90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

zujka2
18. jan 2013

@zuzu1104 to dáš. určite. pekne ideš po tomto cieli 🙂

sisab
18. jan 2013

ahojte, tak vcera prvy vitaminovy den za mnou, nastastie som prezila, dnes som mala rybie file so zeleninou a chleba. takze den 5 - rano minus 2,8kg 😎 akoze nie je velmi sa cim chvalit, az ked bude prve cisielko minimalne 7...
mam otazku, poradte mi, zajtra mam skroby a ma napadli zemiakove placky upecene v rure, ze by som spravila zemiakovu kasu , mozem ju na placky zahustit ovsenymi vlockami? kam sa vlastne vlocky radia?

zuzu1104
18. jan 2013

@zujka2 dík moja, hádam to pôjde, aby som mohla ísť onedlho po krajšom cieli, po bábätku 🙂

cutty
18. jan 2013

Ahojte tak dnes som to dala na 100% , sa tesiiiiiiiiiiiiim 😀 Zajtra skroby ale este neviem co si budem varit 😒 Uvidim na co budem mat chut, alebo lepsie povedane co stihnem 🙂

adamko05
18. jan 2013

ahojte.. čítam vás už pár dni.... môžem sa pridať???... volakedy som tu aktívne prispievala a chudla 😉

zuzx
18. jan 2013

@speddy
@lucky14 baby, nic specialne, robila som tie kocky, vysypala som to do misky, pokvapkala so sojovou omackou a zaliala vriacou vodou tak, aby to maso plavalo. Behom par minut to nabralo tu vodu. Nakrajala som cibulu, dala som ju osmazit na olej a buchla som do toho to maso a dusila. Poduste to ale dlhsie, ja som niektore kusky mala trochu tvrdsie vnutri, lebo sa to malo podusilo. Okorente si to podla chuti, ja som nekorenila. Pripadne k tomu mozete dat dusit kapustu ci inu zeleninu, budete to mat na sposob ciny 🙂

cutty
18. jan 2013

@adamko05 Vitaj 🙂

adamko05
18. jan 2013

pozerám, že vám to tu všetkým užasne ide... ja som začala 7.meho... v podstate bez "zakopnutia" /ked nerádam dva bompari nanútené od syna 😀 )... ale zatiaľ žiadna sláva.... 😒 ... ale verím, že sa to pohne... šak beriem to aj tak, že už nie som ani najmladšia, tak mi to pôjde horšie 😀

zuzka3
18. jan 2013

@sisab vlocky su podla mna uhlohydraty. Takze by tam byt nemali, ale kedze v skrobovy den je povoleny na obed chleba, tak by ho teoreticky tie vlocky mohli nahradit 😎

sisab
18. jan 2013

@zuzka3 no preluskala som ten vzorovy jedalnicek a ovsene vlocky su v den UH, takze mas pravdu, tak to skusim zahustit sosovicou, ty brdo, to su uz ake kombinacie, ale ja sa z toho tesim, uz cca mesiac som nemala ziadnu chut a napady co varit, tak teraz ma to chyta vymyslat nove chute 🙂

zuzx
18. jan 2013

@sisab myslim, ze placky by sa mali nejakym zemiakovym skrobom zahustovat, ale neviem presne co to je.

sisab
18. jan 2013

@zuzx jasnee, Solamyl, dakujem 😉

zuzu1104
18. jan 2013

Ahojte kočky, tak škroby mám úspešne za sebou a zajtra UH, už sa tak teším, budem mať pizzu a na večeru niečo sladké🙂, a potom mi zas na nedeľu vychádza ovocie, to je v prdelke.
Inak kočky viete na čo som sa ja dala, na štrikovanie a veľmi sa mi to páči:🙂 krásne mi to zamestnáva hlavu a nemyslím na jedlo večer.)

jaja29
18. jan 2013

Caute baby dnes som nemala cas sem ani nakuknut, ale drzala som sa 🙂 vitaminovy den za mno a mala som super obed opekany banan s hruskou s ananasom a navrh pomlete orechy, ze jaka papanica odporucam..😀

zuzx
18. jan 2013

Ja mam skroby zajtra, je to moj najoblubenejsi den 🙂 Spravim si asi klasiku - pecene zemiaky s cibulou a k tomu kukuricu. Horsia bude nedela - UH. To zase bude vysvetlovania preco nejem normalny obed....a netusim ani co budem jest.

