Ako si vybrať športovú alebo fyzickú aktivitu?

arlisa
2. feb 2017

Ahojte,
chcela by som sa s vami poradit aky sport by ste mi odporucili>

Pred 7 rokmi som sa venovala jazdectvu asi cca 6 rokov , potom som sla pracovat do Anglicka a ked som sa vratila nastupila som do prace a casu na kone nezvysilo :/ je to ale jedina fyz. aktivita pri ktorej som vydrzala 6 rokov a aj mi udrziavala dobru postavu a kondicku.

Môj problem s posilovnou je, ze ma to nebavi.. nudi ma to.. mozog mi nepracuje pri cviceni. Pri konoch to bolo ine pretoze som komunikovala s nim na mentalnej urovni. ale pri posilke ziadny mentalny vnem.. aspon pre mna. skusala som si aj dat sluchatka s hudbou alebo hovorenym slovom ale nic stale ziadne zanietenie..

Tiez si nemozem dovolit kolektivne sporty ako volejbal atd lebo tam treba aspon dvoch.. a to bude o tom kto zas preco nemoze :D

Plavat zial neviem a mam strach z vody... zla skusenost z detstva..

V medzicase mi zial vyskocila platnicka, pretoze mam sedave zamestnanie.. behat velmi vela nemozem...

Skusila som jogu, pilates - nudi ma to :/

Mam 165 cm/ 69 kg /28 rokov.

Vedeli by ste mi prosim nieco odporucit ?

Dakujem pekne za dobre napady 🙂

natalym
2. feb 2017

Sex.

lucinka511
2. feb 2017

Lyzovanie.bezky na zimu .v lete kolieskove korcule a skus spinnig .nieje to moc zabava ale to skupinove cvicenie ma nieco so seba.resp tanec.

lorela
2. feb 2017

@arlisa Nuž, ťažko, keďže si skoro všetko zavrhla 😉
Nespomenula si napríklad turistiku, resp. vysokohorskú turistiku - ak máš vôbec možnosť.
No a na mentálnej úrovni môžeš komunikovať okrem koní so psami - neviem, ako sa nazýva činnosť, resp. šport "drezúrovanie - tancovanie" s nimi 🙂, to by ťa nechytilo za srdce?

arlisa
autor
2. feb 2017

@lucinka511 nemam rada zimu :D takze zimne sporty odpadaju.. korculovanie ma velmi bavi ale v zime tiez odpada. nemam blizko zimny stadion :/ ale inak to je môj plan B takze si sa celkom trafila.. 🙂 dakujem pekne

arlisa
autor
2. feb 2017

@lorela
ano to som presne skusila. so psikom aktivity, ibaze ja mam takeho maleho špunta a ten je hotovy z fyz. aktivit :D dakujem za tip 🙂

natalym
2. feb 2017

@arlisa Kamošku nájdi a spolu s ňou, nič?

arlisa
autor
2. feb 2017

@natalym mam kamosku dokonca fitnes trenerku..ale ja sa nechcem na nikoho fixovat casovo.. stresovalo by ma to.. uz som totiz raz tak chodila a ta kamoska sa nakoniec na mna urazila ze som nechodila nacas :/

zrka
2. feb 2017

tak ja ti odporúčam jumping! ÓÓÓ je to skvelé to skákanie na trampolíne, makačka jak hovado porovnateľná s jazdectvom, super hudba ktorá ťa nabudí, budeš sa cítiť super nevraviac o tom že je to na kondičku super a môžeš cvičiť či už v nejakom fit centre alebo si domov kupiš trampošku a pri videu.. Fakt super, odporúčam.

