90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

mimika4408
22. mar 2011

@ozujskova veru aj ja to uz kolkokrat nenavidim ☹ , potrebovalaby som oddych ,nikoho ani len nepocut a nevidiet......

mimi1111
22. mar 2011

@adamko05
@mimika4408 no keby som sa nebala ze nieco tam prihodim do jedla co nesmiem v ten den ale verim ze pridem do toho dakujem vam

mimika4408
22. mar 2011

@suezana kam si zmizla???? co si isla tie piliny tvojmu milacikovi menit??? 😀

adamko05
22. mar 2011

@mimika4408 fuha, tak to vôbec neni pekny "postoj" od tvoje mamy.. ak je už na dôchodku, tak to vôbec nechapem
mne svokra, dobre čítaš, svokra (lebo od toho som šla od roka a pol pekne makať na plny uvazok, lenže MM chodil vtedy iba rannu, takže o 5tej z domu, tak on memal ako) mi rano chodila o 5tej busom za malym, aby som ja stihala na 6tu, pol 7mu ist do práce a poobede som chodila po neho zasa ja, ale ked som nestihla, prišla ona... a vlastne do dva a pol roka mi ho varovala, kym nešiel do škôlky
teraz už je aj moja mama doma,t ak mi to delím, nech nie su babky, ani detičky, ukratene 😵
tuším zisťujem, ake mam ja šťastie... a MM celkom "po ruke", ked ma poobednu, tak v poho, deti obriadi a potom už som ja doma
dopapane, ešte by som si dala, strašne to lubim tie kapustnaky 😝 , ale stačí
idem dozmyvať byt a žehliť a potom sme s a ku kamoške na kavu "objednali" 😉 , tak pôjdeme tam

mimika4408
22. mar 2011

@mimi1111 ved aj na nete to mas pekne rozpisane co kedy mozes, vytlac a nalep na chladnicku 😉

ozujskova
22. mar 2011

@adamko05 tisko ti zavidim ☹ ja mam este pracujuce babky aj dedkov ☹ ja sommala halusky s olivami...juuuj nebicko v papulke 😀

adamko05
22. mar 2011

@ozujskova ale babyyy... to hadam nie... daka depka na vas došla... ved sme chceli byt mamičky...
ja sa zasa teším, lebo zmluvu mam len do leta, aj ked s vidinou predlženia, aj by som bola toho pol roka rada len doma, ihrisko, šmyklavka, prechádzky s mamička mi tu po dedine..
ja som to zasa mala rada... netvrdím, že STALE, aj na mna došla kriza že KONEEEC nevladzem... ale ... 😉

ozujskova
22. mar 2011

@adamko05 ale? 😖

adamko05
22. mar 2011

@ozujskova to mi asi viacerí.. ale ja zas, ked nemusím, snažím sa ich služby moc nevyužívať, ved my sme chceli deti, tak treba byt s nimi, to MM stále opakujem,... do januára (ako som nastupila do práce), tak parkrát mali boli bezo mna... ja bez nich akosi neviem doma fungovať... 😕 , ale už sa to učím, ako som sa dostala teraz medzi ludí zasa, tak dokažem ich nechať v poho u babky aj prespať, ale pred tym som to dost prežívala... ale vidím, že aj od o dosť menších detí mamičky šli do práce a zvladaju to všetci super... tak prečo nie ja 😉

mimika4408
22. mar 2011

@adamko05 veru ja zavidim aj mojim sesterniciam v rodine ☹ , jedna kym jej este mamka zila tak roky rokuce jej varila denne pre celu rodinu a aj deti povarovala (a to sesternica este ani nerobila!!!), teraz ked isla do roboty tak jej svokra tiez kazde rano peso nakluse a na 2smery jej decka nosi do skolky a do skoly a poobede jej ide pre syna do skoly nech sa s nim este stihne aj naucit kym sa sesternica z prace vrati a potom ona si ho uz nosi na kruzky....a druha tiez, ked sa rozviedla tak rodicia jej auto kupili nech ma jednoduchsie do prace chodit a teta tiez kazde rano utekala malu vychystat amalu do skolky peso tahat a poobede pre nu....sesternica ked z prace dosla tak sa u mamy aj najedla takze ani varenim sa nezatazovala.....

