90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lenka0305
30. jan 2017

Ahojte,
Mozno blbá otázka...ale ako je to vlastne s tou 90 dnovou dietou?! To sa stále dookola striedaju 4 dni? A na konci mesiaca je 1. den vodovy? Nejako mi nejde do hlavy ten princíp. Tiez by som s nou chcela zacat od 1.2. a mala pomoc od Vas by mi pomohla...
Ranajky su stale len o ovoci? a desiata o ovoci a hrsti orieskov? Obed musim vlastne aj vecer len o polovicu mensie porcie?
Co sa týka bielkovinoveho dna, tam mozem na obed bud mäso alebo syr?
Ja som doteraz drzala Dukanovu no ta je na mna moc striktna a tam pri bielkovinovom dni som jedla cely den len ciste bielkoviny ci jogurt sunku s vajickom a mäso proste vsetko bielkovinove...
Bola by som rada ak by sa aj niekto pridal ku mne kto by chcel zacat stouto dietou...

lenkaaa22
30. jan 2017

Ahoj, presne ako pises...Dokola sa tocia 4 dni a potom na konci mesiaca jeden vodovy.Kazde rano len ovocie, na desiatu tak ako pises. V bielkovinovy den mozes bud maso so zeleninou alebo syr, ci rybu. Myslim ze aj vajce. Ked mas chut na sunku, zakomponovala by som ju asi do obedu - chlebik, sunka, zelenina. Na obed si k jedlu mozes dat aj kusok chleba, no vecer uz nie. Vecerna porcia je polovicna

lenkaaa22
30. jan 2017

Mne sa krasne podarilo schudnut s touto dietou 8 kil...no ked som sa vratila k normalnej strave, kde som nevylucovala klasicke prilohy, tak sa mi vaha bohuzial vratila postupne zas spat....a to som sa neprejedala. Takze je to asi o tom, aby sa na tento system clovek nastavil na stalo . Nie je to chvilkove. Mne sa ale potom osvedcila krabickova strava. Vaja ide dole tak kilo za tyzden, jes pravidelne 5 x denne, nevylucujes nic zo stravy...len papas mensie porcie....a ta vaha je udrzatelna

jajapaja14
30. jan 2017

@lenka0305 ja som tiez drzala tu dukanovu a ta 90 dnova mi viac vyhovuje 👍

lenka0305
30. jan 2017

@lenkaaa22 krabickova dieta? To si si sama varila? Ci si si to objednávala a priniesli ti to? Nad tou som aj ja uvazovala no ide to dost do penazi... ☹
Ak si si varila sama, mozem ta poprosit o nejaky vzorovy jedalnícek alebo aspon ako si to dodrziavala?

jajatop
30. jan 2017

@jajapaja14 tak ako si to dneska zvladla? Dalo sa?😅

jajapaja14
30. jan 2017

@jajatop tazko ale dala som to uz len skoro spat aby som nemyslela na hlad 🙂

jajatop
30. jan 2017

Super..palec hore,len tak dalej...si ma motivovala,zajtra to musim dat aj ja! A pila si cely den iba vodu? caj,kavu...ee?😲

jajapaja14
30. jan 2017

@jajatop ano len vodu,kavu a čaj priznam sa koniec rozka som musela do seba dostat normalne som nevladala moja pol rocna dcera ma vystavuje idu jej zubky a este kojime ☹

lydka84
30. jan 2017

@lenka0305 ano napisala si to spravne, striedaju sa dookola 4 dni stale v tom istom poradi bielkoviny , skroby, uhlohydraty a vitaminy, 3x je vodovy den a to 28,58 a 87 den

vyzera to nejako takto:

RAŇAJKY 8:00-12:00 (každý deň)
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy, smoties, odstavene ovocie... (ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky - hrst

OLOVRANT
- ak ste hladne dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže NIE: banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin! takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .........) ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat cize zelenina a syr si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, quinoa, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom), smoottie, ....
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

NEUTRALNE POTRAVINY :
- zelenina (okrem susenych strukovin a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos
- chia

VODOVY DEN
- 29,58 a 87 deň, pijeme len vodu, popripade caj a kavu, nesladenéééééé 🙂

