S manželkou sa nedá komunikovať

pepo29
7. júl 2020

Dobrý večer dávnejšie som sem písal ale tým ze neviem ako ďalej chcel by som aspoň daky názor od vás a vopred ďakujem, naše manželstvo trvá 9rokov nás vzťah sa nastbil ked manželka otehotnela jej záujem o mna a nas intímny život nebol co byval ale ako ostala tehotna zo synom ktorý bude mať 5 rokov tak mam pocit ze uz nefunguje medzi nami ako manželmi nic z jej strany žiadny záujem darmo sa snazim starám sa o deti doma pomaham s domacnostou, najviac co ma štve ze ked sa jej chytim pocuvam jak jej to vadi jak ju stegli vsetko, ona záujem nema ziaden ked sa daco riesi tak aby sa nepovedalo a aj to ked zacnem ja ☹️ aj to je raz za dva mesiace som mladý človek a takto sa žiť nedá v manzelskej poradni sme boli a ani to nepomohlo, robím dve roboty aby sme vedeli fungovat ale mňa už nebaví nic jak som znechuteny myslel som si volakedy ze to horsie byt nemôže ale mýlil som sa toto je nocna mora taky život deti zboznujem nadovšetko asi to je jediné preco ešte stále toto všetko trpim len otázka znie ci niečo takéto sa môže napraviť komunikovat sa bohužiaľ nedá s mojou zenou vôbec ☹️ ďakujem za každú radu
chcem hádať ale ja už neviem čo robiť ☹️ ďakujem za každú radu

zuzka251
8. júl 2020

@pepo29 samozrejme, vždy je na vine druhá strana 😁

pepo29
autor
8. júl 2020

@zuzka251 pozor nikdy som to netvrdil nikto dokonali nieje a ani ja, robím co môžem co vladzem a jedine co by som chcel normalny manzelsky zivot a ked sa chcem porozprávať o tom s manželkou a ani riešenie dake sa nájsť nedá tak človek sám s tým asi ťažko niečo spravi a zavesil som to sem lebo vazne som v koncoch trvá to skoro 6rokov syn bude mať 5 a toto ako to je začalo ako ostala tehotna zo synom ale zaujmave ked sme sa pokúšali o dieťa ona bola ta co vedela to riesit aj každý deň a ako dosiahla tehotenstvo tak stratila uplny záujem o mna ako o svojho muza

limetka69
8. júl 2020

@pepo29 tak chod na to z opacneho konca, strat zaujem ty, mozno jej docvakne, ze o teba nechce prist.

jana_eyre_2
8. júl 2020

@pepo29 a co na to povedala manželka keď ste sa bavili o rozvode?

tosomja
8. júl 2020

@pepo29 skús jeden víkend odložiť deti babke dedkovi sestre atď ..a zober ju von, alebo niekde na masáž, vo dvojici. Keď sa jej nechce, skús aj nasilu. Ona sa uvoľní. Ale netlac ju do sexu. Uvidíš aká bude atmosféra, či vôbec jej chýbaš ako muž, či len ako kamoš ktorý platí a stará sa...ináč, dosť sa jej vnucujes, veľa pre ňu robíš. Nechaj ju unaviť sa naozaj. Keď je unavená z celého dňa s deťmi...no nech bude, veď jej to nezaškodí si vyskúšať naozaj. Príď z práce, daj si sprchu, zapni telku, daj si pivko, či čo piješ, ješ...nevšímaj si ju. Samozrejme pozdrav, usmej sa...ale skús sa tváriť, že ti je to jedno. Týždeň...a uvidíš, že začne sa okolo teba motať a nedá jej to. Možno sa spamätá. Nie každý taký tlk, ako bol môj bývalý, že dva roky som sa usmievala už len do mobilu a on ako keby nič. 🥴 A keď som mu povedala, že sa rozvadzame a odchádzam tak že prečo? Čo mi spravil také, že musím odísť, že mi nič nerobí. .no práve, nič mi nerobil, nič so mnou nerobil 🙈🤦

