90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

anaret
19. sep 2008

ahojte chuduľky, ja som si dnes "naordinovala" vitamínový deň,do 14,00 som takmer nič nejedla, lebo som behala s malým po lekároch a meste, kde som si kúpila karfiol a potom som si ho uvarila a dala s kečupom a uhorkovým šalátom...mňaam..

ale je škoda, že končí leto - hlavne myslím na našu diétu- lebo celé leto do zblbnutia sa dali šaláty a zelenina typu - uhorka, paprika a rajčina...ja viem, že nie je problém ani v zime to kúpiť, ale vtedy to nemá takú dobrú pravú chuť - tie rajčiny vyzerajú ako umelé...

gucz
19. sep 2008

anaret aj tak chutia, fujha

aniel
19. sep 2008

to máte pravdu a teraz som zašla len na záhradu a odtrhla som si acez zimu to bude aj dosť náročné na peňaženku. 😉

luciap
19. sep 2008

Ahojte, tak ja som dnes mala UH. V robote bol chaos, tak som si skoro vymenila veceru s obedom (kolegyna doniesla kolace), ale nakoniec som domov utekala na pizzu. Uz som sa vsak rozhodla, ze ju nebudem mrazit, pretoze je potom nechutne mokra. Dnes som uz konecne necitila az taky desny hlad, asi to bude tym, ze som dostala. Napriek tomu som vsak neodolala susenemu ovociu. Dnes prisla za mnou kolegyna, ktora ma nevidela odkedy som zacala chudnut a hned si to vsimla, tak ma to potesilo, aj ked viem, ze keby som nezacala blbnut, mohla som uz dnes mat mozno svoju vysnivanu vahu. No co uz, hlavne nenabrat.
Anaret - ja mam zajtra vitaminy, tak uz som si varila karfiol, aj ked napriek tomu, ze sa to nema, neviem, ci si nedam spolu s detmi a partnerom vyprazany 😝 .

polarka
19. sep 2008

DEN VI
Ranajky: 8 suchych fig, ktore ste si vecer namocili do 3dl vody. Vypite vodu a potom jedzte figy
Obed: Dusena ryza so zeleninou
12dkg ryze, 6dl zel.vyvaru, podla chuti sol, 1 mensia cibula, 2 cesnak, 1 mrkva
1 cerstva paprika, 1CL oleja, podla chuti hrasok, sampiony, zelenina na salat
Na oleji oprazite nadrobno nakrajanu cibulu, mrkvu, papriku, cesnak, pridate r ryzu a zalejete vyvarom. Ked zacne vriet, pridate hrasok a sampiony a vsetko
na miernom ohni odkryte dusite 15 minut. Potom este prikryjeme na 10minut, aby ryza bola sypka a nelepila sa
Zjedzte s cerstvym hlavkovym salatom a krajcom chleba
Ryzu mozete uvarit aj zvlast a dusenú zeleninu premiesat
Hlavkový salat si pripravite z hlavky salatu, cibule, poru, 1CL oleja, octu a soli
Večera: Trochu ryze, ktoru ste si usetrili od obeda a cerstvo pripraveny salat
Nechutí Vam?
Prazena kysla kapusta je vynikajuca pochutka. Na 1CL oleja oprazte nadrobno posekanu cibulu, pridajte 50dkg kyslej kapusty a prazte 30minut. Obcas premiesajte, podla potreby zalejte horucou vodou, osolte. Jedzte s varenymi zemiakmi (2 na obed, 1 na veceru) Este jednoduchsie bude ak kyslu kapustu zapeciete v rure

Skrobovy den
OBED: Mozete jest fazulu, hrach, soju, sosovicu, cicer, ryzu alebo zemiaky. Vsetko musi byt uvarene alebo udusene na co najmensom mnozstve tuku. k tomu zjedzte jeden krajec chleba, salat z rozlicnych druhov zeleniny a rozne zeleninove privarky. Ked je na rade skrobovy den, majte vzdy poruke zeleninovy vyvar alebo zeleninovu kocku
VECERA: rovnako ak ona obed, ale v mensom mnozste a bez chleba. Zapamatajte si ze mnozstvo vsetkeho, co zjete na obed - nech je to plny hlboky tanier - na veceru uz o polovicu menej!

