90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

sinqa
18. jan 2014

@lydka84 no dobre...🙂 uz tu polievku dnes nevyhodim...teda 🙂 ale asi ostanem len pri surovom ovoci a zelenine neskor...

lydka84
18. jan 2014

@sinqa je to na tvojom rozhodnuti 😉

lydka84
18. jan 2014

@zuzka3 mam strasne zlatu sefovu ktora je na podobnej strave delenej ale celozivotne nie ako dieta .... a bavili sme sa ze co je co a preco to je tak a onak a ze kedy sa napr strukovina rata za skrob a kedy za bielkovinu a taaaaak ...s nou sa dobre bavi na take temy.........vlastne sme logicky dosli k tomu ze skroby su tie co su vysoko kaloricke lebo maju vysoky podiel skrobu cize ked to hodis do zeme vyrastie z toho nova rastlinka + musi to mat vysoky podiel skrobu keby si robila rozbor .......
a po druhe v slovenskej knihe som dnes nasla vysvetlenie preco aj ryza je skrob (napriek tomu ze je to obilnina : v ceskej knihe sa pise ze obilniny su UH ale uz v svk knihe sa pise ze vsetky nezomlete obilniny su skroby a jedla zo vsetkych druhov muk, + vlocky + cestoviny su UH
takze vlastne cele zle lebo tym padom ina dilema vznikla teraz ........ lebo cela pohanka podla slovenskej knihy parti do skrobov ale podla ceskej do UH ,,,,,no trebalo mi citat druhu knihu ??? 😖 😖 😖 😖 😖 no proste jak s tou kukuricou , z dilemy do dilemy .......ale aj skroby aj UH su vlastne sacharidy ...takze velky rozdiel medzi tymi dnami nie je ... az na to, ze jedny su "prirodne - prvotne" a tie druhe uz vyrobene clovekom ....... a male zameny tam bude mat skoro kazda z nas a je to na kazdej teraz podla ktorej knihy pojde a co kam bude radit.....

lydka84
18. jan 2014

@zuzka3 ja som si to nakoniec zaradila tak ako sme sa bavili ze ked kupim mrazenu zmes pod maso a bude tam kukurica nerisim vyberat nebudem ...a aj na pizzu asi par zrniecok poleti .......cize ju budem jest striedmo a keby na mna prisla ze brutal chut ze vela vela 😝 😝 tak to dam k skrobom aj celu konzervu ............. 😀 😀 😀 😀 ale mna take nikdy nenapadlo ze otvorit konzervu a zjest takze asi to nehroziiii nastastie

zuzka3
18. jan 2014

@lydka84 no ved presne to aj mne hned napadlo, ze co potom pohanka... Pride mi to divne cele. Ja ked som drzala prvykrat, tak som ako skroby vzdy jedla zemiaky, ryzu a strukoviny. Zelenu fazulku som brala ako zeleninu. Aj hrasok som brala ako skrob a potom aj kukuricu. A asi pri tom zostanem aj teraz. S tym, ze hrasok uz beriem ako zeleninu. A dalej uz nech mi povie kto chce co chce, nemenim nazor 😀 lebo som z toho out co je co. Lebo mi pride zvlastne, ze ryza je skorb a ryzova muka uh. A dakujem za vysvetlenie o ryzi.

zuzka3
18. jan 2014

@lydka84 ano presne, napchavat kukuricou sa nebudem, ale keby predsa tak skroby. Ale vyberat ju nebudem zo zmesi, presne ako sme sa bavili 😎