aceris
8. júl 2020

@pepo29 skus sa zamysliet...ako casto si po nej chcel sex?okrem toho, ze si chcel sex rozpraval si sa aj s nou? Pritulil si sa, ci jej dal bozk bez toho, aby si ju ohmatkaval sexualne? Zazivam daky podobny problem ako opisujes, az na to, ze ja som ta druha strana...lenze viem ako to zacalo...ak sa ma dotkol, tak hned po obycajnej dobnutej puse siel tam dole...bez ohladu ci bol den, dieta vedla nas kukalo telku, ci pobiehalo okolo...nepoznam jedine meno jeho kolegu, pretoze on nema potrebu sa o tom rozpravat a pripada mu to nedolezite...ak mi dal francuzaka, tak jedine pred sexom...tak som sa naucila stranit sa a odhanat ho...konickov sme sa vzdali obaja uplne...nebol ochotny pristupit na dohodu, ze jeden den/vecer v tyzdni budeme mat kazdy pre seba...nedokaze prist z prace jeden den vcas, aby sa to stihalo...a tak sme v zacarovanom kruhu....on len o sexe a ja sa nenaladim na tu notu ak nemam to ostatne...a ano ak povie cez vikend idem von a ty si rob(rozumej var obed a staraj sa o domacnost, lebo prideme hladni, tak tiez radsej idem von s nimi!)

simcika
8. júl 2020

@pepo29 nikde nepises, co hovori na to manzelka. Ako dlho mate sex kazde dva mesiace? Ako dlho takto fungujete? A zaujuma ma hlavne manzelkin nazor na vec

inulienka29
8. júl 2020

@pepo29 budeš sa musieť naladiť na jej “jazyk lásky” zrejme hovoríte rozdielnymi 🙂
Áno niektorej žene by vyhovovalo keby prišiel muž a pomáhal s deťmi vzal ich von atd...iná potrebuje aby so deti odniesol k starým rodičom alebo našiel opatrovateľku a bol len s ňou...ďalšej by sa páčilo ráno nájsť na pulte čokoládu so srdiečkom nakreslený na papieriku, poobede prísť domov s večerou alebo kvietkom.. 🙂 hľadaj ten správny jazyk 🙂 drzim palce.
Ps- kniha 5 jazykov lásky ti určite dá veľa 🙂

dilino
8. júl 2020

Deti budu tvoje aj ked budeš mať 100 rokov oni 80 obrazne povedane na tom sa už nič nikdy nezmeni. V nefungujucom vzťahu žiť čo nemá o teba ani záujem nech robiš čo robiš aj keby si neviem čo robil nič sa nezmeni.Jej to tak vyhovuje a tak ako piše sante 81 je pravda ostavať v nefunkčnom zväzku len kvôli tomu že sú deti je nezmysel.Výhovuje jej to ved si dobrý o deti sa postaraš peniaze donesieš z dvoch prác iba že asi zabudla že sa k tebe chová ako k nejakému nábytku.Jej je tak dobré prečo sa nechce rozviesť prišla by o časť penazi mala by len výživné a prijem zo svojej práce delenie majetku atd tak preto nechce.Ja sa ti čudujem ja by som podala žiadosť o rozvod deti už navždy budu tvojou súčasťou.Tým že ukončiš nefunkčné manželstvo ty o deti neprideš vždy budeš ich otec ved určite sa s nimi budeš aj stretavať.Nájdi si niekoho iného píšeš v poradni manželskej pani ti tiež radila aby si vzťah ukončil a asi má pravdu.Ja by som to urobila na tvojom mieste ak by to chcela zachrániť možno by si na poslednu chviľu spamätala ak nie nemáš čo váhať a ničiť si život dalej a dusiť sa evidentne záujem o teba nemá ako pišeš možno chcela len deti a teraz jej to tak vyhovuje a viac nepotrebuje k životu nič ale otázne je či niekoho nemá to že ty ju miluješ neznamená že ona teba tiež.Ked nechceš zbytočné takto žiť roky tak to ukonči načo zbytočné roky marniť ked môžeš si žiť ty v dobrom vzťahu neskôr a ona tiež po svojom ako jej to vyhovuje.Ty sa zubami nechtami chceš držať nefunkčneho vzťahu ked ona nemá zaujem na lásku musia byť dvaja.Ale ty si sám ona nemá už ani záujem o zachránu ako pišeš rozviesť sa nechce to sa nechce rozviesť pre materialno ale ak by mala sama peniaze ver mi nepotrebuje ťa stačili by jej deti.Sex do manželstva alebo do vzťahu vo všeobecnosti patri a máš žiť takto roky a doprosovať sa jej a ponižovať sa a prosikať tak to radšej odid a trvaj na rozvode.Umelo udržiavať vzťah ked to vnimajú deti je o čom o ničom.

