Ako schudnúť?

12. jan 2024

Ahojte. Ja ovládam, že sa musím dostať do kalorického deficitu.. ale to fakt mám jesť šaláty pre zajace? Mne tá strava robí neskutočný problém a môj najväčší problém je asi to že jem veľa pečiva. Pohybu mám až, až. Robím čo veľkom obchode kde sa človek fakt nezastaví a behá hore dole .. takže pohyb mám .. denne okolo tých 15 000 - 20 000 krokov + fyzická aktivita kde vykladam aj ťažšie veci. Podarilo sa mi schudnúť 15kg a už ich mám späť. Hlavne s tou stravou si neviem dať rady KALORICKE TABULKY mám a používam, včera som prijala 1300kj čo je super ale neviem si predstaviť sa tak stravovať na furt 🫣

nikha2809
12. jan 2024

1300kj je žalostne malo, veď to je hladovka, aj keby to bolo 1300kcal je to pravdepodobne malo, pokiaľ nemáš 50kg a chces ešte schudnúť 🙈

majamat
12. jan 2024

no je to narocne. chudla som, ked som jedla fakt malo, kym som bola motivovana, tka sa to dalo, ale dlhodobo to nezvladam.
teda nie tolko, ale kalorie bez deficitu

snazila som si vyberat jedla menej kaloricke, cize dalo sa, ale to by znamenalo, ez si clovek neda mnoho jedal. su bm,edzene moznosti, ako niekedy som jjedla aj nieco kalorickejsie,a le potom som musela trosku ubrat inde.

autor
12. jan 2024

@nikha2809 vieš čo nebolo mi malo, tak na raňajky som si dala hamandeggs so zeleninou, na obed tuniaka, olivy a ryža .. na olovrant tvaroh a na večeru cottage syr a šalát. Čiže nie nehladovala som

autor
12. jan 2024

@nikha2809 nie nie ja mám nadváhu 10kg cca ako som vysoká tak to nevidno ale zle sa cítim 🫣 a keď počítam koľko kalórií prijať všade mi vyjde inak .. ja raz neviem koľko mám toho priať 🫣

nikha2809
12. jan 2024

Pozri pridaj sa do skupiny cesta k mojej premene.Je tam pripnuty príspevok ako správne nastaviť kalorické tabuľky aj s foto návodom aby si to mala správne

autor
12. jan 2024

@nikha2809 ďakujem idem

tanyag
12. jan 2024

Strašne málo kalórii, schudneš takto samozrejme, ale ono sa to vráti, pretože ty nie si v decifite ale kaloricky je to hladovka. Jedz vyváženú stravu, hlavne veľa bielkovín, ktoré ťa nasýtia, sacharidy ale pozor na cukor, vyberaj si také jedla, kde si vysoký počet sacharidov, ale nízky počet cukru a taktiež bacha na tuky. To čo ti vyhodí v kalorických tabuľkách je fajn, ale nie vždy to zodpovedá tomu, čo potrebuješ na chudnutie. Popros nejakého trénera, ktorý sa venuje aj jedálničkom a on ti nastaví na mieru tvoj kaloricky decifit, počet bielkovín, sacharidov, cukru a tuku a pekne to pôjde. Ak by si mu mala za sedenie zaplatiť aj 20€, ale vysvetlí ti úplne všetko.

kaitlin3
12. jan 2024

V dnešnej dobe je na internete milión dievčat ktoré točia rýchle a zdravé recepty ktoré sa ti krásne zmestia do kalorickejšie deficitu a nie sú to šaláty pre zajace. A hlavne vieš prečo máš tie kilá spat? Lebo ti ta zdravá strava nechuti, takze pri nej nevydržis a vrátiš sa ku svojej starej. skús fakt nájsť take recepty ktoré ti zachutia a zasýtia ta, experimentuj a skúšaj nejedz stále dookola to iste. musíš si to v hlave nastaviť že to nie je proces ktorý trva 3 mesiace a potom môžeš jesť ako doteraz, musíš chcieť zdravo jesť už cely život. Nevravim že občas si netreba aj dopriať raz za čas svoje obľúbené aj menej zdravé jedlo ale malo by to byt v pomere 80:20.

