MHD verzus taxík v Bratislave

24. júl 2022

Bratislavčania,poraďte mi,please....v ba sa absolútne neviem orientovať a som v tomto totálne telivo takže dve otázky:
1. Ako sa najjednoduchšie dostanem MHD z hlavnej stanice do DK Ružinov? Neexistuje nejaký jeden priamy spoj? Peší asi nepripadá v úvahu? A kde sa kupujú lístky?
2. Koľko by ma asi cca vyšiel taxík najkratšou trasou a ako argumentovať,aby ma sofer zámerne nevozil celou Bratislavou?

autor
25. júl 2022

@hradnapani to mi je jasne

hradnapani
25. júl 2022

pri tom oznacovani sa ti na listok vyrazi cas a datum, nikto neskuma v ktorom autobuse si to oznacila -takze ano, len v prvom spoji oznacujes

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. júl 2022

@hradnapani áno,už mi je to jasné,ďakujem...ja mám z tej Blavy hlavybol,lepšie sa mi orientuje v prahe,tam sa mi to zdá jednoduchšie 😁

hradnapani
25. júl 2022

ked zvladas Prahu, zvladnes polahky aj toto, neboj 🙂 ziadna veda a pripadne sa popytas ludi 🙂

autor
25. júl 2022

@ramzes1980 tu mi radili ten easy...tak uvidím,ako sa zariadim na mieste...aby ma niekto zbytočne neodrbal o prachy myslím tie taxiky

cacianka
26. júl 2022

Kľudne choď MHD,.
Vyjdes z budovy stanice, vľavo je predajňa lístkov , kúp si 2ks hodinové.
Spoje odchádzajú vpravo, trolejbusom na zastávku saleziáni, prejdes iba cez prechod cca 20m na električku 9. Kúsok pešo nás DK.
Lístok si označ tým bielym koncom dnu, a jazdiš MHD celú hodinu kade len chces a čím chceš, prestupovať môžeš aj na každej zastávke.
Naspäť sa vrátiš na elinu, pri Salezianoch prestúpis 10m na trolejbus smer hlavná stanica. Môžeš ísť aj 49, stojí pod stanicou a kúsok sa prejdes.
Ak chces byť v Ba dlhšie a niekde zájsť pozrieť, kúp si 24h, a beháš do aleluja