Okres Levice 2. Pridajte sa!
zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉
Stručné zhrnutie
- Miestne mamičkové stretnutia v okrese Levice sa organizujú cez online fóra (Koník, Azet, Pokec) a bežne sa schádzajú na hradnom areáli, pri kostole (na lavičkách) alebo v mestskom parku.
- Rodičia pri plánovaní stretiek zohľadňujú spánok a kŕmenie bábätiek, preto sa termíny často dohadujú okolo 14:00–16:00 a účastníci prinášajú kočíky, náhradné fľaše/formulu (Nutrilon) a teplejšie vrstvy kvôli vetru.
- Detské veci sa predávajú na lokálnych bazároch (Medulienka v Družbe); predajcovia odporúčajú prihlásiť veci vopred, priniesť ich ráno na burzu a označiť cenovky (burza v Medulienke v Družbe sa uvádzala v diskusii s časmi 9:00–17:00).
Q: Ako predať kočík na miestnej burze v Leviciach?
A: V diskusii popisovali postup: treba prihlásiť veci hneď, ako vyvesia plagát o burze (zvyčajne 2–3 týždne vopred), ráno zaniesť kočík do Medulienky v Družbe a označiť ho cenovkou; burza v Medulienke v Družbe bola v príspevkoch uvedená s otváracími hodinami 9:00–17:00.
Q: Kde sa miestne mamičky obyčajne stretávajú v Leviciach?
A: V diskusii sa ako bežné miesta stretávok uvádzali hradné areály (hradné), lavičky pred kostolom, mestský park a nákupné centrá ako Tesco; konkrétne jedno stretnutie sa dohadovalo "pred lekárňou" alebo "pred kostolom na lavičkách" okolo 15:30–15:45.
Q: Čo si zobrať na rodinné/stretkové popoludnie s bábätkom?
A: Rodičia v diskusii odporúčajú zobrať kočík, plienky, náhradné oblečenie, čiapku a viacero vrstiev (min. 3 vrstvy pri chladnejšom veternom počasí) a náhradnú výživu ako Nutrilon pre prípady, keď dieťa nechce prsník.
Q: Kedy vziať dieťa na pohotovosť podľa skúseností z diskusie?
A: Matka v diskusii uviedla, že s dieťaťom s teplotou 38,5 °C a bolesťou hrdla išli na pohotovosť; lekár vyšetrením (oči, uzliny, bruško) nasadil antibiotiká.
Q: Ako riešili rodičia dojčenský reflux a žltačku v diskutovanej skupine?
A: V diskusii matka uviedla diagnózy "dojčenský reflux" a predpisovali kašičku z Nutritonu pred kŕmením; skúsená matka v diskusii spomenula, že pre niektoré deti pomohli "kvapky" proti grckaniu, a iná matka plánovala krvné testy sledovať žltačku.
Q: Kedy a kde sa má konať klobásová party spomínaná v diskusii?
A: V príspevkoch bolo uvedené, že klobásová party je 21.6. v mestskom parku a podľa oznámenia v obchode (v diskusii zmienka "v Gratise") začína od 15:00.
Závery z diskusie
Zhoda
- Lokálne stretká mamičiek sa koordinujú cez internetové fóra (Koník, Azet, Pokec) a najčastejšie sa konajú na hradnom areáli, pri kostole (lavičky) alebo v mestskom parku.
- Rodičia plánujú termíny podľa režimu detí (spánok, kŕmenie) a nosia so sebou kočík, náhradnú výživu (Nutrilon) a viac vrstiev oblečenia proti vetru.
- Pri predaji detských vecí sa viedla prax: prihlásiť položky vopred, priniesť ráno na burzu (Medulienka v Družbe) a označiť cenovky.
Sporné názory
- Úvahy o účasti pri miernych zdravotných príznakoch dieťaťa sa delili: niektorí rodičia radšej zostanú doma pri chorobe, iní idú na krátku návštevu alebo riešia situáciu na mieste.