janka_868
12. jan 2024

Podľa mna na začiatok by si sa mala zaregistrovať do programu Schudni s dave, stojí to 50€ ale oni ti spravia presne jedalnicek na tvoju váhu. Máš tam 4x cviky na každý týždeň, jedalnicek na každý deň stále iné nové jedlá. Ja takto fungujem už niečo cez 3 roky (s prestávkami). Schudla som s nimi 20kg. Potom som si išla podľa seba, naučila som sa variť si zdravé jedla, vôbec tam nehladujes a to je základ. Ja som bola s nimi cca 4 mesiace potom som mala pauzu.. potom keď už mi dochádzali nápady že čo variť a stratila som motiváciu opäť som sa prihlásila a potom znovu sama. Ak chceš pozri si ich na internete alebo mi kľudne nápis ale odporúčam ti tuto cestu na začiatok a potom sa všetko naučíš sama ako sa “len” udržovať.

ibatanecnica
12. jan 2024

problém sú sacharidy, treba upraviť pomer živín a potravín v strave

bytc20
12. jan 2024

no 1300kj je cca 300kcal, takze to co si napisala, ze si zjedla nesedi. Jedine, ze by si si pomylila kj a kcal a myslela si, ze si zjedla 1300kcal. Lebo uz len ham and eggs na oleji je viac ako 300kcal.

autor
12. jan 2024

@bytc20 Pardon áno, pomylila som sa. Kcal som mala na mysli

nevenka
12. jan 2024

@nikha2809 no pocuj, mne to automaticky hodilo podla vysky a vahy (152 cm a 65 kg), ze mam prijat len 1194 kcal...a to este dojcim, kedy si babo zmysli. V noci 3-4x.
No u mna je problem, ze vyzieram poobede a vecer a sladke, ale ja dohanam asi tu energiu, co mam z nevyspatia 🙄. Ja take triasky mavam, ked som hladna, ze des...Nemavala som to.

nikha2809
12. jan 2024

@nevenka no máš to nastavené zle, treba zadať režim.V tej skupine to máš všetko pripnuté, aj ako navýšiť príjem keď dojčis.A hlavne vypnúť zapisovanie aktivít, je to zohľadnené v režime.

nikha2809
12. jan 2024

@nevenka túto tvoj denný výdaj to nájdeš, sedavý režim si nedávaj to je na hranici bazalu, treba dať mierny aj keď necvicis, keď dojčis mala by si dať ten stredný ale to si niesom presne istá o koľko kcal ti to zdvihne, tam je to popísané presne o koľko by si mala mavysit

spanielka44
12. jan 2024

Ahoj schudla som z 85kg na 62KG a chudnutie vobec nie je zlozite kľudne mi napíšte ktorá potrebujete pomoc

autor
12. jan 2024

@spanielka44 napísala som správu

isis234
13. jan 2024

@nikha2809 idem to pozrieť

panda21
13. jan 2024

Treba si poriadne nastaviť tabuľky.
Vypnúť trávenie, vypnúť aktivity v ddd, zapnúť mierny režim. Zapisovať čisto iba príjem, v surovom stave. Aktivitu nezapisovať. Plniť na 100% a zameriat sa na bielkoviny. 1 300kcal je žalostné málo.

minenkak
13. jan 2024

Ja napríklad schudnem ,až keď naozaj fakt malo jem.Mne veľmi pomáha smoothies,drbnem si tam proteín a mám jesť na celú pracovnú zmenu a len sa už potom doma udržať,trochu sa najesť a nežrať😂

almono
14. jan 2024

@spanielka44 napísala som spravu