90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

erikas
13. jún 2008

miresta ja pijem najradšej vodu z točky,odstáta je aj najzdravšia dočítala som sa to aj niekde na nete,dám si aj neperlivú minerálku,ale tá voda mi najviac chutí,robím si do nej občas ľadovécitrónové kocky,je to mňam aj žalúdok to troška stiahne,necítim sa po nej hladná 😝

miresta
13. jún 2008

TEraz niečo na bielkovinový:
KURČA S KYSLOU KAPUSTOU
Potrebujeme: 1 Kurča, 1kg kyslej kapusty, 200g sušené slivky, 1 cibuľu, 2 mesiačiky cesnaku, 2 - 3 jablká
Príprava : Najprv si pripravíme kapustu: pokrájame si cibuľu, cesnak na tenké kolieska, jablká na mesiačiky a sušené slivky na polovice, všetky suroviny zmiešame s kyslou kapustou a trochu osolíme a pridáme rascu. Kurča si umyjeme a naplníme kapustovou zmesou, ak máme veľa, tak poukladáme vedľa kurčaťa, pečieme v rúre asi hodinu aj pol. Je to zdravé a kapusta trochu nafúkne, ale aj vystrúha. Dobrú chuť.

miresta
13. jún 2008

erikas - to máš pravdu, ja si tiež dávam citrón do vody, alebo aj pomarančovú šťavu,m aj do zeleného čaju si dávam citrónik a ten práve pijem.

erikas
13. jún 2008

miresta Tvoje recepty už mám vytlačené,použijem určite,ja som mäsožravec a to kura s kyslou kapustou musí byť mňam 😝

miresta
13. jún 2008

Tento recept je viac zeleninový ale hodí sa na BIELKOVINOVÝ DEŇ:
CAPRESE: potrebujeme: 6 paradajok, zväzok čerstvej bazalky, 2 balenia mozzarely, soľ, čierne korenie
Príprava: Paradajky umyjeme a nakrájame na tenké kolieska alebo polkolieska, syr nakrájame na tenké polkolieska. Pripravíme si dve misky a na dno každej z nich položíme paradajky, osolíme, okoreníme a poukladáme pripravený syr, syrovú vrstvu posypeme bazalkou a opakujeme kým máme suroviny, Končíme vrstvou paradajok , pre estetické zvýraznenie ozdobíme bazakou a kolieskom citrónu, a dáme na 2 hodinky postáť môže aj v chladničke, aby chute do seba zapadli. Caprese podávame s celozrným pečivom, môžeme aj s hriankou.

Ja toto milujem . Mňam mňam 😝 😀

miresta
13. jún 2008

Tento recept sa dá použiť aj na bielkovinový deň aj na škrobový, dá sa spraviť na dva spôsoby:

ZELENÉ HNIEZDOČKA
Potrebujeme: 300g čerstvého špenátu, 1 cibuľu, 1 stručik cesnaku, muškátový oriešok, soľ, čierne korenie, 1 lžícu oleja , 2 vajcia, (alebo 100g nastrúhaného eidamu)
Príprava: Cibuľu a cesnak nakrájame a osmažíme na troche olivového oleja, špenátové listy dobre umyjeme a pokrájame na drobno, pridáme k cibuly a popražíme asi 5 minút, ku koncu nastrúhame do špenátu muškátový oriešok a dochutíme soľou a čiernym korením. Dve ohňovzdorné misky naplníme špenátom, utvoríme hniezdo a rozbijme do toho vajíčko, misky dáme zapiecť do trúbyasi na 15 minút.
Druhý spôsob je, že namiesto vajíčka použijeme syr, a takisto dáme zapiecť a len na 7 minút.

Cez ŠKROBOVÝ DEN, použijeme aj zemiaky a to tak že zemiaky si pokrájame na mesiačiky a uvaríme v osolenej vode do polomäkka, potom na dno misky poukladáme zemiaky a na ne špenát, a takto zapečieme, môžeme posypať sezamovými semienkami.

erikas
13. jún 2008

miresta tento božský pokrm s mozzarelou si robím,je to bašta,zasýti a je o zdravé papanie 😵

gucz
13. jún 2008

ja som akurát dala piecť tie jabĺčka, nemala som však škoricu mletú tak som ich trošku posypala škoricovým cukrom 😖 , ale čo už, možno ma to nezabije. troška cukru

miresta
13. jún 2008

Tento recept využijte ako chcete:

NETRADIČNÝ BORŠČ
Potrebujeme: 2 červené repy (cviklu), 1/4 zeleru, 1 kocku zeleninového alebo hovädzieho bujónu, 1 mrkvu,1 petržlen, 1 paradajku, 150g bielej kapusty, 1 malý paradajkový pretlak(ja používam pomodoro), 2 stručiky cesnaku, bobkový list, čierne korenie, soľ, anýz, 2 lyžice oleja, ocot podľa chuti, hovädzie mäsko
Príprava:
Do osolenej vody dáme variť nadrobno pokrájanú kapustu, na kocky nakrájanú koreňovú zeleninu, a pokrájanú paradajku bez šupky. Pridáme anýz, kmín, čierne korenie celé, bobkový list, kocku hovädzieho vývaru . Zatiaľ ošupeme cviklu a pokrájame ju na melé kocky, rozpálime olej a cviklu 5 minút orestujeme. Potom ju pridáme do hrnca k ostatnej zelenine a necháme všetko variť do zmäknutia - asi 20 minút. Nakoniec pridáme do polievky pretlak, dochutíme soľou a octom(nemusí). Necháme ešte všetko prejsť varom a podávame s kyslou smotanou, ale nemusí. Na to si môžeme v bielkovinový deň pokrájať hovädzie mäsko, či uvarené vajíčko, je výborný. 🙂

miresta
13. jún 2008

Tie jablčká mám už pripravené aj ja o chvíľu si pojdem dať zapiecť, len chcem ešte niečo napísať. 😀

erikas
13. jún 2008

gucz potom napíš ako si si pochutila,ja som si robila cez ovo.deň jablkovú kašu,uvarila som si jablká nakrájené na kocky,pridala hrozienka,škoricu aj klinček,po zmäknutí som si to rozmixovala(stačí roztlačiť vidličkou) a poliala medom,posypala kokosom,alebo orechami,bolo to dobré 😵

miresta
13. jún 2008

Škrobový deň:

FAREBNÉ FAZUĽKY
Potrebujeme: 300g zelených fazuliek,2 menšie mrkvy,1 uhorka, 1 cibuľa, 1 väčšia žltá paprika, 2 paradajky, 2 stručiky cesnaku, 2 PL oleja,2 PL paradajkového pretlaku, 1 PL citrónovej šťavy, 100ml vody, 1 ČL vegety, soľ, čierne korenie
Príprava:
Fazuľky pokrájame na kúsky a dáme variť do osolenej vody. Mrkvu, uhorku, papriku a paradajky nakrájame na kocky. Cibuľu a cesnak nakrájame na jemno, spolu s mrkvou ich orestujeme na oleji, ochutíme vegetou, pridáme papriku, uhorku, paradajky, všetko premiešame a dusíme 10 MINúT. nAKONIEC VLOžíME UVARENé FAZUĽKY A HOTOVé JEDLO DOCHUTíME CITRÓNOM, A SOĽOU, čI čIERNYM KORENíM.

simka9122008
13. jún 2008

Miresta to kde chodíš na tie recepty?

miresta
13. jún 2008

CUKETOVÁ ČÍNA

2 rezne kuracie prsia, 2 mladé cukety, olej,3 stúčiky cesnaku, 1 cibuľu, 1 ČL červené papriky, chili paprička, štipka kari, sójová omáčka, štipka soli, čierne korenie
Príprava: rezne si umyjeme a narežeme na dlhé rezance, cibuľu pokrájame na mesiačiky, cuketu nelúpeme a pokrájame na polkolieska. Cibuľu orestujeme na panvici, poprášime červenou paprikou, prihodíme čili papričku a dva pokrájané cesnačiky . Krátko osmahneme a pridáme kuracie mäsko, ktoré tiež len orestujeme a pridáme cuketu, orestujeme. Všetko podlejeme malým množstvom vody a krátko podusíme. Keď je cuketa mäkká, ale nie rozvarená pridáme sojovú omáčku, č.korenie a soľ, kari, primiešame zbytok cesnaku. Cuketovú čínu podávame samosrtatne alebo s čerstvým pečivom, najlepšie hriankou z bagetky. mňam, mňam, mňam

miresta
13. jún 2008

simka- niečo vypozerám z telky, ale väčšinou z hlavy, ja strašne rada varím a pečiem a rada experimentujem a skúšam všetko možné, moja mama mi hovorí, že ja by som navarila aj z ničoho.!! 😀 😀

kitaka
13. jún 2008

gerdusha...ak si dobre čítala,uviedla som ,že recepty sú z "oddelenej stravy",,,tam je taka kombinácia dovolená narozdiel od 90-dnovky,tak je len na vás ako sa rozhodnete.............ja som tie recepty poskytla pre inšpiráciu

jahodkajaja
13. jún 2008

Ahojte, ja so už doma z prechádzky anestihla som navariť tak som si urobil alen zeleninový šalaat (nakrajana zelenina a trošku so si to posolila) a zjedla som pol grahamoveho rožku a 1 syr...mohla som to skombinovať takto? mam bielkovinovy den...teraz pijem vyvar...