zuzanaam
8. júl 2020

Možno má zdravotný problém. Píšeš, že žena pribrala, nech si dá vyšetriť štítnu žľazu. Pri spomalenej šž je libido na bode mrazu. Po pôrode sa u žien často rozbehne hypotyreoza.

pepo29
autor
8. júl 2020

moja zena kým to neriešim je spokojná, keď sa jej nechytím nepritulim sama nespravi nic, sex je raz za dva mesiace a aj to je skôr aby bol doma klud, názor mojej ženy je ze nema nato chut a záujem to riesit bohužiaľ nema ziaden, ja niesom typ ze si lahneme do postele a hned idem na vec vzdy sa snazim maznat sa daku masáž jej spraviť ale ked sa snazim daku pol hodinu a ona mi povie nemám chuť tak je to dosť nepríjemné hlavne keď to trvá skoro 6rokov nehovorím ze sa bozkávam stále ale pusu so dame často aj Francuzaka a ako niekto písal ohľadne ze to riesit hoci kedy a hoci kde to nie deti už su vetcsie vnímajú co sa deje okolo nich cize aj na toto si davam pozor, a popri robotach vela krat melem z posledného ale detom sa venujem lebo sú dosť nešťastne ze som veľa v praci tak sa snazim im venovať každý voľný čas a doma pomôcť daco upratat mi príde uplne normalne vsak tak bývam aj ja, len skôr mi príde ze zena je znudena ze je doma s detmi ale ja som tiež z robot a neprenasam to do rodiny ale každopádne ďakujem každej za názor aspon mam troska prehľad lebo co pocuvam okolo seba toto sa deje skoro v každom manželstve sa nedivim ze je toľko rozvodov lebo aby manzelstvo fungovalo treba aby dvaja na tom plnohodnotné pracovali,

pepo29
autor
8. júl 2020

@zuzanaam bola na vyšetreniach a aj hormóny ze jej riesili z krvy a ze mala všetko v poriadku

limetka69
8. júl 2020

@pepo29 podla mna mas za zenu sebecku mrchu, ja som tiez mala problem po porode a trval 2 roky, strasne sa mi nechcelo, ale kvoli muzovi som sa premohla, ved ten za to nemohol, deje sa to v manzelstvach, pretoze zenske su sebecke, je mi ta fakt luto, ze mas doma co mas, a javis sa ako fajn chlap

dajana1983
8. júl 2020

@limetka69 asi z tebou súhlasím 😁 poznám také ,že by za to dali neviem čo,ak by im muž pomáhal,tak ako opisuje autor.Niektore skrátka už nevedia čo od šťastia zo sebou .A to sa v rodinách dejú fakt že škaredé veci od týrania po alkohol atď....nevie si vážiť.Chapem však, že sa nechce vyjsť zo stereotypu,financie,domácnosť,to je po rozchode na určitý čas ťažké .Ak to autor rieši teraz ,už niekoľko rokov ako čítam a je z toho skoro na dne,otázkou je či si vie predstaviť dajme tomu ďalších X rokov to samé.Nesuhlasim s tým ako tu bolo spomenuté ,že ak si nájde inú,môže sa to zopakovať atď....každý má právo na stastny zivot avšak vo dvojici a keď to nejde z jednou,pôjde to z druhou.Tak to nejak príroda zariadila,že sa to dá.Ked ani poradňa nepomohla,modrý koník ho iba zmatie,lebo čo človek to názor.

