Ako sa motivujete, aby ste pokračovali v chudnutí?

jane124
11. jan 2016

Ahojte baby, podelte sa o nejake tipy ako sa motivujete, aby ste neprestali v chudnuti. na kazdeho pride kriza, tak som zvedava, co vas zenie vopred (predstava lepsej postavy mne osobne nepomaha). dikycko 🙂

evittam
11. jan 2016

@sono2 😀 😀 😀 No sú kilá a kilá - je napríklad rozdiel 2kg tuku a 2 kg svalov....No proste je to tak - a na rovinu - ani sama tomu neverím - keď som cca pred 3 mesiacmi obliekla gate 38 tak som skoro "odpadla" od šťastia a spokojnosti - to sa mi už nestalo vyše 10 rokov. 😀
A že vraj mám "ťažké kosti" - to mi hovorila už moja pediatrička na ZŠ....( môj otec ma bez 2 cm 2 metre....)

sono2
11. jan 2016

M e teda motivácie došli, tak 10 rokov dozadu som vedela po 5tej nejesť len taký fukot. Teraz potrebujem dať dlhodobo 3 kg dole, super by bolo 5 lenže to su tie posledné kilá, čo idú zle dole. Zajtra začíname opäť behať, dnes lialo A strašne mi zoslabli nohy, takže drepovat A brucho. Proste musím. Pritom, ja sa neprejedam aj hladná viem byť ani nie som na ničom závislá. Len V robote koľkokrát nejem A večer, to je moj zabijak ináč aj vek cítiť A to mám čerstvých 33 musí fakt začať, potom to už ide, keď sa človek dostane do toho kolotoča.

sono2
11. jan 2016

@evittam ako moze byť. Svagrina má 72 moju výšku A vidno to teda dosť a to je ramenata atď, tým nechcem nič povedať. Môj sen by bolo mať opäť 60 kg

evittam
11. jan 2016

@sono2 Vieš, čo 60 už nie - ja som mala raz 61 a to mi už všetci známi hovorili, že vyzerám strašne...Tých 65-67....Ale ak sa dostanem - kľudne aj do pol roka-roka na 70 tak to bude maximum.....

evittam
11. jan 2016

A nejde o váhu-kg,....ono sa tak dobre chváli... 😉 😝 kamoška mi minule povedala, že vyzerám lepšie ako pred prvým tehu.....a to som mala 72-3...No a v mojom veku to už nie je taká "sranda"....musím makať 😀

jane124
autor
12. jan 2016

@sono2 drzim ti palce!! ja tiez beham, 2krat do tyzdna - nasla som si dva clanky od trenerov - tento http://www.vyzivovo.sk/chudnutie-behom/ , inak tu Simonu co tu pise som stretla v Trnave, ked sme boli povzbudzovat kamaratov, rozdavala len medaily ale chuducka, takze asi vie co robi. a tuto dalsi z HN http://erun.hnonline.sk/clanky/rady-pre-bezcov-...
Len ja nemam pevnu volu, chcela by som si aj trenera zaplatit nech nadomnou stoji a dozera, ale ked si vypyta 15 e za hodinu, tak miniem polku vyplaty len na to.
Behavas sama?

jane124
autor
12. jan 2016

@evittam ako vravis, vzdy je rozdiel 2kila tuku a svalov, ach jaj.

jane124
autor
12. jan 2016

@timea7 nepomaha, mam takto rifle :D ono ja som asi fakt leniva a potrebujem len bic nad sebou. pozeram si healthy blogy, citam clanky ako na to, ale ked ide do tuheho, vydrzim tyzden a moja snaha je v keli 😝

jane124
autor
12. jan 2016

@magic08 musime sa nejak vzchopit a ideme na to :D

jane124
autor
12. jan 2016

@palomablanca to je asi ta najkrajsia motivacia aku mozes mat! drzim ti velmi prsty!! 😉

magic08
12. jan 2016

@jane124 ved to, ze nejako... ale ako? 😒

sono2
12. jan 2016

@jane124 s mužom. Musíme zhodiť obaja. My keď už začneme chodime každý deň. Ja práve vydržím aj dlhšie, len sa mi nechce. Tá pevná vôľa chýba. A teraz sme fakt dlho nič nerobili, takze to bude drina 😕 no tréner, to netreba, presne, tie peniaze, ale aj keby som ich mala, tak nie. Ja viem, čo cvičiť, len sa mi nechce a do fitka nepojdem. Hádam sa do toho dostaneme. Dnes je pekne, čiže začneme dnes.