adamko05
22. mar 2011

@ozujskova ale?? po hodinke, dvoch to prešlo.. MM ma poslal na kavu s kamoškou (dako sme si to tak zariadili, každy mesiac sa "utrhneme"... poslal ma dačo pekne kupiť) a zasa som sa po 3-4 h. mimo domu tešila domov na varenie, upratovanie, stískanie, skladanie lega, vysavanie a neviem čo všetko.. pečenie.. to milujem, a moje deti mi pomahaju a najradšej to všetci jeme 😀 😀 a preto tu teraz s vami chudnem 😀 😀

mimi1111
22. mar 2011

@mimika4408 mam to rozpisane ale ako varit a co tam mozem dat mam trosku chaos v tom no neva nejako to zvladnem dufam 😀

adamko05
22. mar 2011

@mimika4408 tak ako svokra mi nikdy nevarila, ked sem chodila ( a aj teraz ked chodí na striedačkou s mojou mamou), vždy im navarím.. ale tak, varím na dva dni... a to sa da... a musím varit aby MM mal do práce, to by mi moc nepomohlo, keby aj oni mi navarili, ekby si MM rano nema čo do práce zobrat... takto nam to zatiaľ funguje....

mimika4408
22. mar 2011

@adamko05 ked je spolupraca v rodine tak sa da vsetko, ale ked mas rodinu a kazdy sa tvari, ze porad si sam....tak je to smutne 😒 . moj maly napr. v zivote s nikym ako so mnou nespal, nikdy nebol na noc odo mna mimo domu a to ma uz 3roky. ked som bola teraz v zime v it tak som velmi chcela ist do kina na jednu komediu a kedze maly nie je zvyknuty na talianskych starych rodicov tak ja som isla do kina so svokrou a tatino zostal s malym 😉 ...no ale uz aj ja tuzim po takej romantike len my dvaja spolu .....ved si toho vela neuzijeme 😖

suezana
22. mar 2011

No, babuľky chápem vás - preto som si kúpila zajaca 😵 😵 😵 môj živý tvorček, keď som sama doma...konečne sa nerozprávam s telkou 😝 😅 😀 😀 😀

mimika4408
22. mar 2011

@adamko05 ja tiez varim a denne a to som len ja a maly....no a vikendy tie mam este aj vypekacie a extra vyvaracie lebo dcera toho na intrak odnesie 😉

adamko05
22. mar 2011

@mimika4408 no, to ti verím.... ked si takto ozaj že celkom sama... ☹
ja sa na babky v poho môžem spolahnuť, dokonca aj môj tato nema problem malych postaržiť 😉 .. ale napr. na ich krstnu, na tu eee... ved starší ma už 6 rokov a ešte nikdy ich nestražíla.. nema deti svoje, nema k nim vztah, ju otravuju dost aj ked v posl. dobe sa akože snaží, ale nezverila by som jej ich.... v každej rodine sa najde daka ta "čierna ovca"..

mimika4408
22. mar 2011

@suezana ha hah ha takze hovoris ze si mam kupit este aj nieco chlpate a bude mi veselsie??? 😀 😀 😀

mimika4408
22. mar 2011

@adamko05 ja ked si sem aj zavolam kamosku na kavu aby mi bolo troska veselsie tak ani to nemam v klude....mami pisat, mami dzusik, taketo dvd-cko, hentake..... ato len skacem jak taka opica a vobec ze pohodicka a klidek a klebety 😉

suezana
22. mar 2011

@mimika4408 neboj, počkaj ako ti bude smutno, keď pôjde do škôlky 😀 😀 😀 😀 a nehrab sa ty ešte do roboty, uži si troška voľna, aspoň do septembra 😉 ešte sa narobíš v živote dosť 😎

