Priebeh pôrodu na Kramároch v Covid situácii

rado220
4. jan 2021

vie niekto ako to funguje ked ide zena rodit na kramare (doprovod muz) ked pride rodit teda ako to prebieha?Zaujima ma len ten test na koronu.Pretoze neviete kedy porod vypukne,cize dopredu sa kazdy den testovat nie,vraj robia test pred porodom.Mna ale zaujima kde uz na prijme?Alebo hore na porodnici?CI kde?Dakujem za info

mogaa
4. jan 2021

@rado220 treba si zavolať na gynekológiu alebo pôrodnícke oddelenie v danej nemocnici....veľmi pochybujem že niekde v terajšej situácii nechajú pri pôrode aj otecka

klip0
4. jan 2021

@mogaa na kramaroch normalne je otec pri porode, a tusim aj v kazdej inej porodnici v Ba

klip0
4. jan 2021

@rado220 skus sa pridat do skupiny Porodnica Kramare Bratislava a opytat sa tam

rado220
autor
4. jan 2021

@klip0 a to nevie niekto povedat priamo tu na otazku?:D snad sa niekto najde co tam boli v poslednom mesiaci ako to tam funguje

hradnapani
4. jan 2021

@rado220 ja ti viem povedat len tolko, ze ked tam isiel muz pred takmer mesiacom s urazom, tak si musel dat urobit test dole, este pred vstupom na prijem je tam budka a tam tie testy robili. snad bude mat niekto cerstvejsie info.

klip0
4. jan 2021

@rado220 tak snad ano, len som dala typ kde najdes vyssiu koncetraciu zien co tam rodili poslednu dobu (tu si to nemusi kazda otvorit).
Pripadne zavolaj do porodnice a budes vediet

rado220
autor
4. jan 2021

@hradnapani to ako zena rodi a ide si najskor vystat radu na nejaky antigen test??

hradnapani
4. jan 2021

@rado220 to neviem. Myslela som, ze sa pytas na doprovod ;) ved sa opytaj priamo v skupine Kramare, tam najdes urcite cerstvejsie informacie.

petamich
4. jan 2021

@klip0 to je sice pravda ale nie pocas korony, pocas prvej vlny bol otecko pri porode zakazany a bol vtedy okolo toho celkom medializovany humbuk (marec - jun) a vacsina nemocnic k tomu aj teraz pristupila @rado22 ak sa nenajde nikto s cerstvou skusenostou asi si tam radsej zavolaj, aby ste sa nachystali, znama sla teraz len na predoperacne vysetrenie na Kramare a museli mat negativny test obaja a maly ma 2 roky
na stranke maju starsiu info z novembra: https://www.unb.sk/prosba-na-oteckov-pri-porodoch/

klip0
4. jan 2021

@petamich to ano viem, ze pocas prvej vlny povoleny nebol, ale ak mam cerstve info tak teraz povoleny je, len musi mat rusko/alebo asi aj respirátor

petamich
4. jan 2021

@klip0 hej hej to info som aj ja nasla a vyzera to tak, ze celkom casto tieto veci aktualizuju na ich stranke - takze to beriem, ze stale moze 🙂 len ako je to s tymi testami, kedy kde a ako ich spravia, to tam zial napisane nemaju - rodicke asi spravia na prijme alebo co (snad ju nenechaju tam cakat v sore 🙈) ale teda to su len domnienky a autorke by sa asi zisla cerstva skusenost 🙂

rado220
autor
4. jan 2021

no pocul ze niekde vonku si maju ist dat spravit,akoze ak by mali sa postavit rodicka do fronty a cakat tak ja neviem v akej bananovej republike sme.V nemocnici si to urcite zistime ale chcel som vediet uz skorej ci nahodou niekto nema skusenost

hradnapani
4. jan 2021

@rado220 tak aj keby ste mali ist na ten test pred nemocnicou, tak tehotne sa uprednostnuju dopredu. Nikto normalny ju predsa nenecha cakat v rade. Ak som dobre pochopila, tak v tej budke pred prijmom sa testuju ludia, co idu do nemocnice a nie bezni ludia, co si idu dat spravit test z ineho dovodu, ale ruku do ohna za to v tejto cudnej situacii a dobe nedam. Kazdopadne, plati, ze tehotne idu dopredu.

katarinka89
4. jan 2021

@rado220 mne pred dvomi mesiacmi urobili pri príjme test na covid medzi kontrakciami.

zuzanka.zuzu
4. jan 2021

@rado220 rodičke aj ockovi robia antigen, rodičke neskôr aj pcr. robí sa pri príjme, žiadna búdka, ani netreba prísť s negat.testom (napr. koch testuje pravidelne vopred a tam treba prísť s testom už urobeným). otecko musí mať najnovšie FFP2, rúško nestačí.

lucy_26
6. jan 2021

@rado220 Ak pomozu info z pred mesiaca, testy robia mamicke pred urgentom. Oteckom uz nie, musi si ist inde vystat a dovnutra ho uz nevpustili. Mohol byt pri porode ale musel mat antigenovy test, ako stary si nie som ista, tusim max 2-3 dni. Segrin muz nestihol, vsade boli brutal rady.

lucilucik20
23. jan 2021

@rado220 tiez toto riesime...uz mate po porode? Ak ano, mozte sa podelit so skusenostou ako to prebiehalo? Testy zena, vy, ci ste sa sami museli otestovat ci vas otestocali na kramaroch, kedy ste mohli k porodu a pod? Dakujem

rado220
autor
23. jan 2021

@lucilucik20 uz po..ide sa autom priamo z boku na urgentny prijem cez rampu tam parking(zadara) tam vam priamo urobia na pockanie test a mozte ist obaja hore na 9.na porodnu salu..muz caka na chodbe a volaju ho k porodu..mna pustili cca pred samotnym porodom..takze toto je ok ale co mne sa nepacilo je tam mlady personal aj sestricky aj doktorky teda zeny ,nieco po 30tke sestricky mladsie a vsetko neskusene a navas si zbieraju skusenosti a prax..cele zle..takze to uz na koho natrafite!To je velka skoda!

rado220
autor
23. jan 2021

Cca 2hod pred porodom ma pustili k zene uz..

lucilucik20
23. jan 2021

@rado220 dakujem krasne 🤗! No vyzera to tak, ze asi naberaju koho mozu kedze maju aj covid oddelenie pre tehotne. Dufam, ze vsetko u vas prebehlo v poriadku a maminka aj babinko su ok ❤