Kam ísť bývať vo dvojici do prenájmu?

23. apr 2023

Kam ísť bývať vo dvojici do prenájmu? Do BA alebo obce pri BA? (Práca bude v BA)

na 95% to bude byt, lebo zväčša len byty sú v ponuke, ale je tam nejaký rozdiel v poplatkoch, praktickosti, tichu... čo z pohľadu toho že tam chcete "žiť" nejaký čas je dôležité... alebo vám trebars vadí tam kde ste dnes a keby ste vyberali znova, vybrali by ste bývanie niekde inde...

eliska13
23. apr 2023

Zrátaj si cestovanie, čas a podľa toho sa rozhodni.Isla by som podľa toho kde máte okruh známych, či chcete športovať, po robote budete doma či chodíte do mesta, kina fitka ..všetko je o peniazoch🙂

zuzikak
23. apr 2023

neviem, ci ti niekto na toto da odpoved. Treba si zvazit, co cenovo zvladnete (porovnat si najom na tychto miestach), pozriet sa na cas, ktory investujete do cestovania (aj peniaze) a podla toho, co budete robit po praci. Ak chcete chodit von medzi ludi a trocha za kulturou, treba tak isto pocitat s dochadzanim. Ak chcete skor travit cas doma, potom vam to moze byt jedno, kde ste. Skuste si zvazit pre a proti pre obe moznosti.

beata_k
23. apr 2023

Radsej okraj BA, jak dochadzat do a z BA.

thereisabear
23. apr 2023

Vo dvojici by som ostala v BA, s deťmi išla mimo BA. Závisí však od práce, dochádzania a pod.

lelelienka
23. apr 2023

Ak vo dvojici a docasne kym bude trebars vlastne, urcite by som volila v meste, kvoli dochadzaniu aj celkovo je to praktickejsie. O co to bude drahsie, to by si aj tak asi minula na dochadzanie, ale usetris cas, cize jasna volba podla mna.

kp7333
23. apr 2023

Urcite priamo v meste. Neviem, kde konkretne sa nachadza praca, ale hladala by som byvanie v dobrej dostupnosti MHD-ckou. Kedze parkovanie v BA je masaker. A aj v Bratislave sa da najst byvanie v tichych lokalitach v blizkosti prirody a zaroven dostupnosti centra.

autor
23. apr 2023

@beata_k nie je rozdiel v poplatkoch, daniach medzi mestom a obcou?

kp7333
23. apr 2023

Ty ako podnajomnik obci ani mestu neplatis predsa nic. Platis prenajimatelovi najom plus energie. Pri vybere podnajmu zohladni aj moznosti parkovania, idealne garazove statie. Lebo parkovanie je problem.

lucik194
23. apr 2023

kludne okraj BA, budete v meste, vediet pouzit MHD, nebudete potrebovat 2 auta

s detmi tiez BA, lebo sa stanete taxikarmi deti

beata_k
23. apr 2023

O ziadnych neviem, ale aj keby tam bola 100% prirazka, nikdy by som nesla mimo BA. Z jedineho dovodu. Kolony. Moje kolegyne tvrdli v aute, zatial co ja som sa v Petrzalke este len na druhy bok otacala. Cas je vzacny aby som ho mrhala sedenim v aute

katkaseiner
23. apr 2023

Poplatky. Okrem nájomného platíš len smeti a ešte net a tv ak to nemáš v nájomnom. Iné nie. Bez detí by som ostala v ba, ja som žila v Ovsišti 2 roky, bolo to blízko do práce, hneď oproti škole, 10 minút do mesta a kúsok na hrádzu - týmto som mala vsetko čo som k životu potrebovala. A deťmi by som išla radšej do domu

marsmykkok
23. apr 2023

No a adresa vašich pracovísk je aká? Ja by som vzhľadom k tomu, že ide o podnájom volila niečo dobre dostupné do centra, keďže ste mladí. Teda Petržalka tá časť od Auparku po Tesco cca, Nové Mesto, Ružinov, Lamač, Karlova Ves. Nešla by som napriklad do Devinskej, koniec Petržalky, koniec Dubravky a tak.