lydka84
18. jan 2014

@zuzka3
z orginal knihy zo slovinskeho jazyka ....snad aj ten preklad je originalny na googli 🙂
Na druhý deň - deň škrobu
Keď deň škrob môžete teraz: ryža, fazuľa, hrášok, kukurica, sójové bôby, šošovica, cícer, zemiaky ...
Čo je škrob?
Škrob je prírodný polysacharid, polymér zložený z glukózových jednotiek spojených. Škrob získaný z obilnín, niektoré hľuzy a korene rôznych rastlín. To je takmer bez chuti, a preto sa používa ako druh spojiva a zahusťovadlá. Telo je degradovaný škrobu na glukózu, ktorá je zdrojom energie.
V prípade proteínu deň musí uplynúť medzi jedlami aspoň 2 hodín. Pri príprave jedla, musíme byť opatrní, že jedlo je pripravené len zo škrobu. Pre môže byť príprava škrobnatých potravín používajú oleje a tuky, ale musíme byť opatrní, že nebudete používať príliš veľa. Veľmi chutné obedy a večere sa tiež šíri z cícera a pečeným cesnakom .

lydka84
18. jan 2014

@zuzka3 no nasla som to v knihe ze aky je original a googlim v slovincine a nechcem povedat ze zase ine delenia ako slovaci a cesi .... zase rozdiely ale aspon je vysvetlene ze preco je kukurica skrob, takze dilema vyriesena
http://okusno.je/clanek/zdravo/diete/locevalna-...

ale toto si úpzriem ze ako t ten original vyzera fakt ..... a ze jedla sa delia do 5 skupin a nie do 4 , mozno najdem aj neutral potraviny co sa tu na ne baby pytali ...len zase je to www stranka co moze byt zase ina ako kniha .....no ale toto este prestudujem ked budem mat cas.....

zuzka3
18. jan 2014

@lydka84 takze kukurica skrob a ten hrach asi tiez....

zuzka3
18. jan 2014

@lydka84 neutral je zelenina, ovocie, oriesky, podla mna, resp to, co sa moze stale. A normalne som nahnevana, mam chut zacat uplne od znova.

1veroncek1
18. jan 2014

@zuzka3 a aj hriby su neutral?

1veroncek1
18. jan 2014

dnes bielkoviny, obed bol vynikajuci, snazim sa ist podla knizky tak grecky salat s feta syrom a jogurtovym dresingom, len potom som si vyvar z bujonu spravila a ked som si prvy krat chlipla ze aaaa sak to je slepaci tak som ho vyliala a spravila si zeleninovy este ze ma to napadlo 🙂

lydka84
18. jan 2014

@zuzka3
no aj kukurica aj hrach je skrob ako pozeram .....ale fazulove struky su tzv. neutralne potraviny takze to mozes so vsetkym .......... ako som z toho v soku aj ja ze kazdy preklad daco ine ale toto su uz velke rozdiely na moj vkus .........ale tak asi original by mal byt najpresnejsi...od znova nie ide sa dalej len uprait pravidla ..... posiela jeden link krasne rozpisane a rozdelene kazdy den co sa moze ..dokonca skroby su aj pohanka a pseno a proso ako sme sa teraz bavili .....ako precitaj si a uvidis ...ale aspon tu su zadelene potraviny nad ktorymi sme polemizovali ....je to v slovincine .....ale prehliadac ti to urcite prelozi do slovenciny ... 😉
https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

zuzka3
18. jan 2014

@1veroncek1 podla mna ano. Hriby nemaju takmer ziadnu vyzivovu hodnotu, ani vitaminy neobsahuju, nic. Takze tie sa mozu so vsetkym

lydka84
18. jan 2014

@sinqa ahoj rieisme riesime az som sa nastvala a nasla original dietu v slovincine, posielam link kde sa docitas ze sa mozu zeleninove polievky na vitaminovy den 😉 takze dobruuu chut
https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

lydka84
18. jan 2014

@zuzka3
tak si to skus pozriet a som zvedava co na to povies ....... ale dobre urobena stranka sa mi paci to delnie a aj vysvetlenie preco je prehladna .... 😉
a docitas sa dokonca ze vyvar sa piju po veceri !!!!!!.

