Ako sa vám podarilo schudnúť?

27. mar 2023

Ako sa vám podarilo schudnúť?

tosomja
27. mar 2023

Kalorické tabuľky. Väčší výdaj ako príjem, nič iné neexistuje.

7miriam77
27. mar 2023

Zmena stravy a uplne vylucenie peciva

riamia91
27. mar 2023

Kaloricke tabulky, na zaciatku je to narocne sa do toho dostat, ale teda ked dodrzis par veci, mozes jest vsetko s mierou. Nic nemusis vylucit uplne, ale zas samozrejme ma ist o plnohodnotnu stravu, takze niektore veci iba raz za cas a s mierou.

tosomja
27. mar 2023

@7miriam77 a to už nikdy nebudeš jesť pečivo? Čím ho nahrádzaš? Ani žiadne zákusky, bábovku, závin, žemľovku...?

nyusika
27. mar 2023

@7miriam77 ozvi sa, ked opat zacnes jest pecivo, chlieb a muzne jedla

elenajezova
27. mar 2023

Cvičenim a zeušila som tzv. "Vyzobkávanie hlúpostí" t.j. niečo na štýl, že niečo by som si dala.. 😀😀😀

elenajezova
27. mar 2023

Zrušila

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
27. mar 2023

@nyusika ja tiež nejem chlieb a rožky tak, že zajedam napr praženicu, či obložený chlieb. Ale koláč, závin a také si dám,to mi nerobí nič 🫢

nyusika
27. mar 2023

@elizabet173 a presne toto funguje, nic ine - nizsi prijem, ako vydaj.
zial, bez pomoci KT (aspon zo zaciatku kompletne vsetko, ale ze uuuplne vsetko zapisovat), to dlhodobo nejde.

schudnit totiz ne je problem, problem je udrzat si novy vahy

nyusika
27. mar 2023

@tosomja ja tiez jedlo nikdy nezajedam chlebom (ako ta spominana prazenica, alebo chlieb k privarku, ci polievke)...ale samotny chlieb s nicim v pohode jem

anka2015
27. mar 2023

Tri mesiace iba na surovej mrkve (ráno nastrúhať plnú misu spolu s inou zeleninou - ja som dávala petržlen, cviklu, jablko, šalát + olivový olej, prípadne jogurt a niekedy aj vajíčko - natvrdo či volské oko) - nič iné ale za to dosýta - to mi pomohlo zahnať vlčí hlad (ten mám vždy pri slove DIETA) a aj sa mi postupne scvrkol "rozožratý" žalúdok. Potom som prešla na normálnu stravu, ale stále si dávam veľké porcie zeleniny a vynechávam prílohy. Pečivo a koláč si dám, ale naozaj minimálne. Cvičeniu sa vyhýbam, ale sem tam prechádzka so psom či steper... Ale cvičenie odporúčam, lebo kilá išli dole, ale svaly boli dosť mľandravé

janka95
27. mar 2023

Zníženie príjmu, jem všetko pečivo sladký obed len cvičím pravidelne. Od januára-7kg 🙂

zuziiiii
27. mar 2023

Ja dodržiavam18/6
Išla som z 92kg na 78kg za 2 mesiace ,potom prišli Vianoce a teraz od marca začínam zas 18/6 váha mi ostala stále 77-78kg
Ešte aspoň 10kg 😉

banalu
27. mar 2023

KT a beh

csillagvirag
27. mar 2023

@zuziiiii a co znamena 18/6?

dankanka
27. mar 2023

Menej jest a cvicit..inak to nejde. Zaklad je ale menej jest, vylucit nezdrave jedlo.

7miriam77
27. mar 2023

@nyusika ja mam rovnaku váhu cez 15 rokov. Pocas tehotenstva som pribrala necelych 12 kilov. Ja pecivo vobec nejem, a nechyba mi to. A mäso tiez nejem uz cez 20 rokov, od 18tky🙂

tosomja
27. mar 2023

@anka2015 tri mesiace len mrkvu ?? Žiadne mäso, mlieko, syr, šunka, pečivo? Ty vole, to kto ti toto poradil? Ja verím, že si schudla, to už za týždeň si musela pri takom jedle, ale efekt? Krátkodobý. Aj tak si musíš dávať pozor čo jesť

diaszoky
27. mar 2023

Prerusovany post nepomogli ani kaloricke tabulky ani cviky do umoru ani spalovace

