90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

mooojko
21. nov 2016

aha tak to potrebujem niekoho, kto neskôr? @zuzanocka23 ty začínaš 25.11.?

modrysvet
7. jan 2017

@erikas prosim Vas, poslali by ste mi na mail ll?

zuzanaca
9. jan 2017

Ahojte, rozmyslam sa dat na tuto dietu...kto sa prida?

modrysvet
10. jan 2017

@zuzanaca JA sa pridam

zuzanaca
11. jan 2017

Super, uz si aj zacala, ci nie? Ja si to chcem prestudovat a najblizsie dni zacat 🙂

modrysvet
11. jan 2017

Nezačala som ešte, tiež si to chcem dobre prejsť hlavne, či sú v knihe gramáže! 🙂 Ale dnes mi napadlo, že čím skôr začnem, tým skôr budú výsledky! 🙂 🙂

paulakolla
14. jan 2017

Ja som zacala predvcerom. Dnes mam uhlohydraty. Nemam knihu a uz si nespominam ako to bolo s tymi sladkostami. Poradite? Bolo to obed, pol vecere a este kus torty?

dharmasanata
14. jan 2017

@paulakolla miesto večere torta :D tuším

katka253111
14. jan 2017

@zuzanaca ja by som sa...al3 nemam knihu ani nic

paulakolla
14. jan 2017

@dharmasanata do kelu ja som uz zozrala cestoviny a asi 10 mandli v cokolade😂

paulakolla
14. jan 2017

@katka253111 tiez nemam. Raz som ju uz drzala,tak len si spominam:
1.den bielkoviny
2.den sacharidy
3.den uhlohydraty
4.den ovocie a tak dokolecka. 30ty je vodny. Ranajky su 2ks ovocia, obed +krajec chleba+hrncek vyvaru (okrem uhl.dna) a vecera 1/2 obeda.
To je tak v skratke podstata.

luliu
14. jan 2017

@paulakolla sacharidy a uhlohydraty su to iste 😉 Druhy den su skroby

paulakolla
14. jan 2017

@luliu tak skroby su polysacharidy, ale a no, chcela som napisat skroby.

tianaa
14. jan 2017

Aj ja sa pridavam. Zajtra ovocie🍉🍒

dharmasanata
14. jan 2017

@paulakolla to nevadí až taká katastrofa sa nestala z tých pár orieškov ;) ..mne tato dieta sedela schudla som z 87 na 69 ale aj nazad viac pribrala až na 97 tak ja ju už nejdem znova skúšať riešim váhu s pohybom ale stravu sem tam delím ale vačsinou jem obedy normálne niekedy aj sladkosti a pomaly to ide som na 83 ale mám čo so sebou robiť :D

paulakolla
14. jan 2017

@dharmasanata no ale to je krasa z 97 na 83. Ide ti to pekne. Ja som ju tiez uz drzala,schudla som ale tiez sa mi cosi vratilo, no nic hrozne. No potom som otehotnela a od porodu som pribrala skoro 15kil!!! Teraz vazim,ako ked som rodila😂 (88kg). Takze takto som sa ja vyzrala..Zacinam s 90dnovkou,aby som sa rozbehla.Nech sa da metabolizmus trochu do pohybu, nech netlacim sladkosti a pecivo. Proste si potrebujem uvedomovat co jem, kedy jem. Nie sluzit ako odpadkovy kos. Cvcis Dharmasanata?

dharmasanata
15. jan 2017

@paulakolla necvičím ale chodievam každý deň na dlhšie trasy von či sneží či fučí idem aby som nezlenivela zase 🙂
Ja mám zase pocit že táto dieta metabolizmus spomaluje a nie nakopne teda aspoň u mňa to bolo ..tiež som veľakrát začinala s touto diétou možno preto telo zblblo a aj keď som jedla málo a mala pohyb nechudla som ...ale ako odrazový mostík je to dobre nie však dlhodobo lebo skôr či neskôr sa vratiš k normálnemu stravovaniu.