catherinah
8. júl 2020

Problem je ten, ze ona to neriesi, nepracuje na tom vasom vztahu, aby sa to zlepsilo.
Co by niektoré zeny dali za taku snahu zo strany chlapa, aj ked teda mame tu iba Tvoj pohlad.

komplikovana
8. júl 2020

Neda sa prinutit druheho milovat. Spytaj sa jej ako si predstavuje vas spolocny zivot. Preco tolko odmietania, a unava nieje vyhovorka. Ak ste pred detmi fungovali normalne tak sa asi nieco muselo stat. Mam taky pocit, ze detmi dosiahla svoje a uz ta nepotrebuje. No riskuje, ze ta strati, mozno si to ani neuvedomuje, ze to moze zajst az tak daleko.

zuzanapjat
8. júl 2020

@pepo29 sú také ženy... mám kamaráta ktorý žije v takom manželstve 20 rokov a jeho žena mala záujem o sex len ak chcela dieťa. A tak to rieši milenkami. Je skvelý otec, doma je nápomocný, porobí, prerobí atď. Rozvádzať sa s ňou nechce a samozrejme ona mu milenky toleruje, je rada, že jej dá pokoj. Proste sú to ženy ktoré zo sexu nemajú žiaden pôžitok... Ja to považujem za max. nefér voči partnerovi. Tiež som niekedy unavená, nechce sa mi atď. ale idem do toho a nakoniec ako dobre sa mi zaspáva :D Únava je výhovorka, zas od nej ako od ženy sa nejaké výkony ani nevyžadujú..... Čo k tomu dodať - nepriťahuješ ju, nepáči sa jej to a leze jej to na nervy. Inak je vôbec nutná tá predohra? Nelezie jej na nervy práve to tvoje hrajkanie?

pepo29
autor
8. júl 2020

@zuzanapjat musim s tebou súhlasiť co si napísala ja mam podobne pocity a ked nekomunikuje o tom tak človek si myslí kade co ale mas vo veľa veciach pravdu a predohra ked som siel hneď na vec obcas tak hneď ze mne ide iba o sex a ked sa snazim o daku predohru vzdy to vetcinou dopadne rovnako ale najhoršie je ze keď vidím ze to robí nasilu uz to aj mňa odrádza

marsilea23
8. júl 2020

@pepo29 pýtal si sa jej, čo môžeš urobiť pre ňu, aby mala záujem o teba o sex?

marsilea23
8. júl 2020

@pepo29 ešte ma napadlo, či neberie hormonálnu antikoncepciu, pretože tá môže znižovať chuť na sex...je o to viacero diskusií aj článkov...

zuzanapjat
8. júl 2020

@pepo29 inými slovami ťa nechce po tej intímnej stránke vôbec. Preto je dosť sebecká, že vôbec má predstavu, aby si jej to toleroval a bol jej naďalej verný... Ja osobne by som sa ako žena - ak svojho manžela milujem - bála takto vyhovárať na únavu a odoprierať mu milovanie, pretože je dosť žien, ktoré by určite mu dali aj tri krát denne, aby mali takého chlapa doma. Preto si ja osobne (ale to je moje chápanie sveta a lásky) myslím, že ťa ani nemiluje - len ťa toleruje ako otca detí, nositeľa peňazí a spolubývajúceho ktorému treba variť a oprať.

