Ako schudnúť po pôrode?

kulumulu123
26. aug 2020

Ahojte maminky viete mi niektora poradit ako schudnut v oblasti brucha po porode? Rodila som v January a toto sa mi stale nedari. Jem zdravo pohybu mam dost aj doma aj prechazdky denne okolo 7-8km, sladkosti vseobecne nemusim tak ja uz ozaj neviem....

stanulienkat
26. aug 2020

Z prechadzky neschudnes.

lelluska
26. aug 2020

@kulumulu123 Ahojky, prechádzky sú určite fajn. Nejaké cviky na brusko si skusala trosku zaradiť? Svalstvo sa spevní a určite bude vyzerať lepsie. Chudnutie vo všeobecnosti funguje len na kalorickom deficite, cize len znížiť denný príjem. Hlavne žiadny extrem, lebo energiu na babo isto potrebuješ. Drzim palce🍀

kikinda201
26. aug 2020

@stanulienkat toto by som nikdy nepovedala žene, ktorej sa nedarí schudnúť a možno robí všetko vrámci svojich možností. Možno treba vydržať a výsledky budú, aj keď pomalšie alebo zaradiť nejaké posilňovacie cvičenia. A k tomu, že z prechádzky neschudne, je podľa mňa blbosť, pretože môj názor je, že aj prechádzka je pohyb a vždy lepšie ako sedieť doma na zadku a nerobiť vôbec nič. Ja robím čo môžem, som mladá, ešte som ani nerodila a lepí sa na mňa doslova všetko, a to sa hýbem, cvičím a zdravo stravujem. Tak neviem, čo to so mnou bude po pôrode niekedy v budúcnosti. 😊

marcipanovatorta
26. aug 2020

brucho mozes mat velke aj kvoli poporodnej diastaze. ja som to mala tak, bola som u fyzioterapeutky na cvicenie a teraz uz naozaj vidim len ten tuk, co ostal a treba zhodit stravou ;)

melinnda
26. aug 2020

@kikinda201 tiež si to myslím. Ja som dala dennými prechádzkami po pôrode dole 20kg. A zvyšních 10,uz len cvičením. Čiže nesúhlasím s tým ani ja,ze prechádzkami nie. Každý deň som mala stanovené, že musím prejsť aspoň 10 000 krokov a kilá išli pekne dole. Každý pohyb sa počíta!

stanulienkat
26. aug 2020

@kikinda201
@melinnda ale z pomalej lezernej prechadzky naozozaj neschudne. Na to treba rezky pohyb.

ajka0207
26. aug 2020

@stanulienkat prečo si myslis že neschudne? Na chudnutie treba mať väčší výdaj ako príjem. A chôdza rozhodne je výdaj.

ajka0207
26. aug 2020

@kulumulu123 a koľko máš predstavu že chces schudnúť? Nie sú to skôr povolené svaly ako tuk?

zuzuliennka1
26. aug 2020

@melinnda no ja som sa prechadzala kilometre denne, syn bol ukazkove kocikove dieta a neschudla som... musela som proste zacat cvicit, musi byt urcita tep. frekvencia a treba sa proste aj “zadychat”, ak prechadzky - tak rychle a do kopca

kubkovamama
26. aug 2020

@kulumulu123 ahoj,pokiaľ nie je na tebe aj v iných partiách veľa nalepeného,pravdepodobne to bude skôr diastaza.Ja som po prvom pôrode zhodila do roka 25kg len kojenim a prechádzkami s kocikovanim,po druhom ešte skôr,to som makala okolo domu a na záhrade+kojenie,na cvičenie nebol cas.Jedine pár cvikov na spevnenie čo som pochytila predtým z pilates,jogy,v rámci "chvíľky pre seba",pri varení pri linke,šak to poznáš.Vratila som sa rýchlo na pôvodnú váhu 50kg,aj bábätko ti dá zabrať nosením atď.A tiež mi ostalo bruško okolo pupka a pod pupkom,aj dosť kože,diastaza jak vyšitá,necvicila som poctivo,nemala som na to pravdupovediac nervy tak asi tak.Pozri si videá,napr.Rehan fyzio sa špecializuje na tieto cvičenia pre mamičky po pôrode a rôzne problémy popôrodné od brucha až po chrbticu.Len to chce čas na ozaj každodenné poctivé cvičenie.Diastaza je sviňa🙂Som zas tehula,tak sa už dušujem,že po ďalšom pôrode to nezanedbam

melinnda
26. aug 2020

@zuzuliennka1 no ja som bola s malým 3x denne von, lebo doma mi odmietal spávať. A nejaké rýchle a do kopca prechádzky som nechodila. Mne osobne stačila nie úplne pomalá, ale trošku pohyblivá chôdza. Cvičiť som začala až neskôr keď sa mi už dalo, lebo ja som rodila dokonca do zlomeným členkom. A mne tie kila, vďaka prechádzkam šli dole.

melinnda
26. aug 2020

@stanulienkat ja som rýchlu chôdzu mat ani nemohla, lebo som mala zlomený členok. Takže len pozvoľna, ako sa mi dalo. Je to len moja skúsenosť, že to mne šlo dole pekne len dennými prechádzkami. Chudla som a zároveň mala rehabilitácie 🙂

kulumulu123
autor
26. aug 2020

Zienky dakujem za rady.... No k tym prechadzkam chodime aj so starsou dcerou 6r ta leti na bicykli tak tempo mam hodne rezke 😊.... Pri prvom tehu som nabrala pred porodom 25kg a po porode boli kila prec ani neviem ako.... Druhe tehu pred porodom iba 9kg naviac (syn sa narodil v termine 52cm 3200gr takze taky priemer) a brucho ako keby som Bola zasa tehu.... Moja normalna velkost je medzi S a M teraz som rada ak vleziem do L... Vsade som v pohode iba to brucho nestastne.... Asi to moze byt aj diastaza neviem to posudit..... Asi fakt zajdem za fyzioterap.

zuzuliennka1
26. aug 2020

@melinnda tak jasné, že každá to máme inak, ja som tým chcela povedať len to, že kebyže viem vrátiť čas, určite by som sa už nespoliehala na všetky tie dobre mienené rady, že treba jesť dostatočne, na mlieko, ktoré som veľmi dlho po sekcii rozbiehala, si mám dať aj Vineu a jesť na čo mám chuť, že kvôli mlieku atď...lebo že kojením to pôjde dole... lebo teda u mňa kojením nešlo dole ani deko, naopak pribrala som aj to, čo som ani v tehotenstve nemala a ani po odstavení to nejako zázračne u mňa dole nešlo. Tak sú aj také prípady, ako ja, ktoré musia na tej popôrodnej postave normálne klasicky zamakať cvičením a diétou 🤷🏼‍♀️

evinka3007
26. aug 2020

@kikinda201 presne, ja som po porode schudla len vdaka prechadzkam, hodinu a pol niekedy aj 2 a kila isli dolu same...pred porodom som vazila 106 kg, teraz 81 kg...

seblicek
27. aug 2020

@evinka3007 Prechádzky sú super, niekedy fakt ani beh netreba ani nič stačí viacej kráčať a hneď to ide 😉

marci77
30. aug 2020

A kojite este? Lebo aj pri kojeni niektore mamicky chudnu, ine priberaju, ja som bola zial ta druha skupina, po porode som mala 68kg, potom vaha ukazala az 74kg, tak som sa dala na 90dnovu redukcnu dietu ....a super, po prvom mesiaci takeho stravovania mam -5kg