Konizácia krčka maternice - Kramáre

weronka31
15. mar 2022

Ahojte dievcata, dnes som dostala vysledky z cytologie a hned ma aj objednali na operaciu na kramaroch... na moje otazky odpovedala dr.: dam vam lekarsku spravu, doma si to nastudujete. Pri objednavani na zakrok som sa spytala, akym sposobom robia konizaciu a na to bola odpoved ze: to sa opytate operatera na prijme! No katastrofa, som cela vystrasena, nechcem aby ma rezali skalpelom, co si myslim ze maju v plane, pretoze ma tam chcu nechat 3 dni po zakroku. lenze na prjjme bude neskoro sa informovat!
Boli ste niektora na tomto zakroku na kramaroch? Ake mate skusenosti?

modro_zelena
15. mar 2022

@weronka31 nemaj obavy. Konkrétne na Kramároch som nelezala ale konizaciu mi robili na NOU. A ty ides rovno na zákrok? na Kramároch ta ešte predtým nevyšetria? V súčasnosti sa zvykne robiť šetrná leep konizacia, u mna to trvalo celé 15 minút a v celkovej anestéze. Prístup tvojej dr je príšerný, po zákroku ju výmen. Ja si NOU nemôžem vynachváliť, oni ma tam ešte sledovali. Jeden deň som tam ležala, druhý deň bol zákrok a na tretí deň domov. Tie tri dni natiahli “umelo”… neviem prečo presne ale tvrdili mi že kvôli poisťovni, lebo ten prvý deň som tam ležala zbytočne. To budeš zrejme aj ty tak.

modro_zelena
15. mar 2022

@weronka31 skalpelom sa to nerobi 🙂 ja som nemala žiadne bolesti po prebudení, niektorým ženám to robia v lokálke ale ja som išla do celkovej. Je to naozaj krátky zákrok

mamkalentedkova
15. mar 2022

Tiež mám za sebou LEEP konizaciu..na druhý deň má púšťali domov ..je to síce už pár rokov ..ale nebolo to nič strašné .Zákrok ozaj 15 minútový ,tiež v celkovej anestéze..žiadne extrémne bolesti po zákroku .Na druhý deň som v pohode pešo odišla domov 😉

weronka31
autor
15. mar 2022

@modro_zelena ja mam svoju doktorku inde, ale poslala ma na vysetrenie na kramare, lebo som mala zle vysledky z cytologie. z toho druheho vysetrenia (kolposkopia) ma hned poslali na operaciu a nieco splietala o skalpeli. Rozmyslam, ze sa preobjednam do inej nemocnice, lebo z toho ich pristupu je mi zle! Ako dlho si bola po operacii ok?

remaadja
15. mar 2022

@weronka31 ja som si zaplatila dr. Konizaciu mi robili v iscare na sukr.klinike. ráno som prišla a poobede má vyzdvihol ocino

alexadra001
15. mar 2022

Konizacia v pohode. Len po nej opatrne. Ja som 5 dni po zdvihala maleho a rozkrvacala sa. Takze po o patrne. Ale urcite sa da dohodnut aj na zakroku jednovej chirurgie. Tak som bola ja. Cca 8 rokov na strecianskej. Skus si zavolat do poistvne....

modro_zelena
15. mar 2022

@weronka31 neviem posúdiť ale Kramáre by mali byt v pohode. Keď už si tam raz bola tak neviem či môžeš ísť inde, musela by si mat zase výmenný lístok od lekárky. Pre nich sú toto take minizákroky … ja keď som ležala tak mna brali len ako “dovolenkarku”… ale povedali ti aspoň že si máš vybavit predoperacne vyšetrenia? Vôbec v ničom ta neinformovali?

weronka31
autor
16. mar 2022

@modro_zelena ano mam sa objednat na predoperacne tyzden pred zakrokom

flower24
16. mar 2022

Ja som bola Kramároch pred 10r.bolo to v pohode. Mala som celkovú anesteziu a trvalo to ozaj asi 15min.

glebushkina
10. jan 2024

@remaadja môžem sa opýtať kde presne ste robili konizaciu?

remaadja
10. jan 2024

@glebushkina na súkromnej klinike Iscare v Bratislave, mala som tam odporúčaného lekára od svojej gynekologicky, ale už si nepamätám jeho meno