Pôrod na Antolskej

zuzula506
16. jún 2022

Ahojte, chcela by som sa opýtať, čoskoro mám termín pôrodu, ako je to s tým, keď chce byť otecko pri pôrode musíme si sami zabezpečiť oblečenie pre neho k pôrodu, alebo nám to dajú, či sa zato platí, ak je pri pôrode a čo sa platí aj za epiduralke a ešte jedna vec kam ísť na príjem ak má to chytí. Ďakujem za odpovede

thereisabear
16. jún 2022

Oblečenie žiadne špeciálne nepotrebuje, možno iba ak pri sekcii, ale to mu dajú. Epidurálka je zdarma.

zuzula506
autor
16. jún 2022

@thereisabear a na ten príjem sa kde treba hlásiť keď to na mňa príde v noci trebars

marci77
16. jún 2022

@zuzula506 cez hlavny prijem treba ist na -1poschodie, tam zaklopat na urgent ....a oni vas potom zavedu na porodnicu

za epiduralku sa uz neplati, len treba si vybavit poucenie na anesteziologickom oddeleni, tam treba ist pred 13.00, na poradne, ked budete chodit, to vam povedia

pre otecka netreba specialne oblecenie, navleky na topanky tusim davali

tu je dobra skupinka, tam najdete vsetky mozne info
https://www.modrykonik.sk/group/2293/

zuzula506
autor
16. jún 2022

@marci77 ďakujem veľmi pekne za poradenie

zuzula506
autor
16. jún 2022

@zuzula506 a ešte sa chcem opýtať keď je otecko pri pôrode zato sa neplatí už?

lienka.7
16. jún 2022

@zuzula506 ja som sla oba razy hned hore na porodnicu. A v pohode. Za pritomnost otca pri pôrode neplatis

zuzula506
autor
16. jún 2022

@lienka.7 ďakujem veľmi pekne za odpoved

heni79
16. jún 2022

@marci77 Epiduralka je zdarma? Naozaj? Od kedy? To je výborná správa pre budúce mamičky! Mňa sa to už netýka, ale potešilo.

e1i
16. jún 2022

@heni79 v nemocniciach kde je zriaďovateľom mz sr

zuzanka.zuzu
16. jún 2022

@heni79 uz minimalne 3-4 roky ale iba vo verejnych, nie v pente ani v agel

marci77
16. jún 2022

@heni79
ano, to je uz dlho, mozno aj cez 4roky
ani za otecka pri porode sa uz neplati

v sukromnych nemocniciach mozno hej .....ale v statnych nie

heni79
16. jún 2022

@e1i
@marci77
@zuzanka.zuzu Dievčatá, môj syn porodený na Antolskej má už 9 rokov. Preto nie som informovaná. On je druhé dieťa, ďalšie nebudú. Keďže som tam rodila a bola to pozitívna skúsenosť, občas nakuknem do týchto pôrodných tém. Ružinov bol pre mňa nočnou morou. Prvý pôrod. Antolská bola záchranou môjho syna a mňa. Nie, nebola to dráma jedného dňa. "Iba" rizikové tehotenstvo, preeklampsia, pôrod napokon ukážkový bez epiduralu (nestihli sme). A najmä ľudský prístup všetkých navôkol. A teraz ste ma potešili ešte viac. A áno, chápem, že je to už dnes asi "bežný jav" (myslím anestéziu).

zuzanka.zuzu
16. jún 2022

@heni79 ano, kedysi bol ruzinov horor, teraz je tam taka plnka ze niekedy rodicky posielaju na antolsku a kramare co uz su plne obsadeni, veci sa menia 😉