aniel
19. sep 2008

tak ja som dnes zvládla v pohode,len namiesto mäsa som si dala acidko.Nezostalo z obeda,deti zjedli 🙂

gucz
19. sep 2008

čauko baby, tak ako to ide?
luciap neboj, hlavné je , že sa držíš, aj tak si krásna, stále si to opakuj 🙂 😉 🙂
vyprážaný karfiol by som si aj ja dala, ešte že ho nemám doma 🙂
zajtra si na obed dám ryžu a na večeru, ešte neviem. Svokra len kvôli mne robí plnenú papriku, lebo vie, že to mám rada, tak neviem, ako jej mám povedať, že si nedám ☹. Možno si dám len tú šťavu s nejakou ryžou, ale nesľubujem.... No od pondelka sa budem musieť viac posnažiť, nejak som nezačala dobre. Už aby mi aj mrška skončila, necítim sa vo svojej koži.....

polarka
19. sep 2008

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1543

Škrobový deň
Na raňajky si dajte dve jablká alebo dva plátky melóna. Na obed si uvarte zemiakovú polievku. Na kocky pokrájajte šesť zemiakov, pridajte jednu pokrájanú cibuľu, mletú papriku, celé čierne korenie, polievkovú lyžicu paradajkového pretlaku a pokrájanú polievkovú zeleninu. Dolejte vodou a varte, kým zemiaky nezmäknú. Na záver pridajte dva strúčiky cesnaku, trošku pažítky a posypte petržlenovou vňaťou. Jedzte s krajcom chleba. Na večeru si dajte tanier polievky.

Škrobový deň
V tento deň môžete jesť strukoviny, ryžu a zemiaky. Môžete ich uvariť, alebo udusiť a pridať šalát zo zeleniny, alebo varenú zeleninu.

Mám na Vás dietujúcich dotaz ten škrobový deň mi akosi nesedí. Hoďte sem nejaký lahodný recept....ĎĎĎ.

Tak neviem či je to lahodný recept, ale mne chutí.Uvarím krupy a zvlásť hrach. Potom opražím cibuľku a všetko spolu zmiešam. Ak variš krupy pridaj kocku bujónu, alebo čo máš rada, vegetu a tak. Jem to z chlebom alebo celozrným rožkom.Kľudne to može byť aj fazuľa z konzervy, šošovica. Podľa chuti.Alebo som jedla zemiaky s kyslou kapustou trocha opraženou na cibulke. Zmiešané spolu.To mu teda chutilo.A ked mám hlad tak ten je fakt najlepší kuchár.Dobrú chuť.

aniel
19. sep 2008

polarka ja si väčšinou robím ryzoto alebo zemiaky na hociaký spôsob 🙂

aniel
19. sep 2008

pozri si stránku ,čo vložila tinaa aj tam ťa môže niečo inšpirovať 😉

tinaa
19. sep 2008

caute kocky, zajtra si urobim zemiaky s kyslou kapustou. Milujem kyslu kapustu. Zapeciem si to v rure. Tak sa tesim. Dufam, ze tato kombinacia je v pohode. nie?

aniel
20. sep 2008

dobré ránko babenky.

tinaa- ja asi zemiaky a karfiol alebo ryža a karfiol 🙂

lucxy
20. sep 2008

ahojte zienky, musim sa priznat ze dietku uz nedrzim takze si neberte somna priklad ok?proste som bola hladna a nechcela som sa tryznit, jem pomenej a castejsie a cvicim 🙂

gucz
20. sep 2008

lucxy v pohode, hlavne že sa zdravo stravuješ. Ja sa snažím papať podľa pravidiel, ale mám aj prehrešky, ale aspoň sa snažím. Šlo dolu pol kila, i tak dobre. Dúfam že od pondelka to bude lepšie. Ja si k obedu spravím ryžu, či teda skôr ryzoto. MM to moc nemusí, tak spravím len trošku, on má v mrazáku guláš i kapustnicu.