- Postoje ku kontaktom so svokrovcami boli protichodné: niektoré matky uvádzali dobré vzťahy a pomoc, iné popisovali konflikty a vyhýbanie sa kontaktu.
- Termín stretnutí: časť skupiny preferuje vyhnúť sa veľkým akciám (napr. klobásový víkend), iní chceli stretká aj počas takýchto akcií.
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne liekové kvapky proti refluxu rodičmi účinne odporúčané? (v diskusii sa menovali len „kvapky“, bez názvu).
- Sú presné pravidlá a poplatky organizátorov pre predaj na burze Medulienka (napr. registračný postup, odber/úhrada)?
- Ako najlepšie koordinovať termín stretiek vzhľadom na nestabilné počasie a časté posuny spánkových režimov bábätiek?
Spomenuté značky a firmy
Koník, Azet, Pokec, Medulienka, Družba, Tesco, Lidl, Hypernova, Mukatado, Gratise
Spomenuté produkty a metódy
Nutrilon, Nutriton, Ibalgin, CARO (bezkofeínová zmes), kvapky proti refluxu, akrylové nechty, gelové nechty, bazárový predaj (burza), plienky, kočík, hojdacka, prebaľovanie, označovanie cenoviek pri bazáre
Miesta a osoby
Levice, hradné (hradný areál), pred kostolom (lavičky), Mestský park, Družba, Medulienka, Kozárovce, Nitra, Žarnovica, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Viedeň, Malacky, Zvolen, Štúrovo, Orava, Dublin, Cankov, Zdenka Predná
ahoj eji, bzuci sa nejako neozyva, hadam len neostala v nemocnici? 😕 😨
neviem ci schvalili to zvysenie, idem pozriet na nete....
veru aj ja som na to myslela ci tam neostala,alebo jej je tak zle ze nevie ist k pc?Ak sa neozve cly den napisem sms...ja som pocula ze ten kto robil 9 mesiacov pred MD dostane o tych 1OO euro viac po dobu kym ma dieta 2 roky,neviem pojdem sa spytat na socialku..
Ahojte,
Desszi, jedná sa o poistenie v nezamestnanosti, no ale treba si rozmyslieť, či sa ti oplatí latiť si 3 roky poistenie a potom brať 6 msiacov podporu - no nie je to veľký rozdiel toho čo odvedieš oproti tomu čo dostaneš.
Ak vám detičky nechcú cumlíky, pravdepodobne im zachutia keď začnú ísť zúbky, ani Romankia nechcela a teraz si na nich tak pochutnáva a berie všetky druhy! Len nech ich môže dudlať! 😀
Jani a ten papier z nožičiek si potombez na kontrolu, lebo ja som ho tiež nechala v karte a potom sme museli ísť znovu na sono aby zapísali záznam z kontroly na ten istý papier!!! hrôza!
Nevieme nič o Bzuči! 😒
...ano schvalili vyssi rodicovsky prispevok, od januara 2010 bude 256 eur, ale len pre tie mamicky co predtym dostavali matersku a bude sa v tejto vyske vyplacat len do dvoch rokov dietata.
aojte, tak som konecne tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😉 prepacte ak som vas vystrasila, ale doki mi kazal odist z domu, tak som isla k nasim a vylyhujem tu, no nemam pri sebe stale net 😒 doki nie je spokojny s chudnutim, za tyzden kilo je dost, dal mi nejake lieky s tym, ze ak nezabeu, v pondelok do nemocky, teraz mi je celkom dobre, ale nic nemusim robit len lezim a spim, ale uvidim ako bude doma, ked sa nebude dat len lezat 😒 ale povedala som si, ze pojdem aj do tej nemocky kd bude treba, lebo mi povedal, ze mozem ublizit bobulke, tak riskovat nechcem a kamoska tiez tak bola a potom sa jej ulavilo, tak uvidim 😉
desszi a tyka sa to aj nas, alebo len novych mamiciek? a zvysiaho automatcky, ale si treba o zvysenie poziadat, nevies? 🙂
mirip, super, ze je lepsie a dudlik v pohode pouzivaj, ako pisala desszi u nas zachutil taky obycajny zo 101 🙂
a krasne vahy mate 🙂
jani takže to potvrdenie mi dá doktor tlačivo ked sa dovrši 28dní života? ja mám zatial je ypísanú žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa , to mi dali na matrike v Leviciach
ahooooj bzuci,tak mas nakazane oddychovat? velmi spravne!!! 😉 podla toho co som citala, sa to tyka aj vas, ale musite si o to osobitne pisomne poziadat na UP, precitaj si na linku http://www.webnoviny.sk/financie-a-biznis/clano...
