♥ Piešťanky IV:o)))
taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))
Stručné zhrnutie
- Jasličky sa často zavádzajú cez postupnú adaptáciu (polhodinové návštevy až celé hodiny) a poplatky za jasličky sa môžu znižovať, ak má dieťa alebo niektorý zo starých rodičov trvalé bydlisko v obci.
- Viaceré matky spomenuli pneumokokové očkovanie Prevenar a užívanie Maltofer sirupu na železo; pri silnom zápale hrdla praktický lekár predpisuje antibiotiká a mnohé matky nedávajú sezónne očkovanie proti chrípke.
- Rodičia v diskusii zdieľali konkrétne praktické tipy: metódu mriežky alebo zväčšenie obrázka v tlačiarni na prekreslenie motívu na stenu, a odporučenie uchovávať odstriekané mlieko v chladničke maximálne 24 hodín bez miešania rôznych odtokov.
Najčastejšie otázky
Q: Ako postupovať pri adaptácii dieťaťa do jasličiek?
A: Adaptácia v diskusii prebiehala cez krátke návštevy (napr. 30 minút) s postupným predlžovaním času; niektoré jasličky ponúkajú polhodinové skúšobné pobyty a rodičia odporúčali ísť najprv na „zacvičovanie“ bez rodiča na kratší čas.
Q: Dávam deťom pneumokokové očkovanie alebo Maltofer, čo hovoria ostatní rodičia?
A: V príspevkoch rodičia uviedli, že niektorí dali deťom pneumokokové očkovanie Prevenar a používajú Maltofer sirup na zvýšenie železa, pričom ide o bežné prípravky spomenuté v diskusii.
Q: Sú rodičia za očkovanie proti chrípke u malých detí?
A: Viaceré matky v diskusii uviedli, že očkovanie proti chrípke deťom nedávajú; niektorí pediatri podľa príspevkov odporúčali namiesto očkovania posilňovať imunitu stravou a otužovaním.
Q: Ako dlho môžem uchovávať odstrekované mlieko v chladničke a môžem miešať dávky?
A: V diskusii bola zdieľaná rada, že odstriekané mlieko možno uchovávať v chladničke maximálne 24 hodín a nemalo by sa miešať viacero rôznych odstriekaných odberov.
Q: Ako jednoducho prekresliť obrázok na detskú stenu?
A: Rodičia odporúčali metódu mriežky (nakresliť rovnakú mriežku na predlohu aj na stenu a prekresliť po políčkach), zväčšenie obrázka v tlačiarni (napr. Canon) alebo zosvetlenie/obkreslenie uhlíkom a následné vymaľovanie.
Q: Kde v Piešťanoch/PV kúpiť lacné detské oblečenie a potraviny spomenuté v diskusii?
A: V diskusii sa spomínali obchody Takko, dm drogerie, Kaufland a Tesco; niektoré matky chválili Takko a iné uvádzali zmiešané skúsenosti.
Q: Kde v Piešťanoch opraviť bižutériu alebo zohnať náhradné kamienky?
A: Diskutujúce odporúčali pozrieť sa v miestnych obchodných centrách a textilnej galantérii; v diskusii sa spomínal obchod Priori ako miesto s bižutériou a tipom na opravu.
Q: Ak dieťa má vysokú teplotu a bolí ho hrdlo, kedy ideť k lekárovi a čo možno očakávať?
A: V príbehoch rodičov pri teplote 38,5 °C a silnom zápale hrdla pediater predpísal antibiotiká; niektorí rodičia zároveň uviedli domáce doplnky ako kalciový sirup alebo homeopatiká, ale pri vysokých teplotách sa v diskusii odporúčalo vyhľadať lekára.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mnohé matky považujú jasličky za prospešné pre socializáciu a získavanie samostatnosti dieťaťa.
- Rodičia zdieľali overené praktické postupy, ako mriežka na prekreslenie motívu na stenu a zväčšenie obrázka v tlačiarni.
- Všeobecne sa v diskusii uvádza, že deti v kolektíve majú častejšie nástupy respiračných ochorení.
Sporné názory
- O očkovaní proti chrípke: niektoré matky očkovanie deťom nedávajú, iné o ňom uvažujú alebo zvažujú podľa odporúčania lekára.
- O kvalite tovaru v obchodoch: niektoré účastníčky chvália Takko za dobré kúpy, iné považujú tovar v podobných obchodoch za nekvalitný.
