90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
18. jan 2014

@andrea1516 tak doma by som to urcite nedala takze urcite pre mna lepsie v praci ...len je otazne ci to vydriiiim .....

klobucik
18. jan 2014

baby stroganov ? na biekoviny ? 🙂 s chlebikom ? pohoda ?

lydka84
18. jan 2014

a ide sa obedovat 😝 😝 😝 😝 losos

lydka84
18. jan 2014

a salatik ako priloha samozrejme ...

lydka84
18. jan 2014

@klobucik pohoda moze byt ja som to mala na prvy bielkovinovy den presne tak isto stroganov a chlieb a vecera bez chleba 😉

zazulkaa
18. jan 2014

@lydka84 Vyzerá to fantasticky 🙂

lydka84
18. jan 2014

@zazulkaa a chutiiii este lepsie 😝 😝 😝 😝

2momo2
18. jan 2014

my sme už tiež po obede - dnes máme UH, takže hlivový perkelt s celozrnnými haluškami - nevyzerá to možno vábne, ale bolo to mňam

lydka84
18. jan 2014

@2momo2 poprosim receptik aj s foteckou hodit aj do kucharskej knihy pod #uhlohydraty
https://www.modrykonik.sk/group/5470/
dakujem 😉

sinqa
18. jan 2014

Baby zelena fazulka sa berie ako zelenina alebo skrob? a s kukuricou je to ako? Dik za radu.

lydka84
18. jan 2014

@sinqa
velmi diskutovana tema v knihe to nie je a kazdy ma na to iny nazor , ale nejako takto to prevlada ze
zelena fazulka je zelenina
fazula susena je skrob
zeleny hrasok je zelenina
suseny hrach je skrob
kukurica je skrob
pozor uz vyrobky z kukurica ako polenta alebo kukurica krupica je UH

sinqa
18. jan 2014

@lydka84 Dakujem, tiez by som to tak rozdelila, len som si to chcela potvrdit.

lydka84
18. jan 2014

@sinqa ja som do teraz zastavala nazor ze kukurica je zelenina.... ale bavila som sa o tom so sefkou v praci ona mi par veci vysvetlila a dnes som si precitala slovensku knihu ( ja mam doma cesku) a zhodnotila ze neico na tom je ze kukurica je skrob .....(stale mi nejde do hlavy ze tie knihy nie su upne rovnako prelozene a tym padom je delenie potravin trosicku ine, hlavne UH a skroby....... )ale uprimne sa priznavam ze ak dam pod maso zeleninovu zmes kde bude kukurica par zrniecok, vyberat ich nebudem ...ale pizzu nabuduce uz urobim bez kukurice alebo zeby s mensim mnozstvom len ??? 😉
ja som v lete drzala mesiac jedla kukuricu ako zeleninu cize kazdy den a chudla som krasne aj tak ....ale ako som pisala pod zeleninu nie tak ze otvorim konzervu a zjem ju, take nemusim ...ale pamatam ze na vitaminovy den som napr mavala v lete kukuricu ......

sinqa
18. jan 2014

@lydka84 fakt kukuricu na vitaminovy den? to by som asi nejedla 🙂 aj celkovo sa mi zda divne ze na vitaminovy den varenu zeleninu, mne to skor pripada tak ze by sa malo vsetko jest surove, preto sa to vola vitaminovy den, vo varenych veciach uz tie vitaminy nie su...ale mozno sa mylim...

sinqa
18. jan 2014

mate niekto tipy ako zvladnut vodny den? trosku mam z toho obavy...

sinqa
18. jan 2014

baby a chodievate aj cvicit? ak ano ako casto a kolko a co cvicite?

2momo2
18. jan 2014

@sinqa aj v knihe sú na vitamínový deň rôzne variacie zapekaného ovocia, takže sa určite variť môže. A ak by bol niekto hladný, alebo nesvoj keby nemal to teplé jedlo, tak je určite lepšie, niečo si uvariť, ako telo aj psychiku stresovať

lydka84
18. jan 2014

@sinqa fakt normane sulok kukurice uvareny vo vo vode a posoleny ... bezne v lete ......ale nie sak v knihe sa aj zapeka aj vari ovocie takze to neriesim a je tam napisane ze ak nemas rada ovocie mozes to striedat so zeleninou ..... a tie vitaminy, urcite tam nejake ostanu a su dni ked jenoducho potrebujem teply obed aj na vitaminy ... tak polievka je ideal vtedy 🙂

sinqa
18. jan 2014

@2momo2
@lydka84 takze myslite ze dusena zelenina alebo zeleninova polievka je ok? len uz sa tam potom pridava sol a koreniny...inak aj ja by som bola radsej keby som mohla teple, lebo dookola to ovocie, asi ma to rychlo omrzi...

lydka84
18. jan 2014

@sinqa
@2momo2
podla mna je to ok ... a co sa tyka korenin tak sa pise ze k vareniu pouzivajte kvalitny olej, rozne korenia a bylinky.... a to vseobecne ku kazdemu dnu, takze pohoda 😉

sinqa
18. jan 2014

@lydka84 a ake polievky si zvyknes robit?

lydka84
18. jan 2014

@sinqa brokolicovu , hraskovu, zelninovu ................v kucharke su vsetky moje oblubene 🙂
https://www.modrykonik.sk/group/5470/?h=vitaminy

sinqa
18. jan 2014

@lydka84 dikes, uz varim brokolicovu polievku 🙂

lydka84
18. jan 2014

@sinqa ta je moja najoblubenejsia 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ....cim menej vody a cim viac brokolice tym bude hustejsia 😉 😉

walen
18. jan 2014

ahojte , ja som dnes na vitamínoch , pridala som nejaké tie recepty na výbornú ryžu a na šampionový perkelt alebo omáčku ak chcete ktorá je vhodná aj na ryžu aj na cestoviny , ja som si ju pripravovala na ryžu a bolo to fantastické 😝 😝 😝

sinqa
18. jan 2014

@lydka84 prave pozeram knihu a tam vo vitaminovych dnoch nie je ziadna polievka ani nic podobne, pisu cerstve ovocie, susene ovocie, kompoty alebo pecene ovocie alebo zelenina...ani v receptoch som nic podobne nenasla :(

zuzka3
18. jan 2014

@lydka84 sefka ti povedala, ze kukurica je skrob? Tak zeby predsa? 😀

andrea1516
18. jan 2014

Baby suhlasim ze sa moze varene a aj polievka napr mate zapecene ovocie z lekvarom...tam tie vytami y tiez ie su pokial viem 🙂

lydka84
18. jan 2014

@sinqa ale ovocie je tam aj varene aj pecene .... a nie je tam napisane ze zelenina len surova 😉