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mlieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou, medom )

ak by ti niečo nebolo jasné, pýtaj sa vysvetím 🙂

jajatop
30. jan 2017

@jajapaja14 tak to tie kilecka idu dole raz -dva...pri malinkej mas kopec pohybu...ale koniec koncov fakt si to super zvladla...hor sa zajtra do bielkovin...😉

jajapaja14
30. jan 2017

@jajatop a este popri malinkej dalsich dvoch synov a ty su len stale hladny normalne sa prekonavam no idem vybrat pecen na zajtra normalne sa tesiiiiiim 😍

stanicka22
30. jan 2017

Ahojte 🙂 gratulujem k prezitemu vodnemu dnu, aj ja som vcera bojovala, vecer bol najhorsi ked som si na dnes varila ale vydrzala som 🙂 celkovo za tych 29 dni dole 7 kg 🙂
lenkaaa22 a teraz drzis tu krabickovu? Nie je to financne narocne?

jajapaja14
30. jan 2017

@stanicka22 7 kil je pekne ja som zvedava kolko mne ukaze zajtra rucicka na vahe 😀

jajapaja14
31. jan 2017

No dievcata po mesiaci -9 kil dole 😉

paulakolla
31. jan 2017

@jajapaja14 vaaaau skvela👍

jajapaja14
31. jan 2017

@jajatop tak ako zvladas to?

jajatop
31. jan 2017

@jajapaja14 si dobraaa...👍 super vysledok...no ja sa stale drzim..ale je to fakt sila,cely den len na vode a caju a to som hore od 3:50 hod v praci stale na nohach...nemozem sa dockat rana,ako si dam nieco do zaludka...ale som na seba hrda, takyto den skusila 1x 😉

lenkaaa22
31. jan 2017

@lenka0305 nie nevarila som si....objednala som si tu stravu...je pravda ze je to drahsie, ale bolo super, ze som nemusela rozmyslat tolko nad jedlom, nad tym co uvarim a kolko. Len som si otvarala krabicky a neriesila...Den pred mi to kurier priniesol vzdy na dalsi den. Bala som sa zo zaciatku, ze to nebude nic pre mna, ze to bude malicko...Ale bolo to super, mala som pocit, ze cely den vkuse nieco jem a vaha isla pekne dole. V podstate mozes jest uplne vsetko, nic nevylucujes. Rano dajme tomu chleba s maslom, sunkou a kusok patradajky. Desiata ovocko, ci jogurt. Obed hocico co mas rada, ale porcia ako na maly tanierik. Nie kopcom samozrejme ;) olovrant tiez nieco na sposob desiatyDokonca ma zaskocilo, ze som dostala na veceru cestoviny, ci sosovicu a pod.... Mala som aj kolacik, ci mozzarella s prilohou, ....a na veceru zas nieco teple ako na obed - porcia ako na maly tanierik....Nejak takto to asi vyzera....Nic nevylucovali. Ziadne take ze maso kombinujem len so zeleninou ;)

lenkaaa22
31. jan 2017

@stanicka22 ahoj, teraz ju nedrzim, lebo som tehotna...ale drzala som ju dlhsi cas...pozri si pohodlnu dietu...ja som mala odtial a bola som velmi spokojna...ked sa nahlasis na mesiac, tak aj cena vychadza o nieco lepsie....a prvy skusobny tyzden bol lacnejsi ;)

jajapaja14
31. jan 2017

@jajatop no to ta obdivujem ze tak skoro si vstala a vydrzala az do vecera 👍neviem ci ja by som to dala ked by som chodila do prace radsej som to riesila kym som doma 😉

stanicka22
31. jan 2017

Wuaaaaw 9 kil parada...no uvidime ako to pojde druhy mesiac 😅 drzim palceky vsetkym

jajapaja14
31. jan 2017

@stanicka22 no tak to som aj ja zvedava ako to pojde dalej 😝

mariana242
1. feb 2017

Ahojte 🙂 vcerajsia prva voda zvladnuta 👏clap: a -8kg zzapla som rano rifle co uz viac ako pol roka stali v skrini tak sa vytesujem . Dnes kuracina s brokolicou a nivou zapecena uz sa tesim na obed

lenka0305
1. feb 2017

@lenkaaa22 vlastne tam ide o velkost porcie.... asi si budem zo sebou brat maly dezertny tanierik 🙂 Prosim ta a odkial si si tú stravu konkrétne objednávala?

lenkaaa22
1. feb 2017

lenka0305 ano presne, ide o velkost porcie....oni maju tie jednotlive jedla presne navazene, prepocitame na kalorie....najdi si na internete pohodlnadieta....odtial som mala ja ;)

lenka0305
1. feb 2017

@lenkaaa22 dakujem 🙂

lenkaaa22
1. feb 2017

@lenka0305 nie je zac 🙂

mariana242
5. feb 2017

Ahojte no ako sa dari? Ja som si dnes robila zivansku a na zajtra sosovicovu 🙂

taso3
7. feb 2017

Ahoj, kočky koľko vody treba vypiť za deň ?