Okres Levice 2. Pridajte sa!
zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉
Stručné zhrnutie
- Miestne mamičkové stretnutia v okrese Levice sa organizujú cez online fóra (Koník, Azet, Pokec) a bežne sa schádzajú na hradnom areáli, pri kostole (na lavičkách) alebo v mestskom parku.
- Rodičia pri plánovaní stretiek zohľadňujú spánok a kŕmenie bábätiek, preto sa termíny často dohadujú okolo 14:00–16:00 a účastníci prinášajú kočíky, náhradné fľaše/formulu (Nutrilon) a teplejšie vrstvy kvôli vetru.
- Detské veci sa predávajú na lokálnych bazároch (Medulienka v Družbe); predajcovia odporúčajú prihlásiť veci vopred, priniesť ich ráno na burzu a označiť cenovky (burza v Medulienke v Družbe sa uvádzala v diskusii s časmi 9:00–17:00).
Q: Ako predať kočík na miestnej burze v Leviciach?
A: V diskusii popisovali postup: treba prihlásiť veci hneď, ako vyvesia plagát o burze (zvyčajne 2–3 týždne vopred), ráno zaniesť kočík do Medulienky v Družbe a označiť ho cenovkou; burza v Medulienke v Družbe bola v príspevkoch uvedená s otváracími hodinami 9:00–17:00.
Q: Kde sa miestne mamičky obyčajne stretávajú v Leviciach?
A: V diskusii sa ako bežné miesta stretávok uvádzali hradné areály (hradné), lavičky pred kostolom, mestský park a nákupné centrá ako Tesco; konkrétne jedno stretnutie sa dohadovalo "pred lekárňou" alebo "pred kostolom na lavičkách" okolo 15:30–15:45.
Q: Čo si zobrať na rodinné/stretkové popoludnie s bábätkom?
A: Rodičia v diskusii odporúčajú zobrať kočík, plienky, náhradné oblečenie, čiapku a viacero vrstiev (min. 3 vrstvy pri chladnejšom veternom počasí) a náhradnú výživu ako Nutrilon pre prípady, keď dieťa nechce prsník.
Q: Kedy vziať dieťa na pohotovosť podľa skúseností z diskusie?
A: Matka v diskusii uviedla, že s dieťaťom s teplotou 38,5 °C a bolesťou hrdla išli na pohotovosť; lekár vyšetrením (oči, uzliny, bruško) nasadil antibiotiká.
Q: Ako riešili rodičia dojčenský reflux a žltačku v diskutovanej skupine?
A: V diskusii matka uviedla diagnózy "dojčenský reflux" a predpisovali kašičku z Nutritonu pred kŕmením; skúsená matka v diskusii spomenula, že pre niektoré deti pomohli "kvapky" proti grckaniu, a iná matka plánovala krvné testy sledovať žltačku.
Q: Kedy a kde sa má konať klobásová party spomínaná v diskusii?
A: V príspevkoch bolo uvedené, že klobásová party je 21.6. v mestskom parku a podľa oznámenia v obchode (v diskusii zmienka "v Gratise") začína od 15:00.
Závery z diskusie
Zhoda
- Lokálne stretká mamičiek sa koordinujú cez internetové fóra (Koník, Azet, Pokec) a najčastejšie sa konajú na hradnom areáli, pri kostole (lavičky) alebo v mestskom parku.
- Rodičia plánujú termíny podľa režimu detí (spánok, kŕmenie) a nosia so sebou kočík, náhradnú výživu (Nutrilon) a viac vrstiev oblečenia proti vetru.
- Pri predaji detských vecí sa viedla prax: prihlásiť položky vopred, priniesť ráno na burzu (Medulienka v Družbe) a označiť cenovky.
Sporné názory
- Úvahy o účasti pri miernych zdravotných príznakoch dieťaťa sa delili: niektorí rodičia radšej zostanú doma pri chorobe, iní idú na krátku návštevu alebo riešia situáciu na mieste.
- Postoje ku kontaktom so svokrovcami boli protichodné: niektoré matky uvádzali dobré vzťahy a pomoc, iné popisovali konflikty a vyhýbanie sa kontaktu.
- Termín stretnutí: časť skupiny preferuje vyhnúť sa veľkým akciám (napr. klobásový víkend), iní chceli stretká aj počas takýchto akcií.
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne liekové kvapky proti refluxu rodičmi účinne odporúčané? (v diskusii sa menovali len „kvapky“, bez názvu).
- Sú presné pravidlá a poplatky organizátorov pre predaj na burze Medulienka (napr. registračný postup, odber/úhrada)?
- Ako najlepšie koordinovať termín stretiek vzhľadom na nestabilné počasie a časté posuny spánkových režimov bábätiek?