timea7
12. jan 2016

@jane124 možno by ti prospel iný prístup, neber to ako trest - diétu, čas, keď sa musíš maximálne obmedzovať. Ber to, ako zmenu životného štýlu, kedy síce môžeš jesť všetko, ale TY sama nechceš, alebo rozhodneš, či si čokoládu dáš, alebo nie. Možno aj preto nevydržíš, lebo držíš nejakú prísnu diétu, čo je blbosť, kg sa po jej vysadení časom väčšinou vrátia. Možno prijímaš v strave málo sacharidov, alebo si hladná a preto máš chuť na sladkosti, alebo na blboviny. Skús len malé obmedzenia, bez sladkostí, vysmážaných jedál, sladkých nápojov. Pi veľa vody, nemusíš každý deň odcvičiť 30 minút, ak dáš polhodinovú rýchlu chôdzu s kamoškou, alebo sa s ňou dohodneš, že budete chodiť 2-3 krát týždenne plávať, aj to je super. Ak by ti išlo mesačne dolu len jedno, jediné kilo, do roka je to dvanásť a to je super, nie? Ani pre tvoj organizmus nie je dobré striedanie diéty a chudnutia a následného priberania. To už je lepšia mierna ale stabilná nadváha. Rozmýšľaj nad každým jedlom, čím by si ho mohla urobiť zdravšie - ráno to môže byť chlieb s tvrdým syrom, pár plátkami šunky a kopou zeleniny miesto chleba vo vajce, na desiatu biely jogurt s čerstvým ovocím miesto keksíkov ku káve, na obed menej prílohy, viac zeleniny k mäsu, mäso kuracie, ryba, nie bravčové....nemaj v hlave, že si nemôžeš dať kúsok čokolády, môžeš, aj si ju daj, ak máš na ňu neprekonateľnú chuť, ale potom pokračuj v zdravom stravovaní. Nikdy nemaj pocit viny, ak spráskaš večer celú pizzu! Neber to tak, že teraz je už všetko stratené, tak si dám ešte polovicu čokolády a veľké chipsy za tým, nie normálne ráno pokračuj ďalej. Inak najtrvalejšie výsledky dosiahnu tí, ktorí chudnú čo najpomalšie, telo si zvykne a nenasleduje jojo efekt. Držím palce, aby si si to dokázala prepnúť v hlave a v lete už zaznamenala prvé výsledky. Nie dvadsať kg mínus do leta - to je hlúposť, aj keď sa to dá. Ale päť - šesť a trvalých, keď ťa všetci naokolo začnú chváliť, ako dobre vyzeráš, bude to motivácia ako hrom.

odm3
12. jan 2016

Ono veľkým súperom akejkoľvek motivácie je hlad. Môžeš sa motivovať koľko chceš – hlad nakoniec vyhrá. A vypýta si všetko späť – aj s úrokmi. Teda schudneš a potom priberieš späť a ešte ďalšie kilá navyše. Telo si všetko vypýta späť a uložením väčšieho množstva tuku sa pripraví na prípadné ďalšie hladovanie. Treba „poraziť“ hlad. Nastaviť chudnutie veľmi opatrne, tak aby človek necítil hlad, tak aby si telo ani nevšimlo, že chudne. To je na tom najťažšie. Treba sa vyhnúť radikálnym zmenám. Postupne zmeniť životný štýl. Chudnúť treba čo najpomalšie, len väčšinou sú ľudia príliš netrpezliví a chcú vidieť rýchlo výsledky.

timea7
12. jan 2016

@odm3 absolútny súhlas, práve preto, že si toto baby neuvedomujú, tak sa tu stále vracajú dookola do týchto tém.

alaguema
12. jan 2016

@odm3 ja s tým až tak nesúhlasím. U mnohých možno áno, ale nie je to hlad ako taký, ale mentálne nastavenie. Človek vydrží veľmi veľa, ak naozaj chce. Chudnutie si vyžaduje "len" pevnú vôľu. Nič viac, nič menej. Ak postavíš proti sebe motiváciu a hlad (alebo nejaké obmedzenie) u disciplinovaného človeka, celkom iste vyhrá motivácia. Problémom večne chudnúcich žien, je slabá vôľa. To je (vynímajúc diagnózy) aj dôvod, prečo pribrali. Doslova sa im to vymyká z rúk, nemajú kontrolu nad svojimi emóciami, na tým, koľko toho pojedia. Pracovala som s ľuďmi s nadváhou a majú túto jednu spoločnú črtu úplne všetci - slabá vôľa, zajedanie problémov. Akonáhle toto prekonajú, je úplne jedno akým spôsobom schudnú. Ani famózny jojo efekt nie je dôsledkom rýchleho chudnutia, ale toho, že sa človek vráti k prejedaniu. Zmena životného štýlu je fajn, to je vlastne cieľ, ale akonáhle sa z nedostatku vôle ten štýl zmení, vráti k pôvodnému, človek zas priberie a všetky kilá sú späť, aj keď chudnutie bolo pomalé, priam ukážkové. Tu niekto hore spomínal odborníka...to je úplne zbytočné a je to jeden z dôvodov, prečo som sa dietetike prestala venovať. Človek naozaj potrebuje len tú pevnú vôľu. Po rokoch, čo som sa venovala dietetike, inklinujem k názoru, že obezita, nadváha, chudnutie je veľmi úzko naviazané na duševný stav, emócie, vzťah k sebe, k svojmu telu, k svojmu životu, ktorý človek aktuálne má, čo vytvára, či má citové zázemie, ako veľmi ho potrebuje, ak chýba atď.
@jane124 asi so mnou väčšina tu nebude súhlasiť, ale ja by som povedala, že nehľadaj motiváciu. Ak ju nemáš spontánne, tak nasilu ju nenájdeš. To je ako smiať sa, keď ti nič smiešne nie je. Upevňuj vôľu. Buď na seba nekompromisná. Daj si úlohy (aj mimo chudnutia, napr. zajtra umyjem okná a urob to) denne ich plň. Veľmi efektívna pomôcka na začiatok, je denný režim na papieri. Znie to trochu divne, vojensky...ale funguje to. Napíš do tabuľky, vytlač a dodržiavaj. Vyžaduj od seba viac, ako od iných. Ak to vydržíš zhruba mesiac, máš veľkú šancu na to, že zmeníš svoje návyky. Návyky tvoria tvoj deň, tvoj týždeň, mesiac, rok, život. Ak ich nezmeníš, budeš stále na takej sínusoide, raz hore, raz dole...motivácia je, potom nie je, potom zas je...To nefunguje. A na začiatok si nedávaj ciele - napr. chcem schudnúť 30kg, ale si dávaj úlohy - dnes pôjdem na rýchlu prechádzku a urob to. Dnes. Nie zajtra, ani pozajtra 😉

