Ako sa vám podarilo schudnúť?

9. feb 2024

Zdravím, bohužial som znovu hospitalizovaná na psychiatrii kvôli tomu, že som mala psychózu (schizofrénia)...Tu sa dosť priberá (celkovo som dokopy pribrala 14kg), tak už rozmýšľam, že čo budem robiť, keď odtiaľto zase odídem. Veľmi by som chcela nejaké tie kilá zhodiť... Ako sa vám podarilo schudnúť? Premýšľam nad tým, že sa prihlásim na zumbu. Je to dobrý nápad? 🤔

bublinka1426
9. feb 2024

vzdy prijat menej ako vypotrebujem.

wishes
9. feb 2024

2x denne behat a nevecerat

patulik0706
9. feb 2024

Hmm to by aj mňa zaujímalo ako sa to darí hlavne ženám ktoré užívajú psych. lieky lebo žiaľ je to tak ale z nich sa veľa priberá a nikto nech nevraví že nie...mám to odskúšané akonáhle som ich nebrala, váha šla sama dolu...popri liekoch sa mi zatiaľ nepodarilo schudnúť nech som robila čo som chcela :-/ tiež som z toho na nervy lebo ja mám minimálne +30kg ktorých nie a nie sa zbaviť...a pri mojej výške to je čistá katastrofa...

domi2425
9. feb 2024

urcite nehladuj, zaklad je zdrava strava + kombinacia kardio a nejake silove cvicenie, nemusi byt ani silove uplne staci s vlastnou vahou, na zaciatok ti staci oboje 3-4 krat v tyzdni, idealne cvicenie hned po kardiu aby si nevyschla ked stratis tuk😆

domi2425
9. feb 2024

@patulik0706 ono to nemusi byt nutne z liekov ale skor ta psychika pracuje.. nevies sa uvolnit, vies ze mas kg navyse, do toho nejake vycitky a je to este horsie..
pri takej nadvahe jedine striktne upravit stravu a vela vela sa hybat, pokial nerada behas najdi si cosi ine, vela zien si ide jumping, spinning, tenis a podobne aktivity

tanyan
9. feb 2024

Podľa mňa je zumba dobrý nápad. V podstate akýkoľvek pohyb, ktorý ti spôsobí radosť. S úsmevom sa žije ľahšie a to chudnutie môže byť príjemným vedľajším efektom. 😉

patulik0706
9. feb 2024

@domi2425 ťažko povedať ale fakt to s liekmi ide rapídne hore a bez nich som vydržala byť max. 9 mesiacov a cca po troch som mala pôvodnú váhu. Doktorka vraví že oni dosť aj zadržiavajú vodu tak to bude asi aj tým...ja mám rada bicykel, plávanie a prechádzky so psom. Stravu mám rovnakú, fast foody nejem, vysmážané máme tak raz za mesiac a ovocie a zeleninu milujem. Rada by som sa dostala aspoň na 60kg ale fakt neviem ako, lieky žiaľ brať musím.

domi2425
9. feb 2024

@patulik0706 to je pravda ze zadrziavaju ale inak to neovplyvnis, zalezi aj co jes, kedy jes, ci mas nizsi prijem ako vydaj.. to chapem ze ich potrebujes

katkatet
9. feb 2024

Ahoj skús nizkosacharodovu (ketonovu) diétu. Ja som takto schudla cca 25 kíl. Ale nedrž ju dlhodobo. Z času na čas si daj aj kocku cukru 🙂

adka97
10. feb 2024

nijak 😂😂😂

riamia_92
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaba21
11. feb 2024

Mne sa podarilo schudnúť v roku 2014 cca 15 kg zdravším stravovaním, v poslednom roku som pribrala nejaké kg a necítila som sa dobre, tak som potreboval a opäť sa naštartovat a hlavne si poradiť si so sladkosťami. Keď môžem odporučiť, treba si o zdravom stravovaní naštudovať čo najviac. Dlhodobo sledujem rôzne stránky a keď môžem odporučiť, pozdáva sa mi stránka www.fitlavia.sk
Prístup je platený cca 10 € mesačne. Nájdeš tam veľmi dobré vzdelávacie materiály o rôznych aspektoch pri chudnutí, veľmi dobré hotové jedálničky , ale aj návody, ako si tvoriť vlastný jedálniček. A samozrejme rôzne druhy cvičenia, výzvy a tiež sa mi pozdáva facebooková stránka pre komunitu, kde promptne reagujú na otázky.
Tiež dobrá je podobná stránka www.fitshaker.sk, tá má hlavne veľký výber cvičení rôzneho zamerania. Obe stránky sú fajn hlavne pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov nemajú možnosť chodiť cvičiť mimo domu.
Mohla by som písať aj iné, ale mne osobne sa pozdáva prístup na týchto dvoch. Hlavným dôvodom je, že spolupracujú s odborníkmi.

kim2028
15. feb 2024

Len nejakou rozumnou úpravou stravy. Pošlo 30 kg dole za 7 rokov. Nie je to síce veľa, ale teší má aj to. Nie na každých liekoch na schizofréniu sa mi darilo schudnúť. Určite pohyb je tiež dobrý a rob to. Ja chodievam hrávať s kamarátmi futbal 2x do týždňa. Neschudnem síce veľa, lebo som v bráne, ale aj to je dosť náročné. Každý raz 1-3 kg zhodím v pohode... Drž sa...