ja by som sa vsak aj taj radsej informovala na UP, lebo sa v tychto veciach prd vyznam 😅
mirip to tlacivo, co ti potvrdzuje doktor potrebujes ziadosti o priplatok k prispevku pri narodeni dietata (to je tych cca 20000 sk). tieto dve tlaciva ti daju na UPSVR alebo si ich stiahni z webu. poslem ti link.
lucka diky moc, zvazim to.
haloooo baby 🙂
nejako ste všetky stíchli, asi ste aj na prechádzakach s drobcami, kedže s apočasie konečne umúdrilo 🙂 aj maličkú mám na prechádzke, prišla neter a tak ju vozí 🙂
ale včera bola riadne mrzutá, večer nie a nie zaspať, cmúľala si stále ručičku a keď som jej dala prsník tak sa jedovala... už som bola z toho zúfalá... potom naveľa naveľa zaspinkala, chúďa.. neviem čo jej bolo...
ahojte, ale sme hlboko padli ..rýchlo na prvú stranu 😉
Tak máme zimný čas 🙂 , náš Samino vstal po novom pred 6tou, tak ešte celkom slušne. Dúfam, že budeme mať krásne počasie, keďže je vonku hmla a hovorí sa, že ak je ráno hmla..tak cez deň bude krásne 🙂 ...to by som asi vybehla s deťmi do parku, trošku si ich ešte pofotiť 😵
ahojte, hnes je ozaj nejaka hmla a mne je hrozne na bleeeeeeeeeeeeeeee 😝 asi idem na pokec s misou 😀
ahojte
prepacte, ze Vas zanedbavam, ale nestihame, pritom som tu mala cely tyzden maminu.
Mala je cez noc ukazkova, ale cez den skoro nic nenaspi, najprv ju trapilo brusko, ale mame kvapky a je lepsie.
A na piatok sa mi tak naliali prsia, mala nestihala, a mne nabehla vysoka teplota, nastastie so, to podchitila vcas, ale asi teplota znizila tvorbu mliecka, a teraz ho mam pomenej, hlavne z jedneho mi ide menej, mam to vnutri este trochu stvrdnute, tak si ho nahrievam so sprchov a romasirujem, dufam, ze sa to upravi, lebo malej nestaci a dnes sme museli davat aj umele trosku, ale uz sa to vsetko zlepsuje, len aby bolo dost mliecka. Snazim sa oddychovat ked aj Lucka spi, len nie vzdy sa to da.
Velmi na Vas vsetky myslim a naozaj ked sa to zlepsi a budeme mat rezim sem coskoro zavitam castejsie.
Bzuci davaj na seba pozor, a oddychuj aj ked to je pri jednom poklade tazke
dufam, ze sa neodmlcim na tak dlho ako teraz
pa pa
dobre ranko,
tak vcera tu bolo ako na anglickom vidieku - hmla cely den, ale aj tak sme sli na prechadzku 🙂 kupili sme Dadkovi hrazdicku, taky je zlaty, tak sa s nou vie zahrat, tak aspon mame chvilku, ked mozeme ine porobit.
Evka ahojky, oddychuj ked sa ti a uzivaj si Lucinku 🙂
bzucko ako ti je? stale rovnako casto faxujes?
adul ako Samko v jasliach, je vse ok?