Spomenuté značky a firmy
Koník, Azet, Pokec, Medulienka, Družba, Tesco, Lidl, Hypernova, Mukatado, Gratise
Spomenuté produkty a metódy
Nutrilon, Nutriton, Ibalgin, CARO (bezkofeínová zmes), kvapky proti refluxu, akrylové nechty, gelové nechty, bazárový predaj (burza), plienky, kočík, hojdacka, prebaľovanie, označovanie cenoviek pri bazáre
Miesta a osoby
Levice, hradné (hradný areál), pred kostolom (lavičky), Mestský park, Družba, Medulienka, Kozárovce, Nitra, Žarnovica, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Viedeň, Malacky, Zvolen, Štúrovo, Orava, Dublin, Cankov, Zdenka Predná
Uz coskoro budes 🙂 My sme uz v sportaku,ale je taky spekulant,on by len chodil achodil a co moje krize 😀 baby,alebo Bzuci,kde si kupila alexikovi topanky,na zimu chcem,v laure je najlepsie? 🙂
Tak som dobra...tak ta zvykne skraslovat ze?ale vyzeras super,to nie ako ja v poslednom mesiaci 😀
ani nie, pri nejakych prilezitostiach ano, a upravit obocie+depilacia, kym som chodila do prace nemala som vela casu, este sa chystam pred porodom, ku nej na navstevu, nech sa ma mala nezlakne ked ma uvidi
tak o to ani nestojim 😀 a neviem ci sa im nejake rodicky pacia, asi ani jedna ppocas porodu nevyzera ako z katalogu, udychcane, spotene, ubolene, asi ziaden pekny pohlad
a jasne ze sa mala nezlakne, chcem to mat pre moj lepsi pocit, ktovie potom kedy sa dostanem na skraslovacie procedury 😀
tak tak evik vyuzi cas, ja som tiez pred porodom absolvovala opeknovanie a teraz uz mam tak odrastene vlasy, no hruuuuza o inom ani nehovorim, esteze makeup zakryje nedostatky pleti a uz sa nastastie nenosia slapky 😅
ejka diky moc, najdem to
Denka mi hovor, aj mne by sa zisla pedikura, ale ked mi moj sudok zavadzia, ale raz za cas si ich aspon trochu dam do poriadku, aj ked to nieje dokonale,
veru este sa chcem ku kadernicke objednat, hadam to stihnem na buduci tyzden 😀
Ahojte kočky, no tak sa to tu zase riadne rozbehlo - nestíham čítať.
Vítam nové tváre a Ejku späť - super! Ako ste dopadli s nožičkami?
Maminky s väčšími bábätkami - poraďte nejaký šikovný fusak!idem niečo pozháňať, zima sa blíži!
juj, ide mi srdce roztrhnúť. Od štvrtku dávam malú spávať aj cez deň do postieľky a nie a nie si na to zvyknúť, niekedy aj hodinu nezaspí, tak ju potom vyberiem von a nesmie spať do ďalšieho času. Už to aspoň nie je taký srdcervúci plač ako prvé 2 dni, teraz sa mdzitým, aj hrá a tak ale už chcem aby si zvykla. Keď vidím aké je to super večer, vidím že sa to dá. Proste ju dám do postieľky a ko sa otočí na bôčik a zahajká bez jediného mrnknutia! Úžasné!!! Aj večer po kúpaní býva oveľa pokojnejšia, asi za to že sa vymrnčí cez deň. Teraz vidím že to dieťa si proste potrebuje poplakať. No len keby ste videli moje ruky aká som dohryzená a ksicht mám dorýpaný čo nevládzem počúvať to plakanie...no ale bude to dobre, som o tom presvedčená!
ejka, mohla by som pridat, keby som mala viac casu... ale mam ich na youtube, spravila som z fotiek take video... 🙂 od narodenia az do tohto leta su tam fotky 🙂 a aj nam by sa hodili tie remene... kde to zozeniem?
lucka pevne nervy a vela lasky 🙂 nas maly cez den tiez nespinka v postielke, jednoducho nie a nie, v naruci mi zaspi alebo na gauci v obyvacke a ked ho prenesieme do postielky, otvori tie svoje teleskopiky a uz aj place. vecer nemame takyto problem.
