90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

zuzkakach
10. júl 2011

@akika722 no keby som mala tolko cm kolko ty...tak som happy ale ja mam o 20 cm menej. Takze som krpec a musim este chudnut...prehresky som mavala, ale prve 2 mesiace velmi malinke ten treti som trosku povolila, ale ja som napriklad jedla na veceru taku istu porciu ako na obed. Nie ako sa pise v knihe, ze polovicnu davku..🙂

zuzkakach
10. júl 2011

@perla200 no tak ty si uz dnes zacala tak ja az zajtra 🙂 v piatok, sobota a aj dnes sme grilovali a nezozrala som asi len tie brikety...🙂 no ale zajtra sa ide nato..aj cvicit by to chcelo, ale ked je take teplo....🙂 ty si nieco pribrala? od kedy sme skoncili. Vies mi poslat link na tabulku dik...

zuzkakach
10. júl 2011

@akika722 no tak sojove maso je bielkovina a sojove boby patria medzi skroby a nie medzi UH 🙂 no nato som ja prisla az na konci diety a sojove maso som jedla pocas skrobov a vaha isla pekne dole 🙂

akika722
10. júl 2011

@zuzkakach ano sekla som sa...boby-škroby 😅 a sojove mäso je fakt bielkovina??? 😨
he he moju vyšku..ale vahu 20kg navyše by si asi nechcela.že? 😅
inaaač.to sme tu všetke augustovky? 😅

zuzkakach
10. júl 2011

@akika722 no je to urcite bielkovina aj ked si pozries na sackoch zlozenie tak tam ti pise, ze je to bielkovina. Hehe ved pozeram, ze vsetky augustovky...🙂 no to sme uz davno mali byt stihle 🙂))))

akika722
10. júl 2011

@zuzkakach si ma potešila..sojove mäso mam radšej ako normalne 🙂
asi len augustovky potrebuju zhodiť kg 😀 😀 😀

zuzkakach
10. júl 2011

@akika722 kedy presne sa maly narodil? Moj 7.8

akika722
10. júl 2011

@zuzkakach 5.8 😉

zuzkakach
10. júl 2011

@akika722 a pozeram za si z Trebisova...ja som Vranovcanka 🙂 ale uz mam trvaly tu v Bratislave 🙂

zuzkakach
10. júl 2011

@akika722 a ja som 3.8 🙂

akika722
10. júl 2011

@zuzkakach he he ešte aj vychod a dalšia augustovka 😀 😀 😀

perla200
11. júl 2011

@zuzkakach ahoj tabulka je na strane 815
pribrala som nejaké dve kg za tri mesiace ale mam 62kg a chcem 58kg.....bože pred dvomi rokmi 95kg....

perla200
11. júl 2011

a moja mala sa narodila 28.07. takže tesne pri vasich🙂

zuzkakach
11. júl 2011

@perla200 95 kg a teraz 62? ty si proste perfektnaaaaaa. Ale tolko si mala asi ako tehotna, ze? No tak ta som sa dnes postavila na vahu a po vcerajsom obzerstve 62,4 do kelu!!!!!!!!!! som si myslela, ze v lete to bude lahke 🙂 a podarilo sa ti schudnut aj inokedy ako prvykrat? ked si uz tolko krat zacinala.

perla200
11. júl 2011

@zuzkakach ano to som 95kg rodila....potom som asi 8kg nechala v pôrodnici ostatné som sa trápila, nejedla a cvičila...potom som postála na 74kg a dala si 90dnovku a tou som schudla na 62kg....

zuzkakach
11. júl 2011

@perla200 tak to si fakt dobra!!! som zvedava ci schudnem teraz aspon nejake to kilecko 🙂

krasnulka
14. júl 2011

Zienky, prosim vás o pomoc. Drzala som 90 dnovu dietu-par stranok naspat 🙂 pri nej som len priberala. Potom som sa zacala stravovat zdravo, po mensich poriach 5 krat denne. Ani to vsak nepomohlo, zasa som priberala. Co uz mam robit??? Chcela som ist na dietologiu, viete mi nejaku odporucit niekde v mojom okoli? Tak Bratislava, Malacky? Niekde co mi je najblizsie. Moooc dakujem za pomoc.

akika722
14. júl 2011

@krasnulka a nemaš niečo so štitnou?????ako dlho si tu dietu držala???

