Darujeme mačiatka - okres Levice

tina5959
13. sep 2021

Do dobrých rúk darujeme 2 kocurikov a 1mačičku. Vek: 3 a pol mesiaca. Pritulne, odčervene.
Dobrí spoločnici k deťom alebo staršim osamelym ľuďom. Sú pritulne-majú radi spoločnosť ľudí.
Zvyknuté sú vonku.
Okres Levice.

h2
13. sep 2021

@tina5959 Tie sú krásne! Len sa obávam, že Ti to tu zmažú, tiež som takto ponúkala mačiatka a zmazali mi to, že to mám dať do bazára. Ináč, mne sa najviac podarilo darovať, keď som písala na FB do našej obecnej skupiny.

tina5959
autor
13. sep 2021

@h2 Vďaka. Skúsim. Nemôžeme si ich nechať. Máme ešte ďalšie dve. A už skúšam všetko aj bazare,utulky.

h2
13. sep 2021

@tina5959 Ja Ťa úplne chápem, my máme momentálne 3 mačky, z toho jednu by som ešte chcela darovať, ale nejako ju nikto nechce... 😿

vanda323
13. sep 2021

@h2 Nám rada zvieratá , ale táto mačka je fakt zlatá ❤️

mimka795
13. sep 2021

@tina5959 a @h2 nadherne su, nech si rychlo najdu novy domov, my sme mali 5 maciatok a este 1 sa k nam pritulalo cize 6 malych, uz iba 1 maciatko nam ostalo na darovanie, mrzelo ma to ked odchadzali postupne do novych domovov lebo boli zlatucke a bola radost na nich pozerat 😍

h2
13. sep 2021

@mimka795 Aj my sme mali 5, všetky sa rozdali, dokonca aj toto posledné, ale potom sa nám ešte v ten deň vrátilo. Bolo to veľmi smutné, chcel ho jeden chlapec, bol poňho s mamou, otec chodí na týždňovky a nevedel o tom. Bol proti a nepodarilo sa im ho presvedčiť. Chudák ten chlapec, veľmi plakal. My sme si ju potom nejaký čas nechali, keby náhodou. Ale zatiaľ nič.

tina5959
autor
13. sep 2021

Máme každý rok mačiatka, nakolko máme mačku. Nedali sme ju sterilizovať, nakolko sme chceli mačiatka. Vždy sa podarilo rozdať, ešte aj málo bolo. Ale tento rok nám 3 zostali. Nie je už taký zaujem, asi ludia chodili viac po dovolenkách, po tom vlaňajšom lockdowne. Ale cez lockdown najviac hladali mačiatka.🙂

tina5959
autor
13. sep 2021

@h2 Tá je krásna. Myslím, že je mladšia ako tie naše. Keby ich nemáme toľko, tak si ju vezmem.🙂 Ja milujem mačky. Sú to úžasné stvorenia.

h2
13. sep 2021

@tina5959 😃 Nemáš dosť tých vašich?
To je staršia fotka, ona už má 4 a pol mesiaca. Už nám asi zostane, nevadí mi to. ❤️😺

abbey1
13. sep 2021

@tina5959 A čo tak konečne tú mačku sterilizovať? Mačku už máte, aj mačiatka ste mali.

tina5959
autor
13. sep 2021

@abbey1 Ano už ju dáme v zime. Už stačilo. Má 3 roky.☺

h2
13. sep 2021

@abbey1 My máme tiež mačku, ktorá rodí každý rok. A každý rok sa z tých mačiatok tešíme. A teší sa z nich aj naša mačka, je to na nej úplne vidieť, ako si to materstvo užíva. Keď má niekto reči, že by som ju mala dať sterilizovať, tak odpoviem, že to nemôžem urobiť, lebo mám s Labkou (tak sa volá tá mačka) dohodu, že jej to nespravím. Že som jej to sľúbila.
Ak sa mi túto mladú nepodarí umiestniť, dám ju sterilizovať. Ale jej mamu nie. Nemôžem. 😊❤️

abbey1
13. sep 2021

@h2 Ja chápem radosť vás i mačky, ale podarí sa ti každý rok umiestniť tie maličké do dobrých rúk? Ako žijú oni ďalej? Je to začarovaný kruh.