Ahojte, no tu sa píše vo velkom a my sme len pred pol hodinou vstali z postele 😀 😀 😀 😀
hej eviik má kočík sivo-oranžový a my čierno- oranžový a ked sme sa stretli my dve hned som ju spoznala 😵
a tiež sme videli zamyslenú emmku sa prechádzať s kočíkom po meste, lnak ked sm sa emmkou stretla v santale tak si ma pomýlila s luckou 😀
som inak zevdavá čo nám dnes prinesú majú prísť dnes popoludní stoličky a stol čo sme objednali tie drahé 😖som zvedavá ako budú vypadať naživo a dvere čo nám mali prišť na predsieň namontovať už začiatkom septembra sú ešte v nedohladne 😠 😠 😠vraj som vymyslela do nich komplikované sklá, no uričte myslím že kombinácia mliečne a preihladné sklo nie je až taká komplikovaná a si normálne viem presdtaviť keby sme dali ornamentové sklá kadejaké obrázky a je tam aj vkladanie do kovovej konštrukcie tak nám ich asi až na Vianoce dodajú 😠
Mirka v Snicku maju dostat,dnes tam idem tak Ti poviem,inak aj v Kenguru,len drahsie..no babky ja musim ist,ideme jest a na nakupmale este pridem,zatial papapa 🙂
Ahojte 🙂)) ejusaaa ani ja neviem či som ťa niekedy videla, ale však keď niektorú z Vás stretnem tak teda do Vás drgnem 🙂))
Ináč je neviem, ale my máme nejako horšie dni, malá by stále len papala.... mali ste aj vy niečo také? doteraz jej moje mliečko pekne stačilo aj na 3 niekedy aj 4 hodiny, a teraz by každú hodinku nedbala.... No nejaká zmena asi.... Teraz len zaspala, a to od rána spala dokopy nejakých 50 minút.... dúfam, že tarz potiahne 🙂
idem si aj ľahnúť na chvíľku 🙂
ahojte, ejuska, tak ste mali vzruso 🙂 ja som mu kupovala topanky na zimu v kalnej a teraz sa mi paci aj v nitre daichmann a aj ceny tam maju dobre, tak poslednu dobu nakupujem tam 🙂
lucka ja som kupovala na aukciach minuly rok, ale chvalia si fusak emitex
http://www.malvik.sk/Kocarek-doplnky/fusaky-a-p...
aj diskusiu tu mas k nemu
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
aj tento sa mi paci
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=10128
http://www.cocacolalight.sk/sutaz2009/2-Soutezn...
maja - ako sa to vsetko zacalo, dakujeme 😉
Ahojte,tak nakoniec ja som nesla do Snicka,maly zaspal,bol len muz,Mirka tie remence by mali dostat buduci tyzden 🙂 Deszi nasla si postu? 🙂 Pekne fusaky 🙂
Ozaj dievčatá mám takú blbú otázočku pri porde ste mai na sebe aj košelu teda ked ste rodili? a tiež po porode samozrejme ked bola vizila ste museli mať košelu a nie pyžamo ale nohavičky byť nemohli že? len vložka pichnutá medzi nohami? 🙄
ahojte, az teraz som sa dostala k netu,
tak na poradni vsetko v poriadku, prietoky ukazkove, a otvorena na spicku prsta, cize este sa nacakam, som zvedava co bude o tyzden, uz by sa to mohlo zacat rozbiehat 🙂
bzuci zahlasovane 🙂
janka len daj malej kolko si pyta, asi ma obdobie prudsieho rastu, ze potrebuje viac mliecka, ono sa to upravi, aspon tak nam hovorili na prednaske 🙂
mirip, pri porode ti daju hned ich koselu, potom na izbe mozes mat aj svoju, ale ja som chodila v tej ich, lebo zo zaciatku som si ju casto prezliekala, ked bola spinava a v pohode mi dali cistu, ale inak tam mozes mat aj svoju 🙂 pyzamo nemozes mat, aj tak by ti asi vadilo, spociatku len vlozku, potom ked som uz nebola taka ubolena, som si davala aj nohavicky, ale pred vizitou vzdy dole 🙂
inak mam 2kusy jednorazovych nohaviciek cisto novych ak by ste niektora chcela, darujem, ja som ich nepotrebovala 😉
evik super, ze si ok, ved este ma malinka trosku cas 🙂
Ahojte,Mirip presne ako vravi Bzucka,ja som si tiez nabalila pyzamo a svoje nocne a potom aspon tie prve dva dni ked dost rychlo ich zaspinis,tak som ocenila ich nocne kosele,menila som si aj trikrat denne,ja som chcela ist rodit vo svojej ale nedoovolili,ze az potom na izbe 😉 Eviiiki tak super ze vsetko v poriadku 🙂 No ja na dnes koncim,ide sa maly kupkat a potom ordinacia ak sefko dovoli,myslim Tobinka 🙂 Mirip heeej tak si mozem aj dalsi albumik robit 🙂 Verite ze este nemam vyvolanu ani kednu jedinu fotku,len ukladam a ukladam 🙂

dlho Vam robia ten cinzak, inac aj vcera som tam bliko Vas bola, lebo segra mi robi v rotunde, a musela som ist na wc-ko
uz by bolo na case aby Vam to dokoncili