Ahojte kočky!
no Bzuči, oddychuj teda, už si potom zase neoddýchneš...a keď máš kde byť aj s malým... 😀
Eviiik, jasnačka že keď sa Vám podarí, tak prídeš častejšie, aj mne to trvalo pár týždňov!
Ja som malú prestavovala na zimný čas už od min. týždňa, takže dnes celkom oki...teraz spinkáme! Ozaj včera sa už postavila, poresne na 7. mesiac! A od vtedy si stále stavia všade a v kuse, až je z toho úplne vyčerpaná!!! chúďatko, len to sadanie je eštetaké kadejaké, tak musím byť v strehu aby si veľmi tú hlávku nedoudierala, ale zase nechcem byť v kuse po ruke, nech si zvyká sama na svoje schopnosti 😀
Pekný deň prajem, dnes je príjemne, pôjdeme von po obede!
Ahojte 🙂
Eviiik super, že si sa ozvala, a jasné nájdete si režim a ozveš sa aj častejšie. Budem držať palčeky nech mliečko zas ide dobre, uvidíš bude OK 🙂
Dessszi veru včera bola poriadna hmla, u nás sa na chvíľku aj slniečko ukázalo, ale potom bolo tak hmlisto, že malá bola vonku len doobeda. Aj teraz sme sa vrátili z prechádzky a spinká vonku v kočíku, uvidím dokedy, lebo keď kočík stojí tak dlho nevydrží 🙂
My s prestavením času mali včera trošku problém, zobudila sa ešte po starom čase a vydržať večer do kúpania stálo dosť síl... zo superstar nič nemám, lebo som hneď ako malá zaspala zalomila aj ja....
Luckai opýtam sa teba, dávala si malú očkovať aj navyše nad povinné očkovanie, a ak áno aké?
Ahojte, ja vás už vobec nestíham, očko už máme lepšie už sa hojí ale ako sme boli v stredu u Dr. a aj na očkovaní začali u nás problémy s bruškom a sa to až tak vystupňoalo že dnes bol muž u Dr. pre lieky, kakáme a cikáme dobre ale sa nevieme vyprdkať a máme krče a plačeme vždy po papaní aj hodinu dve, dúfam že kvalky pomožu, dnes sme boli od 8,30hore a do teraz, už pri papaní dostala kvapky tak hádam bude spinkať
Mirip, hádam bude lepšie, tie kvapky určite pomôžu.Držíme palce!
Jani, my sme dávali proti Rotavírusom očkovať, iné nám doktorka zatiaľ neponúkla, ja to veľmi nesledujem, ale ona mi to ponúkla keď bol správny čas. Som spokojná, lebo som už odvtedy počula pár prípadov známych čo to nedali a ich deti sa niekde nakazili, či už v nemovnicil, kde boli s nejakými inými problémami, alebo na nejakých verejných miestach. Proste asi radšej...aj keď názory na očkovania všeobecne sú rôzne, človek nevie čo kedy spraví dobre a kedy zle 😒 musíme sa len snažiť čo najlepšie rozhodnúť...
ahojte,
tak dnes sme absolvovali dve prechadzky - doobeda sme stretli judith, vobec som ju nepoznala, zrazu len ku mne pristupila jedna kocka a spytala sa s usmevom na tvari ci viem kto je, ja som len pozerala ako puk a hrabala sa v mojich zavitoch, ze odkial by som si ju mala pamatat, ja, nelevicanka, a ona mi potom povedala, ze je judith z konika, vtedy ma osvietilo 😀 😎. a poobede sme stretli bzuci s alexikom 🙂
musim padat, dadusko mrnci....