krasnulka
14. júl 2011

@akika722 to neviem, som objednana na endokrinologiu ale az v septembri, obvodny lekar mi zobral krv na vysetrenie, ale vysetrili mi len cholesterol a tuk- obe v norme a nevedia preco, ale stitnu zlazu zabudli vysetrit. Tak pojdem na druhy tyzden znovu na odber. 90 dnovku som drzala dva tyzdne, pribrala som 3 kg, Potom dalsie 2 kg. Tak som s nou skoncila a 3 dni som jedla vsetko mozne a mala som krce v zaludku, dalsie 3 dni som vobec nic nejedla, ale vaha mi kleslao 2 kg. Tak som sa rozhodla pre zdravu stravu 5 krat za den ale pribrala aom 2 kg za tyzden. Uz neviem ako dalej, dieta a ani zdrava strava na mna neucinkuje 🙂 som z toho priam chora.

akika722
14. júl 2011

@krasnulka fuuuuu 😒 no divneeeee ☹ ja idem na štitku 28meho,mam pocit že s nou niečo mam 😒

krasnulka
14. júl 2011

@akika722 je to divne, ale strasne ma to stve. Neviem co so mnou je. A preco mas pocit, ze mas nieco so stitnou?

akika722
14. júl 2011

@krasnulka vaha,strašne vysoky tep/norma-70/75-ja mam 95/akosi sa potim,zadychavam,ospala vždy,...

krasnulka
14. júl 2011

@akika722 no to mam aj ja, sice neviem aky mam tep-nemerala som, potim sa ako kon, zadychavam sa tiez uz pri mensej namahe a dokazala by som prespat cele dni, stale som unavena. A myslis, ze toto su prejavy zlej funkcie stitnej zlazy?

perla200
14. júl 2011

@krasnulka to je tiež podla mna niečo so stítnou tá ovplyvnuje hormony a tak .... určite ti na endokrin. pomožu...

krasnulka
14. júl 2011

@perla200 snad mas pravdu, lebo uz fakt nevladzem. Len kto vydrzi do septembra?? Je to dost dlha doba cakat a trpnut co sa so mnou deje

akika722
14. júl 2011

@krasnulka ja neviem či to su jej prejavy ale radšej idem na vyšetrenie,nemožem dopustiť aby sa niečo skomplikovalo lebo žijem len s jednou obličkou 😒

akika722
14. júl 2011

@krasnulka dam ti vedeiť idem toho 28meho

krasnulka
14. júl 2011

@akika722 aha, tak to urcite chod, to je teda uz vaznejsie. Daj teda vediet. A vies ako sa vysetruje stitna zlaza? lebo som citala ze sa akosi ihlou cosi odobera a mam z toho strach.

akika722
14. júl 2011

@krasnulka jaaaaaaaaaaaaaj nestraš 😲 😲 😲 ja som počula že len ultrazvukom 😲 😲 😲 😲

krasnulka
14. júl 2011

@akika722 Toto som vygooglila : Ani jedné z pestré škály vyšetřovacích metod se nemusíte obávat. Palpační vyšetření je nebolestivé a trvá chvilku. Přes kůži krku je štítná žláza dobře dosažitelná, takže lékař pohmatem zjistí stupeň zvětšení a případné nerovnosti na jejím povrchu. Při velkém zvětšení ji může pozorovat i pouhým okem. Laboratorní vyšetření se provádí ze vzorku krve odebrané z Vaší žíly. Ultrazvukové vyšetření je v současnosti základní a pravděpodobně i nejrozšířenější zobrazovací diagnostickou metodou. Ultrazvukovou sondou Vám lékař přejíždí po přední části krku a na obrazovce sleduje obraz vyšetřované oblasti. Dále se používá RTG vyšetření s kontrastem při polknutí, tzv. RTG-polykacího akt. To znamená, že před tím, než Vás laborant osnímkuje rentgenovým přístrojem, dostanete k polknutí kontrastní látku. Snímek se provádí při polknutí. Pokud jste někdy prodělal alergickou reakci, hlaste to předem ošetřujícímu personálu. Punkce strumy se provádí tenkou jehlou. Lékař při tomto výkonu odebere malý kousek tkáně a nechá ho dále tzv. histologicky vyšetřit. Obávat se můžete pouze znecitlivující injekce, která zamezí bolesti při vlastním odběru. Scintigrafie se provádí na pracovišti nukleární medicíny. Před osnímkování štítné žlázy dostanete do žíly injekci s radioaktivní látkou, která se po vyšetření vyloučí močí z těla ven. Vyšetření je bezbolestné.