zuzanapjat
9. júl 2020

@pepo29 a ešte niečo... sem tam tu píšu také ženy, čo sa akože cítia ako kus mäsa... lebo manžel vyžaduje sex. Ono chudák manžel čaká mesiac, dva, tri, päť... už mu to lezie na mozog. Skúša to atmosférou, rýchlo, pomaly kde ako a furt nie je dobre a oni furt len že kus mäsa apd. Je to len o tom, že hádžu svoj problém na svojho zdravého manžela. Ktorý nechce nič len to, čo je prirodzené a normálne a dosť podstatné pre dobre fungujúci vzťah.

zuzanapjat
9. júl 2020

@pepo29 a ešte niečo musím. Prestaň sa snažiť. Čím viac sa budeš, tým to bude horšie. Žiadne snahy aby bola atmosféra, aby tak, onak apd. Deti pôjdu spať večer, zdvihni sa a choď von. Sprav si program. Je jedno aký. Odstrihni sa od nej. Keď ju toto nepreberie, že strácaš záujem o ňu ako o ženu, tak už len rozvod. A nech sa ona snaží pre zmenu...

katkati
9. júl 2020

@pepo29 Tvoja manželka mi je ako žena vrcholne nesympatická, nie kvôli tomu, že nemá chuť na sex, lebo za to asi nemôže. Aleže sebecky upnutá na seba, vyhovára sa na únavu, tvoje dotyky ju šteklia a čo si takáto žena vlastne myslí? Podľa mňa má komplex aj zo svojej postavy a tým pádom blok, že je nepríťažlivá. Ale ty predsa za to nemôžeš, že má nadváhu. Je príliš podľa mňa pohodlná aj preto asi pribrala a nedokáže sa kvôli pohodlnosti prinútiť ani k sexu. Sú také ženy. A to, že ti nebude tolerovať milenku, to je jej strach, aby si nezistil, že s tou milenkou by ti bolo oveľa lepšie ako s ňou a kto by potom okolo nej takto skákal, bojí sa. Takže uber, nevnucuj sa a otvorene by si jej mal povedať to, čo píšeš tu, že si v koncoch z tejto situácie a aj keď nesmierne miluješ vaše deti, nedokážeš dlhodobo takto žiť. Keď jej to bude jedno, tak sa odsťahuj a potom uvidíš.

lenka0714
9. júl 2020

@pepo29 je to smutné, že ty sa snažíš, máš dve práce, pomáhas doma s deťmi a žena sa takto správa :(
Ako píšu vyššie, čo by za takých mužov dali iné ženy :D

kosicanka1
9. júl 2020

Tak ja len tolko:
Vies si predstavit, ze sex s tebou sa jej paci, vzrusuje ju a uziva si ALE - predsa ho odmietne ???
Ked sex s tebou odmieta tak - sa jej nepaci, nevzrusuje ju ani si ho neuziva.
Sex nie je cokolada, ze milujem ju, ale nedam si, lebo diéta.
Keby sa jej sex s tebou pacil - tak si ho da a nedrzi sexualnu diétu 😉

pepo29
autor
11. júl 2020

@kosicanka1 vsak práve uz som tak zufali ze som chcel počuť názor aj iných ludi a ďakujem všetkým čo ste sa vyjadrili, a musím s tebou uplne súhlasiť volakedy to fungovalo vsetko bolo v poriadku ale dosiahla co potrebovala a uz som len bankomat a ako ste niektoré písali možno aj ma iného len to bohužiaľ neviem ale každopádne ďakujem za rady a hlavne za svoje názory ešte raz

pepo29
autor
11. júl 2020

@pepo29 aby si nikto nemyslel ze tu po tajomky som dal príspevok som to poslal aj manželke po dnešnej výmene názorov lebo sa mi len potvrdzuje co ste mi tu písali a ja hrám otvorenú hru a som vzdy rad keď viem na com som ale dnes keď som sa spýtal co ku mne cíti a bola ticho tak toho asi veľa nebude ale co uz treba sa pozret pravde do očí ďakujem vam

lenka0714
11. júl 2020

@pepo29 veľmi by ma zaujímala jej reakcia na túto diskusiu 🙂 ale držím prsty

222edit
Autor odpoveď zmazal
Zobraz