Okres Levice 2. Pridajte sa!
zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉
Stručné zhrnutie
- Miestne mamičkové stretnutia v okrese Levice sa organizujú cez online fóra (Koník, Azet, Pokec) a bežne sa schádzajú na hradnom areáli, pri kostole (na lavičkách) alebo v mestskom parku.
- Rodičia pri plánovaní stretiek zohľadňujú spánok a kŕmenie bábätiek, preto sa termíny často dohadujú okolo 14:00–16:00 a účastníci prinášajú kočíky, náhradné fľaše/formulu (Nutrilon) a teplejšie vrstvy kvôli vetru.
- Detské veci sa predávajú na lokálnych bazároch (Medulienka v Družbe); predajcovia odporúčajú prihlásiť veci vopred, priniesť ich ráno na burzu a označiť cenovky (burza v Medulienke v Družbe sa uvádzala v diskusii s časmi 9:00–17:00).
Q: Ako predať kočík na miestnej burze v Leviciach?
A: V diskusii popisovali postup: treba prihlásiť veci hneď, ako vyvesia plagát o burze (zvyčajne 2–3 týždne vopred), ráno zaniesť kočík do Medulienky v Družbe a označiť ho cenovkou; burza v Medulienke v Družbe bola v príspevkoch uvedená s otváracími hodinami 9:00–17:00.
Q: Kde sa miestne mamičky obyčajne stretávajú v Leviciach?
A: V diskusii sa ako bežné miesta stretávok uvádzali hradné areály (hradné), lavičky pred kostolom, mestský park a nákupné centrá ako Tesco; konkrétne jedno stretnutie sa dohadovalo "pred lekárňou" alebo "pred kostolom na lavičkách" okolo 15:30–15:45.
Q: Čo si zobrať na rodinné/stretkové popoludnie s bábätkom?
A: Rodičia v diskusii odporúčajú zobrať kočík, plienky, náhradné oblečenie, čiapku a viacero vrstiev (min. 3 vrstvy pri chladnejšom veternom počasí) a náhradnú výživu ako Nutrilon pre prípady, keď dieťa nechce prsník.
Q: Kedy vziať dieťa na pohotovosť podľa skúseností z diskusie?
A: Matka v diskusii uviedla, že s dieťaťom s teplotou 38,5 °C a bolesťou hrdla išli na pohotovosť; lekár vyšetrením (oči, uzliny, bruško) nasadil antibiotiká.
Q: Ako riešili rodičia dojčenský reflux a žltačku v diskutovanej skupine?
A: V diskusii matka uviedla diagnózy "dojčenský reflux" a predpisovali kašičku z Nutritonu pred kŕmením; skúsená matka v diskusii spomenula, že pre niektoré deti pomohli "kvapky" proti grckaniu, a iná matka plánovala krvné testy sledovať žltačku.
Q: Kedy a kde sa má konať klobásová party spomínaná v diskusii?
A: V príspevkoch bolo uvedené, že klobásová party je 21.6. v mestskom parku a podľa oznámenia v obchode (v diskusii zmienka "v Gratise") začína od 15:00.
Závery z diskusie
Zhoda
- Lokálne stretká mamičiek sa koordinujú cez internetové fóra (Koník, Azet, Pokec) a najčastejšie sa konajú na hradnom areáli, pri kostole (lavičky) alebo v mestskom parku.
- Rodičia plánujú termíny podľa režimu detí (spánok, kŕmenie) a nosia so sebou kočík, náhradnú výživu (Nutrilon) a viac vrstiev oblečenia proti vetru.
- Pri predaji detských vecí sa viedla prax: prihlásiť položky vopred, priniesť ráno na burzu (Medulienka v Družbe) a označiť cenovky.
Sporné názory
- Úvahy o účasti pri miernych zdravotných príznakoch dieťaťa sa delili: niektorí rodičia radšej zostanú doma pri chorobe, iní idú na krátku návštevu alebo riešia situáciu na mieste.
- Postoje ku kontaktom so svokrovcami boli protichodné: niektoré matky uvádzali dobré vzťahy a pomoc, iné popisovali konflikty a vyhýbanie sa kontaktu.
- Termín stretnutí: časť skupiny preferuje vyhnúť sa veľkým akciám (napr. klobásový víkend), iní chceli stretká aj počas takýchto akcií.