gucz
13. jún 2008

erikas vyzerajú dobre tie jabĺčka, nakrájala som ich na tenké mesiačiky, posypala som to škoricovým cukrom ale len jemne a podliala som to troškou vody. Dala som to na 180stupnov, čas neviem presne, ale celý byt mi krásne rozvoniava ako na Vianoce. Jablká som použila tie zelené goldeny (kyslé) a ony ostali príjemne sladké, ale nie moc. Je to dobrota, len sú ešte vrelé, tak som radšej skočila sem.

gucz
13. jún 2008

jahodkajaja dobre si spravila, ja si na hlávkový šalát napríklad dávam aj kávovú lyžičku octu a olivového oleja. A ten šalát nakrájam nadrobno.

jahodkajaja
13. jún 2008

Gucz ja som na drobné kocočky paradajku, papriku, uhorku a reďkovku .... 😉 nechcela som davať nič...

kitaka
13. jún 2008

jahodkajaja................aj ja mám rada zeleninu len tak,,,,,ja som sa práve taaaaak najedla plnených uhoriek s opekaným porom,,,mňam

jahodkajaja
13. jún 2008

a namiesto vývaru z mesa, mám urobený číry bujón... 😕

jahodkajaja
13. jún 2008

že z mesa som napísala 😀 😀 😀 zh mäsa som myslela 😀

kitaka
13. jún 2008

ten vývar je potrebný piť za jedlom,alebo netreba? ja som ho ešte vôbec nepila

miresta
13. jún 2008

Čínsky šalát s paradajkami, mangem a orieškami

Potrebujeme: 1 tofu,400g čínskej kapusty, 1 lyžička olivového oleja, šťava z jedného pomaranča, 3 paradajky, 2 zrelé manga, 2 cibuľky - najlepšie šalotky, soľ, biele korenie, 1 ČL kari, 2 PL orieškou, kto má aké rád, petržlenová vňať
Postup:
Cibuľku si olúpeme a nakrájame na tenké kolieska, na panvici rozohrejeme olej, pridáme cibuľku, necháme zapeniť a pridáme pomarančovou šťavu, necháme prejsť varom a pridáme tofu narezané na kocky, či obdlžničky, osolíme, okoreníme, ochutíme kari a môžeme pár kvapiek sledkej sojovej omáčky, necháme 3 minútky dusiť. Medzitým si olúpeme paradajky a pokrájame na kocky. Mango pozdĺž prekrojíme, vyberieme kôstku, olúpeme a pokrájame na tenké kúsky. Orechy a petržlenovou vňať nakrajame na hrubo. Celé listy čínskej kapusty umyjeme a uvaríme v osolenej vode, len prejde varom. Na tanier poukladáme listy čínskej kapusty, obložíme ich paradajkami, avokádom, orechami a vňaťou a zalejeme zmesou s tofu. Tento zdravý šalát podávame s pečenou bagetkou.

Pred koncom sa zmes s tofu môže zavariť smotanou na šľahanie, ale nemusí.

jahodkajaja
13. jún 2008

baby a káva s mliekom sa dnes môže??? 😅 😅

erikas
13. jún 2008

gucz tak dobrú chuť k obedu ,v nedeľu mám ovocný tak si tiež pripravím pečené jabĺčka,robím si na ne chuť 😅

jahodkajaja
13. jún 2008

po jedle píšu v múdrej knihe...ale ja som bola dosť najedená aj po zelenine

gucz
13. jún 2008

ja ho pijem, ale nie vývar z bujónu, ale keď varím malej zeleninku s kuracím mäskom, tak tú vodu čo z toho zostane. Keď to vypijem, mám pocit, že prasknem, pijem šálku toho vývaru.

miresta
13. jún 2008

Na dnes stačí, už ma bolí chrbátik z toľkého písania. Mám taký blbý stolík, nie originál PC. Idem papkať, tiež jablčká.