lydka84
15. jan 2017

ahojte pridavam sa k vam tiez - opat , v roku 2014 som nou v januari schudla okolo 13 kil ale osm sa rozjedla ...ale rozhodla osm sa ze idem na to zas aby som nastartovla metabolizmus a zvykla si zase ejst delene .... skusala som jest zdravo ale nejako mam pocit ze len priberam a priberam ...tesim sa ze nas je tu viac , mnohe pisete ze nemate knihu .... idem najst prispevok o principe a deleni a nakopirujem vam ho tu 🙂

lydka84
15. jan 2017

mame tu novy rok 2017, tak pre tie, ktore sa rozhodli pre 90-dnovu dietu :
posielam linky kde sa kniha da stiahnut v slovencine a v cestine (je to divne ale kazdy preklad je iny...a kazda dovoluje v dane dni nieco navyse...odporucam pozriet obe a zosumarizovat to spolu s linkami ) a link na www v svk stranku kde je vysvetlenie - princip + 90 receptov (zase trosku inak ako v knihach) + link v slovincine ( ak som dobre pochopila tam tato dieta vznikla a su tam asi naj rozpisane potraviny co kam patri) kniha je prehladnejsia co sa tyka informacii a link je lepsi na recepty odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia 🙂
knihy na stiahnutie:

http://uloz.to/xr2H5X2/90denni-rozlisovaci-diet...

http://www.ulozto.sk/x7KtQW2G/90-dnova-rozlisov...

🙂

adresy na zaujimave a uzitocne linky:

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

http://martininakuchyne.blogspot.sk/p/90-denni-...

🙂

a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty idealn aj s fotkami na inspiraciu vsetky

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/

🙂 🙂 🙂

a este rozdelenie potravin podla dni pre zopakovanie :

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy, smoties, odstavene ovocie... (ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky - hrst

OLOVRANT
- ak ste hladne dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže NIE: banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin! takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .........) ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat cize zelenina a syr si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, quinoa, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom), smoottie, ....
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

NEUTRALNE POTRAVINY :
- zelenina (okrem susenych strukovin a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos
- chia

VODOVY DEN
- 29,58 a 87 deň, pijeme len vodu, popripade caj a kavu, nesladenéééééé 🙂

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mlieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou, medom )

lydka84
15. jan 2017

@zuzanaca @modrysvet @paulakolla @katka253111 @tianaa
ahojte dievcnce , zacali ste ?? ja teoreticky zacinam dnes ... ale ale ak ste niektora taka ze chcete zacat zajtra, tak ja si ten prvy den rada zopakujem a zacneme spolu zajtra viacere 🙂

paulakolla
15. jan 2017

@lydka84 ja som zacala vo stvrtok,ale zajtra mam bielkoviny, teda ak zacnes zajtra, pojdeme rovnako👍

paulakolla
15. jan 2017

@lydka84 a super,ze si tu napisala co a ako. Osviezilo mi to pamat a dodalo chut. Na tie recepty mrknem urcite.

lydka84
15. jan 2017

@ paulakolla tak dnes som zacala aj to porusila 😀 takze zajtra si dam este raz bielkoviny ... takze dni pojdeme rovnako,super .....dnesok bol skusobny den s brutalnou migrenou, snad prvou aj poslednou ....co uz .... dufam ze recepty ta budu inspirovat a nejaky aj pridas aby si inspirovala ostatne

paulakolla
15. jan 2017

@lydka84 ja som tam uz nahadzala jedalnicek na najblizsie 3 dni😂

lydka84
15. jan 2017

@paulakolla len pozor podmienkou skupiny su recepty ..... lebo zastavam nazor ze mi nepomoze ze uvidim ze niekto nieco peken navaril ked tam ni eje recept a neviem si to urobit aj ja sama ................ takze poprosim davat vzdy recepty

zuzanaca
19. jan 2017

@lydka84 ahoj lydka a dievcata...ja zacinam zajtra 🙂...aky mas zajtra den? Ako sa ti dari?

paulakolla
19. jan 2017

Ahojte. Ja som zacala 12.1. teda mam za sebou dve stvordnovky. Rano sa odvazim a som zvedava teda😨

paulakolla
20. jan 2017

Tak zeny, 2,5kg dolu👏 Tesiiim sa a hura dalej.

paulakolla
20. jan 2017

Ostatne baby,ako sa vam dari? Dajak tu nikto nic. Zacali ste niektora?

lydka84
20. jan 2017

@zuzanaca dnes bielkoviny ... takze sme rovnako len si 4 dni za mnou ....... darii sa dobre ... celkom rychlo som sa do toho dostala
@paulakolla blahozelaaaam a dariii sa, myslela som si ze to pojde horsie ... takze zatial som spokojna