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne liekové kvapky proti refluxu rodičmi účinne odporúčané? (v diskusii sa menovali len „kvapky“, bez názvu).
- Sú presné pravidlá a poplatky organizátorov pre predaj na burze Medulienka (napr. registračný postup, odber/úhrada)?
- Ako najlepšie koordinovať termín stretiek vzhľadom na nestabilné počasie a časté posuny spánkových režimov bábätiek?
Spomenuté značky a firmy
Koník, Azet, Pokec, Medulienka, Družba, Tesco, Lidl, Hypernova, Mukatado, Gratise
Spomenuté produkty a metódy
Nutrilon, Nutriton, Ibalgin, CARO (bezkofeínová zmes), kvapky proti refluxu, akrylové nechty, gelové nechty, bazárový predaj (burza), plienky, kočík, hojdacka, prebaľovanie, označovanie cenoviek pri bazáre
Miesta a osoby
Levice, hradné (hradný areál), pred kostolom (lavičky), Mestský park, Družba, Medulienka, Kozárovce, Nitra, Žarnovica, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Viedeň, Malacky, Zvolen, Štúrovo, Orava, Dublin, Cankov, Zdenka Predná
ahojte 😉
deni som ťa dnes zas videla...išla som autom pri Leve a ty si šla akurát cez prechod s Daduškom 😵
a veru... chlapom niekedy ťažko porozumieť...ale asi to tvrdia aj oni opačne 😝 😀 😀 😀
evi náhodou to muselo byť podarené, štyri budúce maminky si šli pochutiť 😉
evik parada, styri slonicata s palacinkami, mnam aj ja by som si dala, ale inak vobec nemam chut na nic velmi 😉
vsetkym dakujem, ste uzasne zlate 🙂
a o chlapoch ani nehovorim, deni, na nasej ulici je asi nejaky virus, lebo aj ten moj ma vcera totalne vytocil 😠
ahojte babule, len teraz som sa sem dostala, lebo nesiel kon, a potom drahy pracoval, az do teraz.
no na poradni, vsetko ok, krcok spotrebovany, a otvorena na jeden prst, dr. v piatok sluzi, tak sme sa dohodli, ze sa stretneme, a ze ma vysetri, a bud pojdeme v piatok na vec, alebo v pondelok nastupujem tak ci tak.
ale este aj to je mozne, ze sa mala rozhodne skor, ved uvidime, ale rada by som bola keby to v piatok vyslo.
zajtra cakame na spravy od mirip
zajtra sa ozvem, idem hajat, lebo som unavena
dobru nocku 🙂
dobre ranko,
od piatej sme hore, paraaada 😅 mne sa oci zatvaraju, Dadusko zatial vladze. Dnes by sme mali ist na kontrolu koznej, ale asi nepojdem v tomto pocasi, navyse su tam dve poschodia schodov, to neviem ako by som kocik vytrepala k doktorke, asi len zavolam, ved ked nema Dadusko vyrazky, tak naco tam pojdem.
bzucko naozaj asi chlapsky virus tu poletuje, ten sa ale tych nasich chlapov drziiii 😀 aj vcera som nieco zacala a odozva ziadna, druhy pokus vsak vysiel 😀 bzuci uz tym vidim nejake tie tyzdne, takze uz je to potvrdene?
babenky aj vy ste boli v zaciatkoch take stekave na svoje polovicky? alebo to som len ja taka ☹ strasne sa tesim ked pride domov a potom zacnem na blbostiach frflat 😖
evik, mirip uz je to tu cobydup 🙂 jaaaaaj tesim sa 🙂 😀
adulka ty mas na mna stastie, skoda ze ja som si nevsimla, smerovala som asi do alebo z DM-ka
zajtra ideme k mojej mamine do Zamkov na 5 dni, som zvedava ako Dadusko zvladne nove prostredie. ale uz sa tesim ze niekam vypadnem 🙂
Ahojte dobre ranko,Deni tak vy uz tak zavcasu hore,no maly o hodinu neskor,ale dufam ze o chvilu zas pojde,je aj take pocasie,peto dosiel z nocnej tak si vsetci lahneme zas,jej tak vy idete na vylet 🙂 Som zvedava co na poradni mirip 🙂
Dobré ránko 🙂
Desszi tak vy poriadne skoro buntošíte, ale ináč aj Kristínka sa ráno zobudila o 5.30 vyspaná, ale našťastie ešte zalomila 🙂 chlapský vírus útočí všade, no jednoducho sú úplne iný ako my ženy.... a desszi aj sa posledné dni hrozne nervózna a keď ma ešte muž nechápe no katastrofa... a to už tretí týždeň ťahá v robote stále nočné 😠
Eviiik boooože až mi zimomriavky prešli, že v piatok už možno bude Lucka na svete 🙂 ako strašne rýchlo to uteká, budem na teba myslieť a držať palčeky 🙂
my dnes ideme do LV, bývam totiž na dedine, beriem aj mamu sa trošku poflákať, musím niečo pokúpiť, 17.10. máme totiž krstiny.