- O liečbe respiračných príznakov: niektoré matky používajú homeopatiká a doplnky (kalciový sirup), iné dôverujú antibiotikám pri bakteriálnom zápale.
Otvorené otázky
- Zostáva nezodpovedané, do akej miery pobyt v kolektíve v ranom veku zvyšuje riziko neskorších alergií alebo astmy.
- Neexistuje jediné dohodnuté odporúčanie pre alebo proti sezónnemu očkovaniu proti chrípke u malých detí medzi diskutujúcimi.
- Optimálna stratégia odstavovania nočného dojčenia zostáva nejednoznačná, rodičia uvádzali rôzne postupy bez jasného konsenzu.
Spomenuté značky a firmy
Takko, dm drogerie, Kaufland, Tesco, Avion, IKEA, La Mamma, La Stella, HappyFoto, CEWE FotoSvet, Mimibazar, plienka.sk, VAPET, Rajo, Priori, Prodom, SFRB, Galéria Mariet, Trnavská vodárenská spoločnosť, Dračik, Canon
Spomenuté produkty a metódy
Prevenar, Maltofer sirup, kalciový sirup, homeopatiká, antibiotiká, očkovanie proti chrípke, ryžový odvar s lyžičkou glukopuru (ako domáci tip), metóda mriežky na prekresľovanie motívov, zväčšenie obrázka v tlačiarni, CEWE fotoknihy, VAPET rozprávka, plienky (3–15 kg typy)
Miesta a osoby
Piešťany, Bratislava, Chtelnica, Nitra, Trnava, Liptovský Mikuláš, Avion, IKEA, Galéria Mariet, Ferko Mikloslko, Rastík
Dobre rano prajem vsetkym 🙂 🙂
to pocasie je teda veru na maslu.....hruza....hlavne pre tie deticky......☹
my mame stale kaslik ale uz len trosku, akurat ze nostek este mame upchaty.....ja tiez stale kycham....nadchu mam.... 😠
chorym prajeme skore uzdravenie
dada.....veru ked nas drobec trosku vyzdravie a bude lepsi cas mozme sa dohodnut a behnut 🙂
viem ze to sem nepatri .... 😅 ...ale.... neviete mi niektora poradit ako odstranit zmolky z veci?resp. preco sa to tam tvori.....malej som kupila pancusky...mala ich 2x na sebe a su tak neskutocne ozmolkovane ako keby ich nosime rok ☹ ☹ je to zlym pranim alebo cim?
dakujem 🙂 🙂
ahojte,
mima aj moja ma zmolkove pancuchy. ja si myslim, ze je to aj preto, ze ich nosi pod nohavicami. a tusim to ma na takych teplejsich.
inak dnes som chcela malej kupit gumaky v protetike. na nete maju letak a tam ich maju. no a samozreje, ze tu ich nemaju. bieda je to tu v PN. tak som ich objednala cez internet.
ja som zistila že nám su gumačky malé 😠 a to ich mal na jesen raz obuté.... 😒 musím predať na MMB 😀 😀 😀 😀
ahojte🙂
mne sa nežmolkuje nič mám špeci prášok a som maximálne 1000000% spokojná🙂 my sme tiež kupovali gumáčiky v tescu mali akciu prednedávnom.
v práci des.....škoda rečí.....
ahojte
elise a aky speci prasok? 🙂 🙂 ja mam persil a pre malu lovelu...a niektore veci sa mi teda hrozne ozmolkovali...☹ ☹
na gumaciky sa veru chystame aj my 🙂
ahojte 🙂 🙂 🙂
aj nám sú už gumáčiky malé,takže musíme kúpiť nové 😀 .Ale zase,my ich dosť využijeme 😎
Ahojte, nejako tu je pusto 😅 ja mám pol dna dovolenky,lebo Emmka je dosť chorá aj oči má zapálené a svokrovci prerábajú ,tak aby nebola v tom prachu...a aj tak ma bolí hrdlo a hlava,a aj zajtra by som chcela prísť na obed z roboty.a a o sa tešili že začneme chodiť plávať min. 1x do týždna,a hned sme chorý... 😠 😢
ale ved také počasie hrozné...až mala byť pekné jar...a tá tu bola ledva dva týždne... 😠
teraz Emmka spinká,ja idem spraviť strapaté rezne a zemiaky a budem asi tiež oddychovať, hoci robty by sa našlooo kopu 😀
ahojte....