lenka1408
18. jan 2014

@1veroncek1
Ja si myslim, ze cez bielkoviny moze byt vyvar slepaci. Podla mna si ho mohla vypit. Co na to hovoris @lydka84

zuzka3
18. jan 2014

@lydka84 dakujem, pozriem si to. Zajtra mam masko, to je jedina istota 🙂

zuzka3
18. jan 2014

@1veroncek1 slepaci mozes na bielkoviny, dokonca je pisane, ze si mas dat

lydka84
18. jan 2014

@1veroncek1
@lenka1408
dievcata uprimne neviem 😒 😒 😒 😒 ....slovenska kniha pise ze v bielkovinovy den sa moze slepaci na obed , ceska ze len zeleninovy a slovinska ze vyvar sa pije po veceri !!!! a hovadzi ..... a v skrobovy sa v slovinskej ziaden vyvar uz nespomina ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lydka84
18. jan 2014

@zuzka3 no hej bielkoviny viac menej sedia az na ten vyvar......

2momo2
18. jan 2014

ja by som z toho nemala stresy - darí sa nám celkom aj doteraz a myslím, že pár zrniek kukurice na tom nič nezmení. Ja budem pokračovať tak ako doteraz 😀

lydka84
18. jan 2014

@zuzka3 no este som sa docitala takze ze menej zavazne priestupky ( cize z casu na cas povolene )
miešanie škrobu a sacharidov potraviny, napríklad. kukurica alebo fazuľa v zeleninovej pizze (miešanie proteínov s inými skupinami potravín je vyššia útočnej)
takze ak si raz za meisac na zeleninovu pizzu das kukuricu nic sa nestane ...len s bielkovinami nemiesat...konecne cierne na bielom 🙂
https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

lydka84
18. jan 2014

@2momo2 ako urcite aj ja .....ale precitam si aj tamto v originly ze co kde a co sa moze a co nie a clovek si iynimalne ujasni par veci....ale ide sa normalne dalej zajtra 18-sty den 😉 napr som sa docitala ze pitny den sa mozu aj caje aj kava nesladene...a ak je to tazke tak sa mozu miesat 100% stavy s mineralkou ...

1veroncek1
18. jan 2014

@lydka84 ja vacsinou vyhadzam zo zdraveho sedliackeho rozumu a preto nebudem miesta syr s masovym vyvarom m🙂

lydka84
18. jan 2014

@1veroncek1 sak ja sa tiez tak snazim nejako ...... logicky na to ist ..... + co mam rada ..... takze nevidim jak tragediu ale trosku sa to zamiesalo medzi UH a skrobmi a zelninou ...inak ideme dalej po starom 😉

1veroncek1
18. jan 2014

@lydka84 to ozaaaaj no hned sa mi lepsie bude vo vodny den zvladat 🙂 lebo ja som to pochopila ze s pije len voda a vo vodny den sa kava,ov.caje nesladene alebo zel. a ov. stavy rataju ako porcia jedla...ale skusim iba vodu dokedy vydrzim
a mozno aj cely den 🙂

1veroncek1
18. jan 2014

@lydka84 pozri ...take mini prestupky z nevedomosti to je pohoda hlavna vec ze v hlave je pocit ze vsetko dodrzujes ako sa ma a psychika je najdolezitejsia 🙂

lydka84
18. jan 2014

@1veroncek1 ozaj len nasi to tak neprelozili :
Vodný deň je vždy nasleduje ovocia denne. V tento deň môžete piť iba vodu (vrátane minerálnej vody Donat ...) alebo nesladené čaje a nesladené kávy bez mlieka. Odporúčaná čaj s príchuťou vanilky, pretože vanilka zastaví chuť do jedla, čo je deň, kedy nemôžeme jesť nič, môžem len uvítať.
https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...
ja tiez skusim ale keby bolozle nedobr eurobim si cajik alebo kavu a hned to pojde inak 😉 😉 😉 😉 😉