Placenta incretta - plánovaná sekcia na Kramároch

klaudika11
30. apr 2021

Ahojte mamičky, chcela by som sa spýtať, ktorá z Vás rodila na Kramároch plánovanou sekciou s placentou incretta (vrastenou placentou do maternice)? U koho ste rodili? Museli Vám vybrať aj maternicu s placentou, alebo sa maternica dala zachrániť? Viem, závisí to od miery zarastenosti, no ale zaujímalo by ma.. Ďakujem za odpovede.

basska_b
2. máj 2021

@klaudika11 Mňa by zaujímalo, ako vedia, že placenta je vrastena? To len na základe usg? Na kramároch režú veľmi radi. Placenta sa na sone nedá odlíšiť od steny maternice, tak som čítala v online poradni gynekológa. Ale oprávte ma,ak sa mýlim

klaudika11
autor
2. máj 2021

@basska_b
Máte pravdu, zvyčajne prirastenú a vrastenú placentu doktori na ultrazvuku nenájdu, iba tí najlepší. Napr. mne na to prišiel špeciálny lekár na špeciálnej morfológia v Dunajskej Strede. A on odporučil Kramáre, tam sa na mňa pozreli tiež, a tiež to potvrdili, že to vyzerá na vzrastenúplacentu 😔, ale v 35 TT mi odporučili magnetickú rezonanciu aby sa to potvrdilo na 100%. Dvakrát som rodila spontánne, a na tretíkrát to bude asi sekcia, no nie je mi do smiechu, úprimne, viac sa toho bojím, ako spontánnych pôrodov 😔🙄

basska_b
2. máj 2021

@klaudika11 No teda, tak to je sila. Ja som totiž mala prichytenú placentu. Nikto o tom vopred nevedel a tak som rodila prirodzene. Bezprostredne po pôrode som dosť krvácala, 4 lekári pozerali, nikto tam ten kus placenty nevidel. Kus placenty však zostal v stene. Odtrhol sa až po 2 týždňoch, to som doma myslela, že mi posledná hodina odbila, tiekla zo mňa jasnočervená krv.... Potom to už bolo vidieť na utz a šla som na kyret. Ide o to, ako moc to máš vrastene, ale ak je to prerastene príliš, môže ísť von aj maternica. Inak je to zdroj neutísitelneho krvácania, ako u mňa to bolo. Nábeh na zápal maternice a tak... čiže aby som to zhrnula, ono je asi možné rodiť prirodzene a potom to riešiť kyretom. Opýtaj sa na túto možnosť. Keď tak aj v inej nemocnici ako Kramáre. Za opýtanie nič nedás... ak sa o tom bude vopred vedieť, urobia kyret hneď po pôrode a nebudú ťa trápiť ako mne sa stalo

luna11
2. máj 2021

@klaudika11 presne ako pise basska_b sa to zvykne robit. Nie je hned dovod sekcie. Odporucam Ti minimalne konzultovat postup v Kochu, tam nerobia zbytocne sekcie.

basska_b
2. máj 2021

No veru. Bolo by dobré, keby to vysvetlil odborník, ktorý ma skúsenosti a možno aj trošku iný pohľad. Lebo sekcia je na celý život následok, neni to vôbec sranda... môžete napísať mail prednostovi Ružinova Záhumenskemu, len že čo si myslí o tom... on je veľmi akčný, na druhy deň máte odpoveď. Mail ma na svojej stránke záhumenský.eu...