Odber pupočníkovej krvi v Ružinovskej nemocnici

lucia0211
13. jún 2022

Ahojte, absolvovala ste niektora odber pupočníkovej krvi v Ružinovskej nemocnici?Ak áno ako to prebieha,treba pred pôrodom niekam zájsť, nahlásiť to🤷 ďakujem za radu 🙏

andreakotesova
13. jún 2022

Nechces radsej nechať dotepať pupocnik? Urobíš lepšie.

zapalkazapalkova
13. jún 2022

@lucia0211 isla som písať presnw to co vyššie, ze radšej nechať dotepat pupocnik... ma to veľké benefity prw dieťa. Ten odber a uskladnenie je iba biznis a dost to lezie do peňazí

lucia0211
autor
13. jún 2022

@zapalkazapalkova 🤦🤦na toto som sa nepýtala..a keďže budem mať cisársky v celkovej anestézii tak mi bude prt plátne či bude dotepenie nejakého pupočníka keď si raz môžem odberom pupočníkovej krvi zachrániť dieťa a čo sa týka peňazí,kto na to nemá,nech si to nedáva..ja nebudem šetriť na niečom čo raz mi môže dieťa zachrániť

sisa_s
13. jún 2022

@lucia0211 si si aj zistila, kolko deti sa takto zachrani rocne? 😉

andreakotesova
13. jún 2022

@lucia0211 ta pupocnikova krv bude tvojmu dieťaťu na 2 veci....

ela_79
13. jún 2022

@lucia0211 zachrániť súrodenca dietata... precitaj si viac o tom, v akých prípadoch je krv použiteľná. Vo väčšine prípadov plati, ze ak sa u dietata niečo vyskytne, tak jeho vlastná uskladnena pupocnikova krv je nepouzitelba, lebo obsahuje predispoziciu choroby, vhodnejšia je krv súrodenca ak je kompatibilná.

bluemoon24
13. jún 2022

Osobni zkusenost nemam, ale tady na strankach https://www.cordbloodcenter.sk/ je telefonni cislo a tam ti vsechno reknou. Kdyz jsem to zjistovala ja, tak mi rekli, ze odbery delaji ve vsech BA porodnicich, takze to urcite pujde 🙂

svetlana16
13. jún 2022

@lucia0211 bohuzial malokedy sa to dá... Pokial ma starsieho surodenca, ktory potrebuje tak ano.. Ale pokial bude toto dieťatko chore, tak ju nebudu moct použiť-lebo uz v pupocnikovej krvi bude "chyba" .... Je velmi mizive percento kedy sa da opäť pouzit pre to jedno dieta pupocnikova krv...