Ako naštartovať chudnutie po pôrode?

22. júl 2023

Ahojte, neviete nejaké overené prípravky /rady na naštartovanie chudnutia? Som 5 m po pôrode a váha je strašná. Neviem schudnúť ani kilo.. Jedno kilo mi chodí hore dole... Bola som aj na krv na štítnu žľazu a hormóny na šz sú ok. Som už zúfalá. Ani nejem už skoro nič a aj tak to nejde. Mám len 30 r :(

lylyjana
22. júl 2023

A kojis? Kolko si pribrala pri tehotenstve a kolko mas teraz?

autor
22. júl 2023

@lylyjana nekojím a pribrala som 15 kg

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milanemila
22. júl 2023

No to je problem, ze nic nejes aj ked to znie paradoxne. Ja som 3,5 mesiaca po porode ale kojim (takze to mi trosku pomaha), tiez mam 30. Tiez som pribrala cca tolko ako ty (12kg) a momentalne mam o kilo menej ako ked som otehotnela, este aspon 15 potrebujem dat dole. Ty mas vyhodu, ze nekojis, takze mozes byt v kalorickom deficite a nemusis riesit, ci nestratis mlieko alebo ti zacnu padat vlasy ak to prestrelis atd. Za mna
1. Vela prechadzok s kocikom
2. Stiahni si kaloricke tabulky (vypocitaj bazal a nastav si prijem)
3. Silove cvicenie vo fitku (svaly palia tuk a cim si svalnatejsia, tym mas aj vyssi bazal)
Viem, ze je to tazke hlavne psychicky, ja som vela pribrala ked som odstavila prvu dceru za ten 1,5 rok kym som znovu otehotnela (chodila som uz do roboty a nemala som cas a velakrat ani mentalnu silu riesit stravu a chodit cvicit) :( Drzim ti velmi palce, nebude to z den ani za dva, ale zvladnes to 💪🏼

cukroska
22. júl 2023

To isté mám od druhého pôrodu. Akurát dám ruku na srdce, že mala som obdobie, že SOM nejedla nič alebo málo síce zišlo, ale nepodarilo sa nikdy udržať. Ale zase u mňa platí .S niečoho človek musí pribrať respektíve neschudnúť. Matematika nepustí. LEN sme tipy ktoré musia vynaložiť obrovské úsilie a doktorka mi to potvrdila, že treba jesť malé porcie (Ano ako dieťa) vynechať všetko čo máme najradšej poniektorí . A piť veľa veľa vody a pôjde to.Len ja milujem papať a všetko nezdravé tiež. Aj keď malo hneď idú kilá hore. Ja som schudla jedine hladovkou, teda jedla som málo len aby má nebolelo brucho. Žiadne sladké pečivo, chlieb. No ale ja proste rada varim, peciem. Najprv zob sem,zob tam a kilá išli hore pomaly naspäť. Veľa sa snažím aj hýbať aj keď na šport nie som, ale aj v práci mam dosť pohybu a všetky kilá sú späť.
Neviem proste si to nastaviť v hlave, že zdraví životný štýl.

denkabemommy
22. júl 2023

@cukroska zdravý životný štýl nie je o hladovaní, treba si správne vyrátať kalórie (napr.KT) a to naozaj dodržiavať, na prvý pohľad sa to môže zdať, že to nejde dole ale postupne človek začne chudnúť. V tomto smere matematika nijak nepustí, ak je výdaj nad príjmom, tak to proste do mínusu pôjde. Ak striedavo ideš hladovku-prejedanie sa, tak tvoje telo je už pomýlené a nevie, čo čakať, preto ti to môže trvať dlhšie, kým začneš naozaj chudnúť normálnym spôsobom

zuzkacik4
22. júl 2023

Veru len stravu upravit... tak ako pisu vyssie...ja som na tom rovnako, ja sice kojim, no aj tak som nechudla... az ked som zacala pravidelne jest 5x do dna zdravo a vyvazene, tak hned slo 5kg dolu...ale teda este mi stale ostava dalsich 6kg navyse, aby som bola na povodnej vahe pred tehu 🙈😁

cukroska
22. júl 2023

@denkabemommy áno to všetko viem ...horšie je to dostať do praxe, nastaviť hlavu. Matematika samozrejme nepustí. Ľúbim aj zdravé jedla, rovnako ako aj tie nezdravé 🤷‍♀️

denkabemommy
23. júl 2023

@cukroska ono stačí začať vždy po malých krokoch, nech to trvá aj celé roky, tá zmena. Vždy to stojí za to. Samozrejme, že všetci, ktorí žijú zdravo a majú zdravý vzťah k sebe, tak bez výčitiek zožerú pol plechu koláča, mcDonald,... 😅. Popravde, je to tak správne, ak to nie je každý deň alebo emočné zajedanie🙂. Ideálne v tomto smere je držať sa 80:20

cukroska
23. júl 2023

@denkabemommy už som to zistila, že u mňa chyba bude v tom, že je to emocne zajedenie. Alebo niekto to nazýva aj jedenie z nudy (popri varení, iných činnostiach,ktoré má. až tak nebavia ...). Možno to súvisí aj s tým, že často neviem zaspať,často sa budim. Celkovo mám prerušovaný spánok a zhoršilo sa to od kedy robím nočné a som v období premenopauzi. Keď som vo veľkom strese tak idem niekedy večer zožrať všetko načo mám chuť. Cez deň to viem ovládať. Alebo keď nestíham tak zob sem, zoo tam. Veľa krát týždeň dva vydržím sa stravovať zdravo,nejem sladké a potom pride zlom, hocijaká oslava, alebo ideme niekam von a už neodolam a som v tom späť. Už to mám odskúšané,že keď som jedla aby má nebolelo brucho od hladu nasilu ,naozaj veľmi málo, žiadne vyjedacky schudla som. Ale samozrejme keď som začala normálne jesť už to išlo hore naspäť. Najhoršie je asi to, že varim každý deň, mám troch chlapov, varim aj mame,rada peciem ,stále aj svokra dačo donesie tak pevná vôľa u mňa nie je.A najviac mi chutí vtedy keď sa do rannej nrvyspim, po nočnej dvanástke som na šrot tak mi strašne chutí...proste začarovaný kruh.