jaja29
18. jan 2013

@lucky14 ahoj som cakala dnes na tvoje cislo a super to sa mne nepodari po 16 dnoch.☹. Dnes som mala vitaminy a ked tam zajtra nebude ubytok tak musim zacat cvicit, lebo chcem a musim zhodit!!!!!!! 😎

lucky14
18. jan 2013

@jaja29 ahoj. Uvidis ubytok. Potom sa nezabudni pochvalit. 😀

lucky14
18. jan 2013

@adamko05 ahoj. Vitaj medzi nami. 😀

mariana242
19. jan 2013

@xaga ja budem mat dnes na skroby vyprazanu soju so zemmiakmi 😉

jaja29
19. jan 2013

@lucky14 ahoj no tak sa idem "pochvalit" uz uplne nechapem co robim zle ☹ tak po 8dnoch som mala -2,5 a teraz po 12 +0,3kg. Tak som nastvana myslim, ze dodrzujem dobre akurat si davam dve kavy s mliekom ale tak to urcite nie je na pribratie toho mlieka tam je minimalne. Asi sa mi zastavil metabolizmus alebi co.... 😖 ☹ 😠 ked tu citam ako to vsetkym krasne ide lietaju tu same kila dolu len mne nie no hruza....

sisab
19. jan 2013

@jaja29 predpokladam, ze to mas +0,3 k tym -2,5, snad som to napisala zrozumitelne. to ale nie je nic hrozne, mozno ti len telo zadrzalo viac vody, mozno si zjedla trosku vacsiu porciu jedla ako tych prvych 8dni. a niekde som o tejto diete citala, ze prechodny prirastok vahy je bezny, neviem, mozno ti poradia dievcata, co to uz absolvovali cele 🙂 drzim palce

sisab
19. jan 2013

@mariana242 coo a ta soja sa nerata k bielkovinam? a v com ju obalis? daj typy, aj ja mam dneska skroby, ale este som ani neranajkovala 😀

mariana242
19. jan 2013

@sisab normalne struhanka vajicko sak to neublizi bezne som tak jedla a schudla som aj tak a rata sa k skrobom co ja viem

mariana242
19. jan 2013

@sisab alebo ako ciernohorsky rezen som robila do zemiakoveho cesticka soju obalit

zuzu1104
19. jan 2013

@sisab sójové bôby sú škroby a sojove mäso je bielkovina

miskap2111
19. jan 2013

@zuzu1104 @sisab - občas vás čítam, dosahujete pekné výsledky. Ja som si upravila moju stravu trochu inak, ale o tom to je, že každý si musí nájsť spôsob, ktorý vyhovuje jemu samému. Vo svojej podstate len reagujem na to, či je sója škrob a sójové mäso bielkovina. Technologicky sa sójové mäso vyrába zo sójovej múky, ktorá je len odtučnená, ale bez separácie bielovín. Takže je to vlastne to isté. Sója je strukovina a hoci má najvyšší podiel bielkovín, určite sa nedá zaradiť k čistým bielkovinám- jedine ak tofu.. Takže ani sójové mäso nie je čistá bielkovina. Pozrite si viac informácii o zložení sóje a výrobe sójových výrobkov tu: http://www.alfabio.com/o-soji/zlozenie-soje/ alebo http://www.alfabio.com/o-soji/sojove-potraviny/ Ale vo svojej podstate je to jedno, lebo máte dovolené kombinovať jedlá so zeleninou aj s toho dôvodu, že obsahujú veľa vlákniny, čo je komplexný sacharid. Samotná sója obsahuje najviac vlákniny zo všetkých strukovín, preto ju vlastne môžete konzumovať ako doplnok ku všetkému.

sisab
19. jan 2013

@miskap2111 ja som hned isla pozriet zlozenie sojoveho granulatu a najvacsi podiel v nom su bielkoviny, preto som bola v tom, ze maso, kocky rezne ci granulat su bielkoviny, aj na tej stranke, co si dala link, je uvedeny najvacsi podiel bielkovin, tak ja si ich radim medzi bielkoviny 🙂
prave som mala ranajky a predvidavo som si dala 3ks ovocia, pretoze manzel mi z nich aj tak vyzral 😀 😀

zujka2
19. jan 2013

@zuzu1104 tak to ti držím dvojnásobne palce. aj ja som dúfala, že mi to pomôže, tak hádam tá motyka vystrelí aj do mňa ...

miskap2111
19. jan 2013

@sisab ako som vravela, je to vlastne jedno. Keď to zješ v deň, keď máš bielkovinový, tak to kombinuješ aj tak so zeleninou. Možno keby si si chcela sóju zaradiť v "škrobový" deň, tak tam musíš počítať s tým, že konzumuješ aj bielkovinu.

lucky14
19. jan 2013

@jaja29 ahoj. Hlavu hore a ide sa dalej. Aj mne to tak skakalo. Tiez po ovocnom dni a nechapala som preco. Ale ono sa to teraz pohne znovu dolu. Uvidis. Ak si nahodou viac solila tak ta zadrziava vodu v tele a tiez pit min 3l denne pomaha. Uvidis pohne sa to krasne smerom dolu. 😀