Ako schudnúť pri hernii disku?

handbag
3. aug 2021

Ahojte baby. Roky sa trápim so svojimi platničkami a stavcami ale vždy som to nejako dala do poriadku a vždy bola moja postava ... no povedzme že ok. Medzi 56-58kg a 170cm. Dva roky dozadu ma opäť chrbát položil do postele, a lieky a rehabilitácie a infúzie.. atď a teraz korona a skoro rok s deťmi doma.. no čo si budeme hovoriť, vážim 72kg! Nie je možné aby som cvičila riadne - tak ako to vidím na všetkých tých úžasných youtube videách a úprimne, v mojom veku 35 rokov by sa už asi patrilo s tým niečo radikálnejšie spraviť. Problém je, že som veľmi nedisciplinovaná a držanie diét je pre mňa strata času a peňazí. Vždy vydržím tri - štyri dni, potom nabehnem na pôvodné rodinné stravovanie, varenie / vyžieranie po večeroch a plus sedavá práca.

Ste na tom niektorá podobne?
Čo vám pomohlo?
Čo vás nakoplo?
Ako ste začali poriadne zo sebou niečo robiť, alebo ako ste sa motivovali??

Prosím, skúste dať tipy, rady, triky alebo nejaký návod - scenár. Ďakujem veľmi pekne.

evita_g
3. aug 2021

Radím stiahnuť kalorické tabuľky a poctivo všetko zapisovať. Naučí ťa to jesť správnejšie, vyváženejšie a vhodné veľkosti porcií. Tu na MK je výborná skupina "Cesta k mojej premene", baby vedia super poradiť a motivovať 🙂

erinomareno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusyc
4. aug 2021

Kalorické tabuľky, "cica nežer", na cvičenie by som si dala pozor, cvičiť cviky na chrbticu podľa fyzioterapeuta, cviky na postavu aké on dovolí/ukáže.

handbag
autor
4. aug 2021

@erinomareno čo prosím???!!!!!

klip0
4. aug 2021

@handbag ahoj, aj ja mám poškodené platničky a dovolím si povedať že to nieje pri chudnutí žiadny problém. Minulý rok som schudla 25kg. Ale bez správnej stravy to nejde. Nič zázračné neexistuje. A variť môžeš normálne aj jesť to čo rodina na obed ale v menšom množstve, daj si omnoho menej Prílohy a omnoho viac zeleniny, nevyjedaj po večeroch, hlúposti vôbec nejedz atď atď. To sa proste musíš nastavit v hlave že buď chces a zmenis svoju stravu alebo neschudnes