7miriam77
27. mar 2023

@tosomja presne tak, ja vôbec nejem pecivo. Ok, možno raz za cas, ked sme na chatke, a grilujeme. Sladke jedlo neoblubujem, takze ziadne zaviny a kolace nejem. Ked som bola mladá kočka mala som 75 kg, otras, vtedy som zmenila stravovanie, aj som cvicila, schudla som na 60 kg, odvtedy mam rovnako a uz necvicim, no stravovanie mi ostalo.

mima1608
27. mar 2023

Ja som najviac schudla, keď som sa stravovala pravidelne, menšie porcie 5krat denne a veľa pohybu. A jedla som normálne na raňajky chlieb, rožky, koľkokrát aj na večeru som si urobila pol krajca so šunkou 🤷 akurát sladené nápoje, rafinovaný cukor som úplne vylúčila.

anka2015
27. mar 2023

@tosomja Bolo to v pohode, ako píšem, dávala som si jogurty, olivový olej a kľudne aj kúsok chudého mäsa, zhodila som skoro 10kg bez cvičenia a sú to už 3 roky a stále sa +- držím. Žiadny jojo efekt, dokonca sa mi zlepšila aj pleť.... Keď sa chce, tak sa dá. U mňa bol hlavný problém ten vlčí hlad - proste som sa namiesto obmedzovania prežierala už len pri pomyslení na chudnutie. Takýto "šalát" som mohla jesť kedykoľvek a koľkokoľvek.

zuziiiii
27. mar 2023

@csillagvirag počas 6hodin jem a 18h nejem
Vypijem denne 2l čistej vody a čaje
Sladkosti nejem len pred menštruáciou, vyhýbam sa mastným a pečiva jem menej
Zatiaľ necvicim nič ,no čakám nech je už teplo na záhradu (lebo teraz týždeň bude pršať) a budem chodiť pešo 5km na záhradu a makať.😉

sense
27. mar 2023

Kaloricky deficit. Úprava stravy a množstva a pohyb. Aspoň 7 hod spánku a dostatočný pitný režim. Z jedálnička som nevylúčila nič, čoho nie som ochotná vzdať sa celý zvyšok zivota

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annamarin
27. mar 2023

Mna z mojej osobnej skusenosti KT kúsok dosť deprimovali. Nie len ze som musela všetko zapisovať, vážiť, ale aj ked som nedodrzala hodnoty bola som zo seba sklamana. Ale naucili ma aspon vyzivove hodnoty niektorych potravin. Z niektorych som bola prekvapená. Teraz mám intermittent fasting a to funguje na mna perfektne aj ked to nedodrzujem 100% tak pomaly a zdravo chudnem. Papam vacsinou 3x do dna. Od 12 do 19 a pomaly to ide. Ale ak to ide tak sa snažím jesť vajicka, salaty, zdravé veci, zdravsie obedy ako ryza/zemiaky s masom alebo proste tak zdravsie varene. Cim menej pizze, langosov, palaciniek, vyprazanych, mastných jedal. Raz za cas si doprajem, ale na to si akurát tak davam pozor. Inak papam aj sladkosti každý deň si dam s mierou, lebo som asi zavislak. Davam si ale hned po jedle, nie samostatne. Ja som spravila to, ze sa zameriavam hlavne na zdrave jedlo , aby som mala dostatok vitaminov, bielkovin a aby bolo moje telo spokojné a zdravé. K tomu si sledujem aby som nejedla milionkrat do dna, co som dakedy robila, ze som jedla male porcie od rana do vecera. Ak chcem nieco navyse zjesť dam si to hned za hlavným jedlom. Chudnem tak asi pol kg za týždeň. Niekedy si aj zacvicim, ale uprimne to je málo čo.

zuzubb007
27. mar 2023

Jumping 3 x tyzdenne a zmena stravy a postava zarucena 😉

annamarin
27. mar 2023

Fakt realne najviac, co by som realne odporucila, co mi ani KT nevedeli poradit - NEjest od rana do vecera stale nieco male. Spraviť si hlavné jedlá dňa. Sladkosti, slane, kavu s mliekom a pod. ak chces, tak za hlavným jedlom a "spojit to". Kvoli tomu aby ti nevyskakoval inzulín stále a palili sa tuky, nie cukry.

tosomja
27. mar 2023

@7miriam77 tak to tá obdivujem že toľko rokov
@zuziiiii ale zase neješ non-stop 8 hodín, tiež si dávaš pozor, čo ješ, koľko toho zješ. Ja tiež sa dá povedať jem od 10tej do 18tej. Ráno ale vypijem kávu s mliekom, čo sa počíta do jedla. Jem desiatu, obed, večeru a pomimo buď oriešky, alebo ďalšia káva.