odm3
12. jan 2016

@alaguema súhlasím. treba pevnú vôľu. Otázka je či "som hladná, ale nedám si, mám pevnú vôľu - vydržím, vydržím, vydržím....a v podvedomí - hlad, hlad, hlad" alebo "nebudem sedieť pri telke a jesť čipsy, mám pevnú vôľu - idem behať podľa plánu, teším sa na čerstvý vzduch, užijem si pohyb, budem sa cítiť dobre..." Pevnou vôľou sa nútiť prekonať hlad je celé zle.

betka239
12. jan 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

@odm3 pevna vola je najdolezitejsia 😉

alaguema
12. jan 2016

@odm3 pre niekoho možno áno. Pre niekoho to nemusí byť zlé vôbec. Záleží od konštitučného typu. Hlad nie je také strašidlo, ako je v súčasnosti vnímané. Je prirodzený a zdravý. Ale celá propagácia okolo jedenia každé tri hodiny je tak neskutočne vtlačená ľuďom do podvedomia, že bude trvať roky, kým to vymizne.

evittam
12. jan 2016

@alaguema Presne - ako aj jedenie 5x za deň....nejesť od 17.00 a podobné "vychytávky", každý človek je iný a musí si nájsť tu svoju zlatú strednú cestu. 😉

odm3
12. jan 2016

ano, hlad je prirodzený a zdravý - súhlasím. Ale odtiaľ - potiaľ. Ja si myslím, že človek má vyhladnúť a až potom sa najesť. Ale nie tak, že potlačím to, nedám si, som v strese, nervózna...hlavne, že váha ide rýchlo dole...Treba si nájsť svoju cestu, tak aby bol človek v pohode, bez stresu a prílišného obmedzovania.

klaudusik7
12. jan 2016
Používateľ klaudusik7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od klaudusik7.

mna drahy neustale motivuje 🙂

pumpkincake
12. jan 2016

@odm3 pravda, lebo potom si telo zacne aj ukladat ns horsie casy zasoby co je prirodzene pre nas organizmus. Dalej sa spomaly metabolizmus co je tiez zle. Treba jest ked clovek vyhladne a zdravo, lahko, treba sa pocuvat.

alaguema
12. jan 2016

@odm3 ale stres je tiež len stav mysle 🙂 To je vlastne to, čo sa tu snažím povedať. Všetko je to o rozhodnutí. Súhlasíš, že hlad je zdravý, ale v podstate píšeš, že sa treba najesť, keď si hladná. Ale potom nemáš šancu pocítiť ozdravné účinky hladovky.
@pumpkincake nie, nezačne. Pokiaľ držíš pôst, alebo detox na šťavách a po týždni (alebo dobe x) sa vrátiš k obvyklému (zdravému a striedmemu) stravovaniu, tak si telo žiadne zásoby robiť nebude. Dokonale sa prispôsobí, "pochopí" zámer. Sú ľudia, ktorí sa takou kúrou naštartovali k chudnutiu. Hlavne konštitučné typy, ktoré nikdy ani štíhle neboli. Práve pre tieto typy je taký detox ako preprogramovanie organizmu.

jane124
autor
12. jan 2016

@klaudusik7 tak to si nasla poklad 🙂 gratulujem a zaroven sa tesim s tebou 🙂

jane124
autor
12. jan 2016

@alaguema dakujem ti za tvoj pohlad, ma to nieco do seba 🙂

palomablanca
13. jan 2016

@jane124 ďakujem ti pekne! 🙂

majoh
14. jan 2016

skus si pozerat na fb je plno ludi co motivuju plno zmien musis mat ciel bez cielu to nejde

mamanikka
14. jan 2016
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

na fb je veru vela dobrych motivacnych stranok 🙂

klaudusik7
15. jan 2016
Používateľ klaudusik7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od klaudusik7.

@jane124 to veru 🙂 neviem ci by som to bez neho zvladla.