A čakáme na správy od Mirip 🙂
ahojte, desszi, ja som stekava teraz 😅 😅 😅 nie k dokimu idem presne o tyzden, vraj to staci, ale testikujem pre istotu a zatial su tam 🙂
no miripka ako? uz sme zvedave 🙂
evik, tak parada, ze uz bude lucinka medzi nami 🙂 velmi sa tesime s tebou 🙂
ahojte, ja som si dnes riadne schrupla, ale bola som riadne utahana, ja viem, ze je to nic oproti Vam, co stave skoro, k Vasim zazrakom, ale ja som stavala dve rana na budik, a ta choroba bola citelna na tele, hlavne unava.
ved sa tu vytesujete zo mna, aj ja sa tesim, ale mam aj strach, ani neviem ci sa to da nazvat strachom, lebo ja nie som stresman, ale ze idem do nieco nepoznaneho, asi to je normalne, tesime sa na Lucku 😵
vcera vecer mala zase riadne rodeo, tak som jej dohovarala, aby ma nechala vyspinkat, ze som unavena, a nech to este vydrzi do piatku.
denka takze idete na vylet, to Ti maminka aspon pomoze 🙂
u nas nieje nastastie ten chlapsky virus, ale niekedy sa to stane, chlapi po vacsine nepocuvaju co im zeny vravia, hlavne ked nieco ine robia, oni sa nevedia sustredit na dve veci, ale zase neviem si predstavit zivot bez nich, vlastne bez mojej polovicky
jej Janka, takze krstiny, o chvilu aj ja zacnem na nich premyslat, a kde presne byvas, ked si z dediny?
dnes idem varit, ale len nieco rychle a lahke, uz sa len motam po byte, a vela toho nespravim
cakame na spravy od mirip
Ahojte, tak ja ešte nijako, idem až popoludní tak uvidíme, dnes bola otrasná noc, sa malé hmýrilo ako malý divoško, no fakt neviem kedy spí ked vraj deti v tomto štádiu tehotenstva preslia cca90% dna, men to tak pripadá že to naše prespí tých 10% a tých 90% dňa je hore 😀
mirip tak poobede cakame na spravu, aj ja som mala vcera vecer v brusku votrelca, ale potom sa ukludnila a dala maminke spat, cez den je v pohode, ale posledny tyzden sa k veceru rozblazni, ja si myslim, ze si pomaly bali kufre 😀
no ked tvoja balí kufre tak moja by už mala byť dávno vonku, neskutočne vyvádza posledné dni, aj pred mužom ked chytil brucho sa vždy hned zatajila a teraz ked chytí brucho tak vyvádza ešte viac, akoby sa dohodli s mužom že už sa zatajovať nebude, včera dokonca bolo vidieť obrysy chodidla ked kopla no šou
ale moja bola cele tehotenstvo kludna, preto si myslim, ze uz sa pripravuje 🙂
ejus keby to zalezalo na nas 😀
ale ja jej verim, a dufam, ze v piatok vecer uz bude s nami 😵
to by som ani ja nechcela, ze ani naznak otvarania, myslim vacsieho a mam ist na vyvolavacku, ine je ked uz sa mala chysta von, a trochu jej pomozu
ved práve a mne je zle ked vidím vlastnú krv aj ked tzv. prah bolesti mám dosť velký a len tak z ničoho nič nestenem ale ked vidím vlastnú krv som hotová randa že ked cudziu nič mi nie je, aj brat ked si ruku rizrezal aj so šlchami mi nič nebolo, ešte aj prvú pomoc som dala aj po schodoch bez problémov krv utrela
Ahojte, idem s detmi na sono noziciek a neviem kde sa to chodi, som objednana na 12:45
Potom ste odtial isli aj k ortopedovi???