simka9122008
20. sep 2008

Ahojte chuduľky, včera som už nemala čas sem nakuknúť, malá my začína chodiť za ruky tak už som trochu časovo obmedzená, ale diétkovanie my ide fajn, zatiaľ som nemala žiaden prehrešok. 😉

tinaa
20. sep 2008

ahojte baby, idem si urobit zemiacky s kyslou kapustou. Mnam.

lucxy, nevadi, ja kazdy den myslim na to, co by som zjedla, a co nemôzem. Je to tyranie sa, fakt. Stale myslim iba na jedlo, hlavne na take ktore nemôzem. Je to dost tazke, ale co uz, uz ma to asi prestava bavit. Do slakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

polarka
20. sep 2008

drzat presne do bodky akekolvek diety je obmedzujuce,zbavuje cloveka slobody - racionalne stravovanie,ci delena strava s pohybom je asi pomalsia,ale menej nebezpecna...

lucxy...len ziadne vycitky - su negat.energiou...no a co...vypotim,vyskacem,zajtra bude iny den...ci sa mylim?
tinaa - o krizach vieme vsetci svoje,dnes porusim,zajtra obmedzim...dam na poriadok...

nemysliet na jedlo...hmmm...,zamestnat konickami a povinnostami,to radia mudri - no len ti gurmani,co sa vedia tesit zo slasti na jazyku to maju asi 1000x tazsie,nie?...ta kratka euforia duse,mnam... 😀 😉

sestri - bifidove veci by nepomohli,obnovit harmoniu v zaludku?drz sa

http://www.izurnal.sk/index.php?option=com_cont...

alka875
20. sep 2008

ahojte ja mám dnes cestoviny so zeleninou je to celkom fajn,včera som ich robila v robote jednému hostovi,ale aj so smotanou a syrom,tak som dostala chuť ,

aniel
20. sep 2008

ja som mala karfiol a ani sa mi nechce už nič pripravovať,ale asi by som mala pre ostatných niečo uvariť,ale tak sa mi nechce 🙂 🙂

amarelka
20. sep 2008

Ahojte, toto poznáte? http://www.chudnutie-ako.sk/ oplatí sa pozrieť si niečo, ak chcete schudnúť naozaj a "naveky"

alka875
20. sep 2008

bola som na skvelej masáži a sľúbil mi,že mi nabudúce urobí lymfodrenáž,má s tým niekto skúsenosti ?

aniel
20. sep 2008

ja teda nie ☹

polarka
20. sep 2008

🙂 mam za sebou iba pristrojovu LFD 10 lezani - bohovsky relax,opuchy noh fuc i -3cm z pasu a stehien...
manualnu treba vediet,prva je asi sokom,zvyknu byt i modriny,pristroj vytvara rovnaky tlak sumerne na oboch dolnych koncatinach naraz,co sa pri manualnej neda dosiahnut 😉

gucz
20. sep 2008

čauko baby, kde ste všetky? Som unavená ako kôň, asi pôjdem hajať....
čo si robíte zajtra cestoviny či pizzu? Ja zasa špagety, to bude tak narýchlo uvarené

polarka
20. sep 2008

Den uhlohydrátov
OBED: Mozete jest varene cestoviny s roznymi zeleninovými omáckami, ochutene koreninami a bylinkami alebo pizzu s paradajkovou omačkou. Mozete pripravit aj akekolvek slané pecivo z nekysnuteho cesta, napriklad praclíky, slané pagáče vo velkosti pizze. Môzu byt aj palacinky, samozrejme bez vajec a mlieka. K jedálnemu listku tohto dna patria aj pohánka, jacmen, proso a ine obilniny
VECERA: 1kus tory alebo 3ks drobneho peciva alebo 3 kopceky zrmzliny a zavazne 1tabličku cokolády na avrenie. Ak nie ste na sladke siahnite po slanom pecive alebo zjedzte kus pizze.