veru hlavná hrdinka nám tu chýba 😝 😝 😝 😝
počko je otras....fakt len knihu do ruky a do postele 😀 😀 😀 😀
Ahojte,
chcem sa spytat ci neviete kde by sa tu naokolo dalo jazdit na ponikoch. alebo ci je tu niekde ta hipoterapia?
ahojte 🙂
nika,na Podkylavu sa chodí "voziť"na koňoch,poníky neviem,skús vygoogliť 🙂
Ahojte, no Milka chodí na FCB a tu nás zanedbáva.....škoda 😕
aj dnes mám pol dňa dovolenky,malá sa ak tešila ked som prišla....zastavila som sa v KIK a kúpila somsi ten mop, čo tu vychvalujete a vyzerá fakt super 😀 aj kôš na bielizeň som si kúpila a malej takú krásnu kolísku pre bábiky,čo chcela od ježiška a teraz ju mali zo 16,99 zlacnenú na 5,49€ 😀 😀 😀 takúúú mala radosť 😀
teraz som spravila rajčinovú domácu plievočku,a od včera mám strapaté rezne naložené 😀
inak v stredu som mala poslednú skúšku,už "len" štátnice 8.6 😀 😀
snád sa na víkend vyčasí
dobry den
a čo budem pisat ked ma vždy sprdnete?
na zbierany vajičok som bola a stretla som len elise
nemam nič nove, na tu recepciu do auparku ma nevybrali ale dneska som na to miesto našla znova inzerat tak neviem čo to ma znamenat, pisala som na tu poziciu znova
boli sme trocha vonku, nie je zima teraz rado šiel svokrovi, opravuju vonku odpad lebo potkany im to zničili a hlina sa tam potom sypala, planuje tam byt dlho i ked ja som mu povedala aby prišiel za dve hodiny že neni ich jediny syn a už tam ani nebyva
v pondelok by mal ist lord do čiech ale či pojde je otazka a kedy sa vrati je tiež otazka, už tam bol tento rok dva krat a vždy sa vratil za den
ahojte,mili a čo zaujímavého,ved sem chodíme kecať o bežných denných veciach a nie rozprávať sa o zaujímavých pikoškách 😅
včera sme boli s kamošmi na pivo v Ostrove a na pizzu,Emmka zaspala ešte pred ôsmov,tak babka pri nej pozerala poštu pre teba a varovali sa,ale už okolo jedenástej sme boli doma.Stretli sme tam aj elis s manželom a Lukáškom,tiž boli na večeri 😀
dnes vyzerá že bude pekne,a Emmka nemá už ani oči moc hnisavé,ale ešte hrozne kašl,e ale poobede asi vybehneme aspom sem na futbal,lebo už je doma unudená 😖
inak bola tu dva dni zavretá škôlka,čo bolo málo detí,všetky sú choré aj s učiteľkami,včera som sa stretla s riaditeľkou.malú necháme asi ešte celý týždne doma..
ja mam teraz problemy veľké vďaka veciam ktore lord kedysi zanedbal a už som tu viac krat pisala
nechcem to tu všetko rozpisovat aby ste ma zasa za všetko nespdli, dve baby odtialto o tom vedia a to stači
potrebujem zajtra postražit Lucku v Piešťanoch, kto by bol ochotny? žeby dadulka?
budem mat dost dlhe vybavovačky asi zrejme
ahojte.. my ideme zajtra na divadielko do kniznice.. snad to bude Lucika bavit???
Nika,to je blbé ☹ ,snáď budete skoro fit 😉
dani,stretávam tu jednu babu,strášne sa na teba podobá 😀 😀 😀 a má malého chlapčeka 😝 😎 😎
inak,ahojte 🙂
vonku je super,2 hodky sme sa motali po meste a parku 😝
ahojte
nika som ta dneska videla si bola z malou u dokiny akurat ste vychadzali z dveri, my sme cakali u nasej dokiny stale mame hancky a este aj dneska vracal uz sme taky vychudnuty. ☹ ☹ ☹ ☹
robili nam vyter tak uvidime ci nejaky bacil ci co. 😝 😝 😝
ahojte,
dadulka aj ja som asi uz stretla tu babu co sa podoba na danku.
petka tak dufam,ze to co najskor zistia. a nepozrela som sa tam. a nepocula si krik? lebo mala akosi furt nema rada doktorov.
Ahojte, tie čo chodíte k dr. Zelenayovej-alergologičke,aká je? dlho sa čaká v čakárni,alebo bwerie na hodinu?aká je k deťom?dakujem 😀

nika celkom dobry cas....
marodikom skore uzdravenie prajeme...