marytesss
13. sep 2021

my (Nitra) máme na darovanie jednu čiernu, už má 4 mesiace a nikto ju nechce. a potom máme od jednej pritúlanej ešte jednu mačičku, ale tá je momentálne závislá na mame, čiže tú až neskôr až sa vôbec podarí. my už nechceme mali sme mladé od 3 mačiek a máme dosť. jedna už má za sebou sterilizáciu a ďalšie dve to ešte len čaká.
@h2 to nie je úplne zodpovedné. je veľmi veľa mačiatok na ulici, nemajú kam ísť, nikto ich nechce. ale poďme rodiť ďalšie mačiatka... kopa ľudí ich utopí, vyhodí, prehodí cez plot, mnohé skončia pod kolesami auta, alebo zomrú od hladu, prípadne na nejakú infekciu. to sa vám zdá byť ok? aj viete vôbec, či tie mačiatka, ktoré ste darovali, sa majú dobre? radšej fakt dajte mačku na sterilizáciu alebo si ju zavrite doma a nepúšťajte von.

h2
13. sep 2021

@abbey1 Doteraz sa podarilo vždy. Čo sa nepodarí umiestniť, to si nechávame. Bohužiaľ, už sa stalo, že nám mačičku zrazilo auto, bývame pri hlavnej ceste, takže sa tomu nedá zabrániť (jedine, že by sme mačky držali v dome, čo nechceme). Takže máme občas aj prirodzený úbytok. O niektorých našich darovaných mačiatkach mám informácie, jeden pán mi doteraz občas pošle fotky a videá. Dve "naše" mačičky, darované v našej dedine, sme boli navštíviť. Pred pár dňami o túto mačičku prejavila záujem jedna žienka tu z MK. Bola som jej ju ochotná aj doviezť, hoci to nebolo práve blízko. Ale rozmyslela som si to, mačička by bola sama v byte dlhý čas, kým by majiteľka neprišla z práce. Takže nie je mi jedno, komu ich dám.

h2
13. sep 2021

@marytesss Nepatrím medzi ľudí, ktorí mačky vyhadzujú na ulicu, skôr naopak, už sme aj nejaké prichýlili. O topení a podobných praktikách ani nehovoriac!

taskataska
13. sep 2021

@h2 normalne sa jej az ocicka rozziaria, podobne jak tomu harantovi so zuvackami z Inej temy?

sorry Jako, macka si to materstvo nijak extra neuziva. robi akurat co jej pudy kazu, nic viac, nic menej

h2
13. sep 2021

@taskataska To by mohli aj mačky o nás, ľuďoch povedať. 😉 Ona si to užíva. Ja to proste viem!

kristianka2255
13. sep 2021

my sme si vzali aj macku aj kocurika a maju nadhernu farbu kocur je sedy a macka je strieborna z nich budu krasne maciatka uz sa tesim 😀toto by bol hriech sterilizovat 🙏

h2
13. sep 2021

@kristianka2255 Nádherné sú! 😻

tina5959
autor
13. sep 2021

@kristianka2255 krásne.

kristianka2255
13. sep 2021

@h2
@tina5959
dakujeme ♥️♥️♥️🤩

jaja20
13. sep 2021

@kristianka2255 Krásne sú,len dúfam že nie sú súrodenci 🤔

kristianka2255
13. sep 2021

@jaja20 niesu, este to! to su peclivo vybrate macicky nase 🤩😀

jaja20
13. sep 2021

@kristianka2255 Super 👍🙂
Inak,som z Kremnice,to nie je ďaleko od ZV,tak ak budete mať potom nejaké krásne mačiatka na darovanie, môžeš sa ozvať 😉

haanovajana
13. sep 2021

@kristianka2255 krásne su

romanadam1626
21. júl 2023

My máme kocúrika strieborného.
A teraz 3 mesačné mačiatko - dievčatko
také šedé ako váš kocúr na fotke.🙂