tak to ste ma potesili ze nie som jedina frfloska 😀 neviem mam take obdobie, som maximalne nevyspata, ani nie tak kvoli daduskovi, ten v noci spi, ale mna akosi pobolieva chrbat a v noci aj kvoli tomu nespim dobre a navecer som uz potom uplne down a Petko to schyta. Inak nemozem na neho povedat ani slovo, lebo sa snazi zo vsetkych sil pomahat, ale aj tak vzdy nieco najdem, co sa mi nelubi ☹ a tak sa snazim premoct nepovedat ani slovo
evka, mamina mi vela nepomoze, je seknuta v krizoch, ona ma roky problemy s chrbticou, takze mi je skor moralnou ako fyzickou pomocou 🙂 ale sa tesim ze budeme spolu 🙂
ale mne sa vam posledne dva dni tvori akosi malo mlieka - jem a pijem ako predtym, aj som odsavala a jednoducho nic, inokedy sa mi za styri hodinky naleju az bolia a teraz nic.
ahoj maťa, ja ti neviem poradiť ale hádam niektorá s mamičiek tu ti poradí skor ako odídeš do Levíc 😵
desszi, ale mozno si uz telo zvyklo kolko dadko potrebuje a tvori sa uz len tolko 🙂
mirip, evka, ved uz len hadam nebudu tie baby takee lenive, ze im bude treba uplne pomahat 🙂
matka, ja som bola len na sono, tam kde je rtg, no my sme este k ortopedovi vtedy nemuseli 🙂
Ahojte 🙂 tak my sme šťastne obišli Levice, malá bolo zlatučká, som behla aj ku kamoške, tam som ju nakojila a prebalila a pak sme sa ešte trošku motali po LV. Bolo krásne vonku, teda ešte je 🙂
Eviik ja som z Jabloňoviec, total maličká dedinka, ale keď máš auto nie je problém, a je tu aspoň krásna príroda 🙂 ale v LV som bývala dva roky, a chodila tam aj do školy a tam aj robím, takže ich poznám dokonale.
Desszi aj mne sa niekedy zdá, že nemám prsia až tak plné, ale možno má bzuci pravdu, kým to malým drobcom stačí tak je hádam pohoda, hlavne sa nad tým netráp, psychika je dôležitá.
Ahojte, tak uz sme zo sona doma, velmi nas nepotesili, lebo o dva mesiace mame ist zasa a mame balit na siroko, co sme doteraz nerobili, lebo nam to uz ani nekazali ☹
Nic zvlastne nam tam sice nepovedali, ale som si tam precitala, ze nieco mame chybne a nieco zoblene atd, a ze o dva mesiace zasa 😝 mate s tym nejaku skusenost?
Volakedy sme s detmi chodili na rontgen a potom ortopedovi, tak zato som sa pytala
Mirka, a ty?, este sa malinka nevyliahla???? 😀 😀 😀 😀
ahojte tak sme dma aj my, už tretí týždeň rovnako žiadna zmena, záver, ak neporodím do pondelka tak sa vidím s Dr. najneskor v utorok na príjme v nemocnici 😒
mata, nie dáva na seba stále čakať........ 🙄
Mirip, no ako hovorím baby nechávajú na seba čakať, ako aj tá naša 🙂 tak len ťuťu muťu s manželom a možno malá sa rozhodne prísť skôr ako do utorku 🙂 aj keď u nás na našu ani to neplatilo... ani kúpeľ, no nič... 🙂 ale však Braun sa rozhodne ako ďalej, u mňa to boli kvapky, ktoré dobre zabrali a pak len tabletka od spodu, našťastie nemusel dávať ani infúziu. Budem držať palec 🙂
Ahpjte,Martinka a ake hodnoty mali malicke?My sme tiez k ortopedovi chodili,aj ortopedicku perinku mali....Mirip neviem,ale urcite su uz domka,zajtra jej napisem 🙂 a uz vas presla ta nadcha?

Konečne ide koniiiiiiiiik!!!
Som sem cez deň nakúkala a nedajbože spustiť stránku, aj Vám to blblo?
No čo Evi ty si bola dnes v poradni? My sme akurát prišli z dlhej prechádzky, malá sa napapala a ešte trošku drieme 🙂 A ostatné? Ako Vám ubehol deň?