá štvrtý rok, tie návaly a únava sú najhoršie

avatar
uskrnica
24. jún 2026

@roxana280 A to za styri roky sa vam nepodarilo absolutne nijak zmiernit ani prist na to, co by vam pomohlo?

avatar
roomaa
24. jún 2026

@roxana280 A nevšimli ste si v tom nejaký vzorec? Že kedy sa to objavuje? V noci, keď máte väčší stres alebo tak?

avatar
roxana280
24. jún 2026
@uskrnica

@roxana280 A to za styri roky sa vam nepodarilo absolutne nijak zmiernit ani prist na to, co by vam pomohlo?

@uskrnica nie, zial,ale stres to zhorsuje a teple, leto

avatar
roxana280
24. jún 2026
@roomaa

@roxana280 A nevšimli ste si v tom nejaký vzorec? Že kedy sa to objavuje? V noci, keď máte väčší stres alebo tak?

@roomaa v noci, stres rano ked sa zobudim, najhorsie leto

avatar
beata_ra
25. jún 2026

ale tak s tym sa da pekne pracovat, podla mna je to aj celkom ciastocna vyhoda, ze vies, kedy tieto stavy prichadzaju...napriklad pri strese alebo v tych teplejsich obdobiach sa da vedome upravit rezim, viac oddychu, kludnejsie vecery, pripadne sa pripravit na noc tak, aby telo nebolo uz v uplnom vycerpani...

avatar
uskrnica
26. jún 2026

@beata_ra Strasne vela spravi aj hlava, tie myslienky zmenit - to je proste zaklad vsetkeho podla mna. 🙏

avatar
stanik_67
26. jún 2026

@uskrnica ale teda ked takto roky fungujes a uz si tak nejak nastavena, tak neviek, ako sa rychlo prestavis..

Strana
z20