Ahojte,my sme dnes mali poradnu,maly pribral 8OO g tak teraz ma 856O,tak konecne pribral 🙂 deszi dneska ta moja mamka videla na prechadzke 🙂 no maly mi nedovoli pisat,zatial paaaaaaaaaaaaa,ozaj vy aku vodu davate?nam vravela ze uz nemusime ruzovu lucku...
ahojte, dakujem dievcence, snazime sa oddychovat 😒
desszi, stale faxujem o dusu, hadam aj zbankrotujem 😀 dva dni boli svetlejsie , ale teraz je vsetko spat a hlavne vecer mi je na nevydrzanie ☹
lucka, gratulujeme k statiu, sikulka je to a neboj aj sadat sa nauci 😉
mirip, drzim palceky, nech prdko prestane trapit 😉
tak padim do postele papa
Ahojte, wau bzuči že 9tt pekne rýchlo to ide 😉
Zatial ešte espumisan kvapky čo nám dala Dr. nezabrali, ledva ledva zaspala, dnes celý deň nespala, sa trápila s prestávkami plakala, a to už trikrát dostala kvapky, som prestala aj materské dávať dnes, lebo ako jej ho dávam od utorku sa to len zhoršovalo s bruškom, tak skúsim nejaký deň dva vynechať materské, možno to jej robí zle a ak nie tak budem dávať zase, dnes ked vola muž Dr. že aký máme problém tak ona na to že espumisan kvapky, a že to som vám nedala? No ja neviem, mi pripadá ako pomýlená, polovicu vecí nám nedala ked sme sa boli prihásiť a všetko sme museli kúpiť aj vitamíny bez receptu lebo nám ho ani nedala
dobre ranko,
som sa mierne nastvala, mame som posielala fotky Davidka a na jednej je v kratkych rukavoch, samozrejme sa nezdrzala komentara, ze sa jej to nepaci, tak som jej vysvetlila, ze mame v byte 26 stupnov a nemoze mu byt zima, ale aj tak si vravela svoje 😠
ozaj dievčatá ešte sa chcem spýtať dávali ste dieťaťu espumisan L? Lebo Dr. nám dávkovanie nepovedala a na príbalovom je napísané že Dojčatá : 1ml /25kvapiek/ do mlieka alebo pri kojení zriedené z troškou vody a teraz neviem či za deň 25kvapiek dohromady alebo 25kvapiek do každého jedla čo sa mi zdá pre maličké až príliš
no ejka, krasne ti maly pribral 🙂
my mame dnes murara, zatepluje jednu stenu, tak to mame take vselijake, hrmot, buchot, vrtanie... drobci mali strach z toho, ale tak co narobim
ahojte, som vás zbežne prečítala...maminky s drobčekmi máte tiež málo času na koníka teraz 🙂 ,ale veru uteká to ..tie vaše ratoslesti majú hneď mesiac, dva...a raz dva nás doženú 😉
náš drobec začína pomaly rozprávať, čo mi robí ohromnú radosť...totiž nechcel toho veľa hovoriť, začína všetko opakovať a tak krásne povie mama...a oco je oso...Paťka ..Pata... Dnes som mu v happy kúpila rukavičky také teplučké a nechcel ich dať dole z ruky, taký bol zlatý...si s nimi ťapuškal 😀
deszi, Samkovi sa v jasličkách páči ...včera ráno keď som ho tam brala..mali pekne sviečky v tekvičkách pozapalované...také to tam bolo pekné..úplne užasnuto pozeral na to...že žiž 🙂 ale zas keď po neho prídeme, tak celý šťastný uteká k nám... Veľmi rýchlo si tam zvykol...lepšie ako jeho mamina v práci 😀
mirip, ja som oto mala ale uz sa nepamatam na davkovanie 😒
desszi, co na tom mamina nechape a to mate teda riadne teplo, co si kurite? 😀
bzucko, kazdy vecer zakladame vatricky 😀 ale nie, aj slniecko nam sem svieti a krasne vyhreje

Dobre ranko,Deszi ja o tom nic neviem...a vy neviete ci sa aj nas tyka to zvysenie matersjek o 1OO euro od januara?My sme mali dnes vianoce,prespal od osmej do siestej,napapal sa a potom este do pol osmej,no unavena som tak ci tak 🙂 Jani po troch mesaicochsa ide na kontrolu..viete niekto níeco o Bzuci? 😲