DEN VII

Ranajky: 2jablka alebo kivi
Obed: 20dkg celozrnej múky, 1,5dl vlaznej vody, stipka soli, koreniny podla chuti (provensalske, cesnak ...) 1CL ol.oleja, paradajkova omacka, alebo kecup
Vo vacsej mise zmiesajte muku a sol, a pomaly pridavajte vodu, olej a korenia Cesto pokropte trochou vody a nechajte stat najmenej pol hodiny, prikryte mokrou utierkou. Z cesta vytvarujte 6 rovnakych guliek. Gulky rovnomerne rozvalkajte na okruhle placky. Z placiek straste zvysnu muku a upecte ich na horucej panvici. Výborne su upecene v el.trube alebo na grile. Mozete si ich p potriet paradajkovou omackou. Zjedzte teple
Večera: 1kus torty alebo 3 mensie kusky kolacikov, 1tablicka cokolady na varenie
Na zajtrajsi obed si namocte susene ovocie
Nechutí Vam?
Tak to skuste s pohankou a s hubami. Na 1CL oleja oprazte cibulu a 2hrste hub. Podlejte vyvarom a nechajte chvilku podusit. Pred koncom dusenia pridajte cesnak a pretrzlenovu vnat. Uvarte 8dkg pohanky a vsetko spolu premiesajte. Nakoniec podla chuti osolte a okorente

aniel
21. sep 2008

čaute babenky ,ja som sa včera držala celý deň a o21.30 som zošrotila čokoládový keksík

dúfam,že dnes to bude lepšie

tinaa
21. sep 2008

ahojte kocky, vcera v pohode, skuste si niekedy tu kyslu kapustu zapecenu so zemiakmi, bolo to vynikajuce. Az na ot, ze sme boli v nakupnom centre cele poobedie a samozrejme, sme boli hladni, tak som zjedla taku cokolodovu maskrtu z listkoveho cesta, priamo tam to piekli, vonalo to na 100km, proste som neodolala. Vecer to iste co na obed.
dnes robim pizzu, urobim aj muzovi, tak mam postarane aj pre neho.

aniel, takze tvoj prehresok je nic

😀

alka875
21. sep 2008

Ahojte,včera som bola na masáži,je to príjemný relax,aj ked ma to trochu bolí ,najmä to,čo bolo stuhnuté a robil mi aj lymfodrenáž,vraj to podporuje,alebo naštartuje chudnutie

aniel
21. sep 2008

baby kde ste všetky,čo spíte?Ja som dnes všetko pokazila,jedla som všetko čo som navarila a ešte aj môj synáčik napiekol vanilkové rožteky a boli fantastické.Tak teda zajtra sa posnažím 😝 😀

polarka
21. sep 2008

DEN VIII

Ranajky: 3dl nesladeneho kompotu podla vlastneho vyberu alebo kompot
Desiata: 1hurmi kaki
Obed: Torta zo suseneho ovocia
Slivky, hrozienka, figy ... namocite vopred do vody, najlepsie cez noc. Z
namoceneho ovocia zlejete vodu(mozete ju vypit) a ovocie zomelieme na hla hladku masu. Pridáte este pomlete orechy a kokosovu mucku. Zo vsetkeho potom vypracujete cesto a vytvarujete z neho tortu alebo klasicke gulky
Olovrant: 8 madľových jadier a salka caju
Vecera: 1 velka zlta hruska
Nechutí Vám?
Uvarte si kompot z tvrdých ale zrelych hurmi kaki. K pokrajanym hurmi kaki pridajte este nakrajane jablko a narezanú dulu, citronovú stavu a 1CL rumu. Do vychladnuteho kompotu mozete este pridat za hrst hrozienok a umele sladidlo. Je to vynikajuca pochutka

Vitamínový den
V tomto dni konzumujte iba ovocie. Kombinácia ovocia moze byt akakolvek. Ak vám to vyhovuje, mozete jest rozne druhy ovocia, ak nie, zjedzte len jeden druh. Dovolené je čerstvé aj susené ovocie, oriesky, i semená. Najzdravsie je ovocie cerstve a neolupane. Dovolene su aj kompoty, varene ovocne kase, ovocne polievky, ale aj pecene ovocie. Mozete pouzivat i umele sladidlo. Ak vam ovocie nechuti, kombinujte ho s cerstvou zeleninou