Štúdium na súkromnej pedagogickej škole na Bieloruskej v Bratislave

ketrinka347
6. sep 2021

Ahojte chodi tam niekto,alebo si tam chysta dat niekto prihlasku?

89kiki
29. mar 2023

@misi14 je online vyucba 🙂 v soboty..

sasha871
1. apr 2023

@89kiki na paneurópskej je online výučba? Ci na bieloruskej? Pre ktoru ste sa rozhodli a ake ohľady su na tieto dve skoly? Ja som pozerala aj TT a LV ale vraj LV su hrozne prísni a TT sa študuje 2x do tyzdna vraj , to by som nedala pri skolacke..

19021989
7. apr 2023

@zuzanka21 ahoj, tak ako si sa rozhodla? Ja som si dala tiež prihlášku na Bieloruska

19021989
7. apr 2023

@89kiki ahoj, ja mam tiež dve malé deti, a dala som si tam prihlášku. Ale tiež mam obavy ako to budem stíhať

anndreina
4. máj 2023

@ketrinka347 Ahoj,aj ja uvazujem.nad studiom.len neviem.tiez ci na panaeuropskej alebo bieloruskej ,mam.dceru autistku chcela by som to koli nej hlavne specialnu pedagogiku, len neviem.ci to dam.ucim.sa s detmi dcere to nejde zacala chodot do prveho rocnika.Vdaka za odpoved.

luccija
4. máj 2023

@anndreina a pedadogiku už máš?lebo na špeciálnu pedadogiku musíš najprv študovať učiteľstvo v MS, až potom môžeš špeciálnu
Ja som chodila na paneurópsku bola som veľmi spokojná, keď pýtaj sa..

89kiki
5. máj 2023

@luccija ahoj,ja by som sa chcela opytat.Mala si to formou online?ako prebiehali skusky?trebalo aj prax?

luccija
5. máj 2023

@89kiki áno, online soboty každé 2 t.Aj nebudeš nevadí materiály po každej hodine nám poslali na mail plus sme robili video nahrávky z každej hodiny.Prax 15 dní jeden rok družina, druhý škôlka, alebo detské centrum to je jedno aké poradie.Ak si nezoženiete prax môžeš si ju spraviť u nich v škole.
Skúšky prvý ročník za polrok seminarku, preklad z AJ, druhý ročník písomná obhajoba prace máš 25 na výber tu potom prezentujes pred komisiou plus maturity 25 otázok.Maturitne otázky nám dali vypracované.Velmi fajn učitelia na Bieloruskej si museli všetko robiť sami aj mat.otazky vypracovat

luccija
5. máj 2023

@89kiki neviem či myslíš prijímacie skúšky ..neboli...niekde skúšajú hudobný nástroj, spev tu nie.Tu sa platilo 150 eur mesačne plus poplatky za maturitu

89kiki
5. máj 2023

@luccija a kolko bol poplatok za maturitu?

89kiki
5. máj 2023

@luccija dakujem krasne

luccija
5. máj 2023

@89kiki ďalších 150 eur plus obhajoba práce 50
A zapísné na začiatku 150 eur plus poplatok za školu 150 takže začiatok a koniec štúdia mesačne 300 eur 2 mesiace su drahsie

19021989
5. máj 2023

@luccija a prosím Vás, tam sa robia aj nejaké prijímačky?

luccija
5. máj 2023
misi14
11. máj 2023

@luccija chcem sa ešte spýtať ako je to tam teda s cudzím jazykom?.. normálne sa vyučuje celé dva roky? .. ako na strednej?.. a majú tam možnosť len AJ alebo napr. aj nemčina? a ten preklad na konci prvého ročníka ako myslíš? ďakujem

skaska
25. máj 2023

Ahojte, prosim je tu niekto,kto chodi/chodil na Bielorusku- pomaruritne studium specialna pedagogika? Dakujem 🙂

anndreina
2. júl 2023

@luccija Ahojte chcem sa spytat prihlasila som.s na Sklenarovun a tam.sa platia aj mesiace kedy su prazdniny je to tak aj na Bieloruskej dskujem.a uci sa online?

luccija
2. júl 2023

@anndreina neviem ako to je na Bieloruskej.Na Sklenarovej sa platia aj letné prázdniny.Ked som ja chodila učili sme sa online

luccija
2. júl 2023

@misi14 neučí sa jazyk 2 roky.Len v prvom a druhom ročníku bolo treba napísať na jednu stranu projekt z AJ.

anndreina
2. júl 2023

@luccija Nie nemam.predoslu skolu pedagogicku,musim.si urobit najskor pedagogicku skolu,ale co ma zarazilo ze sa platia aj mesiace co.sa nechodi do skoly.

luccija
3. júl 2023

@anndreina áno, platia učiteľov, prenájom priestorov...je to súkromná škola...choď na štátnu na Bullovu myslím?ale tam sa robia prijímačky a neviem či sa už nepresvihil termín.

anndreina
3. júl 2023

@luccija Presvihla som.uz termin,som.od Nitry dcerj mam autistku nemam sancu tam.dochadzat. .

luccija
3. júl 2023

@anndreina napíš na Sklenárova odpisujú obratom ci aj tento rok sa bude učiť online.Ucitelia sú výborní.My sme mali spolužiacky Žilina, Piešťany celé západné Slovensko a bolo to výborné žiadne cestovanie, po každom vyučovaní učivo na mail boli sme soboty 8:30-14 , ak si nebola na hodine nič sa nestalo materiál si dostala

luccija
3. júl 2023

@anndreina ale áno treba rátať v septembri 150 škola plus 150 zapisne, plus na konci 2 r tiež poplatky navyše za maturitu, záverečnu prácu, ale nemôžem vytknúť nič.

zuzanka21
3. júl 2023

@luccija
Prosim ta ake bolo studium?ako vas znamkovali/skusali a tak?

luccija
3. júl 2023

@zuzanka21 zaujímavé veľa veci sa dozvies z psychológie, výchovy, poruchy ucenia rozne...na pol roka z každého predmetu seminárna práca, či test žiadne ústne skusanie.V druhom ročníku dostaneš vypracované maturitné otázky a z tých sa pripravujes na maturitu plus obhajoba práce tu sú vyberas z 25 tém, ktoré sa zadajú a obhajujes pred komisiou, takže máš 2 znamky.Jeden rok prax v škôlke, druhy v druzine

nikolet29
4. júl 2023

@luccija prax v škôlke a v družine je v akom rozsahu?

luccija
4. júl 2023

@nikolet29 2 a 3 týždne

luccija
4. júl 2023

@zuzanka21 na Bieloruskej si museli maturitne témy vypracovavat same

nikolet29
4. júl 2023

@luccija prax ste si museli hľadať sami?