arlisa
autor
2. feb 2017

@zrka mam vyskocenu platnicku dost vela cm. nemozem skakat :D ale tiez mi to napadlo, no doktor zavrhol:/ dakujem za tip

sissy27
2. feb 2017

@arlisa ťažko radiť, keď buď ťa to nebaví, alebo nemôžeš zo zdravotného hľadiska, alebo sa nedá, alebo sa bojíš... prípadne "také tu v okolí nemáme" ...
bavili ťa kone - tak sa vráť k jazdectvu...
možností asi milión, korčule, tenis, lyže, kľudne by som na tvojom mieste skúsila prekonať strach z vody, to budeš mať okrem fyzickej aktivity aj mentálnu, aktivít spojených s vodou je tiež dosť, rôznych druhov tanca, skupinových cvičení je neúrekom - zumba, piloxing, port de bras, fly yoga, pole dance, cvičenie na fitloptách, brušné tance, deep work,.... capoeira, krav maga...
ale základ bude asi
1. zistiť, aké možnosti sú v tvojom okolí a vyberať z toho
2. zmeniť svoj prístup z "nedá sa, nemôžem, nebaví ma, bojím sa" na "toto by som chcela vyskúšať" ... občas to človeka chytí až na 3. - 4. krát, keď sa do toho trošku dostane.

zrka
2. feb 2017

@arlisa no to je škoda...do kelu. Tak ja ti už neporadím...Ja som zatiaľ nič lepšie nenašla...

arlisa
autor
2. feb 2017

@sissy27 prave som v bode 1. zistujem kde sa da korčulovat na zimaku a v akom čase🙂
Keby to bolo take jednoduche najst si sport pri ktorom vydrzime roky , tak by kazda zena mala postavu ako lusk :D ale vieme ze to tak nie je.. tak to moje nebavi, bojim sa trapi zrejme viac zien.. potom vidim v posilke nestastne baby, ktore sa trapne citia a trpia v posilke len preto lebo si to nepremysleli a nepocuvali svoje srdce ktory sport by ich bavil... preto sa snazim najst nieco co mi vydrzi opat na roky...
Ku konom som sa chcela vratit - no pracujem do 17:00 a posledna jazda je o 16:00 najma cez zimu... tu v Ba..
cize naozaj premyslam nad vsetkymi moznostami.
dakujem za vsetky napady 🙂

radusiq
2. feb 2017

@arlisa skus pole dancing...ja som nikdy pri nicom nevydrzala, vsetko ma po case zacalo nudit, ale toto ma drzi uz vyse dvoch rokov a na fyzicku je to uplne super...alebo este cvicenie na akrobatickych kruhoch, satkach, to ma tiez drzalo dlho...

germaniawerks
2. feb 2017

no ako žene by som ti odporučil pri tvojej hmotnosti venovať sa sebaobrane.
Moja priateľka (52kg+sexi telo) má staršiu sestru (62kg) ktorá si vďaka sebaobrane zvýšila sebavedomie voči štíhlym ženám a taktiež pritom schudla 6kg z pôvodných asi 68.

arlisa
autor
2. feb 2017

@germaniawerks nie som bojovy ani sutazivy typ 🙂 asi ostanem pri tom korčulovani 🙂 nerobim to len kvoli schudnutiu , skor aby som mala pohyb a aby som mala pevnejsi chrbat.. dakujem za tip

mariamaria88
2. feb 2017

asi budem od veci ale pre mna je sport bud kolektivna zabava a adrenalin alebo prave ciste vypnutie mozgu a vyvetranie hlavy bez zapajania ,mentalnych vnemov,..proste zamakas,oddychnes si psychicky a postava ako ,,lusk,, a endorfiny z cvicenia ako bonus...ale to je moj pohlad

arlisa
autor
2. feb 2017

@mariamaria88 praveze ja hlavu nechcem ani neviem tak vypnut. .nudim sa pri tom.. ma ovela radsej divadlo , umenie ,kino, hudbu,, toto su veci z coho sa mi vyplavuju endorfiny 🙂

smeja737
2. feb 2017
Používateľ smeja737 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od smeja737.

@arlisa no ja som začala sama cvičiť, ale len som si tým uškodila. Pri behaní som používala nesprávnu obuv a podobne. Tréneri sú príliš drahí (aspoň pre mňa) a nevedela som si tiež dať rady. Ale natrafila som na túto stránku: http://www.akona.sk/ a veľmi mi pomohla. Sú tam rady ako cvičiť, čo treba dodržiavať a podobne. Skús možno pomôže aj tebe 🙂

arlisa
autor
2. feb 2017

@smeja737 dakujem pozriem si to 🙂

sissy27
2. feb 2017

@arlisa ale veď kde je napísané, že treba pri jednom športe vydržať roky? tak budeš obmieňať no... a teda v BA je toho naozaj požehnane. A hlavne - veľa vecí dopredu nepoznáš, tak ako hneď vieš, že toto ťa nebude baviť? 🙂

mariamaria88
2. feb 2017

@arlisa ak chces mat postavu,treba nieco obetovat..mna cvicenie nejak nebavilo ale zvykla som si. a teraz je to moj cas pre seba..

