Ako má schudnúť kamionista?

Manžel pribral za 10rokov ako kamionista 20 kg, viem, že je unavený a tak, ale vyzerá ako starý chlap s tým pupkom, a to nehovorím o tom, že nám to už prekáža pri milovaní. Domov chodí len na víkend a stravuje sa ako sa dá. Poraďte. 😒

benne
11. jan 2012

@kristina.mihalovicov určite úpravou stravy, pokiaľ si to on sám neustriehne, čo a kedy zvolí jesť, tak asi ťažko sa niečo zmení

anjelicek26
11. jan 2012

@kristina.mihalovicov - tazko zmenit jedalnicek, ked je stale na cestach a tipujem, ze sa stravuje ako prijde, a to zrovna zdrave nebyva. Aspon jedenie pomimo moze obmedzit, prejst na 3 jedla denne, potom klesa hladina cukru v krvi (az po 4 hodinach nejedenia) a telo spaluje tuky, tak sa da celkom dobre ustrazit vahu. Nevyjedat medzi tym vobec nic, pit len cistu vodu, uz tym ziska vela. A pokial ma moznost odstavit kamion niekde a ist si zabehat - aj to by bolo super - ale tak bez moznosti sa osprchovat to realne nevidim 😖

Vaha dolu pojde len kombinaciou pohyb a strava. Skus si s nim prejst, nech ti spise, co za tyzden jedol, co ranajkoval, co si dal na obed a co na veceru a skuste s tym nieco urobit. Aj keby ma vozit malu chladnicku a aspon pondelok - utorok mat este nieco z domu zobrate a len tri dni jest mimo.

taty
15. jan 2012

@kristina.mihalovicov Ked vidim ako jedia kamionisti tak sa aj cudujem ze este nemaju zdravotne problemy.To polka ich je konzervy a sackove polievky obed niekde na rychlo zhltnut a potom sup do auta a tahat dalsie km.Je to tazka praca a ked k tomu pridame taketo stravovanie tak dakujem pekne.Hm ja ti sice neporadim ale myslim si ze lahke to tvoj muz mat nebude.Neviem si totizto predstavit pri tejto praci ze bude mat pravidelnu zdravu stravu.Ale ak aj on chce nieco pre svoje zdravie urobit,odporucila by som odbornika-lekara.Urcite lepsie ako radit nech si chlapca trochu zabeha rano kym potiahne dalsie km ci jest len zeleninu a pod.Urcite potrebuje nejak upravit stravu ale dieta to asi nebude kedze sa potrebuje plne sustredit na soferovanie a nie mysliet na svoj hlad a tak stracat koncetraciu.Takze ja som za vyhladanie odbornika.

simisi
15. jan 2012

@kristina.mihalovicov aj moj je kamionista a presne viem,ako sa stravuje.....aj ked mu nachystam,navarim,kolkokrat to vyhodi lebo nestihne...stale pyta len jedla,ktore sa daju jest na studeno,lebo jednoducho nema cas si jedlo prihrievat,jedine ze stoji vikend ☹
je rad,ak sa stihne najest raz za den....ale cigariet vyfajci,to ani nepocitam 😠
nema nadvahu,postava priemerna,ale to stravovanie a celkovy zdravotny styl ma hneva uz davno 😒 problemy so zaludkom,so stolicou....
myslim,ze poradi mu naozaj iba odbornik,aj ked neviem,ako sa mu bude pri tomto povolani dat dodrziavat nejake rady...drzim palce

mirka32o
15. jan 2012

Myslím, že aj odborník by mal problémy radiť v tejto problematike. Môj muž je tiež kamionista, ale nechodí na týždňovky. On má turnusy 4týždne v belgicku a 1týždeň doma. Vyradili sme fľaškové vody. Akékoľvek. Pije len čistú vodu a tú si nenaberá na benzínkach, ale na firmách. Žiadne redbuly!!! To je hotová chemická katastrofa. Radšej silnejšiu kávu. Niektorí jeho kolegovia si nosia zavarené mäso a z toho si varia na plynovej bombe obed. Najlepšie je, keď ich je viac. Navaria si viac a keď si to finančne rozrátajú, nie je to tak strašné. Ešte sme sa dohodli na pravidle: Ak jem niečo varené, zjem popri tom aj niečo surové. TZV. mrtve jedlo neobsahuje potrebné množstvo enzýmov na spracovanie jedla, preto sa podáva k jedlu šalát, alebo niečo iné. Môj si kupuje mrkvu, brokolicu, paradajky, papriku, no čo sa len dá. Keď ide na 3 týždne, dám mu 100e a nakupuje si tam potraviny sám. Čerstvé. Ak má niekto ešte zopár fajn tipov, nech poradí. Vďaka.

taty
15. jan 2012

@mirka32 a kde presne chodi do BE???? -u nas sa daju kupit cerstve zeleninove polievky,salaty a zeleninove cerstve bagety.