suezana
22. mar 2011

Ja vôbec netúžim, aby mi brávali a nosili do školy a starali sa o malú rodina - ja túžim nájsť si takú robotu, pri ktorej by som to zvládla sama ☹ a veľmi 😔

adamko05
22. mar 2011

@mimika4408 no, aj ako kedy... občas sa tu maly v poho zahraju a da sa pokecať, občas vôbec...
dnes idme na kafčo, kde je 3 r. chlapček, tak to bude aj davanie pozor aj klebety možno
lepšie je ist na kafčo bez detí, ale ked u teba je to problem 😝

mimika4408
22. mar 2011

@suezana aj kamoska mi hovori nech este sedim na riti doma a oddychujem 🙂 , ja rozmyslam, ze by som s malym odisla na cely jul a august do it, dcere som vybavila brigadu v lekarni na jul tak ona nebude moct len na mesiac a to prileti teda za nami. tak sa moze rozhodnut ci naklusa k svojmu biologickemu otcovi alebo teda k babke .(Lucia tam moze byt lebo o nu sa uz starat netreba 😉

suezana
22. mar 2011

@mimika4408 a do 3 rokov, ani moja nebola ani na chvíľu bezomňa, až potom, keď som nastúpila do roboty - tak som ju svokre vozila a keďže obaja s mm ráno o 5 do roboty, tak som ju vozila večer, uspala - to plač aj do 23 hod. z toho dve hodiny som sľubovala, že "neujdem" 😢 😢 😢 😢 😢 to bolo hrozné obdobie 😔 brrrrrr 😝

suezana
22. mar 2011

Inak mne by ani nevadilo byť doma bez roboty, ale tie peniaze ☹

suezana
22. mar 2011

@mimika4408 zaslúžiš si oddych 😉

mimika4408
22. mar 2011

@suezana bez tej pomoci to je aj moj sen ale bohuzial asi nerealny 😒 , ja som chcela dokonca ist robit kucharku do skolky kam ma ist moj maly....no ale nie som vyucena ☹ , takze so strojarskou priemyslovkou a nemeckym a talianskym jazykom ani chleby nemozem natierat ☹ (lebo do skolky obedy vozia zo skolskej jedalne)

suezana
22. mar 2011

Idem tomu zajovi upratať, prádlo vyvešať, kávu urobiť a .... taký binec je tu 😝 Včera kukám na tú kopu hračiek 🙄 a nasrala som sa, otvorila som prvý časopis - našla 1.inzerát, kde rodina s veľa deťmi prosí o hračky a veci - zavolala som a dnes som za krabicu poslala na východ 😵 😵 😵 😵 mám v deckej o krabicu menej blbostí 😎 🤐 keby to tak Vaneska vedela 😕 😅 🤐 🤐 🤐 🤐

suezana
22. mar 2011

@mimika4408 ja hľadám nejakú predavačku...kamoška náhodou teraz chytila super - v outlete - krásny obchodík 😒 môj sen 😵

mimika4408
22. mar 2011

@suezana ja som pri dcere nastupila do roboty ked mala 1,5roka a to som robila na turnus denna, nocna a volno.....vtedy moj mm pomahal on bol profesionalny sportovec takze si ju nosil na treningy alebo u svokry odlozil 😉 sem-tam aj u nasich bola ked to vychadzalo (este mama bola zamestnana a tiez na turnus). ale ja som teraz chcela pozerat na blaho oboch mojich deti a kazdemu sa prisposobit a veru nejde to baby ☹ .....Lucia je tu spokojna, kazdu sobotu chodi na par hodin k svojmu otcovi ale uz veru maly dorastol a tatu mu zacina coraz viac chybat a potom ma z toho hysaky 😢 😢 no a vysvetluj mu, ze tatinko musi zarabat korunky aby ti mohol nieco pekne doniest.....