arlisa
autor
2. feb 2017

@sissy27 skusim to korculovanie... aj mam kupene korcule.. aj na lad aj na sucho.. mozno podvedome som vedela ze je to nieco pre mna lebo na nic ine nemam nakupenu vybavu len na to :D

juliet86
2. feb 2017

No. Ked milujes umenie tak by sa ti mohol pacit feldenkreis... pogugli. Pripadne kontaktna improvizacia contact impro. Pripadne bratislava burlesque. Z inych este pozri si ponuku river park dance school prip sanca tanca pripadne este myslim ze horolezectvo indoor. Stena je pri mileticke. Drzim palce

lucinka511
2. feb 2017

@arlisa no ale ono to je vatsinou tak.ze do niektorych sportov sa clovek musi nutit k postave.na chudnute je naj beh . ja som beh neznasala.no zaprela som sa a behavala som a casom sa z toho stala vyslivene droga...z tych sportov co bavia.sa tak moc nechudne.zialnohu inak ja si neviem predsravit schudnut jazdectvim.ved tam sa len sedi na konovi a kon beha za cloveka.ci?☺

cackaa
2. feb 2017

Cyklistika...pokiaľ máš dobré oblečenie, dá sa aj v zime. A nezaťažuješ tak kĺby...

arlisa
autor
2. feb 2017

@lucinka511 to si vela ludi mysli ze sa tam len sedi.. mas "medzi nohami" 1000 kg zviera musis drzat rovnovahu , vyvazovat jeho pohyb svojim. taktiez ked sa rozbehne ziadna sranda sa na nom udrzat. .ked som skakala prekazky nebolo mi vsetko jedno.. napnuta som bola ako struna.. nehovoriac o tom ake silne triesla som mala , stehna pevne , chrbat.. dlho som si drzala vdaka tomu postavu .. a to som este nespomenula kolko roboty bola okolo koni.. robila som vsetko, cistenie stajni, zbierala seno na vlecku, tekvice, to uz je len makacka :D jazdenie nie je sadnem a idem.. treba mat kondicku.. treba vyskusat 🙂))

eeffka
2. feb 2017

@arlisa je zvlastne ze chces pri sporte meditovat a mentalne nejak rast :D vacsina ludi tam chodi preto aby vypli. ja chodim na moment na HIIT, predtym spinning, TRX, jumping, behavala som ale som vyslovene vlk samotar, nerada sa na niekoho viazem kto potom ide,nejde, meska 🙂 v blizkosti prace mam fitko kde od 15-2,00 je kazdu chvilu nejaka hodina, tak som tam zacala chodit, ja som ten typ nemluva, caute, odmakam, zaplatim dovi. nepotrebujem sa zdruzovat, kavickovat po treningu... ale aj taky clovek ako ja tym ze tam chodim uz 3/4roka mam znamych, tu i tam a citim sa tam dobre. isteze je cloveku zvlastne ked je niekde prvy krat, ja som v tomto priama, ked som prisla 1x na hocijaku hodinu rovno som sla za trenerom/rkou som tu nova vysvetlite mi.

pielka
2. feb 2017

Skus zo zaciatku mierny beh a casom, ked budes na tom lepsie aj zdychanim a kondickou tak behavaj normalne uz. Pre mna je beh relax. Vypnem a odreagujem sa. Rada behavam po pri lese tam je najlepsi vzduch a mam tam klud

lucinka511
2. feb 2017

@arlisa jasne to hej ale na chudnute potrebujes kardio,nie mat dobre drzanie tela a svalov z jazdenia,to je tak na formovanie postavy,ale ak potrebuejs schudnut,tak na to fakt kardio minimalne 40 min kazdy , druhy den je to bohuzial tak a to ajzdenei potom na doformovanie postavy...no veru chudnutie nieje zabava ale drina.